Margaret Rose• 23 марта 2025

Якою мовою говорили у вас вдома в дитинстві?

Українською, російською, суржиком, різними по ситуації?
А може зовсім іншими?

Без срачу і перекручувань!
Len00K• 23 марта 2025
Російською
serebro16-72be• 23 марта 2025
Російською...суржиком це в селах
Contento• 23 марта 2025
На русском и в детстве все говорили и сейчас окружение русскоязычное.
marata• 23 марта 2025
Українською всі
Петрик• 23 марта 2025
Російською. Я навчалась в російській школі і української мови і не знала :( Зараз ми говоримо, принаймі намагаємось говорити українською.
zhara• 23 марта 2025
Говорили раніше мовою окупантів, зараз українською
lilyD• 23 марта 2025
Українською
Російську і росіян ненавиділи, бо було за що
ElinaH• 23 марта 2025
Одесским
BLUE_SKY• 23 марта 2025
я з Хмельницького
бабуся з села
з бабусею чистою українською
вдома і з сусідами суржиком
в садочку і школі російською, в 90му перейшли всі школи на українську але між собою ми спілкувались російською
в універі українською
заміж вишла за киянина який був з чисто російськомовної сім,ї
спілкуємось вдома російською
з початком війни частково перейшли на українську
Khmelnichanka• 23 марта 2025
Вдома - українською.
В оточенні (школа, гуртки в т.п.) - російською.
На українську я перейшла в 10 класі, коли змінила школу.
ёжовые рукавицы• 23 марта 2025
Українською
олена олена• 23 марта 2025
Київ. Батьки вдома завжди говорили українською, вони родом з Київської області. Я вчилася в російськомовній школі, з друзями говорила російською. Навчання в університеті було вже українською, і одногрупники говорили десь 50/50 рос/укр, були дуже з різних регіонів. З Київщини, Харківщини, Полтавщини, Чернігівщини ( не обл центри, невеликі міста або села) всі були україномовні.
Чомучка• 23 марта 2025
Російською. І школа була російськомовна, бо мої батьки щиро вважали що укр мова то мова селюків, при тому що завжди були налаштовані проукраїнські і без варіантів.
арина-ветерок• 23 марта 2025
А яке це зараз має значення? Те що в дитинстві зросійщені батьки самі розмовляли чужою мовою і з дітьми на ній розмовляли, що це міняє? Батьки чистокровні українці, але приїхавши в юні роки у велике місто повністю перейшли на російську. Бо в учбових закладах викладали тільки російською, на роботі тільки російська і взагалі панувала думка, що українська то второсортна мова села. А в дітей їх і вибору не було, тому що шкіл українських в нашому мільйоннику на величезний спальний район у 70-80-ті не було зовсім. Винні не люди, а держава тодішня, що люди змушені були відмовлятись від рідного, щоб вижити.
Sofia2008• 23 марта 2025
На русском
ShellyBelly• 23 марта 2025
Лише українською. Вийшла заміж за російськомовного черкащанина, але все одно ні дня не говорила російською.
GaleTTa• 23 марта 2025
Русский. И сейчас вокруг в основном русский в месте моего проживания. Украинский только в сфере обслуживания,на работе в общении с клиентами, между собой русский. Дети все в окружении говорят на русском, уроки на украинском.
ok1904• 23 марта 2025
Українська мова. Бориспіль
Техноложка• 23 марта 2025
Ответ дляElinaH
Одесским
safonova• 23 марта 2025
Українська і всі родичі українська, Київська область
автор Margaret Rose • 23 марта 2025
Українською (Галичина), з вкрапленнями галицького говору.
Російську мову вперше наживо почула десь в 9-10 років
вре_Динка• 23 марта 2025
Суржик(сумська обл)
alisarich• 23 марта 2025
Русский, украинский слышала только на уроке в школе, а ну ещё дедушка книги давал читать
Alex_Kri• 23 марта 2025
Русский, и все окружение на русском. Украинский почти не встречался, был суржик у тех, кто приехал с села
Елена1265• 23 марта 2025
На украинском
Ellillд• 23 марта 2025
Русский, украинский.
Знаю два. Говорю как хочу.
Киев.
Helenny• 23 марта 2025
Я 81 р.н.
З батьками українською. В школі та з друзями російською. Українська тоді вважалась сільською(
В університеті російською, українською.
Пішла на роботу в 2003– українською. Чоловік україномовний. На автоматі переходила з мови на мову.
З 22 року відвернуло від всього російського.
За 3 роки настільки звикла до української, що російська ріже слух. Раніше переходила з російськомовними друзями на російську, зараз вони зі мною українською спілкуються.
Якось все поступово.
04214• 23 марта 2025
Мама суржиком, тато російською (він білорус). Але ми жили в такому містечку, де більшість розмовляли на суржику. Близькість Білорусі.
Техноложка• 23 марта 2025
Я украинский слышала летом от отдыхающих и больше нигде. В школе был вроде с 5 класса и можно было отказаться, мои родители отказались.
ALENAelka• 23 марта 2025
Російскою, іноді, для ’смачності’, використовуючи україньскі слова або вирази. Родители после окончания обучения, поженившись, уехали в союзную республику, регион русскоговорящий. Мои школа, первый ВЗУ (группа) русские. Скільки себе пам´ятаю - вдома була підписка на ’Перец’ і ’Барвінок’, малюнки, пам´ятаю я дивилася...