Цирк на дроті• 23 июня 2025

Кільцева еритема у дитини 1,8 р. Бореліоз?

Дівчата, допоможіть, вже дурію... Дитину періодично щось кусало під час прогулянки з свекрами. Коли приходила, були різні укуси, довго не проходили, кліща не бачили. І ось навколо одного з них утворилося кільце, через тиждень -півтора з моменту появи укуса.. Поїхали в інфекційне відділення, чітко діагноз не поставили, думають може ще алергія, завтра сказали здати імуноблот. Проте думки лікарів розійшлися, одні кажуть якщо еритема є, то аналіз покаже бореліоз, а інші кажуть немає смисла здавати раніше ніж через 2 тижні... Він не дешевий, 2400 грн, мені то не шкода, але педіатр каже шо це пуста витрата грошей, що аналіз не покаже нічого .. я в шоці, шо робити не знаю... Розкажіть свої історії, як у вас було, коли з´являлася еритема? Особливо у дітей.. чи дійсно пили антибіотики 21 день? Вона ще така крошечка, це ж конська доза для неї(((( реву, не можу, не знаю що робити (((
автор Цирк на дроті • 23 июня 2025
Ответ дляЖующаЯКонфету
Мне это намного больше похоже на укус, который был расчёсан, и внесли инфекцию.
Лично с таким сталкивалась, только пятно у меня было намного больше, клеща тоже не снимала, кто укусил не знала.
Сдавала антитела М через неделю и через 3 недели, ниже плинтуса были.
Вона його взагалі не чухала. Ніякі укуси не чухала, в неї їх декілька по тілу... Не звертає уваги на них взагалі
Вмію заміряти найкраще• 23 июня 2025
Ответ дляБлондинка в Законе
Коли моїх вкусили кліщі, то через 10-14 днів вже аналіз показав. Так, пили 21 день АБ. Але ми не імуноблот здавали, а IgM
У мене ерітеми не було, але була температура 37. На 14 день від укусу також був позитивний вестернблот
Разгуляшка• 23 июня 2025
На еритему не дуже схоже. Більше на алергію від укусу. Еритема - всередині круга біла, а сам круг червоний. З часом швидко збільшується. Не свербить. Може мігрувати -з´являтись в іншому місці.
Я поспостерігала би ще.
Вона не збільшується?

З момента укусу через 3 тижні можна здати на антитіла класу М (показує гостру фазу).
Іі пошукайте поки гарного інфекціоніста про всяк випадок.
автор Цирк на дроті • 23 июня 2025
Ответ дляРазгуляшка
Я поспостерігала би ще.
Вона не збільшується?

