Мой_ужин• 22 февраля 2025
Як правильно продати квартиру в Україні, щоб гроші вивезти за кордон
Хто продавав квартиру нещодавно, підкажіть, як ви гроші перевели за кордон. Офіційно квартири в Україні мають продаватися лише безготівково, але майже всі купують за готівку в доларах, бо навіщо гривні на рахунку. Підкажіть, як ви оформлювали цей продаж, щоб гроші можна було вивезти за кордон?
Королева ганделику• 22 февраля 2025
Ответ дляПишу вірші, дорого
Авторко, це нікого не цікавить. Або вивозити готівкою по 10000 євро. На дитину теж можна, за раз 20000
А це відколи на дитину можна?
Тишком нишком• 22 февраля 2025
Ответ дляКоролева ганделику
А це відколи на дитину можна?
з сайта митної служби ’Щодо неповнолітніх осіб: вони мають право на транскордонне переміщення валютних цінностей у сумі/вартістю, встановлених валютним законодавством. При цьому письмове декларування від імені особи, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється її законним представником.’
Хтомолодець? Я!• 22 февраля 2025
Ответ дляТайТаке
Тоді модна купувати зразу онлайн валюту в ПБ . Тільки там на зняття по моєму через 3 місяці . Короче да. Таке собі.
По темі декларувати модна хоч 500 долларів.
То не питання.
Це в них послуга така?
Большой секретик• 22 февраля 2025
Ответ дляЖінка з перцем
А декларация на польском? И заполняли на польском? Я польский не знаю(
Можна на польській, можна на англійській. Я на англійській заповнила.
В інтернеті є зразок - введіть в Гуглі cash declaration form. Можете пошукати відео як заповнити.
Відповідаю на ваше наступне питання- я живу в Чехії.
Королева ганделику• 22 февраля 2025
Ответ дляТишком нишком
О, це я щось пропустила, дякую!
Пишу вірші, дорого• 22 февраля 2025
Ответ дляКоролева ганделику
А це відколи на дитину можна?
Принаймні останні 20 років
Пишу вірші, дорого• 22 февраля 2025
Ответ дляЖонДуан
Автор, законно только через снятие по 100 тыс грн в день и конвертации в обменнике с обязательным сохранения тем квитанций на обмен. Эти квитанции нужны нашей стороне для вывоза валюты и действительны 90 дней.
Можно открыть счета в нескольких банках, самой себе переводить по 100 тыс и снимать в нескольких банках и конвертировать.
Ещё нотариусы предлагают услуги ’своих’ банков , где за вознаграждение вам дают бумаги, что все прошло через счёт и куплена валюта в банке. Я так не делала, но тут в темах писали, что такая услуга до 4 % от суммы.
Но в любом случае суммы в квитанциях будут такие же и время ожидания это не сокращает. Банк все равно не даст квитанцию об одновременном снятии со счета, к примеру, 80000 евро
Чебураха з перцем• 22 февраля 2025
Ответ дляСмажена полуничка
Да , это нормально .
но можно легко обойти , я уже писала как с перевозчиками можно договорится
Та ну,стремно.
Хтомолодець? Я!• 22 февраля 2025
Ответ дляБольшой секретик
Ні, сам процес без податків. А от походження коштів- це треба дивитись. Для прикладу, в тій країні, де ми зараз, ми мали б ще раз заплатити податок якби квартира в нас була у власності менше 5 років. В нас більше, тому нічого платити не потрібно.
Скажіть будь-ласка, а цей податок на вас розповсюджується в Чехії бо ви маєте там якийсь статус?
Громадянство чи пмж?
Морковку дай• 22 февраля 2025
Ответ дляПартизанка
Ми в Польщі вносили на рахунок перед купівлею квартири, додавали нотаріально завірений переклад договору купівл-продажу нерухомості в Україні. причому в самому банку нам порадили вносити частинами, а не всією сумою))
Вивозили гроші частинами без декларування?
Смажена полуничка• 22 февраля 2025
Ответ дляЧебураха з перцем
Та ну,стремно.
Або переїхати кордон з знайомими родичами , всі інші одразу назад повернуться .
Зупка_цем• 22 февраля 2025
Ответ дляБольшой секретик
Дитина з вами поїде? На двох ви можете до 20 тис євро без підтвердження на українській митниці.
На польській митниці скажете, що хочете закларувати. Вас заведуть в окреме приміщення. Там заповнюєте декларацію, вам дадуть копію і з нею зможете за кордоном покласти гроші в банк.
