Ms. Iphone• 24 августа 2025
Можно ли быть библиотекарем без образования?
Есть диплом магистра в другой сфере. Возьмут ли на работу в библиотекарем?
Nathalie27• 24 августа 2025
Ответ дляМіні-бікіні
Нет, без высшего образования не берут, а с высшим непрофильным придется много учиться. Знать литературу в совершенстве, библиографию, УДК, статучет, подготовка и проведение массовых мероприятий, ведение каталогов, вести странички в соцсетях и на сайте, создавать видеоролики и буктрейлеры, организация выставок и т.д.
При незакритих позиціях в публічних бібліотеках на відсутність спеціальної освіти навіть 10 років тому закривали очі. На керівні посади з вулиці все одно не беруть. Думаю, зараз ситуація не краща.
Ответ дляМіні-бікіні
Читати вдома у вільний час. День розписаний по хвилинам, особливо зараз, коли списуються тисячі російських книг(кожна книжка готується до списання, звіряється з інвентарками і каталогами). Багато книг приймається. Вимагають проводити масові заходи майже кожного тижня. А це підготовка, написання сценаріїв, або знайти хто безкоштовно проведе.
А якщо безкоштовно поведуть, потрібно буде їм віддячити. І не тільки словами.
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ дляMs. Iphone
У меня есть основаная работа, которая приносит мне хороший доход, я веду несколько фирм, но большую часть времени работаю онлайн. Мне скучно. Обожаю читать, всегда была мечта поработать в библиотеке. Я знаю там зп минимальная. Хочу ради интереса устроится и немного там поработать, не ради денег
Якщо готові викладатись на повну майже безкоштовно, приходьте. В бібліотеках працюють тільки ентузіасти. Зараз стало ще важче, бо працює половина штату від потрібного, економія. А людей приходить більше, багато додалось переселенців, самотніх стареньких, всі травмовані війною, плачуть, жаліються, кожному треба допомогти і розрадити.
Залізна пані• 24 августа 2025
Ответ дляМіні-бікіні
Не потрібно багато вчитися, не видумуйте. Заходи в бібліотеці проводять, але не так багато за рік, і не так вже й напряжно. Сторінки в соцмережах - обмежена кількість по Україні, переважна більшість бібліотек позакидували ті сторінки ще на початку створення. Те ж стосується в всього того, що ви понаписували, в тому числі і обов´язкової освіти.
Ну про ’без освіти’ - мала на увазі, в нас майже кожен громадянин якусь освіту та отримав.
І взагалі, ще донедавна це була лише освіта профільного училища. А так і на перукаря можна писати: обов´язкова магістратура....
Мафиозная• 24 августа 2025
Ответ дляMs. Iphone
Возьмут, у меня подругу после химтеха с биржи труда туда послали
Ответ дляNathalie27
На керівні посади не беруть навіть не з вулиці. Бо в директора є кум, сват, брат, подруги і т.д.
Nathalie27• 24 августа 2025
Ответ для9 комнат
Так і автора не візьмуть, бо спеціфічного досвіду нема. А на обслуговування читачів - легко.
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ дляСадова гойдалка
Вам скучно? А в бібліотеці буде веселіше, типу? А книги там зазвичай старі, а не новинки, з класними обкладинками
В мене електронна книга, мені класно)
Не нові кажете? Ось є кілька фото новинок з мого фонду.
Але це теж завдання бібліотекаря, знайти дарувальників, меценатів які безкоштовно нададуть книги. Шукаю по всій Україні і люди відгукуються.
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ для9 комнат
Це Вам потрібно у відділ кадрів, не до мене. З педагогічною освітою працюють в бібліотеці, паралельно навчаючись. А з юридичною освітою не зустрічала бібліотекарів.
Є навіть інженери в нашій ЦБС. Без вищої освіти нема. Юридична непогано. Зможе заходи з юридичного лікбезу для населення проводити. Серед пенсіонерів і ВПО, яких більшість серед читачів, такі заходи матимуть успіх.
Залізна пані• 24 августа 2025
Ответ дляМіні-бікіні
От у вас теж всіх ’заставляють’ ще навчатися на бібліотекаря?
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ дляNathalie27
Всі завідувачки колись працювали бібліотекарями. але ніякої вигоди в керівній посаді нема, зарплатня не набагато вища.
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ для9 комнат
Та ні, проводять і за дякую. Звісно далеко не всі. Чаю попити після заходу і все. Звісно чай за рахунок співробітників, тому часто не розгонишся запрошувати.
А у нас макарошки• 24 августа 2025
Ответ для9 комнат
Можно. Але потрібно буде отримати диплом бібліотекаря, навчаючись в училищі культури.
Ні.
У нас зараз от бібліотекарем взяли жінку з єдиним дипломом кулінарного училища.
Якщо у автора вища освіта, то взагалі без питань візьмуть.
Всьому, що треба, її навчать колеги за два тижні.
Залізна пані• 24 августа 2025
Ответ дляоксюморон
Драсьте. Так я ж не призываю. Автор хочет, значит, ей надо. Читайте исходную тему, дЭвушка.😃
Драсте. Что за исходная тема, женщина?