Так воно всередині біле. Яскраво червоне тільки кільце, а всередині ото блідо-рожеве це ще від укуса. Він довго не проходив, тільки почав блідніти і зменшуватися зараз
Блондинка в Законе• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
У моєї дитини наче трошки інше було, і воно росло кожен день. І яскраво червоне було, у вас якось приглушене.
Здайте аналіз
руки_Крюги• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
А скільки сину було років? Як вплинув на організм такий тривалий прийом антибіотиків? Паралельно давали пробіотики? Просто я розумію, що це весь імунітет зараз піде на ноль... Педіатр каже пропити 10 днів азитроміцин і все
Извините, но вы вообще не за то переживаете. Для иммунитета попьете кефирчик и йогурт в капсулах.
Оскорбляю всячески• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Ну от вони по фото подивилися (бо в лікарні була одна чергова молода інфекціоніст, яка скинула фото колегам), то одні кажуть що то не від кліща еритема, інші - що від нього... Антибіотики не призначали, без аналізу не хочуть травити дитину...
Ідіотизм. Це небезпечно.
Оскорбляю всячески• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Ми в Київській області. Отож, щоб підтвердити захворювання, треба чекати ще днів 10, а педіатр каже не втрачати час, і вже зараз пити антибіотики
Правильно каже
АдеКВАтная• 23 июня 2025
Припиніть істерику. Ви мама, доросла людина. Нічого смертельного в антибіотиках немає щоб вбиватись і плакати. Ваша дитина жива. До чого ці страждання.
І по темі. 90% це не еоитрема, хоча гарантії ніхто не дасть. Скоріш за все це алергічна реакція. Аналіз здавати відповідно до термінів. Раніше не треба.
СережкинаЯ• 23 июня 2025
На еритему не схоже, більше як на укус мошки.
Дай подивлюся• 23 июня 2025
https://m.facebook.com/groups/3473762876209403/
Додайтесь в групу і напишіть туди, додайте фото, вам порадять. Група лайм Україна
Разгуляшка• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Збільшилось кільце з того часу, як ви перший раз побачили?
Чумачечая Весна• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Імунітет піде на нуль, якщо не проп´єте.
Відновиться.
Терапія має бути нормальна, щоб потім лікті не кусали.
Є люди, які місяцями п’ють антибіотики за показами. Є набагато сильніші ліки, в плані впливу на організм.
Пополняю_Карму• 23 июня 2025
У меня у сына тоже такое пятно было, врачи ставили болезнь Лайма. Ничего, пропили дешевых антибиотиков и все гуд. Не затягивайте
Пік Антна• 23 июня 2025
Ответ дляХитрушка-чекушка
Точно эритема ? На розовый лишай похоже
Та звичайна мошка вкусила, а у мами вже ерите а і імунітет на нулі
автор Цирк на дроті • 23 июня 2025
Ответ дляАдеКВАтная
Дякую за відповідь! А хіба може алергія початися днів через 10 після укусу? Коли вже сам укус почав сходити? І чи варто профілактично пити антибіотики в такому разі на Вашу думку?
автор Цирк на дроті • 23 июня 2025
Ответ дляПік Антна
Як може з´являтися кільце через десять днів після укусу мошки, коли сам укус почав сходити? Навіть якщо б це алергія чи щось таке, мало б відразу проявитися, а воно було давно , і тільки вчора кільце з´явилося
ЛюбимаЯНЬ• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
В сина була кільцева еритема не від кліща. Дивилась Калюжна. Сказала, що можливо підшлункова, жкт... Виписала, здається, бутадіонову мазь і все. Десь за тиждень-два вона зникла
Червона ікорка• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Педиатр притрушенный-пить абсолютно просто для успокоения?
А вам нужно ребёнка показать вживую инфикционисту нормальному,опытному. В аб нет нечего страшного,уж наверняка барелеоз похуже будет. Всякие там пробиотики давать можно параллельно,но обычный йогурт тоже подойдёт. Особенно если при приеме аб нет никаких изменений стула и та и тд.
Червона ікорка• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Ні, отож, я строго забороняла в траві гуляти, свекруха каже що не ходила в траві . Але в лісі були, часто, у нас він як парк - типу асфальтована доріжка є, по ній гуляли. Нічим не бризкала
Вообще клеща сложно пропустить,если был укус значит он остался бы в ноге и пришлось бы доставать. А так где он?
Червона ікорка• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Таким, що антибіотики вбивають і корисну мікрофлору теж, імунітет відразу падає. Бо основна частина імунітету в кишківнику
Ааа,вон оно шо)))
Автор,прекращайте смотреть ютуб))
Эскиз бесконечности• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Укус був, він тримався довго, тільки почав сходити і світлішати і з´явилося ось це кільце. Проте кліща там не бачили. Просто з прогулянки прийшла, наче комар вкусив
У подруги було інше кільце, яскраве, з рівними краями, хвороба Лайма
Зовсім Не таке, як ваше
Але, я ж не спеціаліст..
Раз одела не бу• 23 июня 2025
Когда у моих детей такое было я сама дала по инструкции сумамед, инструкция при болезни Лайма. На второй день этот круг покраснел, на третий исчез. Это такая опасная болезнь, что лучше перестраховаться.
Раз одела не бу• 23 июня 2025
Сумамед принимали по-моему три дня всего, но в ударной дозе.
Намакушка• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
у меня такое было, несколько, зоны разные, и на руке и на грудной клетке (между грудьми), пятнышки разного диаметра, было одно и такого размера как у вашего малыша. Диагноз у дерматолога - кольцевая эритема. Лечение - мазь кловейт, ватной палочкой мазать строго по контуру пятна, 2 р/вдень неделю, потом уменьшая - 1 р/день неделю, потом 1 р/ через день неделю мажем, потом 3 раза в неделю неделю мажем, потом 2 р в неделю тоже неделю мажем, потом 1 р в неделю и все...
У меня прошли пятна полностью. Может и вам пригодится. И да, АБ не назначали.
Намакушка• 23 июня 2025
автор, подскажите, край эритемы просто красный или состоит из пупырков маленьких? По фото не видно.
Мне не похоже на борелиоз, там на фото явно место укуса и эритема ярче. Если нет пупырок по краю, а просто красное, то еще, как вариант, укус мошки. У меня тоже было, только бОльшее и край чесался очень, а еще это место было горячее. Спасалась мазью фторокорт, мазала всю поверхность. Прошло.
Зайканалужайке• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
В цьому випадку антибіотики краще . Вони не нанесуть такої школи, як нанесе бореліоз( якщо є інфекція. Повірте, знаю, що кажу.
Зайканалужайке• 23 июня 2025
Ответ дляЦирк на дроті
Зверніться до Янченка Віталія. Він спеціалізується на лікуванні бореліозу за протоколами ILADS. Антибіотик обов´язково.
Зайканалужайке• 23 июня 2025
Ответ дляБлондинка в Законе
Здайте IgM
Робиться швидко, коштує дешево
У моїх дітей у одного була еритема і кліщ заліз, а іншу вкусив і хутко втік. У обох IgM був підвищений через 10-14 днів
А в тої що вкусив і втік, також була еритема?
Зайканалужайке• 23 июня 2025
Ответ дляЧервона ікорка
Ви би знали, у скількох людей виявляють бореліоз, які не бачили ні кліща, ні еритеми( в тридцяти відсотках при зараженні вона не з´являється).