Мой_ужин• 22 февраля 2025

Як правильно продати квартиру в Україні, щоб гроші вивезти за кордон

Хто продавав квартиру нещодавно, підкажіть, як ви гроші перевели за кордон. Офіційно квартири в Україні мають продаватися лише безготівково, але майже всі купують за готівку в доларах, бо навіщо гривні на рахунку. Підкажіть, як ви оформлювали цей продаж, щоб гроші можна було вивезти за кордон?
автор Мой_ужин • 22 февраля 2025
Ответ дляПослушная
Я продавала квартиру, потім просто клала кошти в 5 різних банків і знімала кожен день в еквіваленті 100 тис грн
3 рахунки в ощаді
Приват
Так
Моно
Універсал

При розміщенні коштів додала договір продажу квартири

Вивозилася декларуючи, їх не цікавить де ви кошти взяли, потрібно лише показати квитанції що ви знімали кошти з рахунків. З печатками.

Всі ці квитанції зібрала в купу розплата на 5 пачок відповідно до банку, заповнила декларацією і спокійно вивезла всю суму сама
Підкажіть будь ласка, а ви клали в ці 5 різних банків долари? в кожному можна було знімати 100 тис на день? в банку коли клали долари запитували договір куплі-продажу?
МЕСТО_Встречи• 22 февраля 2025
Ответ дляБольшой секретик
Дитина з вами поїде? На двох ви можете до 20 тис євро без підтвердження на українській митниці.
На польській митниці скажете, що хочете закларувати. Вас заведуть в окреме приміщення. Там заповнюєте декларацію, вам дадуть копію і з нею зможете за кордоном покласти гроші в банк.
а від якох суми треба декларувати на польській митниці?
від цього треа податок платити?
МЕСТО_Встречи• 22 февраля 2025
Ответ дляЗажуженная Жужжа
Ну он або дівчата пишуть, кешем і вивозити частками...
тут є ризик.
але для покупця і мало хто погодиться. тому що якщо продавець оспорить продаж, то йому треба буде повернути лише ту суму в гривні, яка є в договорі і отримає назад квартиру.
Зажуженная Жужжа• 22 февраля 2025
Ответ дляМЕСТО_Встречи
тут є ризик.
Наверное
Мы свою недвижимость покупали еще до 14 в Донецке, тогда это был в общем-то только кэш - продавцы не хотели платить налоги. Суммы вроде бы как в долларах были. Вообще не очегь помню, столько воды утекло. Наверное все уже поменялось за столько лет. Но контроль капиталов никто не отменит :(( так что сложно все это сейчас, эх
Зажуженная Жужжа• 22 февраля 2025
Ответ дляПослушная
3 рахунки в ощаді
Приват
Так
Моно
Універсал

Вам покупатель кэшем платил?
Статус Ква• 22 февраля 2025
Ответ дляМой_ужин
Долари класти? Навіщо ??.
Не класти. Вам покупець перевів на рахунок гривні за покупку ( припустимо 500 тис ) ви 400 тис перевели в 4 різні банки, зняли євро еквівалент 100 тис в кожному
В такому випадку за день будете мати приблизно 11 тис євро з документами з банку. Все.
МЕСТО_Встречи• 22 февраля 2025
Ответ дляСтатус Ква
Долари класти? Навіщо ??.
але ж це різні курси.
знімати по курсу продажу, це інший курс ніж купівлі - і можна нормально так попасти на курсову різницю
Статус Ква• 22 февраля 2025
Ответ дляМЕСТО_Встречи
але ж це різні курси.
Є таке. А варіанти ? Закладайте в ціну нерухомості
Ліплю вареники• 22 февраля 2025
Подпишусь на тему, актуальный для меня вопрос.
Жена миллионера• 22 февраля 2025
Дівчата, намагаюсь вивести алгоритм дій. Допоможіть.

