Все буде• 27 февраля в 16:06

Хліб із сочевиці. Ділюсь власним досвідом.

Хотіла спробувати, бо не їм дріжджовий хліб. Рецепт знайшла на ютубі. Посилання дам в коментарях. Трішки відредагувала під себе. Чесно кажучи, думала, що піде у смітник, бо якось все було не так, як у відео. І блендер в мене інакший, і йогурту дала менше в кілька разів, але дала кілька ложок сметани. Консистенція вийшла густіша і були крупинки сочевиці. Блендер в мене не такий потужний, на жаль. Від себе додала 2 повних ложки псиліуму і ложку зіри (щоб не було здуття). Ще додала сухого кропу. Сиру не додавала, бо в мене його не було. Хочу сказати, що хлібчик вийшов цікавий, з ароматом зіри. Сьогодні вже 4 день його їм, не черствіє, не псується. Смачний, поживний, корисний. І що важливо: здуття не викликає.
З тієї порціє, що подається у відео, у мене вийшло 2 хлібчика, розміром з бородинський, але не таких високих.
Може комусь буде цікаво спробувати.
автор Все буде • 27 февраля в 16:06
Посилання на рецепт

ПодругаМужа• 27 февраля в 16:11
Для меня все рецепты с содой это вариация кексов, а не хлеба...
По сути, это густое тесто на оладьи в той или иной разновидности в духовке.
автор Все буде • 27 февраля в 16:12
Ответ дляПодругаМужа
В рецепті взагалі нема борошна. Кому потрібно збільшити споживання білку, або знизити рівень холестерину - чудовий варіант.
НичеНипанимаю• 27 февраля в 16:14
Покажіть ваш хлібчик у розрізі.
Для мене сочевиця тільки на пюре в суп .
Це ж з гороха, квасолі можна зробити
Золота орда• 27 февраля в 16:14
А я недавно совсем, стала готовить цельно зерновой хлеб, покупаю в метро муку, она прям крупного помола и пеку, но там немного дрожжей, так вкусно, капец)
автор Все буде • 27 февраля в 16:15
Ответ дляНичеНипанимаю
Покажіть ваш хлібчик у розрізі.
Це ж з гороха, квасолі можна зробити
Верхня кірочка трішки відійшла, бо я не могла витягти його з форми, знизу пристав до форми. Потрібно було постелити пергамент, я не здогадалась. То я його витягала і трішки кірочку підірвала.
НичеНипанимаю• 27 февраля в 16:15
Ответ дляВсе буде
Супер
Апрель Ивановна• 27 февраля в 16:16
Ответ дляЗолота орда
Діліттся рецептом)
Анчо Ус• 27 февраля в 16:25
Гарний у вас хліб вийшов.
В мене мрія навчитись пекти хліб на заквасці, але все ніяк руки не доходять(
Почекуха• 27 февраля в 16:26
І я пекла минулих вихідних
Мені теж сподобався
Доньці ні
Почекуха• 27 февраля в 16:27
Ответ дляАнчо Ус
Гарний у вас хліб вийшов.
Так закваска вона вперше теж формується на дріжджах
Тому хліб на заквасці це маркетинговий хід більше, ніж користь
Анчо Ус• 27 февраля в 16:32
Ответ дляПочекуха
Ні, є закваски без дріжджів. В моєї прабабусі саме така і була. Вона її постійно підгодовувала.
автор Все буде • 27 февраля в 16:33
Ответ дляАнчо Ус
Гарний у вас хліб вийшов.
Дякую .
Я дуже мало хліба їм, мені однієї хлібинки на тиждень вистачить. У чоловіка з бобовими якось не склалось .
А на заквасці не пробувала також.
автор Все буде • 27 февраля в 16:34
Ответ дляПочекуха
І я пекла минулих вихідних
Мені теж сподобався
Доньці ні
Чоловікові теж не зайшов. Але він нічого з бобових не вживає, хіба, що квасолю у борщі)
Губной рояль• 27 февраля в 17:05
Ответ дляАнчо Ус
Закваска це власноруч вирощені дріжджі, ніяк інакше. Тому хліб на заквасці це просто мода.
Золота орда• 27 февраля в 18:47
Ответ дляАпрель Ивановна
Діліттся рецептом)
200 мл.воды, , 20 мл.подс.масла, 1 ч.л соли, 2 ч.л сахара, 13 грм. живых дрожжей. 300-350 грм муки. Замесить и дать подойти. 200 градусов на 30 мин.
Почекуха• 27 февраля в 19:01
Ответ дляАнчо Ус
Точно
Але вперше так сказати народжена закваска - це дріжджі і ніяк інакше
Анчо Ус• 27 февраля в 20:11
Ответ дляПочекуха
Точно
Чесно, взагалі не в темі. Але прабабуся використовувала саме свою закваску, а не дріжджі.
От поцікавилася в чата gpt, і так, він каже, що це не одне і те ж саме.
Ось маленька частина в чому саме користь для організму:

• Закваска містить не тільки дріжджі, а й молочнокислі бактерії (Lactobacillus), які додають кислотність і розвивають складніший смак.
• Дріжджі просто піднімають тісто.
• Закваска містить молочнокислі бактерії, які частково розщеплюють глютен, роблять випічку легшою для травлення і можуть знижувати рівень фітинової кислоти (краще засвоєння мінералів).

Якщо хочеш отримати більш автентичний смак, довготривалу користь і натуральний процес ферментації – краще використовувати закваску. Якщо потрібна швидкість і прогнозований результат – дріжджі.
А_я_ЛОЖУ!• 27 февраля в 21:49
Ответ дляЗолота орда
Весь объем муки цельнозерновая, без обычной?
Золота орда• 27 февраля в 22:50
Ответ дляА_я_ЛОЖУ!
Да, только цельнозерновая.