Триндичіха Байрактар• 29 июля 2025

Военка для медиков теперь будет обязательной!

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект 13276 про внесення змін до статті 11 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби. Документ з підписом Главою держави повернули 29 липня.

Як розповідала «Судово-юридична газета», з метою забезпечення потреб держави у військово-медичних кадрах буде відновлена обов’язкова військова підготовка за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби для здобувачів вищої освіти за медичними та фармацевтичними спеціальностями.
автор Триндичіха Байрактар • 29 июля 2025
Законопроектом встановлюється, що військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу на добровільних засадах проходять громадяни України, які мають або здобувають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, придатні до військової служби за станом здоров’я та пройшли професійно-психологічний відбір; в обов’язковому порядку – громадяни України, які здобувають вищу освіту за медичними та фармацевтичними спеціальностями, придатні до військової служби за станом здоров’я та пройшли професійно-психологічний відбір.

Порядок проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу затверджується Кабміном за поданням Міністерства оборони, погодженим з МОН та з МОЗ.
Заклади вищої освіти всіх форм власності та підпорядкування, що провадять освітню діяльність за медичними та фармацевтичними спеціальностями згідно з отриманою ліцензією на відповідну діяльність, зобов’язані забезпечити проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу громадянами України, які здобувають вищу освіту за медичними та фармацевтичними спеціальностями, придатні до військової служби за станом здоров’я та пройшли професійно-психологічний відбір.
Перелік військово-облікових спеціальностей, за якими ведеться військова підготовка громадян за програмою підготовки офіцерів запасу, та обсяги підготовки за такими спеціальностями визначаються за поданням Генерального штабу Збройних Сил України Міністерством оборони за погодженням з Міністерством освіти і науки, а за військово-обліковими спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю – за погодженням з МОН, та з МОЗ.

Цей закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2026 року.
Як раніше писала «Судово-юридична газета», Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки також рекомендував парламенту прийняти за основу раніше анонсований заступницею керівника Офісу Президента Іриною Верещук законопроект 13347 щодо підготовки громадян до національного спротиву. Він передбачає зокрема скасування початкової загальновійськової підготовки та базової загальновійськової підготовки як складових підготовки громадян до військової служби. Замість цього – запровадження підготовки здобувачів освіти до національного спротиву, а також трансформацію загальновійськової підготовки здобувачів вищої освіти в підготовку до національного спротиву здобувачів вищої, фахової передвищої, повної загальної середньої освіти.
Учиться военному делу настоящим образом, как завещал тов. Л.И. Ленин
Басина• 29 июля 2025
Коли я навчалась, вона теж була обов´язкова. Чи чогось навчили? Нууу... ні!
Alex_Kri• 29 июля 2025
Ответ дляТриндичіха Байрактар
кто такой Л.И. Ленин?
Ответ дляБасина
Не научить могли в двух случаях
плохо учили
плохой студент
Alex_Kri• 29 июля 2025
Ответ дляБасина
При мне была добровольной, и большую часть времени рисовали карты наступления и обороны - непонятно, для чего это медикам
Басина• 29 июля 2025
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Не научить могли в двух случаях
плохо учили
плохой студент
Медицина катастроф і хірургія навчили
Ответ дляБасина
Медицина катастроф і хірургія навчили
На войне большего и не требуется
Басина• 29 июля 2025
Ответ дляAlex_Kri
І ми ті карти малювали без кінця і краю))
Басина• 29 июля 2025
Ответ дляТриндичіха Байрактар
На войне большего и не требуется
Так для чого тоді військова кафедра?)) Вихлопу з них - 0!
Хіба що тепер може буде навчати вже нове покоління військових. І таки дійсно чомусь корисному. Бо радянські полковники - то капець.
Lisischa• 29 июля 2025
А якщо людина навчається за контрактом і платить суттєву суму за навчання, нафіга воно їй?
Argesha• 29 июля 2025
Удалено администрацией...
Графиня Шезвездицкая• 29 июля 2025
Вопрос только в одном- сколько из них окажутся в пехоте?
И где все наши военные врачи делись?
Басина• 29 июля 2025
Ответ дляAlex_Kri
кто такой Л.И. Ленин?
Якийсь китаєць, мабуть. Сі, Лі, Ці
Alex_Kri• 29 июля 2025
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
И где все наши военные врачи делись?
12 июня был новый указ по этому поводу, интересно будет ли он работать...
Krasotka-d9fd• 29 июля 2025
Поздоровляю. Тепер в медвузах будуть навчатись лише індуси.
Через 20 років вони будуть нас лікувати своїми Текнолоджіями.
Вгадайте рівень знання людини яка навчається в українському ВУЗі, але не знає мови?
Да це ще краще чим Супрунша зробила.
Басина• 29 июля 2025
Ответ дляТриндичіха Байрактар
На войне большего и не требуется
Взагалі-то, від офіцерського складу вимагається більше. Розгортання мед.пункту, організація евакуації, сортування...
Графиня Шезвездицкая• 29 июля 2025
Ответ дляAlex_Kri
Хороший вопрос..
Честно говоря, я не знаю, где сейчас учат военных врачей..
Раньше это была Питерская военная академия.. и аналогов ей не было..
Ответ дляБасина
В мед училищах, насколько знаю, тоже была военка и там готовили рядовых.
Графиня Шезвездицкая• 29 июля 2025
Ответ дляБасина
Вы же понимаете, что хирург-офицер не будет в стаб пункте стоять и наблюдать..
Alex_Kri• 29 июля 2025
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
Хороший вопрос..
в Киеве академия есть
Ответ дляAlex_Kri
Нет конечно
Если фронт страдает, то никто уже не будет разбираться летчик ты или врач. Всех на передовую.
Alex_Kri• 29 июля 2025
Ответ дляТриндичіха Байрактар
сержантов и старшин
Графиня Шезвездицкая• 29 июля 2025
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Не было там военки
Автоматом выдавали военный билет и ставили на учет в военкомат..
По крайней мере , в 90х
Графиня Шезвездицкая• 29 июля 2025
Ответ дляAlex_Kri
в Киеве академия есть
Оо.спасибо..
Ответ дляLisischa
Потому что есть Закон о воинской обязанности
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
И где все наши военные врачи делись?
Кто броню купил, кто прячется
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
Хороший вопрос..
Это в раше, а у нас при каждом меде была военка
Ответ дляГрафиня Шезвездицкая
Не было там военки
По крайней мере , в 90х
И что вообще никаких занятий не было?