Ніка Найз• 29 января в 20:03

В Украине анонсировали масштабное сокращение школ

В Министерстве образования предлагают уменьшить число школ в Украине.

Как передает "Хвиля", об этом сообщила заместитель министра образования и науки Галина Кузьмичева, пишет Укринформ.

В 2029 году ожидается значительное сокращение числа первоклассников - примерно на 30%. Министерство образования планирует адаптироваться к этой демографической ситуации путем оптимизации сети школ.

При этом Кузьмичева указала, что тенденция к уменьшению числа детей прослеживается несколько последних лет.

Образование в школе / Фото: Pexels
"Количество тех детей, которые сейчас учатся в первом классе по отношению к тем, которые учатся в седьмом, меньше более чем на 30%. И если взять статистику рождаемости последних лет, то к 2029-му году в первый класс пойдут еще на 30% меньше детей, чем сейчас учатся в первом классе. Опираясь на эти данные, мы должны строить нашу будущую инфраструктурную политику", - рассказала она.

По словам Кузьмичевой, сокращение школ поможет повысить качество образования. Она также объяснила, что сейчас в Украине работает около 13 тыс. школ. Однако, половина этих школ заполнена учениками лишь частично, что сказывается на учебном процессе.

Кроме того, заместитель Минобразования подчеркнула, что в первую очередь вопрос закрытия "ненужных" школ должны поднять местные администрации и с холодной головой подойти к вопросу их оптимизации.

"Они должны опираться не на существующие здания, которые существуют со времен Советского Союза, а с точки зрения возможности предоставить качественное образование детям общины, чтобы они были конкурентоспособны на рынке труда", - отметила она.

По словам Кузьмичевой, главная причина в сокращении населения - война, ведь многие матери с детьми покинули страну в начале вторжения и до сих пор остаются за границей. При этом значительная часть тех, кто уехал уже не планируют возвращаться домой, а их дети успешно интегрировались в образовательные системы западных стран.

"Чем можно заменить количество? Только качеством человеческого капитала. И поэтому для нас невероятно актуальной становится проблема падения качества образования в Украине", - добавила она.
natlem• 29 января в 21:36
Ответ дляМама Никитки-2
Тобто ви як і можновладці вирішили що повертатись нікому не потрібно. Нафік впали ті діти в цій державі. А щоб точно не повернулись треба школи скоротити. Ну шоб напевно зрозуміли, що ніхто їх в Україні не чекає.
Ви в США? Ви готові фінансувати зараз ті школи в Україні? Люди, що залишилися, не в змозі їх утримувати. Вихід?...
frumoasa17• 29 января в 21:36
Ответ дляviter33
Бо неінформативна буде сума
По розбитій квартирі в Покровську борг може бути 100+ тис - і що з того?

