begovelik• 03 мая 2025

Ваших дітей вже перевіряли у школах, якою мовою вони спілкуються?

28 квітня в українських школах розпочався моніторинг щодо використання державної мови в освіті

Сьогодні, 28 квітня, розпочався третій етап моніторингового дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі в закладах загальної середньої освіти, який триває в межах спільного проєкту Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя і Державної служби якості освіти України.

Метою дослідження є:

виявити актуальні тенденції у використанні української мови в освітньому середовищі;

визначити чинники, що впливають на мовні практики учасників освітнього процесу у межах закладу освіти і поза ним;

оцінити рівень мотивації до вдосконалення володіння державною мовою;

провести аналіз мотивації до підвищення рівня володіння державною мовою;

вивчити наявність та якість навчально-методичних і цифрових ресурсів для вивчення української мови.

https://mova-ombudsman.gov.ua/news/28-kvitnia-v-uk...
Natasshha• 03 мая 2025
Ответ дляnabludatel
Хай залишається рос мова, щоб руські знову прийшли захищати російкомовних?
Вони розказали американцям, що моя Запорізька область - це повністю російкомовний регіон і тому ми дуже хочемо в рашку.
А це нагла брехня.
Це питання не до мене. Але в будь якому випадку, змушувати людей розмовляти на будь-якій мові, я вважаю, не є нормальним
постою_послушаю• 03 мая 2025
Ответ дляNatasshha
Мой ответ был на первый комментарий, там не про запрет, а про ’вимагання’
Ну ок. Но дальше вы уже пишете про поддержку ’такого закона’. Какой закон вы имеете ввиду?
Nataliiazp• 03 мая 2025
Ответ дляnabludatel
Я з повністю україномовного Гуляйполя Запорізької області.
За совка в нашому місті не було жодного садка чи школи україномовної.
А на каком языке было обучение в Гуляйполе, если всё Гуляйполе говорит на украинском, ладно на суржике, но на украинском суржике
Маска-0b9f• 03 мая 2025
Ответ дляnabludatel
Я в сортах гівна не розбираюся.
Їй поперек горла все українське.
Як хочете.Але ви зводите на людину наклеп.Хоча,нічого іншого я від вас і не чекала
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляNatasshha
Не забороняти розмовляти, говорити в громадських місцях на державній мові.
Маска-0b9f• 03 мая 2025
Ответ дляnabludatel
В рашці. Якщо почують укр мову - батьків на допит.
І це я реалії пишу. У мене подруга була в Пологах Запорізької обл. Це повністю україномовне місто було окуповане рашкою. З нею руські ’проводили бесіди’ чому це її 8-річна дитина в школі говорила українською.
І як же вашу подругу звідти випустили живою?
постою_послушаю• 03 мая 2025
Ответ дляNatasshha
Вы совсем не видите разницы между понятиями змушувати і мотивувати?
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляNataliiazp
На російській. Говорили українською, вчилися російською.
Моя бабуся була вихователькою дитсадка. Ми на горіщі знайшли її конспекти до занять з дітками. Всі на російській.
Natasshha• 03 мая 2025
Ответ дляпостою_послушаю
Несуществующий, слава Богу)
Просто первый комментатор не понял о чем речь, и писал про требования общения исключительно на украинском языке детей в школе, вот ответ был на ее пост..
Natasshha• 03 мая 2025
Ответ дляпостою_послушаю
Вижу, при чем здесь это. Я с конкретным человеком вела диалог именно о ’требовании’, почему-то все решили вклиниться в наш диалог)))
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляМаска-0b9f
А там майже всі українською говорять. Тож ці бесіди були дуже масовими.
І руські дуже хочуть, щоб місцеві самостійно виїзжали. Тому залякують їх такими бесідами. А ще руйнують підприємства. Моя подруга працювала майстром на МЕЗі. На ньому робили олію Славія. руські коли прийшли, порізали все обладнання МЕЗа і вивезли до себе.
Наодинцi• 03 мая 2025
Что-то я себе себе с трудом представляю, что проверяющие ходят слушают детей на переменах, слышат как две семиклассницы Клава и Маша обсуждают не на державній, кто нравится Коле из 8-б и их родителей штрафуют, а педагогам выговор. Думаю, там далеко не так.
А ведение документации и уроки на украинском поддерживаю
Nataliiazp• 03 мая 2025
Ответ дляnabludatel
Странно, у моих родственников, у всех причём, было обучение на украинском. Мама 46 г.р., у неё вообще не было русского языка в школе. Бабушка дома учила её, потому что бабушка была русская. Племянник маленький вообще меня не понимал, если на русском с ним разговаривала, это 16 лет назад примерно.
