Надежда наш компас• Изменено 03 июля 2025

Скільки грошей потрібно дарувати на весілля в 2025?

По інформації з інтернету, що в перших рядах гуглу, то ’тарифи’ зараз такі:

У мегаполісах (Київ, Львів, Дніпро та інші):
Близькі родичі: 3000–6000+ грн
Близькі друзі: 1500–3000 грн з особи або 3000–6000 грн від пари
Дальні родичі та знайомі: 1000–2000 грн
Колеги: 500–1000 грн

У менших містах і селах:
Близькі родичі: 2000–4000+ грн
Близькі друзі: 1000–2000 грн з особи або 2000–4000 грн від пари
Дальні родичі та знайомі: 500–1000 грн
Колеги: 200–500 грн

А ви як вважаєте, яка прийнятна мінімальна сума для мегаполісу?
Результат:
вже голосів: 235
98 (41.7%) 5000+ і вище
58 (24.68%) 2000+
34 (14.47%) 4000+
28 (11.91%) 3000+
12 (5.11%) 1000+
5 (2.13%) 500+
Аноним ФЕЯ• 03 июля 2025
Ответ дляТа не реву я
ох уж наш менталитет
Я була на великому весіллі колись в Італії. Там точно так само. Навіть більше по розрахунку. Подарунки даруються напередодні , приходять гості по домовленості до дому і дарують подарунки, пʼють каву розгоротають подарунки роздивляються і дякують, та ідуть і так кілька днів перед весіллям. Родина близька,дарує суми по тисячі євро. І це не багачі, а середньостатистичні італійці. Так само наречені рахують гроші і роблять плани на них.
автор Надежда наш компас • 03 июля 2025
Ответ дляДоктор Варвар
это ж сколько должна стоить свадьба, чтоб отбить ее одним подарком?)) 2 тыс ?))
Ну знаю випадок, коли куми склалися і купили автівку молодятам (наче щось типу Chevrolet Lacetti). Автівка була не з салону, але як нова)) не знаю, скільки це коштувало в 2012 році, але організатори весілля були в дуже-дуже в захваті від такої несподіванки)) А без організації свята, такого б чуда не трапилось. А до цього ж ще інші щось дарували, ну просто маржа лютєйша)))
Arctic777• 03 июля 2025
Нужно написать карту, кто желает деньгами и открыть банку свадьба, а кто материальный подарк, тогда приносит. Все довольны.
Arctic777• 03 июля 2025
Ответ дляАноним ФЕЯ
То їх традиції або проблеми
Доктор Варвар• 03 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
не знаю, у меня свадьба в 2012м обошлась в 15 тыс у.е. Плюс мы до этого забронировали тур на 2 тыс. Окупилась ровно половина стоимости, вложили в ремонт)
Аноним ФЕЯ• 03 июля 2025
Ответ дляArctic777
То їх традиції або проблеми
В нас теж такі традиції і в основному люди планують заробити, роблячи весілля
Потішаюся• 03 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
Теж зараз подібна дилема ’йти чи не йти’, мало дарувати - не хочеться, а багато - немає можливості
Идти это одно, а вот сейчас голова больная,что сын захочет свадьбу детей. Даже не представляю сколько сейчас эти мероприятия могут стоить. Он бы может и не хотел бы свадьбу, но родители невесты всегда какие-то то гуляния устраивают, а свадьбу- то тем более захотят.
Потішаюся• 03 июля 2025
Ответ дляArctic777
Наглые
Это начали делать после того, как Вы побывали на некоторых свадьбах.
Потішаюся• 03 июля 2025
Ответ дляArctic777
Дорого
Ну так Ваш вариант значительно дешевле. Только будете как обделанный, если откроют при всех Ваш конверт)))
Мишка-шалунишка• 03 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
Це якось принизливо для гостей, видовище з такими собі порівняннями ’хто більше’
Ну то можна 50 дол розміняти по 1 дол )
Джонсонюк• 03 июля 2025
2 тыс с человека считаю нормальным
Джонсонюк• 03 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
Если не родственники и не близкие друзья - лучше не идите
Джонсонюк• 03 июля 2025
Ответ дляТочноБудет
У нас всегда чуть скромнее. По 300$ с пары, но это двоюродным братьям, сестрам, племянникам и тд.
Странные данные у Гугла. Никогда не слышала, чтобы так мало дарили на свадьбу. На ДР к друзьям приходят со 100$, а тут свадьба.
😂😂😂😂
Ага, на ДР со 100$ приходят
Приколистка вы однако
Джонсонюк• 03 июля 2025
Ответ дляАноним ФЕЯ
Зараз на весіллях вітають молодих і наречені при них відразу відкривають конверти і складають гроші у скриньку.
Не была на таких свадьбах ни разу, чтоб сразу конверт открывали
Джонсонюк• 03 июля 2025
Ответ дляПотішаюся
Пусть сын заработает на свадьбу и потом делает 🤷🏻‍♀️
