Нервогенератор• Изменено 03 марта в 01:03
Батьки розказують, що жили при СССР добре
У мене досі якийсь дисонанс у голові. батьки не були у партіях, мама бухгалтером працювала на атомній станцій, дійшла до головного, тато інженер звичайний на заводі . дали 4 кімнатну квартиру на двох дітей у 1980 роках десь
купили машину, купували імпортний одяг, золото, їздили у санаторії відпочивати і якось не було страшно, що залишаться без роботи, грошей, що про них не потурбується влада
а зараз батьки кажуть, що ти потрібна тільки коли здорова і пашеш як коняка, що на житло все життя збираєш, що все гарне і якісне коштує неймовірних грошей, що у людей інші цінності з демократією, кожен сам по собі і кожен другий нещасний
У чому вони не праві? Чому вони як звичайні люди розказують таке, а хтось зовсім інші історії?
Сиреневенькая• 03 марта в 02:08
Ответ дляПесиКот
Втихаря я знаю крестили
Зовсім і не втихаря. Я і сестра хрещені.
Попихтю та й годі• 03 марта в 02:08
Ответ дляСиреневенькая
Держава. Це ж ви принизили всі низько оплачувані професії.
Не можуть всі бути айтішниками.
Не будьте. Професій мільйони.
Ви навіть в переліку не рилися, бо жодної іншої навіть не назвали.
Вам тупо НЕ ЦІ КА ВО заробляти.
Ви щиро вважаєте що вам винен хтось інший все на блюдечку принести.
Вам тупо НЕ ЦІ КА ВО заробляти.
Замороженная селедка• 03 марта в 02:08
Ответ дляНервогенератор
а що я вам повинна демонструвати, якщо я жила умовно 10-11 років у СССР, я пам´ятаю санаторії, пам´ятаю зелені банани і вони мені не сподобались, пам´ятаю що брата любили більше бо він хлопчик і тоді це було вау
тому я і цікавлюсь, як у вас було, як загалом, бо у мого оточення +-однакові умови були
Ну хоча б знання, а не інфантильне:’ всі жили більш меньш однаково’.
СРСР давав житло, роботу та мінімальні гарантії, але в обмін на відсутність свободи, тотальний контроль і дефіцит. Хочеш жити краще — потрібні зв’язки або покірність системі. Сучасний світ жорсткіший: виживають ті, хто вміє адаптуватися. Але тепер ти вирішуєш, ким бути, а не партія за тебе. Батьки жили у клітці, але з харчами. Ми — на волі, але за все платимо самі.
Нервогенератор
• 03 марта в 02:09
Ще раз повторюсь.Ця тема загалом поговорити, як жили ви, чому різні історії,порівняти, а не накидувати гівно на вентилятор і матюкатись.
Ви в праві розказати свої негативні історії, з того життя для прикладу
Повелитель бітка• 03 марта в 02:10
Ответ дляНервогенератор
в Цум їздили, в москву,був вибір
я ще бачила рушники, гарної якості, махрові
зараз є вибір дуже широкий,але і цини на них не з середньої зп, більшість ширпотребу
О! Махрові рушники! Де зараз взяти рушник, яким 15 років вся родина витиралася, потім ним собаку мили, а потім ще 10 років - підлогу?
Де зараз така якість?
А холодильник Донбас? Яке в сраку Мілє зараз пропрацює 38 років в квартирі, а потім ще 17 років на дачі?
Де зараз така якість?
Точная копия плова• 03 марта в 02:10
Ответ дляФруктЕщеТот
при срср - це була власність держави, якщо ловили на хрещенні дітей, наприклад, то викидали з партії, знімали з посади і забирали квартиру.
При зміні посади - також забирали, і треба було чекати від нової роботи, тому й трималися за своє місце і працювали за копійки.
Коли тато поміняв роботу, то мусили переїхати з центру в новобудову, і ті 4 кімнати були геть вже не такі великі, як раніше, і стеля не 3.5, а 2.45, без охорони і взагалі, то вже було не те. Але після розвалу її ж дали приватизувати.
ну так а в чому щастя що давали квартиру ’покористуватись’ але ’шаг вправо шаг влево - расстрел’. Маленька зп і квартира в користування по суті чим відрізняється від сьогоднішньої оренди або іпотеки?
Замороженная селедка• 03 марта в 02:11
Ответ дляТочная копия плова
Всі ті квартири потім приватизували, вони стали власністю. Приватизація почалась в кінці 80х.
ПесиКот• 03 марта в 02:11
Ответ дляПовелитель бітка
Де зараз така якість?
Ой как вспомню один холодильник у него нет ручка а какая-то говноручка была его надо было правильно защелкнуть😂 Донбасс это ещё крутой холодильник был
Нервогенератор
• 03 марта в 02:11
Ответ дляPinkMa
Так, напевно я з вами погоджусь, схоже писала і ’прервана’ вище
але інколи ця свобода робить тільки гірше, розслабляє і не дає чіткого шляху, правил, а багатьом людям вони потрібні щоб тримати себе
зараз певно і процвітають наркотики, алкоголізм, депресії, сіїциди. Статистику я не знаю, але це моя думка
ФруктЕщеТот• 03 марта в 02:12
Ответ дляТочная копия плова
саме це і пояснюємо авторці
Дружная семейка• 03 марта в 02:13
Ответ дляЗамороженная селедка
Вже після 86 року , бо як Чернобиль вибухнув, я була в 4 класі, то їздили десь у 88 році. А з мамою з 85 пам´ятаю їздили. А сестра моя ще раніше.
