Мама Чели• 10 марта в 20:15
Аутизм? А ви б сказали про це приятельці?
Дівчат, запросила в гості до себе приятелька з роботи. Я в неї не була ніколи, про дитину знала лише з її слів, що ще не говорить, але хлопчики заовз пізні, заговорить.
Приходжу і бачу ситуацію непросту з малим. 3,7 років. Говорить тільки «так» не завжди в тему, показує де в машини колеса і що йому 3 роки пальцями. Це все. В туалет тільки в памперс або по великому іноді ховається за шафу. При спробі посадити на горщик страшний крик. Іграшками грається не функціонально, а кидає та трощить.
До мене вперше побачивши підбіг обійматись і цілуватись, рідну бабу почав бити бо не хотів їсти. Баба скаржиться що їсть саму картоху, нагодувати неможливо. Махає руками як крильцями. Бігає кімнатою туди-сюди. Розуміння зверненої мови не схоже що є.
Мені не по собі стало, бо багато читаю про аутизм, якось бентежить тема. Бо сама мама.
Дилема: з олного боку не моє діло і лізти з порадами до приятельки некоректно. Може і свмі в курсі, але не вважають за потрібне ділитися. Хоча її позиція здалась дуже оптимістичною, типу просто він пізній такий в все. З іншого, знаю яка важлива при аутизмі вчасна корекція і як багато можна надолужити, якщо не запускати. Ніби совісно бачити і не підказати.
Не знаю як бути. Ви б сказали?
Мама Чели
• 10 марта в 20:53
Ответ дляЯ тертий жук
Це не так
Як тут пояснити. Це не були обійми в стилі: я радий тобі, я тебе зустрічаю. Я прийшла, він не подав виду. Вле воли дивилась альбом з фото - бабуся показала мені їхня, він раптом налетів з обіймами і поцілунками, пробуючи обслинити все лице. Тобто обійми відірвані від контексту, в якому люди обіймаються
Мошей ницца• 10 марта в 20:53
Ответ дляМама Чели
От через це мені і гидко на душі, що промовчала. Тим більше, що вона не обходить цю тему стороною - на роботі зізнавалась, що малий не говорить, переживає, але має заговорити. А тут бачу таке. Совісно що мовчу і лізти не в своє теж совісно
В садик ходит?
Я натуралка• 10 марта в 20:54
Ответ дляКарусель-весель
скорее всего она знает, но не хочет признаваться и обсуждать это.
я реально не верю, что мать может быть настолько безразличной.
А я верю, я выше писала про мальчика с которым потом намучались, лечили долго.
Это племянник моей кумы, я случайно как то с ним осталась, он смышленый, хороший ребенок, и в 3, 5 года он говорил, но я понимала только мама и папа, остальное нет совсем и я сказала что вам бы к логопеду сходить на консультацию, мама как то нормально это воприняла, а бабушка прям скандал учинила и перестала со мной разговаривать. Они пошли когда его не брали в школу и лет 5 он учился и лечился в интернате и это было очень тяжело и для него и для родителей.
Мама Чели
• 10 марта в 20:55
Ответ дляДоктор Хаос
Это был специальный драматический ход. Всех мальчик бьет, а ее обнимал.
Не туди зовсім. Це не були обійми радості від зустрічі, я відписала коментатору вище. Він проігнорував мій прихід. З обіймами налетів потім, коли я дивилась альбом
Безпринципова• 10 марта в 20:59
Ответ дляСундучок с каникулами
Аутист не буде обіматися не те що з незнайомою, а й з рідною людиною.
Наверное зависит от формы (извините если не правильно пишу) У ребенка одноклассник аутист, со всеми обнимается.
Ума Палата• 10 марта в 21:05
Ні в якому разі! Все вони бачать, зараз багато інформації. Або не приймають, або не хочуть розповідати.