Щодо працюють в Німеччині - так, працюють.
1,1 млн. наших біженців в Нім., з них 700 тис - працездатного віку, працюють 266 тис. (дані на кінець 2024)
40% це доволі немало.
Мама Никитки-2• 29 января в 21:37
Ответ дляnatlem
Так, це логічно, але буде серйозна проблема з сільськими школами чи у райцентрах. Закриють незаповнені школи, але як організувати довезення дітей до найближчої? Якщо не буде шкільних автобусів, то це ляже на плечі батьків. І це буде таки проблема.
Ще буде одна проблема зі старшою школою. Для мене очевидно, що кількість класів у старшій школі буде скорочена, тобто, основна маса дітей буде закінчувати 9 класів, і лише частина з них зможуть потрапити до 10 класу, а інші училище пару років і працювати. Країну потрібно буде відбудовувати, тому держава буде зацікавлена в некваліфікованій праці. Звідси випливає скорочення старшої школи і кількості ВНЗ (чи місць в них). Буде запит на робітничі професії і підготовка до них, тому ВНЗ нинішнім 10-річним дітям навряд чи загрожує...
А де вчитись ті діти будуть? Хіба в Україні залишилась ланка профільної освіти?
viter33• 29 января в 21:38
Ответ дляfrumoasa17
40% це доволі немало.
От закінчиться захист - тоді можна буде оцінити - мало чи не мало
І чи профінансують ті 266 тис. працюючих решту 850 тис. непрацюючих, коли треба буде жити ’лише за свої’
Ольга520• 29 января в 21:39
Ответ дляIncol
Правильно, хай сидять вдома , зараз батьки все знають краще тих дармоїдів - вчителів, от і навчать своїх чад. І взагалі навіщо в нашій країні освічені люди , тільки заважатимуть ..,,
І так діти сидять вдома. Навчають по факту батьки. Учитель просто читає онлайн урок, для школярів початкових класів ця форма навчання дуже важко дається
-Ань-• 29 января в 21:39
Ответ дляRomashka5577
Та да, всех врачей и учителей уволить!
Їх уже утилізували примусовими ковідними щепленнями експериментальними вакцинами. Уже вимирають, скоро всі вимруть.
@dres Odessa• 29 января в 21:39
Ответ дляRomashka5577
Ну, садики уже закрывали
а потом открывали
Мама Никитки-2• 29 января в 21:40
Ответ дляnatlem
У вас завищені очікування від держави. Навіть найбагатші держави не можуть собі дозволити вчити дітей по 3-5 у класі. Тому будуть укрупнювати і краси, і школи. Доведеться їздити у інший район міста або у інший населений пункт (з села у місто, наприклад). Треба бути реалістами.
Де це в нас в школах 3-5 дітей. Сільські школи ще при каденції шоколадного поскорочували. Таки автобусів чомусь не надали, щоб учнів в опорну школу звозити.
-Ань-• 29 января в 21:41
Ответ дляnatlem
Це було очікувано. Невідомо скільки українців виїхало - чи то 8 млн, чи більше. Мінімум половина з них - діти. Зрозуміло, що школи втратили учнів і мають бути закриті, бо ніхто не буде оплачувати вчителів для навчання кількох учнів чи неповних класів. Це саме торкнеться ВНЗ, буде зменшуватися обсяг держзамовлення і кількість місць. Так само буде з сімейними лікарями і вузькими спеціалістами, якщо вже не почали скорочувати.
Можливо ви не знаєте, але 5 учнів - це уже повний клас.
Раніше по санітарним нормам в класах повинно було бути від 5 до 30 учнів.
Зараз верхню межу убрали, класи можна наповнювати до безкінечності.
frumoasa17• 29 января в 21:42
Ответ дляviter33
Для вимушено приїхавших це хороший показник.
natlem• 29 января в 21:42
Ответ дляМама Никитки-2
Кожній дитині по ВНЗ відкриють, не менше. Щоб у кожного була вища освіта...
Ви пишите дивні речі. В Україні до війни був найвищий відсоток людей з вищою освітою, і один з найнижчих рівнів життя. Навіщо вища освіта, якщо частина населення взагалі не бачить себе працюючою ні за яких обставин? Вища освіта стане платною і дорогою, кількість місць скоротиться. А професійну організують. Курси якісь. Дадуть робітничу професію і працювати (чи не працювати, тут вже людина сама вирішувати буде). Дівчат будуть пропагувати якомога більше і раніше народжувати. Це теж очевидно.
Olvia1987• 29 января в 21:44
Ответ дляМама Никитки-2
Є автобуси в сільських школах.До війни точно були в нашому районі.
natlem• 29 января в 21:44
Ответ дляМама Никитки-2
По селам є і досі такі школи, де в одному класі діти різного віку, і їх менше 10. У подруги дитина в такому класі, з 5 класу перейде в опорну школу в райцентрі. Батькам це зручно, але утримувати таку школу дуже дорого.
svitochkaa• 29 января в 21:44
Хит парад шоколадо-мертветчуковской ботни.
Мама Никитки-2• 29 января в 21:45
Ответ дляSvetl.ana
ага, только когда начнут госслужбу сокращать? их только расплодилось, что на одного фопа три мента и пять налоговиков
Почекайте, щас вам розкажуть 🤣.
viter33• 29 января в 21:45
Ответ дляfrumoasa17
Ще раз - хороший показник - доки Німеччина фінансує перебування усіх непрацюючих як біженців
Коли закінчиться війна і захист буде знятий - от не факт, що це буде хороший показник (тобто, чи зможуть 266 тис. профінансувати усіх 1,1 млн). А В Німеччині все голосніші голоси проти фінансування біженців - тому довго після війни утримувати не стануть
