Margaret Rose• 23 марта 2025

Якою мовою говорили у вас вдома в дитинстві?

Українською, російською, суржиком, різними по ситуації?
А може зовсім іншими?

Без срачу і перекручувань!
СИРЕЛИ• 23 марта 2025
украинским языком, естественно не чистейшим, русизмы иногда присутствовали. вне дома я рус.
sunshine0610• 23 марта 2025
Суржик
Remensa• 23 марта 2025
Українською. Я народилась і живу в Києві. Український садочок, українська школа.
Російську ненавиділа ще в школі, хоч вчителька була прекрасна, наша керівник.
ElinaH• 23 марта 2025
Ответ дляСолнечная_я
Я украинский слышала летом от отдыхающих и больше нигде. В школе был вроде с 5 класса и можно было отказаться, мои родители отказались.
Точно также.
K.Yurchenko• 23 марта 2025
Російська і білоруська. Моя сім´я - білоруси.
Remensa• 23 марта 2025
Удалено администрацией...
Mira29-c3c3• 23 марта 2025
Українською .
К.а.л.и.н.а• 23 марта 2025
Українською. Потім я років в 14 перейшла на російську, а в 23 (в 2014 році) назад на українську. При чому мене перевела моя майбутня кума, переселенка з Донецьку, яка присоромила мене що я з україномовної родини, а розмовляю російською.
Mira29-c3c3• 23 марта 2025
Ответ дляК.а.л.и.н.а
Класна у вас кума .
Prervana• 23 марта 2025
По-русски говорили. Суржик - только одна бабушка
Len00K• 23 марта 2025
Ответ дляMargaret Rose
Українською (Галичина), з вкрапленнями галицького говору.
Російську мову вперше наживо почула десь в 9-10 років
Авторко , а в чому сенс теми ? Ви нібито вчора народилися й уявлення не маєте , в яких регіонах якою мовою вдома переважно розмовляють
Mira29-c3c3• 23 марта 2025
Ответ дляLen00K
А які сенси несуть інші теми ?
Чому людина не може про це поговорити?
Djacmin• 23 марта 2025
Киев. В семье и в окружении все говорили только на русском. Детей отдала в украинские школы, поэтому они свободно говорят на двух языках, но дома на русском общаемся по прежнему. В окружении все также говорят на русском, на украинский переходят когда общаются по работе или если с ними в общественном месте заговорили на украинском, так же отвечают. У меня такой необходимости никогда не было. Украинский понимаю, но нет практики общения на нем, поэтому даже не пытаюсь уродовать его своим жутким суржиком и говорю всегда только на русском. Ездила в прошлом мае во Львов и Закарпатье, мне никто и слова по этому поводу не сказал.
HelloKitty18• 23 марта 2025
Українська.
vlad-svs• 23 марта 2025
Все и всегда говорили только на русском.
Впервые встретилась с человеком, который постоянно говорил на правильном украинском языке в 1991 году. Это был мой преподаватель высшей математики в универе. Мне было 17 лет на тот момент.
nabludatel• 23 марта 2025
Українська мова. Запорізька обл. Моє місто було було повністю україномовним. Поряд села і міста теж були україномовними.
begovelik• 23 марта 2025
Русский. В Киеве всегда все говорили на русском, на украинском разговаривали только те, кто из села
Да ладно• 23 марта 2025
Удалено администрацией...
Ellillд• 23 марта 2025
Ответ дляvlad-svs
И я в университете. И очень благодарна судьбе за это. Но у нас практически все преподаватели были с прекрасным украинским. 95 год. Просто сливки. С своими книгами и трудами.
И от сегодняшнего украинского, с его новинкам- диалектом и суржиком, меня коробит.

В школе учитель украинского был бездарен. Мерзкая бездарная тетка, которую к детям нельзя было допускать.
Svitlo_O• 23 марта 2025
українською (батьки з Херсона) з (для загальної колоритності) архаїчними рідковживаними словами, підхопленими з літератури, а також (з тією ж метою) німецькими і білоруськими (живемо ’на мяжі’) для більшої виразності
svitirok• 23 марта 2025
Краматорськ , 70-80 ті- дідусь українською,всі інші російською. Нині- бабушка - російською,решта українською
Mrs.Ochmonek• 23 марта 2025
Ответ дляLen00K
А сенс вашого коментаря? Присоромити ту/того, яка посміла щось запитати про мову?
Mrs.Ochmonek• 23 марта 2025
Українською вдома. А в садочку , в школі в Києві підлаштовувалася під русскоязичних, щоб не відчувати себе ’ другорядною’.. На щастя, в університеті вже не підлаштовувалася під русскоязических.
Amira-a• 23 марта 2025
На русском вся семья и окружение говорили всегда. Впервые встретила украиноязычного человека - препода укрмовы в вузе
_Juliette• 23 марта 2025
Українською. Львів
Christ1na• 23 марта 2025
Вдома було 50/50, бабуся і дідусь українською, батьки вже зросійщились. Зараз всі перейшли назад на українську.