Крем для арбуза• 07 мая 2025

Це шахраї?

На відомому сайті на копійчаному продажі бу дитячої книг (рука не піднімається викидати) написали таке повідомлення: просять в телеграм фото, типу тут не грузяться. Хоча у власника є оголошення з фото.
Сюди навіть не думала писати, заблокувала та й усе, але з´явилися сумніви: може я не права? Як шахраї можуть в телеграм щось зробити, якщо я буду обережною? Як в телеграм взагалі перевірити користувача?

Саме смішне, ціна 66 грн зі старою ціною доставки, вона тоді була 16 грн, тепер, мабуть, 26. Чуваку, який ремонтує авто і продає запчастини
Каркуша Клара• 07 мая 2025
Звичайно шахраї. Я коли новий аккаунт створила і виставила дитячі речі, забили лічку такими сповіщеннями, блокувала всіх. Потім затихли.
Намакушка• 07 мая 2025
Конечно, у них несчастных фото не открываются
18 мнеУЖЕ• 07 мая 2025
Так. Точно таке писали і мені. Не відповідаю. Блокую
бювет_в_обед• 07 мая 2025
Знов ця Віка. А ТГ інший.
бювет_в_обед• 07 мая 2025
https://sovet.kidstaff.com.ua/question-3713379#a90...
Божа кульбабка• 07 мая 2025
Звичайно шахраї.
Ужгород• 07 мая 2025
Так а в чем смысл обмана?
Саджу все зарання• 07 мая 2025
Ответ дляУжгород
Так а в чем смысл обмана?
Потом пришлют свою ссылку для оформления олх-доставки, наверное
Бабка_в_кедах• 07 мая 2025
Ответ дляУжгород
Так а в чем смысл обмана?
В тому що не треба переходити по посиланням. Але тривожні продавці блокують усіх без розбору. В мене купа продаж через вайбер і телеграм. Бо не всім зручно в тому лохе спілкуватися.
автор Крем для арбуза • 07 мая 2025
Ответ дляУжгород
Так а в чем смысл обмана?
Я через те і тему створила, стало цікаво. Можливо розрахунок, що втрачу пильність, і надам якісь данні чи перейду за посиланням.... Перевіряти немає бажання
автор Крем для арбуза • 07 мая 2025
Ответ дляБабка_в_кедах
Можливо ви і праві, але ж бачите, саме з таким текстом (не відкривається фото) були у інших шахраї
автор Крем для арбуза • 07 мая 2025
Ответ дляБабка_в_кедах
І не розумію, що не зручного в тому лохе? Все досить зручно
Помилуйте мадам• 07 мая 2025
Ответ дляКрем для арбуза
У меня еще про блекаут и отсутствие света было написано.

А сейчас откорректировали что бы не палиться видимо.
автор Крем для арбуза • 07 мая 2025
Ответ дляПомилуйте мадам

Колись теж таке було. Просто цікавість цього разу переборола і вирішила запитати. Я ж не завжди права, можу і помилятися. Вище скинули посилання на аналогічну тему з сумним кінцем - таки мені не здалося.
Пасхальний тролік• 07 мая 2025
Ответ дляКрем для арбуза
Ці волоцюги завжди на крок попереду. Можливо, таким чином зламують телеграм і потім розсилають друзям прохання про термінову допомогу, а можливо вже щось нове.
Танго утрьох• 07 мая 2025
Расчитано на новые аккаунты - неопытных продавцов. Текст практически похожий один в один, с проблемой открытия фото и т.д. и ники телеги одноразовые (норм чел имеет адекватный ник без спец символов и т.д.).

Далее Вы говорите по какому товару они писали (они бедные сами не знают), кидаете им ссылку на лот, они выставляют свой фишинговый домен и далее Вас просят по фишинговрй ссылке оформить сделку. После этого Вы вводите данные своей карты и все, денежки утекают.

Но таки да, общаться удобнее в телеграмме, например я не хочу светить своим номером или олх чат сохраняет данные о сделке (что может слиться в налоговую например самим покупателем, делается скрин и прикладывается к жалобе).
Танго утрьох• 07 мая 2025
Ответ дляКрем для арбуза
Не удобно. И уже есть риск для самих продавцов.
автор Крем для арбуза • 07 мая 2025
Ответ дляТанго утрьох

Дякую за таке розширене роз´яснення. З приводу ’світити номером’ - в мене номер на олх схований в усіх оголошеннях. Але то вже таке.
Танго утрьох• 07 мая 2025
Ответ дляКрем для арбуза
Будь ласка. Мається на увазі - що я, як продавець, не хочу свій особистий номер телефону надавати покупцеві (особливо якщо товар дешевий, технічно простий і по ньому є вся інформація)- тому є варіант просто в телеграмі спілкуватися (там можна сховати номер, тобто буде лише по ніку шукатися людина). В наш час це зручно, бо я не працюю професійно в продажах і не хочу щоб мені хтось телефонував щось просто ’спитати’.
автор Крем для арбуза • 07 мая 2025
Ответ дляТанго утрьох
Але ж це само можна і в особисті переписки олх - без ніякого номеру звичайне спілкування, з усілякими питанннями-відповідями та фото.
автор Крем для арбуза • 07 мая 2025
Може кому буде цікаво: зайшла на олх, а мені попередження, що розмова (про яку я писала) заблокована і самого користувача видалено за порушення правил. А я не скаржилася. Таки не тільки мені цей користувач писав з таким текстом
Танго утрьох• 07 мая 2025
Ответ дляКрем для арбуза
Авжеж можна. Я часто роблю відео огляди товару навіть дешевого, щоб людина бачила що бере. Але ось серез чат відео не надаш. та і олх скоро буде блокувати (скривати) дані (карти, тел тощо)- щоб не було угоди окрім олх доставки. Чекаємо на покращення...
Танго утрьох• 07 мая 2025
Ответ дляКрем для арбуза
Я завжди скарги кидаю. Пишу- переход в телеграм