А_я_ЛОЖУ!• 02 февраля в 18:45

Можливе зменшення виплат новоприбулим біженцям з України

Після виборів 2025 року українцям, які вже перебувають у Німеччині, виплати залишать без змін, але новоприбулим доведеться задовольнятися лише 460 (19 208 грн) євро та жити в центрах для біженців. Політики всіх таборів сходяться на одному – українці мають працювати, а не залежати від соціальної допомоги.
Про це пише DW. 23 лютого 2025 року в Німеччині відбудуться дострокові парламентські вибори, які можуть суттєво вплинути на життя українських біженців.
Основне питання, яке хвилює тих, хто вже перебуває у країні, та тих, хто планує виїхати, – що зміниться в соціальних виплатах і можливостях працевлаштування. Християнсько-демократичний союз (ХДС) і Християнсько-соціальний союз (ХСС), які наразі лідирують у передвиборчих рейтингах, висунули чітку програму щодо українців.
Вони планують сприяти їхньому працевлаштуванню, зокрема спрощувати процедури визнання професійної кваліфікації та забезпечувати вивчення німецької мови в робочому колективі. Однак водночас ХДС/ХСС пропонують суттєво скоротити соціальні виплати для новоприбулих українських біженців.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуде після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Ще жорсткіші умови для українців пропонує "Альтернатива для Німеччини" (АдН) – ультраправа партія, яка стабільно тримається на другій позиції в рейтингах. Вони виступають за скасування "грошей для громадян" для всіх українських біженців, а не лише для новоприбулих, залишивши лише мінімальні 460 євро. При цьому дозвіл на роботу для українців вони все ж підтримують, на відміну від інших біженців, яким працювати заборонено.
Попри високий рейтинг, перспектива входження АдН до складу уряду поки що малоймовірна – більшість провідних партій відмовляються співпрацювати з ними. Однак їхній вплив на політичний порядок денний зростає, що може змусити інші партії переглянути свою позицію.
Зменшення виплат для українців підтримує також Вільна демократична партія (ВДП). Вони вважають, що великі соцвиплати є "хибним стимулом для міграції" і пропонують створити новий соціально-правовий статус для всіх біженців, включно з українцями.
Союз Сари Ваґенкнехт (ССВ), нова політична сила, також виступає за скорочення соціальних видатків, хоча прямо українців у своїй програмі не згадує. Вони аргументують свою позицію тим, що виплати біженцям надмірно збільшують навантаження на бюджет Німеччини.
Натомість Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) і "Зелені", які також мають високі шанси потрапити в Бундестаг, не підтримують жодних змін у політиці щодо біженців. Вони наголошують на необхідності інтеграції українців до ринку праці, але без штучного скорочення виплат.
З огляду на рейтинги партій, найімовірнішим сценарієм є формування урядової коаліції на базі ХДС/ХСС разом із СДПН або "Зеленими". Це означає, що політика щодо українських біженців або залишиться без змін, або буде знайдено компромісний варіант, який передбачатиме поступове скорочення соцвиплат.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуве після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Natal_ka91• 02 февраля в 20:21
Ответ дляБаррикадница
Звісно вони ні в чому не винні)) ну от як в автобусі, швидко сідаєш на місце для інвалідів чи жінок з дітьми і все, морда кирпичом , бо ти теж оплатив дорогу ( сарказм)
А кожен сам за себе. Коли бусифікують, чомусь не уточнюють з якої частини країни і чомусь ’западенців’ не відпускають
Баррикадница• 02 февраля в 20:21
Ответ дляLisichka1307
Удалено администрацией...
Ні, вони бігли отримувати румунські польськи угорські паспорти😁
Я натуралка• 02 февраля в 20:22
Ответ дляБорисфенка
Звідки ви берете цю байку про ’зайняті місця’? В Європі неміряно житла в оренду і неміряно робочих вакансій.
Ви знайшли роботу?
Баррикадница• 02 февраля в 20:23
Ответ дляNatal_ka91
Та вони всі закордоном😁ви бачили , коли ввели безпощлинний ввіз авто скільки авто ввезли західні області за ці місяці??