Чтобы положить деньги за границей в банк, нужна справка о снятии их со счета в банке.
Зупка_цем• 22 февраля 2025
Ответ дляХтомолодець? Я!
Так навпаки наче треба декларувати, бо як ви їх тоді в іноземний банк зможете покласти
декларация для банка не имеет никакого значения. нужна справка происхождения средств
Зупка_цем• 22 февраля 2025
Ответ дляМой_ужин
можна вивезти, але їх навіть в банк не можна буде покласти. При вкладі більше 15 тис доларів банк запитує підтвердження походження коштів
автор, я слышала, что бывают проблемы и с меньшей суммой вклада. узнайте хорошо этот момент в стране проживания
Пишу вірші, дорого• 22 февраля 2025
Ответ дляЗупка_цем
Что такое справка происхождения средств и где её взять
Большой секретик• 22 февраля 2025
Ответ дляЗупка_цем
Не треба ніякої довідки. Чоловік приніс готівку, показав декларацію і поклав всю суму.
Зупка_цем• 22 февраля 2025
Ответ дляПишу вірші, дорого
например документ о снятии валюты со счета в банке. или документ об обмене гривны на валюту из банка. А тут загвоздка, как писала автор выше, в день невозможно снять более 100 тыщ гривен. Провезти в Европу кеш не проблема. проблема доказать происхождение средств
Зупка_цем• 22 февраля 2025
Ответ дляБольшой секретик
какую сумму?
Пишу вірші, дорого• 22 февраля 2025
Ответ дляЗупка_цем
Ну, то есть документы, которые нужны для вывоза валюты из Украины
Зупка_цем• 22 февраля 2025
Ответ дляБольшой секретик
)
любопытно... а страну можете написать, пожалуйста? Потому что в Словакии и с 10 тысячами без документа могут быть проблемы
Зупка_цем• 22 февраля 2025
Ответ дляПишу вірші, дорого
да. декларация ничего не говорит о происхождении средств
Зупка_цем• 22 февраля 2025
Ответ дляПартизанка
а у вас в договоре же были гривны указаны? как объясняли вклад в злотых? справка про обмен валюты была?
Большой секретик• 22 февраля 2025
Ответ дляЗупка_цем
Я писала вже, Чехія.
Документ - це договір -купівлі продажу. Ви вказуєте при декларуванні на європейській митниці, що гроші ваші від продажу нерухомості. І з копією декларації в банк. Їм пофіг на ваші укр довідки, вони беруть до уваги європейські документи.
Зупка_цем• 22 февраля 2025
Ответ дляБольшой секретик
Я писала вже, Чехія.
я понимаю. но в договоре у вас указаны гривны, а ввозили вы какую валюту через границу?
Пишу вірші, дорого• 22 февраля 2025
Ответ дляБольшой секретик
Я писала вже, Чехія.
Тобто, при вивезенні з України ви кошти не декларували, тільки при вивезенні в ЄС?
Зупка_цем• 22 февраля 2025
Ответ дляМой_ужин
Тобто можна задекларувати 10 тис на людину на польскому кордоні і договору куплі-продажу буде достатньо? я знаю, що 10 тис не декларується, але чи можна ось так задекларувати при бажанні, щоб було підтвердження для банку?
а почему тогда не задекларировать всю сумму сразу? везут по 10 тыщ специально чтобы не декларировать. везете 50 так и декларируйте 50.
Большой секретик• 22 февраля 2025
Ответ дляЗупка_цем
Ми в договорі купівлі- продажу написали після суми в дужках еквівалент в євро на момент підписання договору за курсом НБУ в той день
Послушная• 22 февраля 2025
Я продавала квартиру, потім просто клала кошти в 5 різних банків і знімала кожен день в еквіваленті 100 тис грн
3 рахунки в ощаді
Приват
Так
Моно
Універсал
При розміщенні коштів додала договір продажу квартири
Вивозилася декларуючи, їх не цікавить де ви кошти взяли, потрібно лише показати квитанції що ви знімали кошти з рахунків. З печатками.
Всі ці квитанції зібрала в купу розплата на 5 пачок відповідно до банку, заповнила декларацією і спокійно вивезла всю суму сама
3 рахунки в ощаді
Приват
Так
Моно
Універсал
Зупка_цем• 22 февраля 2025
Ответ дляБольшой секретик
понятно. спасибо за подсказку!