Бараболька• 04 сентября 2025
Дача і родичі, вічна тема
У нас з чоловіком є будинок за містом. Раніше дача, тепер ми тут живемо більшість часу. Звичайно, родичі, в основному чоловікові, приїжджають на шашлики, буває ночують. І є у чоловіка племінник, який сам часто напрошується. Зазвичай раніше, коли накривали стіл, то скидалися, бо ми живемо небагато і постійно всіх пригощати не можемо, та звичайно, ми вкладаємося більше.
Останнім часом чоловік став краще заробляти, цей племінник взнав про це. От приїхав він крайній раз, привіз з собою поламаний телефон, щоб чоловік полагодив, попросив чоловіка купити мʼясо на шашлик, дітям привіз по шоколадці, собі пиво.
На ранок питає в чоловіка, що з мене по грошам за мʼясо, той сказав, там сума невелика. І племінник каже, ну ти ж заробляєш. І нічого не дав. В той день я з дітьми їхала з ночівлею в місто, як збиралася, то ті початі шоколадки, що привіз племінник, лишила на полиці. Наступного дня племінник знову приїхав увечері, щось не розібрався з телефоном. Каже, давай зʼїздимо в магазин, ще по смажимо шашлик, та чоловік відмовився, втомився на роботі. Пили вони чай, племінник пішов шарити по кухні, щоб до чаю щось знайти, якесь печиво. Там нічого майже не лишилось після вихідних, пару цукерок.
Приізджаємо ми вчора з дітьми з міста, ті питають, мамо, а де наші шоколадки? А їх нема. Чоловік ніколи в дітей не візьме. Я в шоці. Справа не в грошах, не в шоколадках, а в такій поведінці цього племінника. Він добре заробляє, живе один, дівчини не має. Купує собі останні айфони, має 2 квартири. Завжди приїжджає з пустими руками, навіть копійчаного печива не купить, розраховує у нас поїсти.
І так мене це дістало, таке його жлобство, після цього випадку, я просто бачити того племінника не хочу. Це при тому, що я завжди пригощаю тим, що у мене є, даю з собою у місто то помідори, то огірки, якусь зелень.
Чоловік не хоче з ним говорити на цю тему, щоб не виглядати дрібʼязковим. Та родич просто користується цим, приїжджає, відпочиває, ночує і потім ще тиняється півдня, ні роботи ніякої не зробиш, нічого. Як його відвадити, не знаю. Сказати прямо, полаятись, чи що з ним робити?
Бараболька
• 04 сентября 2025
Ответ дляБокс-орун
Авторе, шліть лісом таких родичів. Будь хто на вашому місці так і зробив би. Справа навіть не в грошах, хоча вони також на дорозі не валяються, а у наглості. Дім на те і дім, щобу бути там з родиною, а гостей запрошувати, коли ВИ ТОГО ХОЧЕТЕ, а не вони вирішили. І будь яка адекватна людина не приїде з пустими руками, тим паче туди, де є діти. У всіх різні фінансові можливості, але з пустими руками в гості не їздять!
Не гроші, а ставлення, поведінка. Він і до жінок так відноситься, що он який він завидний жених, жінка повинна його обслуговувати за те, що він звернув на неї увагу. І таким раніше не був.
А тепер і родичі принеси подай, бо я приїхав.
Доктор Варвар• 04 сентября 2025
Ответ дляП´яна вишня
О,хто б поправляв!
Корйожит її
’Покорьожило’ - варіант слова допустимий в українській мові і є синонімом слова ’понівечило’, наприклад. Ще є питання?
Грамотний хвіст• 04 сентября 2025
Ответ дляБараболька
Ні, він був шокований шоколадками теж. Я дрібʼязкова, так, бо коли йду в гості, то приношу з собою якусь дрібʼязкову іжу- солодощі, фрукти. В інші гості можу й з пляшкою прийти і не чекати, що мені будуть за неї винні.
Брат чоловіка сестри, як приходили до них в гості, то все, що не з´їли чи не випили з того, що вони принесли, забирали назад і ще й гостинці собі випрошували.
Сколько_мне_лет?• 04 сентября 2025
Ответ дляЯ тут Живу
Ви дійсно дріб´язкова. Якщо чоловік не хоче на цю тему говорити, значить для нього це нормальна ситуація.
А для автора не нормальная ситуация, чего должны тратиться семейные деньги на взрослого скупердяя?
Сколько_мне_лет?• 04 сентября 2025
Ответ длянеДодекаэдр
Якщо він живе сам і добре заробляє, ці дрібниці можуть бути йому неочевидні.
Тож, або Ви, або чоловік, має його просвітити)
Мало того, что жадный до крайностей, да ещё и тупенький. Да?)
