ПадаюВреверансах• 20 апреля 2025
Хто не перейшов з церкви московського патріархату, де святили паски?
Знаю, що не малий процент священників не перейшов з мп на уп, як і прихожан. Тут судить не варто, в них упередження такі, що під страхом смерті не перейдуть.
Церкви в них забрали.
Куди вони пішли? Знаю, ікони вивозили і інвентар з храмів.
Але ж кудись його везли.
Чула люди хати віддають свої під храми, вагончики ставлять, будують нові церкви.
Там же є якісь процедури отримання права храмом проводити таінства.
В хатах молитись це вже як штунди чи протестанти якісь.
Раніше самі таких засуджували, а чим вони тепер відрізняються від тих же баптистів чи п´ятидесятників?
Церкви в них забрали.
Але ж кудись його везли.
Я сьогодні була на освячені, то священник взагалі військовий капелан. У військовій формі. Вперше таке побачила. Такий хороший, молодий, активний, волонтер і любить дуже дітей.
До такого священника хочеттся повертатись
Ответ дляnatlem
Ви не в курсі про що проповідують у церквах московського патріархату чи прикидається?
Ось що їх кіріл написав про загиблих в Україні загарбників орків і про війну в Україні. Ось саме це лунає по московським церквам в Україні, хай кожен задумається чи має право це лунати на українській землі :
’Сия есть жизнь вечная — и ты идешь на подвиг, отдаешь свою физическую жизнь, но помни: ты не погибнешь, ты не умрешь, ты будешь жить», — отметил глава Русской православной церкви, сославшись на Евангелие от Иоанна (Ин. 17:3).
Он призвал «мобилизовать» церковь вместе с военными и политическими силами России, а россиян — молиться за президента РФ Владимира Путина и воюющих в Украине солдат. При этом патриарх назвал Россию миролюбивой страной, подчеркнув, что российский народ не стремится начинать войны с другими странами. Однако, по его словам, человечество неспособно жить без войн. «Такова падшая природа человека, но мы можем и должны минимизировать гуманитарный вред от военных действий, если эти действия начались», — подчеркнул патриарх.
В ходе военных действий, по мнению главы РПЦ, необходимо устранить «диавольские помыслы» в сознании людей, которые не стремятся к «духовному единству Святой Руси». В то же время патриарх подчеркнул, что Россия не принимает духовных ценностей тех, кто «претендует на мировую власть», и становится «островом свободы» от «бесовщины».
Если человеку что-то проповедуют, что ему не ок - то он из этого места уйдет в другое. Церковь отделена от государства же, сами разберутся
ReintTycha• 20 апреля 2025
Ответ дляПадаюВреверансах
Я не збираю стастистику, а мені цікаві історії людей.
От є знайома з села нашого району. Вона дуже в теплих стосунках з сім´єю священника, там церква мп. Він всіх дітей хрестив і на хрестини ходив. В неї 5 дітей, 4 сина ходять на футбол в місцеву команду. А тренер виступив активістом відбити цей храм. Вона така була вражена, що хлопців всіх з футбола забрала. Моляться тепер в одній з сільських хатів.
Подруга давня мамі телефонувала, каже вони тоже в селі організували в підвалі чийогось дому церкву
Це непоодинокі випадки. Я практично з малечу ходила до в один храм, де священник- як рідній. Відібрали у нього храм. Служить у себе дома. І люди їдуть навіть з інших міст
Ответ дляnatlem
Та не агітує.ніхто там за кіріла чи москву.
Ну люли ж не дурні, вони ходять туди і чують. Невже хтось би таке терпів, коли в кожного вже є рідний чи добрий знайомий, якого війна забрала. Вони б гнали тих попів. Але ж навпаки роблять все, щоб не ділась нікуди ця община
Ответ дляPrervana
Да хоть ямайскому растафари они подчинены. Если их деятельность не регулируется законами государства и государство не имеет право туда лезть, то как бы... Ой
Пропаганда війни в Україні, виправдання війни, молитви за тих, хто йде вбивати українців - це все має місце бути в Україні і українська влада не має ’туди лізти’? Круто.
А на дегенерації вже відкрили церкву, де під час служби кажуть путлєр - х...йло і моляться за ЗСУ? Чи ’то другоє’?
Ответ дляSvitlo_
Ну хто а них забрав ті церкви? В нас як було 90% московських церков, так і є. В нас в районі аж дві перейшло, в нас містечку як було 3 московських і одна українська - так і є. Московська в центрі ще й кожну службу ретранслює на все місто по гучномовцю
У нас в місті 3 великі храми. 2 з них було мп.
Уже відбили. Всі 3 українські тепер.
