Гопница-Советчица• 26 августа в 15:08
Батьки постійно порівнювали мене з іншими дітьми.
Як позбутися цього внутрішнього критика, який досі звучить у голові?
Цирк на дроті• 26 августа в 15:10
Ідіть до психотерапевта і ніколи не повторюйте їх помилок, не робіть так з своїми дітьми
Блиск думки• 26 августа в 15:11
Я не позбулась, 40 +, але навчилась розуміти, що в деяких порівняннях я виграю :)
Мене порівнювали з братом ( але він правда розумний, кандидат наук, і взагалі класний, люблю його).
Так, на його фоні я не дуже, але в дечому краща за нього :)) Ось так я навчилась перекручувати порівняння в свою сторону
Голена блондинка• 26 августа в 15:13
Порівняйте подумки батьків з іншими їхніми однолітками. Подумайте чи були вони такими ж класними, успішними, правильними як батьки тих дітей з якими вас порівнювали.
Завжди знайдеться хтось кращий, хтось гірший. Для тих дітей теж можна було б знайти купу прикладів ще кращих дітей. Це гонка за незрозуміло чим, в треба просто жити, бути собою та насолоджуватися своїм життям.
Дівчина Гілмор• 26 августа в 15:15
З цікавості, автор, а зараз батьки дослухаються до вашої думки? Радяться з вами стосовно важливих питань? Чи ви в їхніх очах залишилися так само маленькою дівчинкою?
Тушьмушьнюшь• 26 августа в 15:19
Менше слухати психологів, просто подорослішати та усвідомити, що батьки дали вам те, що змогли. Все. Вони наповнили вашу чашу життя лише трохи покривши дно, а чим ви наповните своє життя далі лише від вас залежить і відповідальність на вас, а не на батьках.
Деловитая• 26 августа в 15:19
Детство прошло. Оставьте свои обиды в прошлом, вы уже взрослый человек.
Тушьмушьнюшь• 26 августа в 15:21
Ответ дляДівчина Гілмор
Це не важливо. Важливо лише те, що автор залишилась дитиною, не подорослішала і не почала брати відповідальність на себе. Це ж так зручно звинувачувати когось (батьків) а не себе
Айпишница• 26 августа в 15:22
Ооо, у меня все детство так было. При этом у меня в целом классные и любящие родители. Но отголоски этих сравнений до сих пор живут во мне. И сейчас, когда мама мне рассказывает про кого-либо, или чьи-то успехи я всегда воспринимаю это как сравнение с собой. Ничего не могу с этим поделать
Дівчина Гілмор• 26 августа в 15:23
Ответ дляТушьмушьнюшь
Ні, це якраз важливо. Особистість формується з дитинства. Якщо від батьків не буде підтримки, а лише порівняння, що хтось кращий, дитина завжди буде думати, що щоб вона не робила все рівно це буде не достатньо добре
Я шалунья• 26 августа в 15:24
Мне около 40 ,а до сих пор критик в голове и постоянно мысли что я ’плохая’. Считаю бредом,что надо верить в себя. Когда есть судьба и ничего изменить нельзя.
Я шалунья• 26 августа в 15:27
Ответ дляДеловитая
А если и во взрослом возрасте они также же сравнивают с другими в их пользу?
Тушьмушьнюшь• 26 августа в 15:28
Ответ дляДівчина Гілмор
Так, але дитинство закінчується, а особистість продовжує змінюватись і далі вже це цілком і повністю вибір людини - нити яка вона невдаха завдяки батькам чи щось робити щоб бути успішною
Тушьмушьнюшь• 26 августа в 15:29
Ответ дляЯ шалунья
Один раз сказати, що немає сенсу це робити інакше людина почне порівнювати їх (своїх батьків) з батьками інших
Дівчина Гілмор• 26 августа в 15:31
Ответ дляТушьмушьнюшь
А яка мотивація на зміни, якщо з раннього віку дитину порівнюють в гіршу сторону. І будь які досягнення знецінюються
Сама не знаю• 26 августа в 15:31
Ответ дляТушьмушьнюшь
Ви не розумієте масштаб проблеми. Я психотерапевт, в мене є клієнти, які досягнули професійного визнання, ніхто з їхніх колег не сумнівається в їхній компетентності, є всі ’атрібути успіху’, але при цьому нещадний голос внутрішнього критика, який доводить до відчаю і депресії.
Деловитая• 26 августа в 15:31
Ответ дляЯ шалунья
Зеркальте, не общайтесь, объясняйте, игнорируйте. Вариантов масса, зависит от настроения человека.
Лукава Кішка• 26 августа в 15:34
Меня уже это не парит. Я знаю откуда там ноги растут
Что посеешь то и пожнёшь...если никто в меня не сеял то что ж.
Лукава Кішка• 26 августа в 15:35
Сейчас муж занимается тем что сравнивает дочь с кем-то. Предлагаю сравнить себя с теми родителями..
всегдаДаДа• 26 августа в 15:37
Мене порівнювали
Комплекси досі зі мною
От недавно я мала складати іспит. Стільки невпевненості, кажу мамі - я не складу. А вона - якщо ти не складеш, то хто там його взагалі складе?
Заради об´єктивності- я дійсно одна з найсильніших учнів у групі.
Іспит склала, на високий бал. Але це, напевно, вперше, коли мама таким чином сказала, що я краща
Комплекси досі зі мною
Дівчина Гілмор• 26 августа в 15:45
Ответ длявсегдаДаДа
Мене порівнювали
Комплекси досі зі мною
+ 100% І одразу фактор важливості знизився і додалося впевненості
Дама с собачкой• 26 августа в 15:47
У мене таке саме. Мамі була дуже важлива чужа думка. Оці постійні розмови що у тої дочка заміж вийшла а у тої народила. І зараз вже маю свою дитину то теж а у тих син всі столиці знає а у тих англійською говорить. Це мене бісить страшно. Просто ігнорую, ніби не чую. Але і душі закипаю.
Дама с собачкой• 26 августа в 15:48
Ответ дляТушьмушьнюшь
Ідея!!!
Парова машина• 26 августа в 16:27
Хорошо познакомьтесь с теми, кого ставили Вам в пример.
Сын маминой подруги, ’очень хороший мальчик’, стал вором, наркоманом, жиробасом 150 кг, сдох от наркотиков лет в 35.
Наверняка• 26 августа в 17:04
Всех прошлого поколения сравнивали, меня тоже, и никогда не хвалили, и не говорили что любят и тд и тп, это было нормально и считалось что сравнение подстёгивает стать лучше. Просто осознать это , отслеживать свои реакции
Тушьмушьнюшь• 26 августа в 18:55
Ответ дляДівчина Гілмор
Забувайте слово мотивація. Її не існую у довгостроковій перспективі. Спочатку є бажання, а далі працює лише дисципліна та звички - старі як то перекладання відповідальності на батьків, або набуті нові які роблять людину такою як вона хоче бути
Дівчина Гілмор• 26 августа в 19:15
Ответ дляТушьмушьнюшь
Ок, змінюємо одне слово на інше, але суть не зміниться. От для того, щоб працювали нові звички потрібно позбутися тягара минулого досвіду, що і хоче автор. А більшість коментаторів знецінюють її минулий досвід