Боневтікла• 25 марта 2025

Цікава історія під каву)

ЦІКАВА ІСТОРІЯ N51: ПРО МОЛОДУ ЖІНКУ, У ЯКОЇ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ З КИШКІВНИКОМ ПРИЗВЕЛО ДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ІЗ СУГЛОБАМИ І ЩИТОПОДІБНОЮ ЗАЛОЗОЮ.

Я обіцяв, що історії будуть цікавими і я буду намагатись описувати їх максимально просто і зрозуміло,
як для колег лікарів, так і тих хто немає медичної освіти, але цікавиться медициною.

Можливо, як у дзеркалі хтось побачить свою власну історію...

Отож, подана історія торкнеться відразу кількох захворювань, які поки що залишаються ідіопатичними, тобто причина їх появи чітко не встановлена. Усе почалось із того, що у мене проходив обстеження пацієнт, який мав складний діагноз і проблему, але мова йтиме про його дружину 32 років, яку він вмовив по моїй рекомендації обстежити профілактично в нашій клініці.

З його слів, дружина давно не проходила медогляди у лікарів, бо зневірилась у них. Її турбувала втома, дискомфорт у кишківнику і біль в суглобах, окрім того був надлишок ваги, який не зменшується при регулярних фізичних навантаженнях і різноманітних дієтах, а деколи навпаки вона за 3 дні могла набрати до 3-4 кг при цьому дотримуючись дуже строгих дієт, які рекомендував професійний дієтолог.

Пацієнтка до візиту у нашу клініку «Біокурс» була у кількох ревматологів, реабілітаційному центрі, а також у психологів і навіть психіатра.

Кожен з лікарів намагався призначити ефективне лікування, і навіть виконував контрольні загальноклінічні обстеження і ревмопроби, але стан пацієнтки не покращувався, тому вона на жаль втратила довіру до медиків.

Планувалось виконати для дружини максимальний об‘єм обстежень, але вона наполягла, щоб ми навпаки виконували мінімум тестів для початку, а далі при потребі з крові, що зберігалась у нашій лабораторії доробляли додаткові аналізи.

Звичайно, ми розпочали із загально-клінічних обстежень.

Результати були практично усі в нормі, однак в загальному аналізі крові спостерігався відносий лімфоцитоз (більша кількість лімфоцитів у процентах у формулі крові), а також був знижений гемоглобін до 90 одиниць та залізо до 5 одиниць.

Наступним кроком було виконання ревмопроб (ASLO, CRP, RF), сечової кислоти та anti-ccp (тест є специфічним для ревматоїдного артриту), а також тесту АNA screen на наявність антинуклеарних антитіл (тест який виконується при багатьох автоімунних захворюваннях).

Усі результати виявились у межах норми!

Враховуючи те, що у пацієнтки був низький рівень заліза та гемоглобіну їй було призначено виконати фібро-гастроскопію та колоноскопію.

Зі шлунком у пацієнтки проблем не було, тест на Helicobacter pylori (бактерія, яка може викликати гастродуоденіт) був негативним, а от з кишківником ми отримали заключення, що у неї ідіопатичний ентероколіт (запалення кишківника, причина якого не відома).

Пацієнтка звернулась до кількох гастроентерологів, але лікування співпало у всіх медиків - салофальк (протизапальний препарат) приймати тривалий час для зменшення запалення у кишківнику.

Пацієнтка почала приймати цей препарат, а також препарати заліза і відчула зменшення дискомфорту у кишківнику, але перездавши загальний аналіз крові - ми не отримали покращення цих показників.

Пацієнтка погодилась на коплексне УЗД в нашому медичному центрі.

У результаті ми знайшли кілька відхилень від норми: посилення кровоплину у щитоподібній залозі, що є непрямою ознакою автоімунного тиреоїдиту (запалення щитовидної залози); ультразвукові ознаки фіброзно-кистозної мастопатії, а також аденоміозу (ендометріозу матки) та великий поліп ендометрію (який найімовірніше сприяв більшій втраті крові під час місячних).

Пацієнтку було скеровано у стаціонар для видалення поліпу ендометрію, що успішно виконали наші колеги гінекологи.

Після операції через 3 тижні було виконано повторні аналізи і ми отримали нормалізацію гемоглобіну і заліза.

Залізо навіть піднялось вище норми, що було досить несподівано!