Норвегія, до речі, уже зняла захист для 14 областей України - але там і кількість наших біженців неспівмірна
Мама Никитки-2• 29 января в 21:46
Ответ дляnatlem
Я не впевнена, що податківці є держслужбовцями... Так само як і поліція. Вони хіба держслужбовці? Подають декларації про доходи? Швидше за все певні посади, а не всі.
Дійде справа і до бюджетників, не переживайте. Але ж в першу чергу позвідьняють тих, хто обслуговує населення (бо те саме населення скоротилося) - пенсійний фонд, упсзн. Не забудьте порадіти їх скороченню (’халявщиків розігнали’)- як вам не будуть пенсію нараховувати, субсидію чи ще якісь виплати...
Подають. Податківці точно держслужба.
Светлана Борисполь• 29 января в 21:50
Нас тупо знищують. Скрізь, у всіх сферах, всіма способами. Вже прямо про це говорять, вже кричать нам в очі! Згиньте з цього місця, вас тут більше не числиться!
frumoasa17• 29 января в 21:52
Ответ дляviter33
Фінансують з федерального бюджету, який збирає податки зі всіх, а не так що одна частина фінансує іншу частину. Де таке видумали, що за маніпуляція? Не зможуть себе утримувати, то поїдуть чи будуть рухатися.
Мама Никитки-2• 29 января в 21:53
Ответ дляnatlem
У Франції декрет 3 місці, це включає час до пологів і після. Ви можете взяти 2 місяці до і 1 після, чи навпаки. І все. Ніяких ’дєцких’ немає. Є допомога з малозабезпеченості, але не дитячі. Україна не має можливості утримувати купу бюджетників і забезпечувати соцпакет, бо в країні війна. Так як було вже не буде.
У Франції тривалість відпустки по вагітності залежить від того, скільки дітей повинно народитися, та від того скільки дітей вже є в сім’ї, від 16 до 46 тижнів. Працююча жінка може скоротити декретну відпустку і вийти на роботу раніше та отримати компенсацію за невикористану декретну відпустку, але вона в обов’язковому порядку повинна перебувати у відпустці 8 тижнів, причому 6 з них – після пологів.
Мама Никитки-2• 29 января в 21:54
Ответ дляnatlem
Я написала оклади головного спеціаліста. Ніхто з нього не починає. Починають просто зі спеціаліста, там оклад ще менше. Розкажіть мені про надбавки , премію і ’вислугу’ людині, яка влаштовується на посаду спеціаліста.
В головному управління зазвичай немає посад спеціалістів, мінімум провідні. На те воно і головне а не районне.
natlem• 29 января в 21:55
Ответ для-Ань-
Давайте відверто: хіба Україна настільки багата, що може забезпечити класи у 5 дітей? Раніше в Україні не було війни. Навіщо рівнятися на те, що було раніше, якщо зараз це неможливо оплатити? Хоч би по 30 дітей було, а не по 60+ як в Китаї)
Мама Никитки-2• 29 января в 21:56
Ответ дляНадпотужнаПотужність
Вот Трамп не там работает, Смилянский в Укрпочте больше получает
Чого йому кусати лікті з 17 до 20.01 25 ярдів заробив на крипті Трамп. І ще десь 15 на Меланіі.
-Ань-• 29 января в 21:56
Ответ дляnatlem
Україна дуже багата. Але українці дуже дурні і терплячі, допустили до влади крадіїв, які десятиліттями розкрадають народне майно.
Мама Никитки-2• 29 января в 21:57
Ответ дляspart-5037
Сейчас Мама Никитки придёт и расскажет , что в Америке еще дороже, а у вас ещё все хорошо.
По теме - печально (((
Вам би за допомогою звернутись. Голівонька хворіє
natlem• 29 января в 22:00
Ответ дляМама Никитки-2
Вам зі США, звичайно, видніше. Я пишу вам яка тривалість декрету з практики, троє в офісі вже побували в декреті. У дитини учитель встигла сходити і зразу ж повернутися. Мої співробітниці сиділи по максимуму, я вам написала тривалість) Одна жінка пішла у відпустку на рік. Перші три місяці оплатили, все решта за власний рахунок, єдине що - місце зберегли. Правда, соцслужба може доплачувати невеличку суму, якщо у чоловіка невеликий дохід. У садочки тут стандартно здають дітей у 2 місяці,якщо ви не в курсі) По середам діти молодшої школи не вчаться, тому жінки з дітьми часто працюють 4 дні на тиждень.
Мама Никитки-2• 29 января в 22:00
Ответ дляnatlem
Я сплачую податки і в США і в Україні. Причому працюю в Україні. Шо ще вам розказати?
Мама Никитки-2• 29 января в 22:01
Ответ для@dres Odessa
а потом открывали
Не всі. Багато продані у власність і назад не повернулись. Особливо ті, що в центрі міста.
Carin• 29 января в 22:02
Ответ дляIncol
Та ніби й розумію але тема про вчителів/ лікарів це просто мега болюча.
І це ситуація, яку я в Києві спостерігаю. Моя мама живе за 30 км від столиці, вчора зателефонувала, попросила записати номера швидких і вартість за виїзд, бо у них швидкої нема, а дякуючи укрупненням районів швидку чекати аж з містечка, від якого більше 1-1,5 чекати, якщо приіде . Населення в селі 30 0000 людей і ці люди фактично не мають доступу до швидкої. Виклик приватної швидкої від 5000 грн, а пенсія менша ніж вартість виклику.
Невыразимые п-сы. Выбивают прежде всего самых уязвимых - стариков.
Мама Никитки-2• 29 января в 22:02
Ответ дляnatlem
Це ви пишите дивні речі. До чого тут ВНЗ? Мова про школи іде. Чи в Україні вже і середня освіта привілей?