ДолькиКабана• 21 апреля 2025

Високий холестерин і КОК

Погіршився загальний стан здоров´я, почав скакати тиск, повилазили судинні зірочки, постійна втома.На минулому тижні здавала аналізи, сьогодні отримала результати, холестерин високий. До лікаря через тиждень, але надії на неї малувато.
Також приймаю протизаплідні. Сьогодні 4 таблетка.
Що робити цей тиждень? Дієта? Спорт? Чи потрібно кидати прийом кок?
ШобВам_КакНам• 21 апреля 2025
Надо смотреть не сам холестерин, а индекс атерогенности
Спорт не завадить
автор ДолькиКабана • 21 апреля 2025
Ответ дляШобВам_КакНам
Спорт не завадить
Поясніть, будь ласка, що за індекс і де його дивитись?
ШобВам_КакНам• 21 апреля 2025
Ответ дляДолькиКабана
Покажите свои анализы, там должна быть строка, коэффициент атерогенности
автор ДолькиКабана • 21 апреля 2025
Ответ дляШобВам_КакНам
ШобВам_КакНам• 21 апреля 2025
Ответ дляДолькиКабана
фото
Видите, самая нижняя строка, немного повышен, нужен спорт, авокадо, рыба, омегу пропейте.
автор ДолькиКабана • 21 апреля 2025
Ответ дляШобВам_КакНам
Дякую!
ШобВам_КакНам• 21 апреля 2025
Нема за що 💛
Ненька наша• 21 апреля 2025
КОК на холестерин ніяк не впливає, в мене теж високий в останніх аналізах,КОК приймаю 4 роки
ШобВам_КакНам• 21 апреля 2025
Ответ дляДолькиКабана
Дякую!
Скільки Вам років? клімаксу немає?
автор ДолькиКабана • 21 апреля 2025
Ответ дляНенька наша
В інструкції вказано як протипказання для застосування
Ненька наша• 21 апреля 2025
Ответ дляДолькиКабана
я питала у свого лікаря, сказала дієта, обмежити жарене, фаст фудд...
автор ДолькиКабана • 21 апреля 2025
Ответ дляШобВам_КакНам
Скільки Вам років? клімаксу немає?
Три місяці тому була вимушена перерва прийому кок, то були припливи, потім почала пити їх знову і все зникло.
Ненька наша• 21 апреля 2025
Ответ дляДолькиКабана
мені теж 42, думала вже міняти на іншу гормональну терапію, вага збільшилась, холестерин підвищився. То лікар сказала ще рік на Джаз, а далі будемо змінювати. А вагу і холестерин це виключно харчування
автор ДолькиКабана • 21 апреля 2025
Ответ дляНенька наша
Я не дуже розумію звідки він у мене взявся, я намагаюся харчуватися нормально, ні цукру, ні булок, ні фаст-фуду не вживаю.
Так, сидяча робота, але ж
Ненька наша• 21 апреля 2025
Ответ дляДолькиКабана
Так, сидяча робота, але ж
така ж сама ситуація, но ще додола омегу 3, вітаміни почала пити, подивлюсь знизиться чти ні .В мене ще привішенні тріглицедити
Poljulia• 21 апреля 2025
Ответ дляДолькиКабана
Так, сидяча робота, але ж
Скажу следующее:
1. Индекс аттерогенности забудьте навсегда. Общий холестерин НЕ важен!
2. Важны ЛПНП как показатель возможных сердечно-сосудистых катастроф. Триглицериды и ЛПВП проверяйте тоже.
3. Ваш врач обязан рассчитать Ваш индивидуальный СС риск по Score2. Если врач не знает, что это, меняйте врача.
4. Ваши ЛПНП из анализа не критичны, если Ваш Score2 низкий и критичны, если он средний или выше.
5. Пока спорт и отказ от быстрых углеводов. Через 3 месяца проверьте ЛПНП, если не ниже, и смотря, какой SCORE2 - рассмотреть статины.
6. Холестерин - это работа печени и генетика. Ваша еда это процентов 15 вклада. Отсутствие спорта критично, т.к. это путь к стеатозу, жировому гепатозу.
7. Не надо расторопши, красного риса и прочей фигни. Я только по доказательной медицине)
8. КОК, естественно, влияют на ЛПНП.
Курение? Диабет? Гипертензия? Переменопауза?
автор ДолькиКабана • 21 апреля 2025
Ответ дляPoljulia
Скажу следующее:
8. КОК, естественно, влияют на ЛПНП.
То таки варто відмовитись від кок?
Не палю, тиск скаче іноді, переважно в магніті бурі. Відносно іншого поки не відомо ще.
Poljulia• 21 апреля 2025
Ответ дляДолькиКабана
То таки варто відмовитись від кок?
От кок не отказывайтесь, я и не говорю про отказ от них. Наверняка у Вас есть показания для них.
А вот то что ’тиск скаче’ это настораживает. Магнитные бури не при чем. Верхнее 130-140 и выше бывает?
автор ДолькиКабана • 21 апреля 2025
Ответ дляPoljulia
Не буває, до 140 зазвичай