Вот сейчас в Сумской области еще несколько приграничных сел, не самых маленьких, подвергается постоянному обстрелу и разрушениям. Людей принудительно эвакуируют. В Мирополье, например, с 3000 осталось 19 человек. У людей были дома, было хозяйство, имущество, нажитое годами. Но теперь им надо с одним чемоданом валить в неизвестность. Как прохидит эвакуация: их вывозят в Сумы в основном, дают 1 ночь переночевать а дальше валите куда хотите. В Сумах снять жилье нереально даже за дорого, хотя откуда там в селах деньги у людей? Хотя Сумы тоже так себе вариант... С такими успехами условно безопасными они будут не долго((( Но ведь есть же общежития в тех же Сумах, те же студенческие! Они пустые! По районам более безопасным есть места! Но это никому не нужно! Тут почти в каждой теме: выезжайте!!! Вот хочу спросить этих выездунов: вы хоть представляете, что это такое? вы много раз выезжали бросив все нажитое, всех животных в неизвестность с одной сумочкой в руках? отдельный привет тем, кто так радовался за курскую операцию в августе. Хорошо, когда эта курская операция желательно километров так за 300-500 хотя бы, тогда можно радоваться. Хотя так феерично просрать столько военных а еще и плюс нашу территорию в Сумской области, котрая до наступления нафиг никому не нужна была, это еще уметь надо! Тепрь сидим и думаем, до куда нас догонят обратно? Только до Сум или уже до Киева? если что, там прямая трасса, жойдут до Сум - под киевом будут часа через 3, так что не расслабляйтесь!
Khmelnichanka• 19 марта 2025
Ответ дляNadiaaaa
’супер’ условия. Прямо мечта. Палатка. Две сумки. В Германии с арабами в лагере :) Прям представила моих родителей в таком лагере в 77 лет.
Не супер - условия и не мечта. Но не под ракетами и не в оккупации - это главное. Все остальное - вторично. Хотя я очень хорошо понимаю , что старикам осень трудно морально сорваться в неизвестность (((((. Но…
Ответ дляavicber
Виїхала 10.03.2022. Їхали не знали куди. 2 роки жили при костьолі втрьох на 12кв.м. Бо на більше житло попросту заробити дуже тяжко. За 3 роки здала екзамен на мову, знайшла роботу по спеціальності. Змінили житло. Це якщо казати про матеріальну сторону. Про психологічну та моральну… для мене дуже тяжко, бо коло мене немає українців, єдина можливість почути свою мову це діти або телефон. Постійні питання: а твій дом розбомбили вже? Різність менталітетів🙁. Часами хочеться вити від безнадії, немає радості від життя.
Але з іншої сторони, я памʼятаю ті перші дні: з балкону бачила як бомбили аеродром, потім вибухи, бомби на СБУ, діти спали в ванній. Попросту встала 8 березня ранком і сказала: досить. Ідемо. Мама в той час була на вже окупованій території (потім звільнили), брат був з нею. Нікого поряд. Тільки малі діти для яких то повинно було бути пригодою на 2-3 місяці. І ось вже 3 роки.
Ну от ... не мед далеко. Тяжко і там і тут. Різниця тільки, що там не стріляють. І цей весь шлях, щоб влаштуватися. Мені здається, я вже на стільки вмиснажена за 3 роки, що просто не зможу.
SantaMonika• 19 марта 2025
Ответ дляЗайка11
Це ви точно мені коментар лишили?
Да, так как мой комментарий в ветке, на который вы ответили был именно про конкретную ситуацию
Если детям не нравятся условия для родителей, они создают лучше
Если нет - будет, что есть
Если нет детей, выезжали и одинокие пенсионеры
Если не выезжать, есть возможность сидеть и ждать каб на голову,это тоже решение
Но не надо никого обвинять, кроме самой войны
Если нет - будет, что есть
SantaMonika• 19 марта 2025
Ответ дляЗайка11
Добре! Дали ,,пособия,, , яке в деяких країнах вже не виплачують, що далі? Як далі жити ? За які гроші?
Виплачують.
Ответ дляSantaMonika
Почему это должно было волновать Польшу? Они создали те условия, которые могли.
