Херсон це Україна• 22 мая в 08:56

Дівчата, кліщ на дитині, потрібен антибіотик, чи ні?

Старшу дитину кілька років тому кусав кліщ, повисів півдня, знайшли, педіатр тоді призначила сумамед одноразово.
Вчора на меншій витягла кліща, добу точно він пробув, пишу педіатру (вже іншій), вона відповіла, що якщо кліщ провисів до 72 годин, антибіотик не показаний.
Де правда? Чи з часом підхід в лікуванні бореліозу змінився?
ЯяяКакаджамбо• 22 мая в 09:44
Ответ дляКіма кепка
Автор, я собі заскрінила таке, але ви вирішуйте і радьтесь з лікарем
++тут все вірно. моя еритема була зовсім в іншому місці. Найкраще одразу Юнідокс. Але за новими протоколами не 3 дні,а від 14 до 21. а лікування від 28
Розвідка Маші• 22 мая в 09:44
Я раніше також перелякана була. Возила кліщів на аналіз. Але це нічого не дасть. Бо може кліщ бути заражений, а дитині не передасть вірус, будете зря давати АБ. Слідкуйте за станом дитини і за місцем укусу.
ЯяяКакаджамбо• 22 мая в 09:46
Ответ дляРозвідка Маші
коли вже будуть симптоми,то буде пізно.борелія міцно влазе в кістки і вибити важко,нереально. не такий страшний аб,як пожиттєві проблеми від хрон.лайму.
Налогообложу• 22 мая в 09:47
Ответ дляХата на мати
А на що ви збираєтеся впливати антибіотиком???
Борелії це що по вашому? Якщо вони будуть (сподіваюсь ні), то лише через 2 тижні, тоді і потрібно здати аналіз на антитіла М
Що означає :» будуть через 2 тижні»? Антитіла - так, а бактерії за цей час рознесуться з током крові і засядуть в суглобах, де вкриються захисною цистою і будуть поступово нищити організм людини. Тоді але жодне лікування їх не дістане . Питання хвороби Лайма та коінфекцій дуже серйозне . Якщо заглибитися у нього , то дізнаєтеся, що люди продають майно і квартири , щоб вилікуватися і це не вдається до кінця .
Советничаю тут• 22 мая в 09:49
Ответ дляЯяяКакаджамбо
сильно. слабкість. крутиться голова. сильно впав зір. маю проблеми з сердцем. суглоби.борелія харчується хрящами і сполучними тканинами. тому суглоби просто розвалюються.
Пвдкпжвть будь ласка, чи можуть бути такі симптоми через багато років ?
Тому що в мене всі симптоми в наявності, але укус був давно . Десь 10 років тому .
Налогообложу• 22 мая в 09:49
Ответ дляКукусикиииииии
Еритрема и отек и покраснение разные вещи. У эритремы характерные кольца
Це так, але статистика хворих на Лайм свідчить про те, що місцеве почервоніння свідчить у 90% випадків про передачу інфекції та місцеву реакцію організму на неї
Налогообложу• 22 мая в 09:50
Ответ дляЯсамаякрасивая)
Сдайте клеща на анализ и точно будете знать, нужен нужен ли антибиотик.
Антибиотик дают не разово, а курсом.
Почитайте Дубровского, он много пишет про клещей и очень толково.
Аналіз кліща не інформативний. Якщо кліщ був інфікований - це не означає, що він передав інфекцію . І якщо кліщ виявиться чистим від бореліз - він може нагородити іншою інфекцією
Налогообложу• 22 мая в 09:54
Ответ дляСоветничаю тут
Так, у цьому і підступність Лайма
Оце потужно• 22 мая в 09:56
Ответ дляСоветничаю тут
могут
Оце потужно• 22 мая в 10:00
я бы дала профилактически в первый три дня антибиотик. Не так страшен аб как последствия лайма. У меня мама сейчас проходит лечение от Боррелиоза, прошло месяца три после укуса, так с ногами уже проблемы
автор Херсон це Україна • 22 мая в 10:01
Ответ дляволосатое стекло
Ви неправильно ставитеся до медицини, якщо вважаєте, що вона дає на все однозначні відповіді.