Пушкининиана• 03 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
Ну бувають випадки, коли подарунок від когось набагато більший ніж гроші, що закладені на весілля.
Ми йдемо скоро на весілля до племінниці (нас двоє + дитина 10 років), плануємо подарувати 250у.е., квіти. Для нас і це немала сума. Манікюр-зачіску зроблю сама, щось просте.
О_Юми• 03 июля 2025
Живу тимчасово у Британії. В них зробити весілля дуже дороге задоволення. Але подарунки прийнято дарувати в межах 30-60 фунтів з пари (1500-3000 грн). Ніхто зі штанів не випригує. І молодята не сподіваються відбити весілля, вони просто хочуть провести щасливий день в колі друзів. Деякі давно живуть разом, мають дітей, а роблять весілля, коли накопичують. Звідки в нашій країні ці розцінки не зрозуміло
Директриссимо• 03 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
Ну для тих, хто живе на ’широкую’, то не для того, щоб окупити. Але в моєму оточенні, то для багатьох якраз таки і принципово, щоб молодятам зібрати грошей на старт)
Ага, мы 10 лет назад собрали, в итоге 20+ человек родичей близких подарили вместе 500 дол (и один пустой конверт таки был, хотя реально были все самые близкие родственники)
А сколько потратили на свадьбу промолчу, но то там родителям хотелось потусить больше, для нас идеальный вариант был расписаться и улететь на отдых, надо было так и делать
Кудесница_с_пургеном• 03 июля 2025
Дарують залежно від фінансового стану. Я коли була в декреті, то ми не поїхали до чоловікової двоюрідної сестри на весілля через брак коштів. Ми могли взяти з значки, але не ризикнули. Чоловік сам їхати не захотів.
Тракторні війська• 03 июля 2025
Не была на свадьбе лет 20, с тех пор как все мои подруги замуж вышли
Вы часто на свадьбы ходите? Думаю даже не раз в 5 лет, чтоб 500грн дарить
Полуничка• 03 июля 2025
100$ з одного + букет — це мінімум.
Солоденька цукОрка• 03 июля 2025
Ответ дляДоктор Варвар
а свадьбу за какой шишь делают? ) на нее деньги нужны и не мало) Или они делают в придорожном кафе, фоткаются на айфон, а музыка из блютус колонки и хотят срубить бабла с родственников?))
Свадьбу оплачивают родители, а подаренные деньги идут молодым.
Советничаю тут• 03 июля 2025
Бачила відео, де молодята замість букетів, які потім підуть у сміття, замовили гостям корм для тварин і відвезли в притулок. Ото хоч щось гарне з весілля.
Йосип_молодий• 03 июля 2025
Я хрещениці минулого року дарувала 3000 тис. На весіллі не була, привітала на локації, де був розпис. Як би йшла разом з чоловіком до ресторану, то від двох подарували не більше 5 тис. Але ми не багатії, маємо досить скромний дохід на двох.
Напланетянка• 03 июля 2025
У меня подруга выходила замуж за румына, у них свадьба - это бизнес. Там обязаловка с 1 человека - 500 евро. И деньги откладываются на черный день. А когда разводятся - делят эту сумму пополам. Подписывала брачный контракт и там об этих деньгах было.
У нас, думаю, кто сколько можно, столько и дарит. Я бы 3000 дарила с пары.
Кусачая Я• 03 июля 2025
Ответ дляКуда ж без меня
На день народження дарують 1000-2000, то на весілля 3000-4000, з пари можна 5000.
Я тоже думаю, что минимальная сумма с пары 5000 грн.
Все что свыше, это как Ваши финансы позволяют.
Но 5000-6000 грн с пары будет норм
ИМХОля• 03 июля 2025
Ответ дляНадежда наш компас
так
Гугл вам врёт. В Днепре дети на др дарят 1000грн и плюс еще сладости или сувенир. Уже 2 года так. Обычные подростки из обычных школ, не мажоры.
МамОмужа• 03 июля 2025
У меня в голове такса минимум 100 долларов с человека+букет. По 10 долларов с коллеги смешно, конечно. Букет у бабок покупать? Тогда в конверт уже только поздравительную открытку можно положить.
Бува і таке• 03 июля 2025
Село. Высогорье Карпат. Спрашивала раньше у соседки. Посторонние (соседи, знакомые, приятели) дарят 100 евро. Если родня - больше.
И дарят не потому, что такие богатые, а потому, что себя уважают. Так было мне сказано...
Полуничка• 03 июля 2025
Ответ дляНапланетянка
По півтори тисячі гривень з одного?
На весілля?
Ну хіба що це просто посидіти ввечері в кафе кілька годин, чисто символічно.

Хтось вже пальця вниз вліпив.
Це мабуть ті, хто по 1000 гривень на весілля дарують і вважають це нормальним подарунком.