ЭкстрасенсиХаЯ• 27 августа 2025
Квартира у старому фонді, потрібно робити все!
Трапилась мені об´ява з продажем проблемної квартири у старому будинку приблизно сто річної давнини. Квартира у центрі міста, локація гарна. Але все інше стрьомне. По перше площа 24 кв.м, балкона немає, квартира неправильної форми, жодного прямого кута, тобто треба робити перепланування. Санвузла теж немає, але сусіди зробили. Тобто це реально. Квартира знаходиться на 2му поверсі двоповерхового будинку де зроблена нова криша. І родзинка-квартира після пожежі, котра була давно, запаху немає, стоїть без вікон, тобто з заколоченими вікнами. З плюсів-розташування, висока стеля приблизно 3,50м, є 2 вікна, і ціна втричі дешевша ніж квартира такої ж площі в сусідньму будинку 80х років, де ще потрібно робити ремонт.квартира планується під оренду. І вона дуже близько до жд і авто вокзалу. Але я немаю досвіду ремонту в старих будинках. Там ще й на стінах дранка, мабуть і підлога повністю дерев´яна. Якщо хтось має такий досвід, поділіться що чекати від усього цього вєліколєпія. Чи варто ввязуватись?
Гербарія сушу• 27 августа 2025
Жила с старом фонде с дранкой на потолке и деревянным полом. Стены ракушняк .
Там вечная сырость.
Ремонт дорого и не спасает от сырости
Ну и ресурс ракушняка примерно 100 лет. Далее этот камень разрушается. Просто ногтем можно ковырять....
Самое правильное ,что я сделала , это продала ту квартиру.
Не советую старый дом.
Там вечная сырость.
Ремонт дорого и не спасает от сырости
Не советую старый дом.
Пригаю-цибаю• 27 августа 2025
Я бачу такі плюси:
1. Другий поверх із спальним місцем
2. На висоті від 1.8 і вище можно зробити вертикальний сад наприклад як на фото
3. Дах тільки ваш і сусідів, можете там поставити наприклад сонячні панелі (але окрім панелей там ще додаткове обладнання ще потрібно)
Із мінусів окрім очевидних:
1. Наскільки важко провести туди каналізацію, це через під´їзд мабуть труба повинна йти. Взимку там не повинно бути від´ємних температур
2. Ок, каналізацію вивели, але куди? Там вигрібна яма мабуть і її треба обслуговувати
3. Скільки кіловатт заходить у квартиру, у старого жилого фонда із цим можуть бути проблеми
1. Другий поверх із спальним місцем
Із мінусів окрім очевидних:
Ні за холодну воду• 27 августа 2025
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
На покупку є. На ремонт частково. Думаю що за півроку на ремонт назбираю. Але я робила пару ремонтів в хрущах, 2 ремонти в новобудовах. Там все зрозуміло. А от в такому будинку можуть бути сюрпризи. Тому і питаю тут.
Ще й після пожежі. Поцікавтесь скільки зараз коштує вивести сліди її у вашому місті. Й чи є взагалі такі спеціалісти.
ЭкстрасенсиХаЯ
• 27 августа 2025
Ответ дляПригаю-цибаю
Я бачу такі плюси:
1. Другий поверх із спальним місцем
Із мінусів окрім очевидних:
1. Другий поверх із спальним місцем
Із мінусів окрім очевидних:
Краса) каналізація там поряд, міська. Треба з сусідами поспілкуватись на цю тему. Опалення централізоване. В будинок заведен газ. За потужність електрики дякую, що нагадали, додам собі в нотатки
ЗаведУющая• 27 августа 2025
Можна зробити атмосферне гніздечко, задіяти високу стелю для антресолі зі спальним місцем, погратися з дизайном. Все можна, але дорого.))
Локація вирішує, я б заморочилася, люблю з л**на цукерку зробити
ЭкстрасенсиХаЯ
• 27 августа 2025
Ответ дляГербарія сушу
Там вечная сырость.
Ремонт дорого и не спасает от сырости
Не советую старый дом.
Там вечная сырость.
Ремонт дорого и не спасает от сырости
Не советую старый дом.
Дякую. Подумала про Одесу. Але в нас інший клімат, і стіни цього будинку з цегли.
А з приводу старого будинку може ви і праві. Я сама всім розповідаю, що від старого треба відмовлятись. А тут совокупність ціни і деяких факторів зачепили, що розмірковую
ЭкстрасенсиХаЯ
• 27 августа 2025
Ответ дляЗаведУющая
То ми з вами на одній хвилі) мені теж подобається таке)
ЭкстрасенсиХаЯ
• 27 августа 2025
Ответ дляЛівий Локіть
Квартира без туалету - це не квартира.
Ні, не варто
Звичайно. Його треба робити.
ЭкстрасенсиХаЯ
• 27 августа 2025
Ответ дляЖерица ночи
Після пожежі треба буде замінювати все: проводку, підлогу, вікна, плюс треба робити санвузол і виносити стіни. Цілком імовірно, що після цього всього ця квартира стане Вам у більшу суму ніж сусідня безпроблемна
Підлога там ціла, сліди пожежи на стінах десь приблизно на рівні 1,5 метри від підлоги, і трішки обпалені віконні відкоси на одному пройомі. Вікно одне стоїть ціле з дерев´яною рамою. Там зовсім не критичні наслідки. Тобто сліди пожежі є, але цілком квартира має цілий вид. Встановлені металеві двері. Заміна всіх комунікацій то само собою.
ЭкстрасенсиХаЯ
• 27 августа 2025
Ответ дляТролю як можу
Квартира проблемна, тому і така вартість. Якщо немає досвіду зробити ’цукерку’ під здачу в оренду - не чіпайте.
