Садова гойдалка• 18 июня в 08:31

Дві дитини в одній сім´ї

Чому в одній сім´ї, дві дитини, які візуально схожі, різниця між ними 1,9 роки, тобто маленька різниця. Однакові принципи та методи виховання, однакові підходи до заохочення та навчання, одні батьки. Але..... один як то сказати м´яко глупєнькій (старший), все йому важко дається, а молодший дуже розумний. Обидва здорові. Але оце навчання, старший ледь тягне, оцінки погані. Йому не цікаво, йому не хочеться, він не розуміє, що питається в задачі. А у другого все легко виходить, прям відскакує від нього відповідь. По батькам та бабусям, дідусям...всі були середні, сказати що хтось шибко розумний, або навпаки глупий - то ні.
Як так виходить? Чому?
Давайте подискутуємо.
Solnceya• 18 июня в 09:22
Дети рождаются с уже установленным характером, способностями и ТД. Далее уже мелочи как на них влияет внешняя обстановка
Зоркая Зорро• 18 июня в 09:31
У нас 2 сына, старший гуманитарий, математика ужас ужасный с 1го класса для него. В учебе среднячек, хорошая память. Пошел в папу, хотя внешне на меня похож. Младший математику решает без проблем, и по остальным предметам почти отличник. Мозгами весь в меня, внешне на папу похож)
Угги_в_горошек• 18 июня в 09:41
Мне кажется, что кроме природных данных имеет значение конкуренция в отношениях детей. Или даже не конкуренция, сравнение. Причём это происходит на каком-то подсознательном уровне, неосознанно. Я очень мало видела похожих братьев и сестёр, или только братьев/сестёр. У меня с сестрой так, у парня с его братом. У других знакомых, где один брат молодец, а другой просто красивый.

Я не говорю что дети прям конкурируют. Скорее ищут что-то своё и хотят отделиться.
Країна мрій• 18 июня в 09:51
Ответ дляСадова гойдалка
Куди ж без ваших коментів)) Дякую, що не розчарували))
Вы не обижайтесь , я не чтоб обидеть , я серьезно , вот вспомните себя
Лагшмивара• 18 июня в 10:11
Так, генетика дивовижна річ, ніяк нічого не прорахуєш. Знаю жіночку, двоє чинів вір ріщних батьків і вона і її чоловіки звичайні люди( якщо про ось може сказати робота, то вона прибральниця). Так от , двоє хлопчиків ну просто розумахи, вчаться без репетиторів, старший поступив самостійнр і закінчив львівську політехніку на престижну спеціальність, менший круглий відмінник, закінчив 9 класів.я дивлюсь на них і не розумію, як працюють ті гени, що батьки в принципі не змогли якось реалізуватися в житті, а діти здібні, талановиті.
Катастрофа• 18 июня в 10:19
Тому що люди, при формуванні, хоч і використовують однакові гени своїх батьків/пращурів, але формують власні комбінації. Якщо по простому, дай двом різним людям однакові набори лего - то в результаті у кожного вийде свій виріб, хоч і використовували абсолютно однаковий матеріал
Lacrimo• 18 июня в 11:04
Навпаки велика рідкість, коли діти на одинаковому рівню інтелекту. Завжди є розумніший, відповідальніший, шустріший, спортивніший. Це особливо замітно коли багато дітей. Менш замітна різниця між дітьми, якщо батько і мати мають одинаковий рівень і ближні родичі також. Але якщо в роду були дурачки - то рано чи пізно народиться ще один. І він нічого не може з цим зробити, в окремому випадку в дорослому житті візьме себе в руки і буде дуже старатись. До прикладу чоловік має брата: чоловік високий, спортивний, за універ змагався, в школі- універі вчився сам і поступив сам. Вчився 4-5. А брат малий, товстіший, з короткими ногами, вчився середньо, нормативи сам здати не міг, поступити міг тільки на платне іто треба було побігати. Що кому дісталось, так і живе.
ХикориДикори• 18 июня в 11:35
Ответ дляСадова гойдалка
кажу одразу, сім´я благополучна, соціальні навички у обох хороші, характери майже схожі. Не задіри, емоційно позитивні діти.
Чому пишу про характер та схожу зовнішність - це ж означає типу гени однакові майже...так?
Может беременность была со сложностями, но не диагностировали. Или при родах гипоксия.
А может у старшего другие таланты, которые в школьной учебе не заметны (например он будущий воротила бизнеса или гениальный актер)
Да и вообще многие мальчики в школе берутся за ум к классу 9-10
автор Садова гойдалка • 18 июня в 13:03
Дівчата, дякую за відповіді, трохи не в те русло пішла тема як хотілося. Мене влаштовує, що діти різні, і мене це не турбує. Мені просто цікаво чому так з научної точки. Ну типу, що біологічні, психологічні, соціальні та педагогічні чинники не особливо впливають , виходячи з ваших коментів , якщо умови однакові. Думала, що якось ми по-розумному це обгрунтуємо. Останні коменти Lacrimo, Катастрофа, Угги_в_горошек цікаві вже. І думаю, що схожі питання, справді хвилюють багатьох батьків.
автор Садова гойдалка • 18 июня в 13:06
Давайте спілкуватись))
генетика + нейробіологія)) цікаво ж, хто полюбляє покопатись в такому