Тут пишут -фу
Далее люди ехали туда, где их расселили и дали пособия, особенно пенсионеры
Тут пишут -фу
В Польщі не було пособі і немає. На початку була програма 40+. По ній поляк який селив у себе українця отримував 40 зо на день за людину. На ці гроші він повинен був кормити людину. По факту поляки робили бізнес:селили в одну кімнату по 5-6 чоловік , добре якщо хоч щось купували з їжі, а дуже часто ні. Цілі хостели були заселені українцями, по 100 чоловік 4 000 на день). З 2023 року програма дуже обмежена і раптом українців попросили на вихід або платіть. Хочеш працювати? Вперед! Тільки українців беруть на роботу на яку поляк не згодиться: поляки не працюють на умову о з рецензії, тільки умова о праце! А з українцям з більшістю тільки умова о злеценію, бо немає жодних відпусток, лікарняних , нічого. До того ж ставки у більшості українців нижчих за поляків. Тому про які пособія в Польщі ви кажете для мене загадка.
Ответ дляNata292984
у Вас діти якого віку? Там реально хоча б безкоштовно в коледж вступити чи Польщі немає такого?
Моїм на сьогодні 11 та 13. Вчаться в двох школах: польська та онлайн українська (Лесь ще жевріє Надія на повернення). Якщо залишимося то зі свідоцтвом польським про закінчення школи без проблем вступають до ліцею (наші 10-12 клас) або технікуму і потім по результатам екзаменів можуть йти до вишу. На польській мові навчання безкоштовно в державних закладах
Ответ дляNata292984
Скажу так, що якщо виїжджати то мабуть краще в Німеччину. Там потужний соціал, вчити мову та шукати працю.
В Польщу є сенс якщо маєте капітал на перший час та професію типу лікар, інженер. Розуміти що на початку прийдеться тяжко працювати на некваліфікованій роботі по типу прибирання, теплиці (не рекомендую, бо це пекельний труд), на кухні. І вже в процесі пройти нострифікацію диплому (лікар) та здати екзамен мінімум на в1.
До речі саме лікарі мають добру перспективу в Польщі. Особливо якщо їхати в мале місто. В них дуж ер великий дефіцит лікарів і заробляють вони дуже добре.
Санька-4b93• 19 марта 2025
Ответ дляNata292984
В том и разница между нами и теми кто выехал в первые дни. Я называю свое состояние - жизнь в ожидании пз..дца, она забрала все мои ресурсы за это время и никогда те кто не был в этой ситуации нас не поймут.
Распродажа Цены Ниже Пролетов• 19 марта 2025
Ответ дляNata292984
в первые дни??? ну может так было. В 2024 году уже нет. А, ну тогда понятно))) неждуниха с европушки пишет сидя на пособии, я так и думала
Мені дуже шкода, що окрім страшної війни з зовнішнім ворогом, ми шукаємо постійно ворогів серед своїх. Це розділення на тих хто залишився та виїхав і так звана конфронтація поміж ними. Є недалекі, хто пише щось про тих хто залишився, є і навпаки. Сподіваюся здоровий глузд все ж таки переможе
Khmelnichanka• 19 марта 2025
Ответ дляРаспродажа Цены Ниже Пролетов
+100
Ответ дляtanya_217
То може краще в Києві за такі гроші?
Оренда кімнати від 5 +кп, квартира від 10 +к.п.
Не знаю, можливо, у людей є причини тут залишатися певні. Ось щойно в будинковому чаті хлопець шукав квартиру для батьків на зйом, мабуть, з прикордоння.
anutka-e220• 19 марта 2025
Ответ дляNata292984
Курскую операцию приплела, потому что до нее люди в большинсове тех есл, что сейчас ни одного дома нету, жили спокойно. Если бы готовилось на Сумскую область нападение, как тут наша власть рассказывает, то на ммент нападения не было бы у них там 3 калеки срочников и не зашли бы мы туда так быстро. Так что бред это все, местные знают все, только по марафону и пан презедент свое рассказывает, чтоб как то оправдать этот провал.
На счет денежной помощи не знаю, как у нас. Но общежития студенческие пустые, несколько точно знаю, потому что рядом находятся. Ну и воз знакомые недавно выезжали с Мирополья, рассказывали как все происходит.
Посмотрите сколько евакуаций было до Курской операции,просто это были не ваши населенные пункты?