У випадку Лайма повинен бути алгоритм. Тому що спрогнозувати, чи він заразний кліщ, чи ні, неможливо.
На цьому побудована система щеплень.
ЯяяКакаджамбо• 22 мая в 10:01
Ответ дляСоветничаю тут
звичайно. оце і є хронічний лайм. в дуже багатьох(і це написано в групі Лайм Україна на ФБ).оце все є через багато років (а не зразу). Є діагноз- лайм артрит. Коли здають ревмопроби і т.д. шука.ють причини артриту. а причина- лайм в кістках.І лише імуноблот то показує. Борелія знищує суглоби, клапани серця., хрящі в хребті...
На паровозе• 22 мая в 10:07
В Європі протоколи такі, що якщо меньше 72 годин то спостерігати, нема еритеми чи інших симптомів - нема лікування. Навіть аналізи не беруть. Як зараз в Україні не знаю
автор Херсон це Україна • 22 мая в 10:09
Ответ дляЯяяКакаджамбо
Тримайтеся 😢 Хоч симптоматичне лікування щось дає?
може винайдуть ліки найближчим часом. Проблема стала дуже поширена.
Борода• 22 мая в 10:11
Ответ дляЯяяКакаджамбо
Ваша педіатр дура! Вже декілька років існують нові протоколи. АБ п*ється одразу і головне у перші 3 дні. Якби мені в 2022 р це сказали,я б зараз не мала би хронічного лайму. В минулому році влітку в Німеччині була всесвітня конференція по Лайму. Приїжджали лікарі Іладзу- клініки в Польщі,яка займається тільки Лаймом (там прийом на рік розписано).. АБ п´ється одразу і не чекати ніяких аналізів. В мене кліщ провисів біля години і все благополучно передав. поліклінічні лікарі дуже некомпетентні в Лаймі. В києві гарний інфекціоніст-лайміст Янченко. В ФБ є група Лайм Україна з тисячами хворих. Напишіть там чи треба пити. 90% хрон.лайму після очікування. Люди роками не можуть вилікуватись. Лікарі Іладзу після укусу через 3 тижні (якщо є симптоми) ставлять діагноз хронічний лайм. Через 3 тижні вибити його дуже важко. Найважливіші перші три дні. НЕ гайте часу,аби не мати потім страшних і великих проблем. Колись і тепер- велика різниця. зараз 80% кліщів хворі. Крім того,крім лайму передають купу всього іншого. В мене крім лайму, була ще Єрсинія. Це триндець. ОТже, йдіть до інфекціоніста в Інститут ГРомашевського(Київ) там теж через величезну кількість хворих і важкість лікування через згаяний час говорять- головне ПЕРШІ 3 ДНІ.
здавати кліща на аналіз не варіант- я здавала. В кліща нічого,а в мене є.І це все час.
Аб то пил порівняно з тим,які проблеми я маю зараз. Я через 3 тижні лікувала 4! АБ 45 днів.і результат сумнівний. Янченко, в інст.Громашевського так і сказали. Пізно. Згаяли час на аналізи і чекання. Чекання дорого коштує
В тій клініці призначають пити яку дозу і кількість днів? Одноразово? Всі три дні?
автор Херсон це Україна • 22 мая в 10:11
Ответ дляЯНаПэПэ
А якщо через день носитиме кліщі?
Тоді ми там не будемо жити і навесні вбухаємо купу грошей на обробку кооперативу від кліщів.
Киев_Елена• 22 мая в 10:17
Ответ дляЯяяКакаджамбо
А какой антибиотик пьется сразу? Одноразово или курсом?
МЧСница• 22 мая в 10:23
Краще б уже хімією обробляли парки, лісосмуги, озеленені місця на вулицях, чим одна мілка тварь зруйнує все життя.
Кліщі- перенощики лайма дуже у нас розвелися. І ні програм, ні вакцин привентивних я так розумію, у нас не розробляють.
Рубаю олівлє• 22 мая в 10:24
Ответ дляЭмчЭндЭм
Зберігла собі таке.