1. Прописати в угоді купівлі-продажу еквівалент в євро.
2. Провезти сім´єю через кордон кеш до 10 тис на кожного.
3. задекларувати на митниці зі сторони ЄС.
4. Вказати в декларації джерело походження коштів.
5. Про всяк випадок засвідчити переклад угоди (вже на місті чи ще в Україні?).

І мабуть це перше - проконсультуватися в місцевому банку в ЄС як вони приймають такі кошти на рахунок. Але особисто в мене поганий досвід, вони навіть по простих питаннях не досконало володіють інформацією. Кажуть одне, приходиш на термін, а тобі наступний назначають, бо попередньо обговорені умови не працюють. І це знає тільки начальниця, але ж до неї термін просто так не візьмеш. І от шо робити?
Смажена полуничка• 22 февраля 2025
Ответ дляТайТаке
А как закдекларировать???
Зачем деклаоировпть ?
автор Мой_ужин • 22 февраля 2025
Ответ дляЖена миллионера

А в яку ви краЇну будете везти? я в Польщу, то з понеділка на інфолінії буду телефонувати дізнаватися подробиці, в банка теж інфолінії є, можна звонити запитувати
Жертва интернета• 22 февраля 2025
Ответ дляПослушная
3 рахунки в ощаді
Приват
Так
Моно
Універсал