Первое из интернета, сильно не рылась.
Разумеется это раньше. Чем ближе был 91 год - тем больше «свободы» появлялось
Ответ дляНервогенератор
навпаки. СРСР – це ілюзія стабільності, побудована на брехні, страху і контролі. Безкоштовна медицина? Лікарі без сучасного обладнання і ліків. Гарантована робота? Без вибору, перспектив і стимулів. Житло? В комуналках і хрущовках, інколи після 20 років очікування. Дефіцит всього: від продуктів до елементарних речей. Свобода слова? Табори, репресії, доноси. Немає грошей – погано, є гроші – нічого купити. Людей тримали в рамках, де головне – не виділятися і не думати. Була стабільність, але ціною деградації і страху.
Повелитель бітка• 03 марта в 02:13
Ответ дляПесиКот
Кстати и декрета небыло! Родила и отдавай в ясли иногда примчись кормить грудью! О как прекрасно!
А чем плохо? Не было в стране ни одного инвалида? Вы видели в СССР инвалидов? Вот!
Все были здоровы! Всех грудью кормили до четырех лет.
Все в садик ходили, никаких СДВГ никто не знал. Все одновременно на горшках сидели.
Нервогенератор
• 03 марта в 02:14
Ответ дляПовелитель бітка
Де зараз така якість?
я купувала такий за 5000 грн) дуже класний, щільність 800 г/м2, імпортний з Португалії
Сиреневенькая• 03 марта в 02:15
Ответ дляПопихтю та й годі
Не будьте. Професій мільйони.
Вам тупо НЕ ЦІ КА ВО заробляти.
Чого ви на особистості переходите?
Хто буде вчити, шити одяг, взуття, продавати його, хто буде виготовляти продукти харчування, робити меблі, водити швидку, забезпечувати світлом, водою, теплом?
Немає поганої професії - вам цього , мабуть, не розказали?
Кто крайний?• 03 марта в 02:15
Ответ дляЗатишне кубло
Чоловік тітки пройшов Афган, бухав страшно все життя, потім повісився(((
Але квартиру дали по льготній черзі, щастя яке...
У того знакомого тоже психика нарушена, трезвый ничего ещё, а выпьет... хотя бизнес построил свой, небедный человек, но со странностями
ПесиКот• 03 марта в 02:15
Ответ дляПовелитель бітка
Действительно класс!
Когда обоссаного ребёнка забираешь ибо нехрен, привыкай!😂
Ну его в жопу это сысыры!
Все поколения мои помнят, все почувствовали. И пра пра бабушки и прабабушки и бабушка и мама и я ну его это все нафуй
Ну его в жопу это сысыры!
Ответ дляДружная семейка
Первое из интернета, сильно не рылась.
О да гостиницы это боль всех живущих в курортных городах ))) куда вся родня приезжала ? Прально - к тебе , бо гостиниц нет , а на морюшко хочется ))) как вспомню , так вздрогну …
Кому там слова не давали• 03 марта в 02:16
Ответ дляПовелитель бітка
Де зараз така якість?
Ради справедливости хочу заметить, что моей бабушки остались полотенца и ткани тех времен (новые, с бирками), то что-что, а качество было очень хорошее
Уверена, и сейчас такого качества полотенца можно найти, но, скорее всего, я не буду готова заплатить за них сегодняшнюю цену
А насчет Миле, вы видели его цену? Многим доступно?
Ответ дляНервогенератор
в Цум їздили, в москву,був вибір
«прекрасний вибір» – ЦУМ і Москва.
Поки Європа розвивалася, мала технології, комфорт і прогрес, ви їздили в Москву, яка висмоктувала ресурси з усіх підкорених республік. І, до речі, як саме вони стали частиною СРСР? Чи не через кров, репресії та знищення мирного населення?
Затишне кубло• 03 марта в 02:17
Ответ дляТочная копия плова
Ну що ж ви так...
Ну навіщо такі невдобні питання задавати?
Сказано - всім квартири ’за так’ давали, ще й 4-х кімнатні, от і вірте мовчки. І лапшу з вух теж мовчки змотуйте))
Кто крайний?• 03 марта в 02:17
Ответ дляЛЮБА
Мой папа моряк ))) так что в теме была ! Особенно ночнушки, которые пол Одессы носили как платья )))
А я помню пижамы, носили, как костюмы спортивные 🤣
Ответ дляПовелитель бітка
та вообще одни победы были и все были счастливы в бесплатных квартирах
ПесиКот• 03 марта в 02:17
Ответ дляPinkMa
«прекрасний вибір» – ЦУМ і Москва.
Коллективизация печаль печальная
Кому там слова не давали• 03 марта в 02:19
Ответ дляТочная копия плова
Отличалась тем, что не надо было отдавать за нее свою месячную з/п или вообще з/п всей семьи как в случае с арендой
Ну и первоначального взноса не надо было платить, как в случае с ипотекой