А як є бажання ’ полоскотати нерви’, то беріть гарного прораба ( будівельника, мастра з ремонтів) і разом їдіть на перегляд. Тільки провфесіонал може оцінити стан стін і перекриттів. Якщо перекриття дерев’яні - їх висока температура при пожеді могла пошкодити і вода від гасіння. А все інше - електрика, оздоблення стін і поу - то фігня, як немає міцності конструкції.
Дякую, хороша порада про прораба. Я щось і забула, є в мене такий.
Мейк-ап форева• 27 августа 2025
Почитала, що і як пише автор. Ваш ’досвід’ по ремонтах хрущів та новобудівль не даст вам можливіть уявити, який об´єм і яких саме робіт вам треба буде зробити з цим об´єктом. Не дуже зрозуміло, що саме ви робили в тих квартирах, але явно не те, що вас чекає в цій, яку ви розглядаєте.
Для початку, вам треба буде знайти бригаду , яка візьметься за переобладнання приміщення після пожежі без коммунікацій в квартиру. Думаєте, ви дасте об´яву на олх і завтра до вас вишукується черга з бажаючих?
По-друге, вам треба буде найти спеціаліста, який вам створить та розробить проєкт. Я зараз не маю на уваді дівчинку чи хлопця, які вміють в Архікаді розставляти меблі. Я маю на увазі спеціалістів (не одного навіть), які вам створять, фактично, нову квартиру з нуля на основі тих руїн, які ви плануєте купити. Розведуть вам каналізацію, електрику, виходячи з норм, правил на ДБНів.
По-третє, вам треба буде знайти державні установи, які вам затвердять ті всі плани по перебудові та заведенню в квартиру нових коммунікацій.
Кожен ваш крок, кожен новий кабінет та кожна нова резолюція та дозвіл будуть коштувати грошей.
Прєктне завдання, згідно з яким мають розпочати підготовчі на інші роботи, не буде коштувати 25 доларів за метр, як беруть дизайнери після курсів. З вашим приміщенням має попрацювати архітектурне бюро.
В іншому випадку, все що ви там наліпете і приколотите, буде відпадати, гнити та покриватися грибком. Одна помилка з неправильною вентиляціює може коштувати тисячі доларів в майбутньому.
Зараз ви називаєте вартість квартири як таку, яка втричі менша за аналогічні метри в будинку 80-х.
Я вам прямо зараз може сказати, що зробити зі згарища без каналізації стильну квартиру з антресоллю під здачу буде коштувати вам цю різниці і ще відсотків 30-40.
Як бізнес-інвестиція - це повний провал.
ЭкстрасенсиХаЯ
• 27 августа 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Дякую за вашу думку. Вона має право на існування. Але я маю і бригаду яка робить все з нуля, і проектанта, і розуміння як це можна облаштувати
Це взагалі не проблема. Я тільки не маю досвіду зі старими будинками. А те чого не знаєш визиває почуття невпевноності. Тому і створила цю тему, щоб почитати про досвід ремонтів в подібних будинках.
Мейк-ап форева• 27 августа 2025
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Дивно, що маючи проєктанта та бригаду, ви прийшли за порадами на жіночій форум, а не на професійні ресурси з реальними референсами..
Ви сподівалися тут знайти людей, які зі згарища в будинках, яким 60+ років, робили лофт-студії?
ЭкстрасенсиХаЯ
• 27 августа 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Так, іноді порадниці наштовхують на правильні думки. Перш ніж звертатися к спеціалістам я для себе повинна вирішити і обміркувати, ввязуватись в оце все чи ні. А до проектанта я вже маю звертатись з технічним завданням, а не за порадами.
ЭкстрасенсиХаЯ
• 27 августа 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Ну згарище то ви перегнули малість😄
Гербарія сушу• 27 августа 2025
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Вы правы. Жила в самом центре Одессе возле оперного театра.
Кирпичные стены это огромный плюс! Желаю вам сделать правильный выбор.
ЭкстрасенсиХаЯ
• 27 августа 2025
Ответ дляГербарія сушу
Дякую!
Ні за холодну воду• 27 августа 2025
Ответ дляМейк-ап форева
👏👏👏👏
Швидкоруч• 04 сентября 2025
Ответ длякотопёс
Я имею такую квартиру. Побольше метраж и санузел есть . Высокий потолок использовали под спальное место. Внизу кухня, мини гостиная, санузел, гардероб милипиздрический. Сверху спальное место и пару кресло-мешок. Снимали молодая семья, потом студенты. Сейчас живёт иностранец.
Любопытно, можно фото ?
Швидкоруч• 04 сентября 2025
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Там 2 поверхи. Знизу сусіди зробили все як потрібно. Квартира одна на поверсі. Тобто всі комунікації потрібно тільки в квартирі зробити.
Ивано-Франковск или Львов ?
ЭкстрасенсиХаЯ
• 04 сентября 2025
Ответ дляШвидкоруч
Ивано-Франковск или Львов ?
Ні, невелике місто в центральній частині. Я вже залишила цю ідею. Чоловік мене не підтримав, а я не хочу стільки питань вирішувати самостійно.
Швидкоруч• 04 сентября 2025
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Ви так смачно описували всю тему, що я вже разом з Вами чекала на результат.
Дякую за відповідь. Бажаю вам вдалих нових проектів.
Все будет, но потом• 24 сентября 2025
Ответ дляБабуся Бетман
24 это общая площадь? Если делать санузел и микро кухню, что там останется?
Это будет гостинка или студия