Далі банк в ЄС взяв у вас ці кошти на рахунок? Якщо так, то що просили в якості підтвердження походження коштів і в якій країні?
парИла я парИла• 22 февраля 2025
Ответ дляХропочка з гривкою
Інакше ніяк. Гривні на рахунку міняйте на долари.
Только поменять можно 50 тысяч гривен в месяц, если переводить на валютный счёт. Можно снимать наличкой за границей в банкомате, но там тоже ограничения, не помню какие сейчас и комиссия. Но мне интересно, положить на счёт деньги в валюте, предоставив документы о продаже квартиры, чтобы не заблокировали карту, можно? Что значит продажа только за безнал? Если продал за наличку, поменял на валюту и положил валюту в банк, то что? Вопрос не к вам, просто размышляю.
парИла я парИла• 22 февраля 2025
Ответ дляМой_ужин
В день можна зняти 100 тис гривень, це 2.5 тис. доларів, тобто якщо квартира коштує 50 тис доларів, це 20 днів треба сидіти в Україні і щодня знімати кошти... а чи буде взагалі в касі щодня стільки грошей??
Так вам эти 50 тысяч вывезти надо, проще за границей снимать, но там тоже ограничения и комиссия.
парИла я парИла• 22 февраля 2025
Ответ дляМой_ужин
проблема в тому що офіційно не можна продавати квартири за готівку в доларах, лише в гривнях на рахунок, я так розумію, вся проблема криється в цьому. А потім треба морочитися з гривнями на рахунку
Узнайте, можно ли продать за наличку в гривне, поменять на валюту и положить на валютный счёт украинского банка? Потом переводить в месяц по 2000, либо снимать наличкой за границей по 2000 в день, но в этом случае вам тоже надо будет показать заграничному банку весь этот головняк.
ТайТаке• 22 февраля 2025
Ответ дляСмажена полуничка
Зачем деклаоировпть ?
Зачем вы даете совет не читая вопрос ??
ТайТаке• 22 февраля 2025
Ответ дляпарИла я парИла
Смгтря какой банк
Партизанка• 22 февраля 2025
Ответ дляЖінка з перцем
Переводили в украине или в Польщею? Сколько стоит услуга?
В Польщі у присєнглого тлумача, 320 зл., там залежить від кількості сторінок ще. Але в банку нам сказали тримати собі, він їм не потрібен, порадили вносити частинами, а не всю суму відразу, щоб і їм не додавати роботи а договір тримати, бо на протязі 5 років може бути перевірка ужонду скарбовего(аналог нашої податкової). Правда, ні з 2012го, ні з 2022 ще ніхто не цікавився
Партизанка• 22 февраля 2025
Ответ дляМорковку дай
Вивозили гроші частинами без декларування?
Так, в межах дозволених лімітів
Партизанка• 22 февраля 2025
Ответ дляЗупка_цем
а у вас в договоре же были гривны указаны? как объясняли вклад в злотых? справка про обмен валюты была?
Бана це взагалі не цікавило і ніяких пояснень-допитів не було. Через 3 дні перевели на рахунок поодавцю. Міняли євро і долари в канторі, там теж порадили частинами міняти, щоб їм роботи не добавляти)))
автор Мой_ужин • 22 февраля 2025
Ответ дляПартизанка
Так, в межах дозволених лімітів
і в банку запитували лише договір купівлі-продажу? декларацій не запитували? а який банк якщо не секрет?
Хтомолодець? Я!• 22 февраля 2025
Ответ дляБольшой секретик
Ви по біженській візі? Працюєте на чеського роботодавця?
Скоріш за все теж на вас поширюється. Там треба або 5 років у власності, або що ви 2 роки там проживали. Нам бухгалтер говорила, що можна навіть честне проглашені написати, що ви дійсно там проживали 2 роки.
Я в Україні і от думаю з яким статусом краще заїжджати враховуючи це питання.
ГороховаЯ• 22 февраля 2025
Візьміть з собою кілька осіб на перетин кордону по 10тис. ( батьки, подруги і т.д.) або декларувати тільки.
Я завозила частинами по 10 тис
Мама Никитки-2• 22 февраля 2025
Ответ дляМой_ужин
це 20 робочих днів, тобто по факту місяць... жесть просто((( я вже мовчу про свою роботу. Це відпустку людина має брати?
То не беріть відпустку і не продавайте нерухомість.
Більшість не розуміє ваші претензії. Є правила. Доречі, в більшості країн світу є обмеження на суми зняття готівки
автор Мой_ужин • 22 февраля 2025
Ответ дляГороховаЯ
Я завозила частинами по 10 тис
а як ви потім в банк ці гроші клали? чи ви не плануєте купувати за кордоном нерухомість?
КонхфЭдкаТузик• 22 февраля 2025
Ответ дляСмажена полуничка
Продаєте за готівку $ .
Виізжаєте з України на Бусіку , водія попереди про суму , він розкидає на людей в автобусі . І перевозите .
Легко .
В мене так знайома їхала в автобусі, багатьом пасажирам в автобусі роздали по 10 тисяч $ і моїй знайомій . Автобус на кордоні довго перевіряли , щось запідозрили на митниці , потім ті пасажири що згодилось перевезти долари сказали що то не їхні долари ,а сказали чиї долари . То пасажирів автобусу відпустили , а власника доларів затримали з великою кількістю доларів
бифидобактерияЖоржик• 22 февраля 2025
Ответ дляМой_ужин
можна вивезти, але їх навіть в банк не можна буде покласти. При вкладі більше 15 тис доларів банк запитує підтвердження походження коштів
В иностранном банке договор продажи квартиры и есть подтверждением происхождения денежных средств. Сделайте нотариальный перевод.
Наилучший способ наверное деньги вывозить частями по 10 тыс на человека. Ещё некоторые делают перевод через криптовалюту, но трудно сказать -на сколько надёжный это способ.
Сама последнее время интересуюсь этим вопросом.
автор Мой_ужин • 22 февраля 2025
Ответ дляСмажена полуничка
Продаєте за готівку $ .
Легко .
вибачте, це треба бути повним ідіотом щоб таке робити
Статус Ква• 22 февраля 2025
Ответ дляМама Никитки-2
Ніхто не знімає. Навіщо ?
Я переводила кошти переказом між двома країнами ( євро) -без проблем
Сума 90 тис
З України цього не дозволяють
Це і є претензія . І нормальна