Скандали і розборки, довгі місяці йшли суперечки і протести з обох сторін. Але все ж
Уже відбили. Всі 3 українські тепер.
Ответ дляnatlem
Ну есть закон. Он же для чего написан, чтоб его выполняли, да? Ну так в чем же дело?
Ответ дляSantaMonika
Я знаю, що ті наші, що за кордоном, ходять у церкви, ніхто там їх не ганяє
Ні за мови, ні за віру. В нас вже параноя у людей
Я за кордоном, не знаю жодну людину, яка б ходила до кацапського патріархату. Може то моє оточення таке. Люди до католицької йдуть, аби не до узьких попів.
Мелитрисса• 20 апреля 2025
Готова поспорить, что большинство ходят раз в год в ближайшую церковь и понятия не имеют и не имели к какому патриархату она относится. А куда переехали ярые сторонники московского патриархата, вряд ли кто интересовался.
Ответ дляnatlem
В якому конкретно з храмів ви чули про пропаганду, виправдання війни і таке інше?прошу назву. І настоятеля.
В нас про Кирила ніхто не згадує, кожну службу молитва за Україну і українців, заказна літургія за воїнів, в регента син загинув, в півчої служить, алтарник служить і багато інших рідних щ прихожан. Сьогодні повний храм, тих, хто майже постійно приходить. Навкруги з 5 ранку люди збирались, безперестанку священик під час служби виходив освячувати. І це Київ, де повно храмів ПЦУ, і в районі є теж.
ReintTycha• 20 апреля 2025
Ответ дляnatlem
Онуфрій, який підкоряється кірілу, і всі прибутки з України йдуть на мацкву. Якщо ви того не знали.
Яким чином вони туди ідуть?. Мішками возять?
Ви хоч раз спробували перекинути гроші в росію?
Ходила і буду ходити. То моя віра. Мені там добре.
Христос Воскрес
Ответ дляPrervana
Ні, в Україні не повинно лунати, що дегерація ’мирна держава’, а в Україні то просто ’міждусобойчики між українцями’. Не повинно лунати молитов за тих, хто прийшов вбивати українців. Не повинно бути благословень та освячень тих, хто йде вбивати українців.
Не повинні йти на мацкву на виготовлення ракет на голови українців гроші цих самих українців, зібрані по мацковським церквам в Україні.
Ответ дляnatlem
А где вы все это лично слышали? Ну вот пришли в церкву, а там это всё вышеперечисленное?
Ответ дляПадаюВреверансах
Ви смієтеся? Кожен піп московського патріархату ЗАВЖДИ молиться за свого владику. Я власними вухами чула молитви за кіріла. Більше ноги моєї там не було.
SantaMonika• 20 апреля 2025
Ответ дляnatlem
Люди не називають його кацапським і не вважають таким. І ходять навіть військові з дружинами.
Моляться за Україну
Тому,ваші ці випади недоречні
Моляться за Україну
Тому,ваші ці випади недоречні
Ответ дляМелитрисса
Ой, ніт. Якраз цікавляться.
Але ж моцковська церква маскується під українську.
Їх від початку треба було так назвати. А то вони прикриваються ’українська православна церква’, і багато хто навіть думки не припускає, що його гривня за свічку чи обряд йде на мацкву.
Ответ дляnatlem
Правильно, є закон. Який забороняє будь які дії, що підривають державний устрій України. Тому давно пора зайнятися такими проповідями СБУ і закрити всю цю лавочку.
Так а где же эти действия? Вы слышали такие проповеди своими ушами? Я в церкви не ходок, могу только на ваше мнение опираться.
Ответ дляjumbo2
У вас московський патріархат? Верх цинізму - провести літургію за воїнів і виручені кошти відправити на москву, на вбивство цих самих воїнів.
Ну або ви просто не розумієте кого саме в цих молитвах називають воїнами...тоді якраз все логічно.
ReintTycha• 20 апреля 2025
Ответ дляnatlem
Ви мені так і не відповіли, яким чином кошти пепепраправляють в рашку.
І ніяких згадок про Кіріла я не чула
Ответ дляnatlem
Ну звісно, поіменно називають прихожан що на фронті, і сина регента відспівували в храмі...Совість майте. А коли гроші передають, ви свічку тримаєте?
Ответ дляReintTycha
Христос Воскрес
Ваш вибір - фінансувати тих, хто вбиває українців.
Як вони возять - запитайте у батюшки храму куди ходите. Але 100% гроші з Києва і досі йдуть на москву, а звідти фінансування повертається в Україну.
ReintTycha• 20 апреля 2025
Ответ дляnatlem
Він донатить ЗСУ. Допомагає, чим може. Наші захисники його шанують і цінують.