А тепер вони тут в основній кількості, жінка з дітьми на пособі, а чоловік десь в другому місці прописаний а живуть разом
Natal_ka91• 02 февраля в 20:24
Ответ дляБаррикадница
Серйозно??? Звідки тоді стільки кладовищ? В кожній сім´ї є родич чи близький, який воює. Ще скажіть, що країну один схід і південь захищає.
Джинци на Флісі• 02 февраля в 20:25
Ответ дляМадам Тю-лю-лю
Не зрозуміла, де ви працюєте, що можете сказати за усіх переселенців з усіх областей.
Хитрозрозроблені є всюди, це факт. А ось таврувати усіх за якоюсь ознакою - це дискримінація.
Це так само, як сказати, що Схід весь чекав на росісю чи усі блондинки - нерозумні.
Для приймаючих країн вони не порушують закон лише тим, у якій області жили в Україні.
У нас из украинцев в центре одна женщина из Харькова, одна семья из Днепра, остальные хмельницкий, Черновцы, Франковск, Дрогобыч, Волынь и такое же. Беженцы одним словом
Баррикадница• 02 февраля в 20:25
Ответ дляЯ натуралка
Ви знайшли роботу?
А нахрена їй?) вона і в Україні казки розповідала про айті, бо ніколи не робила, і там не буде😁їй на соціалі нормально, вона геройка лише в інтернеті
Natal_ka91• 02 февраля в 20:25
Ответ дляДжинци на Флісі
Чисто теоретично, що вони порушили у приймаючій країні?
Баррикадница• 02 февраля в 20:26
Ответ дляNatal_ka91
Ще раз повторюю
В пропорційній кількості тут їх 90% саме з западноі частини України
Мстящий за Зайца• 02 февраля в 20:26
Ответ дляБиблиотекарь
Ви знаєте, в моє місто прилітає рідко, але мітко. Або немає довший час - потім масово несеться. І кожний приліт - це істерика у дитини, бо укриттів в нас немає, лише в церкві, яка відчиняється зранку. Особисто в мене почалися проблеми зі здоров´ям після парочки таких тривог, де я дуже перенервувалася. Але за думкою порадниць, я навіть не маю права задуматися щоб виїхати кудись з дитиною, щоб та не боялася тривог, бо додаткова конкуренція буде їм заважати
Вам має бути все одно хто там що думає.
Я вивезла дитину з контузією, тепер і район наш спокійний, і житло чоловік майже відновив, а ми все залишаємося за кордоном і будемо залишатись стільки, скільки можна буде її берегти від тривог і вибухів. І все одно мені хто там що думає, засуджує чи ще щось...
Джинци на Флісі• 02 февраля в 20:26
Ответ дляМама фіфті цента
Только в Украине людям три копейки платят и они живут в войне,а беженцам платят нормально и они по Октоберфестам катаются без ракет и тревог
Удалено администрацией...
Баррикадница• 02 февраля в 20:27
Ответ дляДжинци на Флісі
В нас те саме
Червона рута• 02 февраля в 20:28
Ответ дляБиблиотекарь
Що вам заважає поїхати в Чернівці чи Хмельницький? Останні, до речі, частенько від шахедів потерпають
Потырпають,бедолаги ,а что же Харькову и Херсону говорить ? Никополю и Покровску?
Natal_ka91• 02 февраля в 20:28
Ответ дляБаррикадница
Ще раз повторюю
Я впевнена, що більша частині з них і застала там війну. Деякі виїхали за великі кошти. Але дуже багато чоловіків залишається тут, і дуже багато воюють, або вже поховані.
Баррикадница• 02 февраля в 20:28
Ответ дляNatal_ka91
Вони біженці? Але від чого?
Джинци на Флісі• 02 февраля в 20:29
Ответ дляДело было давно
ааа...то есть вы прикладывали усилия, чтобы получить свою работу?
а кто-то более квалифицированный в это время сидел в декрете. А потом ситуация резко изменилась и потребовалась работа, но упс...она оказалась уже занятой вами.

Это же ситуация, аналогичная ’беженцам-западэнцам’, которые как вы считаете, занимают места тех, кто сейчас потерпает от обстрелов,
Но когда это касается лично вас, то уже не все так однозначно, верно?)
