В Министерстве образования предлагают уменьшить число школ в Украине.
Как передает "Хвиля", об этом сообщила заместитель министра образования и науки Галина Кузьмичева, пишет Укринформ.
В 2029 году ожидается значительное сокращение числа первоклассников - примерно на 30%. Министерство образования планирует адаптироваться к этой демографической ситуации путем оптимизации сети школ.
При этом Кузьмичева указала, что тенденция к уменьшению числа детей прослеживается несколько последних лет.
Образование в школе / Фото: Pexels
"Количество тех детей, которые сейчас учатся в первом классе по отношению к тем, которые учатся в седьмом, меньше более чем на 30%. И если взять статистику рождаемости последних лет, то к 2029-му году в первый класс пойдут еще на 30% меньше детей, чем сейчас учатся в первом классе. Опираясь на эти данные, мы должны строить нашу будущую инфраструктурную политику", - рассказала она.
По словам Кузьмичевой, сокращение школ поможет повысить качество образования. Она также объяснила, что сейчас в Украине работает около 13 тыс. школ. Однако, половина этих школ заполнена учениками лишь частично, что сказывается на учебном процессе.
Кроме того, заместитель Минобразования подчеркнула, что в первую очередь вопрос закрытия "ненужных" школ должны поднять местные администрации и с холодной головой подойти к вопросу их оптимизации.
"Они должны опираться не на существующие здания, которые существуют со времен Советского Союза, а с точки зрения возможности предоставить качественное образование детям общины, чтобы они были конкурентоспособны на рынке труда", - отметила она.
По словам Кузьмичевой, главная причина в сокращении населения - война, ведь многие матери с детьми покинули страну в начале вторжения и до сих пор остаются за границей. При этом значительная часть тех, кто уехал уже не планируют возвращаться домой, а их дети успешно интегрировались в образовательные системы западных стран.
"Чем можно заменить количество? Только качеством человеческого капитала. И поэтому для нас невероятно актуальной становится проблема падения качества образования в Украине", - добавила она.
Образование в школе / Фото: Pexels
frumoasa17• 29 января в 21:11
Ответ дляviter33
Та я вас прошу - тут в опитуваннях у більшості з/п від 200 000 і по 4 квартири на Хрещатику!!
А щодо Німеччини - нехай вона своє економічну кризу розгребе (2 роки підряд економіка зменшується), подивимося по рез. виборів (де всі пророкують перемогу ’Альтернативи для Німеччини’) і тоді поговоримо про Німеччину
Давайте про українську економіку поговоримо?
Ответ дляSvetl.ana
есть еще выслуга, премии и надбавки. не пишите ерунды.
Я написала оклади головного спеціаліста. Ніхто з нього не починає. Починають просто зі спеціаліста, там оклад ще менше. Розкажіть мені про надбавки , премію і ’вислугу’ людині, яка влаштовується на посаду спеціаліста.
BattleBunnyInAction• 29 января в 21:13
Ответ дляmymoly
Та питань немає. А роздутий держ апарат має змогу утримувати
. І як це так виходить. Пенсії прокурором інвалідам плотют справно
Вот Трамп не там работает, Смилянский в Укрпочте больше получает
frumoasa17• 29 января в 21:13
Ответ дляnatlem
У Франції декрет 3 місці, це включає час до пологів і після. Ви можете взяти 2 місяці до і 1 після, чи навпаки. І все. Ніяких ’дєцких’ немає. Є допомога з малозабезпеченості, але не дитячі. Україна не має можливості утримувати купу бюджетників і забезпечувати соцпакет, бо в країні війна. Так як було вже не буде.
Тому війну повинна закінчитися, як можна скоріше.
Ответ дляfrumoasa17
В Німеччині якщо він втратить роботу, то держава допоможе пособієм, а на старості років, якщо не буде вистачати, то дотягне до мінімального рівня і квартиру, і оплата тарифів буде, і медицина з ліками. В Україні йому держава дулю підсуне. Так що не порівнюйте. Україна не соціальна держава і це великий мінус.
В Німеччині найнижчий рівень власності квартир в Європі
Менше 50% мають житло у власності
Це щодо німецького раю і ’...дотягне до мінімального рівня і квартиру, і оплата тарифів буде...’
І пенсійний вік в Німеччині - з 67 , халявити не вдасться
Менше 50% мають житло у власності
frumoasa17• 29 января в 21:15
Ответ дляviter33
Менше 50% мають житло у власності
В Україні який пенсійний вік, рівень пенсій і можливість оплачувати квартири всіма верствами населення?
Ответ дляnatlem
Так, це логічно, але буде серйозна проблема з сільськими школами чи у райцентрах. Закриють незаповнені школи, але як організувати довезення дітей до найближчої? Якщо не буде шкільних автобусів, то це ляже на плечі батьків. І це буде таки проблема.
Ще буде одна проблема зі старшою школою. Для мене очевидно, що кількість класів у старшій школі буде скорочена, тобто, основна маса дітей буде закінчувати 9 класів, і лише частина з них зможуть потрапити до 10 класу, а інші училище пару років і працювати. Країну потрібно буде відбудовувати, тому держава буде зацікавлена в некваліфікованій праці. Звідси випливає скорочення старшої школи і кількості ВНЗ (чи місць в них). Буде запит на робітничі професії і підготовка до них, тому ВНЗ нинішнім 10-річним дітям навряд чи загрожує...
от тільки по єдиному розказували ,як добре багато випускати механіків-слюсарів., бо ’країну потрібно відбудовувати!!’, і молодь потрібно націлювати на прості технічні спеціальності.
так що це тренд.