ОдинРазНадетое• 04 сентября 2025
Ответ дляДоктор Варвар
Удалено администрацией...
Я без стьобу, а як правильно- останнього разу ?
Шотуткоїться?• 04 сентября 2025
Ответ дляАнчо Ус
можно попробовать озадачить его списком мяса, овощей и вкусняшек
денег не давать
Точно хай з міста привозить. Правда, потім може рахунок виставити.
П´яна вишня• 04 сентября 2025
Ответ дляДоктор Варвар
Аж два:ви завжди така агресивна?
Тут тонкі лінгвісти не тусуються.
Ви це знаєте?
Тут тонкі лінгвісти не тусуються.
Ви це знаєте?
Доктор Варвар• 04 сентября 2025
Ответ дляОдинРазНадетое
Так, саме так.
Крайньою буває плоть, північ і необхідність.
Все інше - останнє.
Люди з причини низького рівня освіти схильні надавати всьому містичного змісту і ліплять оте ’крайній раз’, що відразу показує, наскільки ’інтелектуальна ’ особистість перед вами.
Все інше - останнє.
Бараболька
• 04 сентября 2025
Ответ дляСумчатая кошка
Уявляю, я кожен день до дядька на дачу їду їсти шашлик За його рахунок. 🥴
Якщо чоловік не може, то скажіть ви, що ви не ресторан чи пансіонат. Хоче на дачу - нехай купить.
Ото я би переживала, що посввримось
Ми з ним і так у сварці. Ну як, він на мене ображений. Бо півроку назад він попросив чоловіка забрати його з корпоративу, а потім виявилось, що той зачепив якихось дівчат і хотів вже їхати до них гуляти. Чоловік відмовив і поїхав додому, бо не встигав би повернутися до комендантської години додому. А племінник почав мені дзвонити, щоб чоловік лишився ночувати в тих дівчат і я не «дозволила». Я поклала слухавку на наступний день він мене не поздоровив з днем народження, перший раз за багато років. І потім не їздив до нас ці півроку. То я й так трималася, щоб не підняти ще тут тему, не тільки цю.
Доктор Варвар• 04 сентября 2025
Ответ дляП´яна вишня
Аж два:ви завжди така агресивна?
Тут тонкі лінгвісти не тусуються.
Ви це знаєте?
Тут тонкі лінгвісти не тусуються.
Ви це знаєте?
Я вважаю, що культура мовлення й виховання це базові навички людини.
Хіба що людина Мауглі або Іришка Чікі-Пікі.
Бараболька
• 04 сентября 2025
Ответ дляКонотопська відьма
Я б поругалась. мямля ваш муж. орала б на всю улицу и пинками гнала. тот на своей мелочности уже две квартиры купил, люди выезжают так
Вийде знову, що я стерво, а мій чоловік наче не причому. Рознесе по всіх родичах.
Мира всем• 04 сентября 2025
Ответ дляБараболька
и вы его до сих пор в гости принимаете???
Бараболька
• 04 сентября 2025
Ответ дляДоктор Варвар
Удалено администрацией...
Доречі, я перший раз використала це слово. Мені важко дається перехід на українську, то суржик лізе, то російські слова.
Що з цим словом не так, я потом погуглю. Та чого ви так бурхливо реагуєте?
Доктор Варвар• 04 сентября 2025
Ответ дляБараболька
Дякую, що відповіли, якщо дійсно в процесі вивчення мови - то мої Вам найкращі побажання й вітання.
Погугліть, багато є слів, сенс яких не варто викривляти.
Борисфенка• 04 сентября 2025
Ответ дляБараболька
Чи й не переляк. Так, я стерво, тримайся подалі.
А замість ’покорьожити’ є гарне українське слово ’покорчити’
Бараболька
• 04 сентября 2025
Ответ дляРадуга-дуга
ви тютя повна. я б так прийняла, що більше він би не приїхав. вас обох мають за дурних лохів. і користуються.
який шашлик? ваш чоловік вже давно мав би сказати, що ваш дім не магазин і не шашлична.
я колись так прийняла родичів одним пустим чаєм, що більше їх не було. і звідки він знає про дохід?? хто там дурна ляпалка? про гроші ніколи не можна нікому говорити,бо вас тупо будуть доїти. і вас вже доять.
ваш чоловік мав би поставити на місце молодого наглого племінника на вираз- ну ти ж заробляєш.Це не його собаче діло .і гроші не для того щоб племінників шашаликами годувати.
не поставите на місце-він буде їздити щотижня ще й водити дівчат,друзів і т.д. бо ви ж заробляєте.