Читала в інтернеті. Я б дала профілактично. Проеонсультуйтесь в внфекційній ще.
Неделю назад клеща на ноге нашла, легко его изьяла, приняла тоже доксициклин разово на всякий случай. (Клещ на ноге был меньше пары часов. Гуляла на природе в Карпатах, потом была в бассейне, клеща не было, потом оделась и через пару часов обнаружила клеща на передней поверхности бедра, на штаны видимо прицепился, когда гуляла, а впился когда после бассейна оделась. И через пару часов когда раздевалась заметила)
Рубаю олівлє• 22 мая в 10:25
Ответ дляХерсон це Україна
І як бути? Зараз треба щось вирішувати, я вже думаю, чи в чергову дитячу лікарню підʼїхати спитати.
Дайте доксициклин разово, в чем проблема?
Хата на мати• 22 мая в 10:27
Ответ дляЛагшмивара
А звідки вони візьмуться через 2 тижні?
Може й не з´являться, але якщо так, то не раніше 10-14 днів
Мядуза аля моргонер• 22 мая в 10:31
Ответ дляХерсон це Україна
автор, у нас така історія була років 5 назад, тоді ми поїхали в інфекційну дитячу лікарню і декілька лікарів сказали, що немає сенсу робити профілактику, а тільки здавати аналізи через 2 тижні і потім через місяць. І в разі зараження проходити повноцінне лікування.
Хата на мати• 22 мая в 10:35
Ответ дляволосатое стекло
Борелії це бактерії, і не по-моєму, а науково доведений факт. На які впливає АБ незалежно від того, встигли в крові з´явитися антитіла чи ні.
Антитіла з´являються на подразник, якщо немає антитіл, то немає подразника, бореліям потрібен час, щоб розмножитись, на що буде впливати антибіотик? Якщо імунобнот побаже бореліоз ( а це найінформативніший аналіз), то антибіотики так чи інакше доведеться пропити, і це буде не менш як 3 тижні
МЧСница• 22 мая в 10:35
А хто підскаже, аерозоль від кліщів допомагає, коли на одяг розбризькувати? Ці ж гади навіть з кущів стрибають навіть, коли мимо проходиш. Чи може є який народний засіб хороший, типу масла розмарина?
Хата на мати• 22 мая в 10:44
Ответ дляНалогообложу
Я ні в якому разі не відміняю серйозність хвороби, але ви вважаєте, що борелії вже почали руйнувати організм, а антитіла собі такі спостерігають за цим, і вирішують таки з´явитися через 2 тижні? Це не так відбувається, антитіла з´являються на подразник. Якщо антитіла не реагують на борелії на що тоді може реагувати антибіотик?
Лагшмивара• 22 мая в 10:45
Ответ дляХата на мати
Так звідки вони можуть зʼявитись через 10-14 днів, якщо зараз їх, як ви пишете, ще немає?
Грибной_Дождик• 22 мая в 10:51
Ответ дляЯНаПэПэ
А якщо через день носитиме кліщі?
Тоді вже слід задуматися про мазі чи спреї для відлякування кліщів на тіло, бо це капець насправді
Хата на мати• 22 мая в 10:55
Ответ дляЛагшмивара
Я не розумію про що ви питайте. Звідки? Формуються плазматичними клітинами, надходять здебільшого в кров, у відповідь на інфекцію
Грибной_Дождик• 22 мая в 10:58
Я б мабуть дала дитині антибіотики, бо зараз ризиковано зволікати і втрачати час.
Нашестя тих кліщів в Україні, зими теплі.
У нас в місті парки обробляють навесні, але всеодно мені страшно, що знов налізуть чи хтось не здох.
І біля нас лісопарк, там взагалі нічого не обробляють, ми там не гуляємо в тому числі із-за кліщів.
КучМала• 22 мая в 11:26
Ответ дляХерсон це Україна
Живемо зараз на дачі, ліс близько. Хоч і трава покошена і дитина гуляє в дворі, десь таки зловила. Я нервуюсь, бо сусідка по дачі 2 роки назад лікувалась від бореліозу, тобто є заражені кліщі в нашій локаціі.
треба того кліща на аналіз здати