Сили оборони України у попередні дні просунулися в Бєлгородську область РФ, проте незрозуміло, чи утримують вони позиції там досі, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) за підсумками 19 березня.
У свіжому звіті йдеться, що українські військовослужбовці нещодавно просунулися на південь і південний захід від Демидівки. Також дослідники посилаються на заяви російських «воєнкорів», які напередодні повідомляли, що Сили оборони просунулися на південний захід від Графівки.
18 березня Міноборони РФ заявило, що росіяни нібито відбили українські атаки в районі Демидівки і Прилісся. Про це також заявляли 19 березня російські пропагандисти.
ISW
Фото: ISW
Також росіяни стверджують, що Сили оборони зберігають позиції в лісових масивах уздовж кордону Сумської та Бєлгородської областей.
Раніше керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко повідомив, що РФ підтягнула свої війська до кордону в Бєлгородській області та задіяла диверсійно-розвідувальні групи. Сили оборони України нівелювали загрозу для території України.
18 березня росіяни почали поширювати інформацію про те, що Сили оборони України нібито почали наступальні дії на кордоні з Бєлгородською областю РФ. У РНБО спростували це.
ISW
Фото: ISW
Російський Telegram-канал Baza з посиланням на «воєнкорів» написав, що українські військові нібито почали стягувати техніку та особовий склад до прикордонної ділянки на стику Бєлгородської та Курської областей.
Водночас Telegram-канал Mash стверджував, що кілька бронегруп ЗСУ «спробували прорватися» в Красноярузький район Бєлгородської області. Техніка нібито рухалася із Сумської області.
Источники ВЧК-ОГПУ сообщают, что после публикаций () о недовольствах и опасениях жителей приграничных районов Белгородской области власти начали тайно эвакуировать близлежащие деревни. Пока не ясно, насколько это массовое явление и по какому принципу идёт вывод мирных жителей в безопасные зоны, так как официальных заявлений не было и всё делается «по-тихому». Что касается картины боевых действий, то пока кардинальных изменений не произошло. ВСУ продолжают попытки прорвать оборону ВС РФ. Часть украинского десанта малыми группами успешно просочилась в тыл на Краснояружском направлении и находится в лесах.