Добрий вечір, порадьте , будь ласка, може хто з таким стикався. Сьогодні дитині, 7 років, зняли пломбу і почистили зубні канали через те, що там флюс. Був лише жовтий кружечок на десні. Через дві години після прийому Десна дуже розпухла. Подзвонила лікарю, вона каже, щоб давала антибіотик і нічого більше не пояснювала. Так от питання: чи могло воно так розпухнути від того, що там сильно ковирялись, і можливо, до ранку набряк спаде? Чому питаю, бо 2 місяці тому дитина вже приймала антибіотик, і не хочеться так часто його давати. До того ж, якщо флюс не пройде, то доведеться видаляти зуб...а це знову антибіотик...
tashara777• 05 марта в 20:44
Когда был флюс у дочки 6 лет, сделали рентген и сразу удалили, потому что было видно, что уже глубоко воспаление дошло до зачатка коренного зуба, если опухло, то наверно это показание к удалению. Если Киев, то можно поехать на Под высоцкого, там приём круглосуточно
Katerina_Knows• 05 марта в 20:46
’лише жовтий кружечок на десні’ -
гній в челюсті у дитини - так краще звучить
антибіотик давать!
tashara777• 05 марта в 20:47
Ответ дляkissaniya
Молочный же зуб. Зачем аб
Ну это автор пишет, что типа надо, я пишу, что нам не назначили
Ответ дляKaterina_Knows
’лише жовтий кружечок на десні’ -
антибіотик давать!
Жовтий кружечок - це флюс, і в дитини вже таке було, проходило завдяки звичайному полосканню :сіль, сода, йод. Просто цього разу розпухла десна. І я не розумію чи це від втручання, чи це, можливо, ускладнення
Кошкина мать• 05 марта в 21:48
Лікували під загальним наркозом. Точніше видаляли і чистили, бо гній вже доходив до сусіднього зуба, дитині 5 років. Було видно тільки норицю, були у трьох стоматологів і два з них говорили зовсім протилежне. Дуже жалію, що чекала, полоскала тільки дитину мучила.
Ответ для Кошкина мать
А як виявили, що гній пішов далі? Болів зуб? Може були ще якісь симптоми?
Кошкина мать• 05 марта в 23:25
Ответ дляVaselyna
Ні, не болів, робили рентген два рази через два , чи три тижні, точно не пам´ятаю. Страшно було, що може або зачаток постійного зіпсувати, або ще гірше прорвати всередину. Доречі, зуб болів тільки тоді, коли кусала на нього, набряку теж не було
Ответ дляVaselyna
фото
Зробити знімок і подивитись довжину коренів і де саме там запалення( а свищ це і є вогнище резорбції) Шкода звичайно, бо ще не мінялися верхні різці і рано для конкретного випадку, але варіанти 2.
1. Видалення і потім утримувач місця
2 Намагатись пролікувати. Але це якісно промити кореневі канали і їх заплобувати і відновити зуб коронкою чи пломбою. Ніяких полоскань ваток під час їжі і т.д. Якщо ви залишите цей зуб і будете спостерігати, то залишите вогнище інфекції, яке може вплинути на зачаток постійного зуба так і так буде постійно інфекція в роті.
Я на 98% впевнена, що там видалення.
1. Видалення і потім утримувач місця
Я на 98% впевнена, що там видалення.
Ответ дляvetka
1. Видалення і потім утримувач місця
Я на 98% впевнена, що там видалення.
1. Видалення і потім утримувач місця
Я на 98% впевнена, що там видалення.
Дякую за відповідь. Ось якраз учора чистили всі канали, сказали часто полоскати і закривати ваткою під час їжі. Зранку набряк вже менший. Антибіотик я йому так і не дала. Завтра знову до лікаря. Вона планувала поставити протизапальні ліки.
Ответ дляVaselyna
Компетенція лікаря викликає в мене сумніви.
Лікувати канали без знімка, призначати антибіотики при набряку... ватки, полоскання.
Це поліклініка? В якому ви місті живете?
Ответ дляvetka
Так, поліклініка. Місто Южноукраїнськ. Але лікар з 20-річним стажем, всі її дуже хвалять. І реально, з тих стоматологів, які є в місті, вона одна з кращих.
Дослухаюся вашої поради, поїдемо завтра перед прийомом зробимо знімок. А який краще робити панорамний чи лише цього зуба?
Ответ дляVaselyna
В даеому випадку інформативний прицільний знімок.
Я теж лікар з 20 річним досвідом, але такого вже не роблю років 15 точно.
Натусик_13• 16 марта в 19:22
Автор, що у дитини з зубом, вилікували? Чи видалили ? У дитини також флюс, також над четвіркою верхньою. Це вже вдруге. Перший раз був над пятіркою, її видалили