Ума Палата• 10 марта в 21:07
Ответ дляЖена аллигатора
Ну если к вам бежал целовался, это уже на аутизм не похоже. Мне специалист как-то говорил, если даже за халат ребенок тянет, это уже взаимодействие с вами. А аутисту люди и это взаимодействие не нужны. Может, алалия. Сенсорную ее форму называют аутизм без аутизма…
Если отвечать на ваш вопрос, я бы не говорила. У близкой подруги ребенок не стандартный…. Но это не мое дело. Им в садике и школе говорили, она этого предпочитает не видеть
Есть разные спектры, и разные диагнозы
ПироженкА• 10 марта в 21:14
Ответ дляСмешнюча
В нас в класі є дівчинка з поведінкою характерною для РАС. Були часи, коли ми разом гуляли з дітьми, я ще тоді стала помічати, що не все гаразд. Знаю, що в дитини проблеми в спілкуванні ще з садочку, що інші мами натякали на необхідність діагностики, але мама дівчинки заховалась у мушлю і чекає поки «дитина навчиться дружити». Вже 11 років, 5 клас, а мама все чекає. Дитину вже буліли, в неї немає жодної подруги, вона почала прогулювати уроки, а мама нічого не хоче розуміти. Поки ще були в початковій школі та мама робила з нею уроки, то оцінки були середні. А зараз 6-7 і не вище, а то й нижче. Шкода дитину, але там вже нічим не допомогти, тому що мама не хоче визнавати необхідність
На жаль, таких ’безтурботних’ батьків більшість.
В таких випадках шкода дітей.
Мания-Величия• 10 марта в 21:14
Ответ дляРозумна Губка
Звучить як казочка
У меня до 4 очень плохо говорил. Тоже двуязычный я уже много чего думала. В итгне все хорошо. Сейчас 10 отличник 3 языка знает.
ПироженкА• 10 марта в 21:15
Ответ дляОно само купилось
Я бы просто не смогла жить спокойно, если бы не сказала. Меня бы совесть мучила, что я могла помочь, а не сделала.
ПироженкА• 10 марта в 21:18
Ответ дляКарусель-весель
у сына моей подруги схожая ситуация. она ходит с ним в бассейн, на занятия, на массаж, к логопеду, занимается дома, ес-но, врачи. короче там очень очень много всего делается постоянно. но почти никто не знает, что у малого проблемы. просто знакомым людям она не рассказывает. проблемы видны, если побыть с ребенком именно, ну вот - прийти в гости, например, но в гости прихожу только я. и я знаю, что она очень переживает и делает все, что может, поэтому натягивая вашу ситуацию на мой реальный пример - я бы молчала.
Если мама видит проблему и старается ее исправить, то можно и промолчать, чтоб не давить на больной мозоль.
ПироженкА• 10 марта в 21:21
Ответ дляМама Чели
Спросите у подруги были ли они у невролога, и когда последний раз. Лучше перебдеть.
размахер• 10 марта в 21:22
Автор, в целом с диагнозами лезть точно не стоит. Можно поинтересоваться не узнавали ли у педиатра или невролога может нужны какие-то занятия/логопед. И на этом все. Вы поинтересовались, дальше если мама разовьет эту тему, можете сказать что что-то читали о влиянии ранних занятий и тп.
У меня знакомые есть, как-то встретились с детьми после длительного перерыва, я сразу увидела что у ребенка как минимум очень активный тик, спросила у мамы что да как, она отмахнулась, мол в телефоне долго сидел и я отстала, а через несколько месяцев у них диагностировали ЭПИ, но если б я тогда стала говорить о моих сомнениях на этот счет, меня б не услышали.
Україна понад усе!• 10 марта в 21:25
я б не лізла. зараз по-перше купа інформації, купа дітей для прикладу. ну хтось більш розвинений на той же вік, хтось менше, але загалом можна зробити висновки про свою дитину, коли батьки дійсно займаються і хвилюються.
є ті хто вперто не хочуть помічати проблеми з різних причин (не хочуть визнавати, не хочуть займатись, уявляючи скільки часу і грошей це буде коштувати).
якщо сказати таким батькам шо шось не так то ще у відповідь багато чого про себе почуєте.
я більше схиляюсь до того шо там педагогічна запущеність. співробітниця працює, я так зрозуміла. а де дитина в цей час? садочок? бабуся?
як з дитиною час проводять? займаються? якщо там всім на неї пофіг то і поведінка буде відповідною.