Ну и мой дедушка был директором школы + учителем украинского, он вообще русский не знал.
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляNataliiazp
За совка в Гуляйполі не було україномовних шкіл.
Nataliiazp• 03 мая 2025
Ответ дляМаска-0b9f
Пологи украиноязычные полностью были, там разве что приезжие были русскоязычные, и то, это такая редкость была, встретить кого-то в Пологах русскоооворящего
Nataliiazp• 03 мая 2025
Ответ дляnabludatel
Ок😀
Ирина_Б_• 03 мая 2025
Ответ дляСалт
Знаєте, мене і мою російськомовну сім´ю рашка прийшла захищати у 2022 році. І знаєте, саме з ціллю повернути до СРСР 2.0.
Дякую, не треба. Спілкування українською в Україні в усіх офіційних закладах мене влаштовує і ніколи не було проблемою ані для мене, ані для моїх дітей.
так это вы виноваты в войне? этот вас защищать пришли
Наодинцi• 03 мая 2025
Ответ дляNataliiazp
У меня отец учился и начинал свою трудовую деятельность в Днепре инженером. Сам из села. Так приходилось говорить исключительно по- русски, украинский высмеивался, его стеснялись. Это нормально что ли?
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляNataliiazp
Я саме про це і писала. І ще купа населених пунктів у нас в області повністю україномовні.
Але руські стверджують, що у нас вся область російськомовна і заставляють жителів окупованих населених пунктів записувати відео, де вони дякують руським, що їм повернули рос мову. Хоча там завжди тільки українською говорили.
Салт• 03 мая 2025
Ответ дляИрина_Б_
Ні-ні. За логікою раші винуваті укрофашисти, бандерівці, Азов, кастрюлеголові, Майдан, виробники брудної української ядерної бомби, кого ще забула?
Це ж вони не давали мені вільно спілкуватися російською. Раша мене захищати прийшла, укрофашистам водовід розбомбила, у домі поруч на 5му поверсі лігво найомників бомбою знешкодила, у гімназії - осередок ЗСУ з французськими інструкторами.
Мене завжди цікавило, звідки взялася легенда саме про французських інструкторів в Миколаєві?
Ирина_Б_• 03 мая 2025
Ответ дляСалт
я такой легенды не слышала, это наверное ваша личная легенда, как и остальные россказни
Салт• 03 мая 2025
Ответ дляИрина_Б_
Ага, ’россказни’. Легенда російської пропаганди про Миколаїв на початку війни.
Valentina shop2020• 03 мая 2025
Ответ дляnabludatel
Удалено администрацией...
Салт• 03 мая 2025
Вже лінка не активна, але скріни деякі собі залишала.
Ладно б ще ’англосакси’ ))) Но французи?
В Миколаєві реальний останній наплив французів був, коли будували гліноземний завод в 80-тих
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляValentina shop2020
Удалено администрацией...
Якщо вам так нестерпні все українське і Україна, то може не варто приходити на український форум?
Nataliiazp• 03 мая 2025
Ответ дляНаодинцi
В Запорожье было тоже самое, к сожалению. Мои родители оба понаехавшие, оба украиноязычные. Пришлось учиться говорить на русском, маме было легче, потому что её мама русская, а отцу было тяжело, полностью так и не смог до сих пор, хотя 54 года уже в Зп живёт. Ещё и работа: писать нужно было и много, всю жизнь со словарём писал.
Ненормально конечно. Но, уже писала, наши города Харьков, Днепр, Одесса и тд не виноваты в том, что здесь на русском говорят
annu-b519• 03 мая 2025
Ответ дляnabludatel
А потом ходить только в определенной одежде, с определенным цветом волос и т.д., ну чё уж, как в тюрьме, в которой мы уже и находится с 22 года.
Ирина_Б_• 03 мая 2025
Ответ дляСалт
ну т.е. если б они были то к вам пришли отметиться? 😂
Салт• 03 мая 2025
Ответ дляИрина_Б_
Звісно ж, ні.
В новинах говорили, що вони п´яні і під наркотиками по місту їздили. Навіщо я їм? Бухлом і наркотиками не торгую, французською не розмовляю.
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляannu-b519
Біднятка. Така погана Україна дозволяє в своєму інфопросторі писати як тут руськочелюстних притісняють. Тут окремі особи типу автора теми, Валентини, Олівії і тд з початку війни поливають нашу країну гі*ном і відбілюють рашу - і їм нічого.
А в окупації такого лібералізму немає.
Я в цій же темі писала про подругу з окупованих Поліг. З нею бесіду почали щодо укоаїномовності її дитини, а потім спитали, а з ким буде дитина, якщо з нею щось трапитися. І вона злякалася. Бо вона розлучена. І її батьки, колишній чоловік, інші родичі - всі були в Гуляйполі. За 20 км від Поліг. І до війни це було не проблемою. А після окупації вона залишалася сама, і в разі чого її дитина могла просто зникнути. Тому вона виїхала.
Тому тут говорити про порушення прав російськомовних- це просто крінж.