(а час- летить швидко. )
так що це тренд.
(а час- летить швидко. )
spart-5037• 29 января в 21:17
Ответ дляIncol
Та ніби й розумію але тема про вчителів/ лікарів це просто мега болюча.
І це ситуація, яку я в Києві спостерігаю. Моя мама живе за 30 км від столиці, вчора зателефонувала, попросила записати номера швидких і вартість за виїзд, бо у них швидкої нема, а дякуючи укрупненням районів швидку чекати аж з містечка, від якого більше 1-1,5 чекати, якщо приіде . Населення в селі 30 0000 людей і ці люди фактично не мають доступу до швидкої. Виклик приватної швидкої від 5000 грн, а пенсія менша ніж вартість виклику.
Сейчас Мама Никитки придёт и расскажет , что в Америке еще дороже, а у вас ещё все хорошо.
По теме - печально (((
Ответ дляfrumoasa17
В Україні більший %% мають житло у власності, ніж в Німеччині
І наче нікого на вулицю не висиляють - значить, квартири таки оплачують
Не будемо порівнювати з прифронтовими містами
Ответ дляЕленнн
так що це тренд.
(а час- летить швидко. )
так що це тренд.
(а час- летить швидко. )
Я не дивлюся єдиний, але припускаю, що населення будуть потроху морально готувати до змін....Але це очевидні речі, тут і без єдиного зрозуміло.
Мама Никитки-2• 29 января в 21:19
Це вже було, тільки з садочками в 90-ті. А потім черги з народження, щоб в 3 потрапити в садок.
Це мабуть така головна забава бігати колом по розкиданих граблях.
svitochkaa• 29 января в 21:22
У нас в школе очень много деток и нормально так учителя берут за доп занятия и репетиторство.Не бедствуют
frumoasa17• 29 января в 21:22
Ответ дляviter33
Поцікавтеся боргами за житло в цілому по країні.
Україні і до війни було дуже далеко до Німеччини. Чомусь туди їхали і хотіли попасти, а не в Україну. Зараз тим паче.
Ответ дляfrumoasa17
Зараз тим паче - бо Німеччина чи не єдина , хто виплачує гроші нашим біженцям
Тому у Францію виїхали 70 тис. (де нема виплат), а в сусідню Німеччину - понад мільйон (же є виплати)
Щодо боргів за житло - під час війни цифра не інформативна. Бо на лінії фронту чи в прифронтових містах може ніхто в квартирі не жити, а борги нараховують
BattleBunnyInAction• 29 января в 21:29
Ответ дляmymoly
Наверно Трамп локти кусает. Что не в той стране родился
та капец, Кудрицкий, Смилянский, Чернышов.
Матерь Божья, Трамп среди соросятской компашки наибеднейший.
Украинцы- расходник, обслуга для быдла, которое в могилу с собой все не утащит
Ответ дляOlvia1987
А кому ж належить житло у Німеччині?Сирійцям чи українським біженцям?
понад 50% на оренді
Тобто, далеко не всі забезпечені житлом
і вартість придбання житла - висока навіть по відношенню до їх з/п
Тим більше, з урахуванням економічної кризи, зростання вартості комуналки (газ дорожчає) і безробіття
Тобто, далеко не всі забезпечені житлом
frumoasa17• 29 января в 21:30
Ответ дляviter33
Частина вже працює і назад чомусь не хоче.
Державна служба статистики ось уже два роки як не оприлюднює дані щодо заборгованості населення за житлово-комунальні послуги (ЖКП). За останніми даними, опублікованими нею, на кінець 2021 року ці борги становили понад 81 млрд грн.
Ответ дляfrumoasa17
Бо неінформативна буде сума
По розбитій квартирі в Покровську борг може бути 100+ тис - і що з того?
Щодо працюють в Німеччині - так, працюють.
1,1 млн. наших біженців в Нім., з них 700 тис - працездатного віку, працюють 266 тис. (дані на кінець 2024)
Ответ дляspart-5037
Механик на сто- ок 4000 уе зарплата. Сможет. Электрик - от 20 евро в час зарплата.
Все рабочие специальности стартуют от 18-20 евро/час.
Отлично все они смогут.
Люди уже поняли как их имели за минималку.
Нет, ну всегда будет те, кто побоится сделать шаг. Но когда его друг там пристроится, условный Вася поедет, аж пятки сверкать будут. Не сам, так жена выгонит.
Отлично все они смогут.
а отут і пригодиться ноу-хау--закриття кордонів,років так на 5. (як уже почали поговорювати..)
І Вася буде за мінімалку фуричити, і радіти, що хоч якусь роботу знайшов, бо вдома діти голодні.
Мама Никитки-2• 29 января в 21:33
Ответ дляnatlem
Це було очікувано. Невідомо скільки українців виїхало - чи то 8 млн, чи більше. Мінімум половина з них - діти. Зрозуміло, що школи втратили учнів і мають бути закриті, бо ніхто не буде оплачувати вчителів для навчання кількох учнів чи неповних класів. Це саме торкнеться ВНЗ, буде зменшуватися обсяг держзамовлення і кількість місць. Так само буде з сімейними лікарями і вузькими спеціалістами, якщо вже не почали скорочувати.
Тобто ви як і можновладці вирішили що повертатись нікому не потрібно. Нафік впали ті діти в цій державі. А щоб точно не повернулись треба школи скоротити. Ну шоб напевно зрозуміли, що ніхто їх в Україні не чекає.
frumoasa17• 29 января в 21:34
Ответ дляviter33
Бо неінформативна буде сума
Читати вмієте на кінець 2021 року?