Что значит прикладывала усилия? Мне надо было всех декретчиц опросить? Надеюсь вы отдали уже свое место нуждающимся?
Natal_ka91• 02 февраля в 20:29
Ответ дляБаррикадница
Вони біженці? Але від чого?
Вони мають таке ж право як і ви. Закон для всіх однаковий.
Библиотекарь• 02 февраля в 20:30
Ответ дляЧервона рута
А хто людям звідти не дає виїхати? І не починайте байки що виїхати немає куди, бо вже все зайнято. І не обезцінюйте інших українців по рівню обстрілів
Мама фіфті цента• 02 февраля в 20:31
Ответ дляNatal_ka91
Мають право (якщо що, я в Україні). Тільки чомусь у всьому винні українці, а не х**ло
А как мы выиграем,если выехало 8 миллионов? Кто работать должен? Вы да я? На оставшихся 10 миллионов пенсионеров
Хвігура мічти• 02 февраля в 20:33
Ответ дляБаррикадница
Вони біженці? Але від чого?
Війна по всій території України, як і мобілізація, воєнний стан, ракети та шахеди літають і на заході, падіння економіки та відключення світла усюди.
Джинци на Флісі• 02 февраля в 20:33
Ответ дляNatal_ka91
Удалено администрацией...
Natal_ka91• 02 февраля в 20:33
Ответ дляМама фіфті цента
Хто виграє?) Дай Бог тут зберегти те що є, і щоб це все закінчилося ще при нашому поколінні
Джинци на Флісі• 02 февраля в 20:33
Ответ дляБаррикадница
В нас те саме
Как не спросишь - хмельницкий
Тракторні війська• 02 февраля в 20:33
Ответ дляNatal_ka91
Якщо у вас парочка таких знайомих, не розписуйтесь за всіх. Так, українці відпочивають, але далеко не в таких масштабах як вказано
Как себя ведут бедные наши женщины не секрет, не один десяток скандалов даже в новостях был. У меня знакомые живут в Италии, и очень неприятно слушать о том, что они были очень хорошего мнения о украинках, ведь знают меня много лет и приехали наши беженки и вешаются на мужчин, устраивают гулянки, выглядят как простигосподи... Планирую летом в Европу и понимаю, что благодаря нашим женщинам на теплое отношение, как раньше, можно не особо рассчитывать.
Джинци на Флісі• 02 февраля в 20:34
Ответ дляЧервона рута
Херсон они в Черновцы советуют переезжать на их хатынкы
Баррикадница• 02 февраля в 20:34
Ответ дляNatal_ka91
А ще дуууже багато по виїжджали бо мають паспорти інших країн
Ще інші виїхали системою шлях як волонтери( особисто таких знаю) бо саме та лазейка була серед западенців дуже популярна
Також багато првиізжало як супроводжуючих івалідів і тд бо на таможні з свого ж села по границі приготовані то то харківʼянина через рентген пропустять а свого наче не помітять
Ще багато якщо приїхав на західно то миттєво здають в военкомат
Ви мені не розповідайте бо я дуже багато знаю про то, кажу ж , вони ще й як сваряться всі мені доносять одне на одного
Natal_ka91• 02 февраля в 20:35
Ответ дляДжинци на Флісі
Удалено администрацией...
Совість втратили ті, хто краде мільярдами. Ну і сидять, то що з того? Вічно того не буде, кожному треба думати за самого себе і дивитися за собою, а не клясти інших українців
Джинци на Флісі• 02 февраля в 20:36
Ответ дляNatal_ka91
Удалено администрацией...
Мстящий за Зайца• 02 февраля в 20:36
Ответ дляБаррикадница
В нас те саме
А у нас в комплексі живе багато людей з Харкова та області, Маріуполя, Нікополя, та взагалі зі східних регіонів. І навіть страшно сказати, скільки серед них ждунів... Які чекають закінчення війни, тільки на користь раші. А зараз сидять з українськими паспортами...
Хвігура мічти• 02 февраля в 20:36
Ответ дляМама фіфті цента
А що повинні повернутися?
Все життя емігрували люди, а тут вже, як посміли не залишитися і не працювати за копійки