Домашка• 14 июня 2025
Яка ваша думка стосовно патронатної сімʼї?
Зараз скрізь заохочують вступити в ряди таких батьків. В мене є знайома сімʼя яка має троє власних дітей і бере ще патронатство. Як на мене, то це не допомога, а знущання над дітьми. Спочатку їх забирають з поганих умов, показують класне життя, потім забирають назад в ті умови.
Результат:
вже голосів:
17 (50%)
Позитивно
13 (38.24%)
Перший раз чую про таке
4 (11.76%)
Негативно
Домашка
• 14 июня 2025
Ответ дляЛапка
Там же вроде мужу дают бронь, поэтому все кинулись в патронат.
Та це зрозуміло. Але зі сторони держави така послуга чи є етичною до дітей
пані Солоха• 14 июня 2025
я працювала з організацією, яка їх започаткувала в Україні. бачила хороші приклади, як це змінювало життя дітей. думаю, колись теж бути патронатною матір´ю, років через 10-15
Репетиторша• 14 июня 2025
Патронатная семья - это временное устройство. И из патронатной семьи не возвращают назад, а передают в постоянную форму опеки или возвращают назад в биологическую семью (если есть условия)
Отношусь положительно
Репетиторша• 14 июня 2025
Ответ дляДомашка
А детский дом - этично по отношению к ребенку?
пані Солоха• 14 июня 2025
Ответ дляSo_so
И им показывают не классную жизнь, а вообще жизнь, реальную, они в интернате не могут этому научиться.
Так это не только для выпускников. Например, матери-одиночке нужно в больницу, а детей оставить не с кем... Или маме нужна помощь, чтобы кто-то научил, как ухаживать за ребенком, потому что она сама, по сути, ребенок
Домашка
• 14 июня 2025
Ответ дляSo_so
Это прекрасно, но у меня нет на подобное ресурса.
А в чому прекрасність? От цій сімʼї дали дитину де мама пішла в запій, умови прожиття погані, забрали в родину, де постійно випічка, затишок, подорожі, веселощі, дитина пробула там 3 місяці і її забирають назад до мами, бо типу вона виправилася. Мама не дозволяє спілкуватися з тією сімʼєю через ревнощі, страждають в цій ситуації всі.
Домашка
• 14 июня 2025
Ответ дляSo_so
Так їм показали і назад відправили туди де вони були. Це не всиновлення, і не опіка.
пані Солоха• 14 июня 2025
Ответ дляДомашка
Раніше в дитячих будинках Києва частина дітей їздили в сім´ї закордон. По суті, ті ж самі патронатні сім´ї на літній період. Після цього повертались в заклад. Ті діти, які мали досвід перебування в таких сім´ях, були більш адаптовані та мали кращу поведінку, ніж інші
ЛижТолько• 14 июня 2025
Я считаю, что чем больше адекватных взрослых будет в жизни у детей, тем лучше. А патронатные они , воспитатели в детском доме или решили ребенка взять под опеку/ усыновить- это не так уж и важно.
Ответ дляДомашка
В том, что это время ребенок мог бы провести в детском доме, подвергаясь насилию, не получая никакого внимания, одна сплошная травма. Обычно детей не возвращают в семьи из которых изъяли, а находят новые.
пані Солоха• 14 июня 2025
Ответ дляДомашка
Якщо у вас є чітка позиція з цього питання, навіщо запитувати інших, хто має протилежну думку?
Патика-мотика• 14 июня 2025
У бабусі в селі була така сім´я. Але то здається не патронатна була, а дітей чи под опіку брали, чи всиновлювали. Так тих дітей використовували як робочу силу на хазяйстві і землю обробляти, городину вирощувати і продавати. Так вони тих дітей після 18 років виставляли і забували як звати. А провіряючих торбами задобрювали. Але це давно було...
Домашка
• 14 июня 2025
Ответ дляпані Солоха
Бо мені цікаво почути аргументовану думку
Хитрушка-чекушка• 14 июня 2025
Отношения положительное, главное чтобы семья была хорошей, любила детей и относилась к ним, как к своим родным детям.
пані Солоха• 14 июня 2025
Ответ дляПатика-мотика
Скоріше за все це був дитячий будинок сімейного типу. Був період, коли такі випадки справді часто траплялись - років двадцять тому, але ситуація в цій сфері значно змінилась.
Копирайторша• 14 июня 2025
Я думаю, це набагато краще, ніж дітбудинок. Дитина має можливість отримати тепло, затишок. Боляче думати, що дитину можуть повернути у ці умови, з яких забрали. Тут вже питання до соцслужб, що контролюють. Тим не менш, це буде прикладом для дитини, як має бути. Я вона зможе хоч на щось спиратись у своєму уявлені.
Домашка
• 14 июня 2025
Ответ дляХитрушка-чекушка
Тут не питання яка приймаюча сімʼя, в них є чіткі умови при яких вони можуть бути патронатами, питання в тому, що потім цих дітей віддають назад до їх біологічних батьків, які ведуть поганий спосіб життя.
Автор, патронат - альтернатива інтернату. Зараз інтернати закривають, а створюють такі сімʼї щоб дитина забрана з сімʼї зростала в сімейному колі, по друге ця можливість батькам змінити спосіб життя, покращити умови проживання і тд поки дитина в патронаті, батьки можуть бачитися з дітьми в цей час, якщо не вилучені, можливість жити в такій сімʼї з рази краще ніж інтернаті.
пані Солоха• 14 июня 2025
Ответ дляДомашка
В ідеалі в ПС мають поміщати дітей, які потребують тимчасової допомоги для вирішення своєї ситуації. В тих випадках, які ви описали, дітям мають пропонувати іншу форму влаштування. ПС існує в першу чергу для того, щоб знизити кількість дітей, які потрапляють до інтернатних закладів.
Репетиторша• 14 июня 2025
Ответ дляДомашка
Если биологические родители ведут плохой образ жизни, им этих детей не возвращают
Домашка
• 14 июня 2025
Ответ дляРепетиторша
Повірте, повертають.
Репетиторша• 14 июня 2025
Ответ дляДомашка
Повірте, повертають.
Возвращают, если родители изменились, улучшили условия жизни, работают, не пьют
Домашка
• 14 июня 2025
Ответ дляРепетиторша
Я не знаю, я доросла і мені було б важко морально прожити пару місяців ваууу, а потім як завжди, а тут дитяча психіка. Можливо я перебільшую, навіть не знаю.
Копирайторша• 14 июня 2025
Ответ дляДомашка
я це і мала на увазі, що повертають назад до біологічних батьків, які мають виправитися. І це мають контролювати служби, що ситуація в родині дійсно покращалася. Ну уявіть, в родині сварки, драки, дітей не кормлять, знущаються. І приходить сусідка, яка бере до себе дитину на вечір, поки батьки вгомоняться. Невже це погано для дитини? Ви думаєте, що це повернення зламає дитину, а якщо навпаки - вона побачить, що є інший світ, заведе нові знайомства, це буде шанс для неї. Ну і, думаю, якщо дитину забирають і потім повертають, то її психологічно мають супроводжувати. Можливо, десь можуть бути негативні наслідки для психіки, але в середньому, дитині, на мою думку і думку статистичних досліджень, так краще.
Репетиторша• 14 июня 2025
Ответ дляДомашка
А с чего вы взяли, что именно вауу
Дети будут жить обычной жизнью, такой же, какой живут миллионы других детей
И за 3 месяца дети вряд ли привыкнут к патронатным воспитателям