є діти, яким по стопяцот разів щось треба сказати щоб вони зрозуміли і запамʼятали, є діти с певним характером які наполегливо перевіряють кордони. і от коли мамі пофіг, або дуже втомлена і забиває на те щоб ставити на місце, то і наслідки відповідні.
Жена аллигатора• 10 марта в 21:26
Ответ дляУма Палата
Есть разные спектры, и разные диагнозы
Да, но если это вдруг не аутизм, а автор такое скажет коллеге, то будет не очень…..
ТигрЛьвович• 10 марта в 21:28
Ответ дляУкраїна понад усе!
Якщо нормотипова дитина то пофіг чи займатися чи ні,це звичайна людина
Тут явно проблеми,але це не справа автора
Україна понад усе!• 10 марта в 21:30
Ответ дляТигрЛьвович
та не пофіг займатись чи ні навіть з нормотиповою.
є ще багато обставин, які впливають - родина і спілкування, проведений час, виставлені кордони, характер дитини
навіть з нормотиповоі можна зробити мауглі якщо взагалі не займатись дитиною, не пояснювати, не виховувати, не обмежувати кордони дозволеності
але точно не справа автора. взагалі чого її це переймає?
ПироженкА• 10 марта в 21:43
Ответ дляТигрЛьвович
Неправда! Якщо зовсім не займатись, то буде Мауглі. Реальні випадки вже є!.
ПироженкА• 10 марта в 21:45
Ответ дляУкраїна понад усе!
Згодна! Але я б все ж таки натікнула мамі про проблеми.
Бубль Гум)• 10 марта в 21:48
Вот меня тоже эта тема мучает.
На площадке ребенок, помладше, но он очень отличается от сверстников своим поведением. Никого вокруг словно не видит, смотрит в одну точку на качелях и все. Коммуникации ноль даже с мамой. С пониманием ее слов тоже явная беда. Там еще и классический откат был в полтора года, мама, правда, этого не понимает, списывает на испуг перед врачами.
Вот и лезть не хочу, и жалко и ребенка, и семью, ведь, может быть, стоит начинать хоть что-то делать...
Мадам Тю-лю-лю• 10 марта в 21:58
Ответ дляКрапипопка
Порушення є , але аутисти не обнімаються , особливо з незнайомими людьми.
Еще как обнимаются даже с незнакомыми людьми. У ребенка, который обнимал меня как незнакомого человека подтверждённый аутизм.
Мадам Тю-лю-лю• 10 марта в 22:00
Ответ дляСундучок с каникулами
У знакомой 2 ребенка аутиста. Старший ко всем новым людям лезит обниматься.
ТигрЛьвович• 10 марта в 22:04
Ответ дляМадам Тю-лю-лю
Навіщо вона народжувала другий раз?
Гуляю босоніж• 10 марта в 22:21
Ответ дляКрапипопка
Мій до чужих біжить аж бігом...
Закусенец• 10 марта в 22:24
Нет не сказала бы. У ребёнка есть родители, пусть они и решают что делать.
Україна понад усе!• 10 марта в 22:32
Ответ дляЗакусенец
100%
коли батькам не пофіг на дитину, то вони і без натяків і підказок зі сторони розуміють проблему.
а коли пофіг то скільки не говори, тільки ворогом можна стати у такому випадку
Залізна тьотя• 10 марта в 22:32
Ответ дляСундучок с каникулами
Это не правда, у подруги сын с аутизмом, обнимает и целует не родных людей
размахер• 10 марта в 22:54
Ответ дляУкраїна понад усе!
100%
Вы ошибаетесь. Бывают разные ситуации, иногда очевидные со стороны вещи не видят те кто рядом
Мама фіфті цента• 10 марта в 23:17
Я бы при следующем разе, когда сотрудница заговорит про то, что ждёт когда разговорится, спросила, может к логопеда сходить на консультацию. Уверена, если есть проблема, логопед отправит к неврологу или другому специалисту.
Мадам Тю-лю-лю• 10 марта в 23:47
Ответ дляТигрЛьвович
Навіщо вона народжувала другий раз?
Она родила второго в тот период когда не знала, что аутизм у первого