муштруйте чоловіка,щоб не був одороблом і ставив на місце.вам з того племінника як з цапа молока. наглючих родичів треба позбуватися бо вилізуть на голову.
колись родичі мого батька внадились.щотижня. звичайно,пригощаюсь,принадіють. остання крапля була коли племінник в порозі вже взутий каже- ну я ще візьму бублічков на дорожку. і чалапає на кухню і зі столу гребе рукою сушку і запихує в кишені .мама як визвірилась-а в нас магазин???племінника я не бвчила в нас вже 25 років.
або наступного разу нічим не вгощайте.взагалі.кажіть,що у вас справи. на його пропозицію шашликів,скажіть що у вас не шашлична! і досить нагліти і їздити щотижня на шашлики
Дякую! Мені так сподобалось «у нас не шашлична»👍
Бараболька
• 04 сентября 2025
Ответ дляГрамотний хвіст
Жах.
Мене мама вчила і я так роблю, що в кінці застілля ще зі столу гостям з собою по складаю мʼясо, нарізку, шматок торту, щоб зранку люди вдома гарно поснідали.
Радуга-дуга• 04 сентября 2025
Ответ дляБараболька
а на його вислів - ви ж заробляєте,то треба зразу говорити___Заробляємо для своєї сім´ї, а не для того щоб когось годувати і розбазарювати гроші! Чому б тобі рідному дядьку шашлики не привезти?Привези м´яса- посмажимо!’ ти ж теж на роботу ходиш!
побачите, як у нього буде в сраці язик. Боже збав, мовчати,бо наглість молодого племінника вже зашкалює.
Бараболька
• 04 сентября 2025
Ответ дляДоктор Варвар
Плоть, північ і необхідність, я вже запамʼятала, дякую!
У мене російськомовне коло спілкування, немає з кого брати приклад. Родина говорила суржиком.
Того я слегка можу десь ввернути словечко😅
Божий одуванчик• 04 сентября 2025
Ответ дляБараболька
Самый надежный способ- попросите большую сумму в долг. Прям только зашел- Вася, одолжи 10 тыс дол, нет столько- одолжи сколько можешь, и задрачиваете его каждые пару минут
Я так настырных племянников мужа, которые его использовали и в хвост и гриву извела, звонят раз в пол года, и я опять - у тебя есть денег одолжить, и они опять пропадают
Неробименінерви• 04 сентября 2025
Ответ дляБараболька
Договоритесь с мужем и не приглашайте его больше, если мужу надо , пусть в другом месте встречается
Снідаю авокадо• 04 сентября 2025
Якщо не хочеться лаятися, то про шашличну буде занадто. Тоді краще сказати, як тільки збереться до вас, о, чудово, тоді з тебе шашлик та пляшка (якщо п´єте під шашлик), з нас все інше. Картопля, салату накришете і все. На ранок якийсь суп чи бутер.
Творог для розжига• 04 сентября 2025
Ответ дляДоктор Варвар
ніколи не зустрічала в укр мові слова ’покорьожило’.
навіщо воно коли є наше українське ’корчить’, ’покорчило’.
а ’понівечило’ це зовсім з іншої опери, це коли людина отримала фізичні пошкодження
жижифреймут• 04 сентября 2025
З таким тільки сваритися доведеться. Натяки він буде «не розуміти». На розмову в стилі «нам накладно тебе так часто приймати, у нас своя родина, приїжджай по запрошенню, бо в мене своє життя і справи» він 100% образиться.
Вам просто потрібно бути готовою до цього і до того, що чоловік теж буде дутися якийсь час. Але потім все буде ок. Терпіти далі не рекомендую. Просто налаштуйтеся на те, що буде образа, але ви відстоїте свої інтереси і себе в першу чергу.
Сумчатая кошка• 04 сентября 2025
Ответ дляДоктор Варвар
Удалено администрацией...
Чаклунка-ведунка• 04 сентября 2025
Ответ дляБараболька
Ми купили нову духовку, кархер, сушилку для білизни, він все бачив, як приїжджав попередній раз.
Чоловікові незручно відмовляти, це ж родич. Вони раніше дуже дружили по молодості.
Аж нову духовку, кархер, сушилку для білизни
ви їх прямо всім на порозі демонструєте))))точно він зрозумів, що ви стали олігархами
Сусановна• 04 сентября 2025
Ответ дляЯ тут Живу
Но это не нлрмальная ситуация для бюджета авторовой семьи и я ее понимаю.
Скажите ему все сами, аккуратно и без свидетелей, в шутку так немного.
Чаклунка-ведунка• 04 сентября 2025
Ответ дляБараболька
Тобто, якби не комендантська година, то чоловік би за компанію з племінником присунув дівчатам?