Окрім того, були виконані тести на гормони щитовидної залози. Результат вказував на гіпофункцію цього органу та підтвердив попередній діагноз - автоімунний тиреоїдит.
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляЖиттє Бентежне
Удалено администрацией...
Чай,зараз буде кава)
Щепотка_совести• 25 марта 2025
Ответ дляЯ шалунья
Що саме важко діагностується? Про ’глисти’ у вас там мови взагалі немає. А ще цікаво, що можна і інші бактерії пошукати, і теж можна знайти, якщо шукати добре... така собі історія...
Резюме: если бактерии не лечить, они станут глистами. Или наоборот. Вот.
Я шалунья• 25 марта 2025
Ответ дляЩепотка_совести
Еволюція...
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляЩепотка_совести
Вы сами эту простынь читали? Особенно, постскриптум? Там чётко указано, доя кого это написано: P.S. Дана історія є цікавою одразу для кількох вузьких спеціалістів. Розуміння причини захворювання може допомогти колегам лікарям провести більш ретельну діагностику.
Врачом и для врачей.
Я трохи в темі.
І тут багато медиків.
Вам не підходить-будь ласка,є тем різних,на ваш смак
Шалена невинність• 25 марта 2025
Ответ дляБоневтікла
Удалено администрацией...
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляЩепотка_совести
Мимо)
Просвєщайтєсь еще
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляЯ шалунья
Все є.
Так,як тут товариство жіноче і проблеми зі здоров*ям теж є жіночі.
Хтось собі буде думати в ще одному напрямку діагностики.
Там-тарарам• 25 марта 2025
Мені таке зовсім не цікаво
Мира всем• 25 марта 2025
Ответ дляЩепотка_совести
Аби не динозаврами
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляШалена невинність
Удалено администрацией...
Яоченьрастроюсь )
Мийте руки )
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляПросто Фіфа
Як раз під каву.
Смачного 👍
Дівчата,я рада,що розвеселила.
Гарного дня!
Просто Фіфа• 25 марта 2025
Ответ дляБоневтікла
Все є.
Від вашої теми - ніхто не буде думати
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляЯ шалунья
А люди не знали, що можна обстежуватись? чи ви дійсно реаламуєте клініку?
Ні,не рекламую,то на автоматі все сюди скинула.
Я рада,що в Україні є можливість якісно обстежитись.
Маруська Му• 25 марта 2025
Ответ дляБоневтікла
Цікаво тим,хто бігає по лікарям і не може ні діагнозу мати, ні якісного лікування.
Дякую, автор, мої скарги. Тільки ієрсенію виключили. Може погано шукали. В мене всі ці діагнози
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляПросто Фіфа
Від вашої теми - ніхто не буде думати
За всіх не розписуйтесь
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляМаруська Му
Прошу)
Щиро бажаю знайти причину і вилікуватись!
Ласковая_львица• 25 марта 2025
Ответ дляБоневтікла
Просвещаться,что глисты-они разные...(
Удалено администрацией...
Маруська Му• 25 марта 2025
Ответ дляБоневтікла
Прошу)
Щиро дякую Вам. Мати ті всі скарги біль болючий, пройти сотні аналізів і нуль. Здорові не зрозуміють, що дах їде
Невгамовна• 25 марта 2025
Ответ дляБоневтікла
Останній абзац конкретний,люди мають знати,що дообстежуватись треба і можна.
Є тепер різні тести.
Єдине, ви забули написати, скільки те все коштувало. Для повноти реклами

Теж шукаю причину болів вже рік, зараз теж в приватній клініці, то космічні суми для простої людини.
Мания-Величия• 25 марта 2025
Зачем это тут? Низкое железо - первая рекомендация это проверить эндометриоз/аденомиоз, а не сдирать побольше бабла проверив все, особенно кровоток в щитовидке??
ЕлькиПальки• 25 марта 2025
ця історія для іпохондриків і для лікарів, які на цьому наживаються. скоріше за все пацієнтці був потрібен толковий психіатр. всю простиню не прочитала, дуже довго
Я только за!• 25 марта 2025
Автор, спасибо. Я подписываюсь сейчас на врачей, чтобы читать такие истории тк дважды была ситуация, когда не понимали что со мной.
Меня из недавнего очень удивила пациентка, у которой ’легло’ почти все, она превратилась из активной женщины в человека с горстями таблеток и бадов. Если кратко, виной всему статины, которые ей назначили при незначительном превышении референтных значений в липидограмме (назначение этих препаратов было не в Украине. Но моя семья с таким же столкнулась, у мужа было незначительное превышение и ему тут же статины прописали, он отказался пить)
Тепличная• 25 марта 2025
А вже почався вечір удівітєльних історій?
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляПросто Фіфа
Від вашої теми - ніхто не буде думати
Класний у вас нік.
Теж в тему)
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляМаруська Му
Так,вони тут на приколі ..
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляНевгамовна

А що в нас дешево?
Це вже всі знають..(
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляЯ только за!
Будь ласка.
Медицина зараз бізнес і самоосвіта має бути.
автор Боневтікла • 25 марта 2025
Ответ дляТепличная
Для вас це скучно,просто не лінуйтесь мити регулярно ручки)
Тепличная• 25 марта 2025
Ответ дляБоневтікла
Я і не лінуюсь)
Але якщо ви будуть слідувати вашим порадам, залишитеся без роботи
Невгамовна• 25 марта 2025
Ответ дляБоневтікла
А що в нас дешево?
Це вже всі знають..(
Просто де десятки тисяч, скоріш за все більше сотні.
За короткий термін.