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ дляЗалізна пані
Ви не праві. В нас вимагають, все , що я описала. І завжди вимагали. Працюю 35 років. Вища освіта по профілю, якщо не хочеш бути тільки бібліотекарем 2 категорії, завжди вимагалась.
Зараз ми подаємо щотижневий план і звіт. І масові заходи й виставки обов`язково в ньому повинні бути. І це в мене філія, в центральній бібліотеці заходів більше . До кожного заходу обов`язково додається фото з читачами, тобто не робити не вийде
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ для9 комнат
Тільки ніхто з вищеперерахованих не схоче нести матеріальну й іншу відповідальність за 8-9 тис грн в місяць.
А у нас макарошки• 24 августа 2025
Ответ для9 комнат
Я працюю в бібліотеці. Закінчила ХДАК, магістратуру. І знаю, що тих людей, які працюють в бібліотеці, заставляють отримати бібліотечну освіту. Стикалася з і цим на роботі, і під час навчання.
У мене мама бібліотекар-бібліограф за фахом. Закінчувала інститут культури, коли він ще не був Поплавського.
Працює все життя у різних бібліотеках (зараз у четвертій, шкільній, до того була спочатку обласна для дорослих, потім дитяча, потім медична).
То з освітою бібліотекаря у них завжди було не більше третини колективу.
Були і вчителі, і хіміки, і кого тільки не було.
Зараз у неї завідуюча бібліотекою - недовчена вчитель французької (після трьох курсів кинула навчання).
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ дляА у нас макарошки
Педагогічна освіта прирівнюється до спеціальное. Бібліотекарі теж у вузі педагогіку і психологію вивчають.
Залізна пані• 24 августа 2025
Ответ дляМіні-бікіні
Ви не праві. Прочитайте навіть повідомлення інших, в тому числі стосовно ’обов´язково вимагають’ Пошукайте в інтернеті сторінки інших бібліотек: в кращому випадку по кілька заходів на рік, частіше - забросили ще в рік створення.
Parasolechcka• 24 августа 2025
Ответ для9 комнат
Як вам працюється? Дуже цікаво. Обожнюю бібліотеки ще з дитинства і по сьогодні проводжу там час залюбки.
А у нас макарошки• 24 августа 2025
Ответ дляМіні-бікіні
Де це списують російські книжки?
У мами в бібліотеці ще 5 років тому їх списали.
Хіба що фонд величезний і не встигли, але так мало де.
ША! я прийшла!• 24 августа 2025
Расскажите тем, кто не в курсе, зачем специально получать ВО, чтоб стать библиотекарем ?
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Автор, Ви в якому районі міста? Можливо можу підказати Вам вакансію. Перечитайте мої дописи, Ви дійсно на все це згодні? І на роботі обов`язково треба бути 5 днів на тиждень, з 9 до 17.
Залізна пані• 24 августа 2025
Ответ дляША! я прийшла!
Щоб вести сторінку в інтернеті та організовувати чаювання з фото звітами
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ дляЗалізна пані
В мене в друзях на фейсбуці сотні бібліотек, переважна більшість з яких взагалі сільські. Заходи проводять, сторінки оновлюються. І в звіт щотижневий я обов`язково подаю кількість дописів і онлайн роботи з посиланнями. Такі вимоги скрізь. Хоч в нас інтернету нема з початку війни, але це нікого не хвилює.
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ дляА у нас макарошки
Де це списують російські книжки?
Фізично неможливо списати десятки тисяч швидко, та й замінювати нема чим, до війни приблизно 80 відсотків фондів були російською. Їх нема чим заміняти, це дуже поступовий процес. Бо від держави і міста отримуємо 20-50 книжок на рік, і так було завжди. Поповнювались фонди подарунками читачів, а до війни дарували на 99 відсотків російське.
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ дляША! я прийшла!
Вивчається бібліотекознавство, бібліографія, література на рівні філолога, історія мистецтв, релігієзнавство, педагогіка, психологія, маркетинг, менеджмент і т. д. Це все потрібно в роботі.
Залізна пані• 24 августа 2025
Ответ дляМіні-бікіні
Ну добре, сотні бібліотек. Але їх на порядок більша кількість.
Зайшла спеціально на сайт нашої центральної бібліотеки, вона сама показова. Так, порахувала два заходи в червні, два в травні - далі вже не рахувала. Але ця бібліотека з великим штатом, з комп´ютерним класом , займає велику окремостоячу будівлю на три поверхи. Чи проблема в тих заходах з такою кількістю відділів і працівників? В вакансіях є і коректор і редактор
Я погнала• 24 августа 2025
Меня с высшим экономическим не взяли. Библиотека техникума . Сказали нужно именно соотв образование
Міні-бікіні• 24 августа 2025
Ответ дляЗалізна пані
А знаєте, як старенькі бігом біжать на ці чаювання. Як вірші читають, пісні співають. В них може бібліотека, то одна й радість в житті зосталась під обстрілами. Що ще є безкоштовне для людей?