Inconvenient• 19 марта 2025
Ответ дляNadiaaaa
Что мешало??? Вот удивляют такие, как вы. Первое, что им мешало, возраст! Здесь речь в основном за пожилых людей! Как им тыняться по миру-то, ну елки-палки.
В стране, в которой я нахожусь, нормально они тыняются. Получают пенсию, которая выше моей зарплаты в Украине (меня использовали по 4-м специальностям), живут в спокойствии. Некоторые работают, некоторые просто ездят по стране, общаются, ходят по магазинам.
anutka-e220• 19 марта 2025
Ответ дляNata292984
в 22 году арестовича слушали,как мы их порубим как салями за 2-3 недели, а потом снова 2-3 недели... Ну и в Сумской области до августа было вполне спокойно, пару прилетов за 2 года войны.
Пару прилетов?Да уж...
Inconvenient• 19 марта 2025
Ответ дляContento
Те кто хотел выехать , давно это сделали. В начале войны эвакуационные поезда вывозили людей бесплатно. Те кто чего - то ждал 3 года и высиживал имеет то,что имеет.
Напрасно вы им объясняете очевидные вещи, вас только грязью обольют.
anutka-e220• 19 марта 2025
Ответ дляNata292984
До цього року і школи працювали, у мене дитина навіть в таборі нашому сумському влітку якраз перед наступом побувати встигла. А вона тут сидить тріпа своїм язиком з германіі чи львова, мабуть звідти видніше, так???
А ми не встигли,посилилось вже з весни,ми теж в школу ходили,а в квітні вже дома сіли.
Ответ дляanutka-e220
так и сейчас не мой... пока что, но я не буду ждать подачек, план БЮ готов если что. Просто за столько времени могли бы организовать какую то помощь людям и позаботиться о них, ведь есть такая возможность! Да даже организовать выезд в другую страну бесплатный автобусом, раз сами не готовы помогать!
anutka-e220• 19 марта 2025
Ответ дляNata292984
Тобто вам треба лиш кошти на квиток до Варшави?
Inconvenient• 19 марта 2025
Ответ дляРаспродажа Цены Ниже Пролетов
Так і є, нажаль, але коли починають звинувачувати виїхавших, більшість з яких вже давно працює, то стає якось не по собі.
Ответ дляanutka-e220
де я сказала, що МЕНІ треба? У мене є і гроші на квиток і куди їхати знайду. Але ж не всі такі, багато людей допомоги потребують, більшість взагалі не розуміє, що робити. Не всі користуються інтернетом. Що та людина з села знає, хай навіть це не немічний пенсіонер 70+.. Але ж здалеку, коли воно тебе не стосується, воно там легко розповідати
Ответ дляInconvenient
ну де, де...??? де ви в цій темі побачили засудження виїхавших? Я навпаки вважаю, що це кращий вибір, я саме про те, що не всі можуть та хочуть, а більшість ще й не розуміє, як це зробити
Ответ дляNata292984
Заселені гуртожитки це перша ціль для ракет. І велика дурість заселятись туди, якщо дістає балістика.
anutka-e220• 19 марта 2025
Ответ дляNata292984
Так саме того пенсіонера і витягнути не можна,ні на яких умовах,багатьох навіть діти не можуть вмовити.Всіх кого примусово евакуюють тих влаштовують,решта звичайно самі.Для мене це найстрашніший сон їхати,навіть якщо мені запропонують повне забезпечення.
Ответ дляСанька-4b93
’Они на другой планете живут, дорогой’ (С)
К сожалению правительству нас...ть на внутренних переселенцев, потому что они нетрудоспособны в большинстве своеми требуют только помощи без отдачи, их больше волнует возвращение молодой крови из-за рубежа.
всерівно треба писати їм, хай знають.
Inconvenient• 19 марта 2025
Ответ дляNata292984
Почитайте коментарі інших. Мені, до речі, теж важко було себе примусити, виїхала лише через рік. І якою інформацією вам конкретно допомогти? Раніше були безкоштовні автобуси в Німеччину, Нідерланди та Фінляндію, подивіться в телеграм-каналах. Чиновники в цих країнах доброзичливі, на вулиці не залишитеся. Більше не можу писати, працювати треба.