Море_море_я_скучаю• 09 июня 2025
В кого діти перейшли до п´ятого класу? Знайдіть будь ласка.
Дитина навчається по програмі НУШ. Сказала вчителька писати заяву на вивчення другої іноземної мови з п´ятого класу. Німецька або польська, на вибір. Я проти, але вчителька сказала, що це вже обов´язково. Підкажіть хто знає, чи справді це обов´язково чи все таки можна відмовитись від вивчення другої іноземної? Бо в інтернеті не знайшла такої інформації.
Фляшка на трьох• 09 июня 2025
Можно отказаться только если ребенок с особыми потребностями со справками (типа дислексия, например)
Бідося• 09 июня 2025
у нас у школі такого і не пропонували, хоча я б рада була. Київ, математичний ліцей
Фляшка на трьох• 09 июня 2025
Что будет делать ваш ребенок, если немецкий 3 урок в расписании?
Сидеть один в классе? На ком будет ответственность?
Госпожа_тамагочи• 09 июня 2025
Ви хіба не писали моніторинг з укр.мови, матем. І англ, щоб визначити у який клас іде дитина? Звичайний, мовний чи математичний
Язикувата Хвеська• 09 июня 2025
Троє дітей, 7 і 5 класи, 2 мови - англійська і німецька. Німецька йде не дуже у старших, але не вимагаю сильно. Мені англійська важливіша.
Але не бачу нічого поганого у вивченні ще однієї мови. Тим більше, вам дали вибір, а нам ні - лише німецька.
Без образів• 09 июня 2025
А якщо хтось проти вивчати хімію чи біологію ?) Друга іноземна - це такий самий предмет. В Україні поки не можна обирати предмети, я і хочеш вивчати. Школа сказала ’друга іноземна’ - значить так і буде.
А чому ви проти?
Фляшка на трьох• 09 июня 2025
Ответ дляШотуткоїться?
Я спрашивала, сказали обязательно, у меня ребенок с дислексией
С висновками ресурсного центра?
Или просто «со справкой» от логопеда?
Кудлата хмаринка• 09 июня 2025
У ліцеї, який син закінчив, нема 2-ї іноземної. Перейшли спеціально в інший ліцей, де буде німецька
Моторошні троянди• 09 июня 2025
Ответ дляГоспожа_тамагочи
В різних школах різні класи. В нашій немає мовного, як і другої іноземної.
Фляшка на трьох• 09 июня 2025
Ответ дляSo_so
А можно спрошу у Вас, очевидно, у моей младшей будет дислексия, не замечали Вы, что, например, английский язык даётся ребенку намного лучше украинского?
Или одинаково сложно, спасибо
У меня у ребенка устно нормально дается (занимается с репетитором)
А пишет плохо.
Путает буквы в англ только так (типа plai может написать). В 5-6 классе были оценки: диктант 1-2, устный диалог (самому придумать и рассказать) - 11-12
А пишет плохо.
Ответ дляФляшка на трьох
А пишет плохо.
Спасибо большое, что ответили. А до школы как разговаривал? У меня заменяет буквы (б-п, х-к итд) и так и слышит, мама, хлопчик глуКой.
Рекламама• 09 июня 2025
Ответ дляSo_so
Це порушення фонематичного слуху, це коригується, водіть до логопеда-дефектолога
Рекламама• 09 июня 2025
Ответ дляГоспожа_тамагочи
Не в усіх школах є мовні і математичні класи
Рекламама• 09 июня 2025
Ответ дляSo_so
))), ходим 4 раза в неделю на протяжении двух лет уже
І нема прогресу? Спеціаліста міняли?
У мого сина дизграфія не яскраво виражена. Помітила логопед, коли ставила звуки. Проходили комплексну перевірку на дизлексію і дефектолог коли діагностувала, казала, що фонематични слух найлегше виправити, якщо проблема в ньому. Але у дитини не в ньому була проблема....
Ответ дляРекламама
І нема прогресу? Спеціаліста міняли?
Есть диагноз, есть прогресс, есть понимание, что будет дальше, поэтому интересует дислексия.
Просто болталка• 09 июня 2025
В мене син закінчив 5 клас. Минулого року відмовились цілим класом, окремо дитина не змогла б сама.
Аноним Советчик• 09 июня 2025
По Нушу нема другої іноземної. Поцікавтеся у вашому відділі освіти, якщо це вас турбує.
Рекламама• 09 июня 2025
Ответ дляПросто болталка
І що вам поставили на ці варіативні години?
Рекламама• 09 июня 2025
Ответ дляАноним Советчик
Нуш азагалв не визначає є чи нема 2ї іноземної. Є варіативні години, які кодна школа витрачає на свій розсуд з запропонованого списку
Просто болталка• 09 июня 2025
Ответ дляРекламама
Поняття не маю) я не знаю скільки яких уроків з інших предметів мало б бути.
Рекламама• 09 июня 2025
Ответ дляПросто болталка
А відмовилися, бо проти зайвого навантаження?
Просто болталка• 09 июня 2025
Ответ дляРекламама
Так. Якби в мене дитина все схоплювала на льоту, то хай би вчив, але сину важко, мабуть, теж є дислексія. Одні батьки запропонували, інші підтримали, я зраділа. Двоє, хто хотів вчити - перейшли в інший клас.