Я на хвилинку• 15 сентября в 16:53
Податок на оренду житла: сплачувати доведеться всім
Ціни на оренду житла можуть вирости, розповідаємо чому.
На розгляд Верховної Ради України подано законопроєкт №14025, який має потенціал кардинально змінити правила гри на ринку оренди житла. Документ передбачає сучасний та автоматизований підхід до контролю доходів, отриманих через цифрові платформи, як-от OLX, Airbnb, DIM.RIA, ЛУН тощо. Його автори переконані: ці новації не лише зроблять ринок прозорішим, а й приведуть українське законодавство до європейських стандартів.
Як саме працюватиме новий механізм
Згідно з законопроєктом №14025, усі цифрові платформи, через які фізичні особи здають житло в оренду, зобов’язані автоматично ідентифікувати орендодавців та передавати до податкової детальну інформацію: прізвище, дату народження, адресу, податковий номер і всі деталі кожної угоди (об’єкт оренди, строки, сума тощо). Дані про оренду житла, паркомісць, навіть про прокат транспорту та особисті послуги — все потрапляє під автоматичне звітування.
Оператори платформ стануть податковими агентами — вони самі утримуватимуть податок з кожної транзакції та переказуватимуть його до бюджету.
До чого готуватися власникам житла та орендарям
Для орендодавців діятиме спеціальний податковий режим — якщо річна сума доходу не перевищує 6,7 млн грн і використовується окремий банківський рахунок, податок становитиме 5%. Для дрібних орендодавців і продавців (до трьох угод на рік на суму до 2 000 євро) діє спрощений порядок — вони можуть не відкривати окремий рахунок і не оформлювати підприємницьку діяльність.
За словами урядовців, головна мета змін — детинізація ринку. Як показує європейський досвід, прозорість породжує довіру, знижує рівень шахрайства та захищає обидві сторони угоди. Водночас експерти ринку попереджають: власники квартир, найімовірніше, перекладуть нові податкові витрати на орендарів, що може спричинити певне здорожчання житла.
Ще одна важлива зміна — з’явиться вимога ведення суворого обліку доходів навіть для тих, хто час від часу здає одну квартиру. Кожна угода буде зафіксована в держорганах — уникнути декларування стане неможливо.
У разі ухвалення закону ринок оренди стане відкритішим, а рух коштів — максимально контрольованим. Це полегшить отримання державної допомоги на оренду житла (зокрема для ВПО), бо її надаватимуть лише за наявності офіційного договору та підтвердженої угоди.
Законопроєкт розроблений у межах зобов’язань України як кандидата на вступ до ЄС та учасника ОЕСР, гармонізує податкову політику з європейськими директивами (зокрема, Директивою Ради ЄС 2021/514). Банки також залучаються до контролю: на вимогу податкової вони мають надавати інформацію про рух коштів на рахунках, через які проходять доходи від оренди.
Коли чекати на зміни
Наразі законопроєкт передано на розгляд профільного комітету. В разі позитивного висновку очікується швидкий розгляд у залі Верховної Ради. Експерти називають ці зміни «поворотним моментом» — після ухвалення закону практика «сірого» здавання житла має піти в минуле, а ринок стане пристосованим до вимог єдиного європейського простору.
Як саме працюватиме новий механізм
Коли чекати на зміни
Всміхайлик• 15 сентября в 17:15
Ответ дляАноним с кешбеком
их все обойти сейчас хотят и даже я как арендатор т.к со мной торгуються чтобы с этим прилипалой рассчитаться, а мне оно нафиг,если они не могут сами инет открыть,наивно полагая что риелтор больше них знает что то, а не вместе с ними первый раз пришел
Мне наоборот удобно было не могла ездить. Он и сдал. Не обходила стороной. Там он уже сам регулировал.
Слоник-тоник• 15 сентября в 17:15
-Для орендодавців діятиме спеціальний податковий режим — якщо річна сума доходу не перевищує 6,7 млн грн і використовується окремий банківський рахунок, податок становитиме 5%. Для дрібних орендодавців і продавців (до трьох угод на рік на суму до 2 000 євро) діє спрощений порядок — вони можуть не відкривати окремий рахунок і не оформлювати підприємницьку діяльність.
А что это за бред ?
Что изменилось ? Фоп как и раньше надо открывать и платить есв+5%+1% военный сбор
Остальное это три сделки в год ! То есть если ты сдаешь за 5 тыс грн, а это за год 12 оплат ( 12 месяцев), то человек будет фоп для этого открывать или 5 трусов по 100 грн продать, тоже фоп откроет
Это не стандарты ЕС, пусть не брешут, в той же Польше годовой необладаемый минимум 30 тыс злотых, что более 300 тыс грн, если человек что-то сдает, продает, даже если его ЗП меньше, чем 300 тыс грн, он не платит никакие налоги! А у нас 17 грн! 17 грн
А что это за бред ?
Аноним Советчик• 15 сентября в 17:16
Ответ дляВсміхайлик
Бред какой-то. Я через знакомых сдавала. Просто так сказать передали знакомым. М таким успехом и риелтооу можно, он найдёт людей и без выставлений на платформах. Риелторам еще лучше 😅 начнёт через них больше людей оборот🙄
Тут согласна полностью.
Слоник-тоник• 15 сентября в 17:20
Ответ дляПищалка
Ніхто цю маячню не проголосує
Проголосуют ещё как, им спонсоры больше бабло не дают, выжмут последнее из людей
Пищалка• 15 сентября в 17:21
Ответ дляСлоник-тоник
Сперечатися з вами не стану. Час покаже
Слоник-тоник• 15 сентября в 17:22
Ответ дляПищалка
Сперечатися з вами не стану. Час покаже
Скорее всего на следующей неделе и проголосуют, что касается бабла для распила, у них это быстро
Пищалка• 15 сентября в 17:23
Ответ дляСлоник-тоник
Я ставлю на те, що не приймуть)
Роблю закладочку, повернімося до теми, гаразд?)
З вишневого садка• 15 сентября в 17:25
Все одно податок ляже в ціну оренди. ’Ніщо нізвідки не береться і нікуди не дівається’. З іншого боку, припиниться шантаж орендодавців ’я в податкову настучу!’, за відносно невеликі гроші. Але. В зелених завжди в законі буде захована якась конкретна лажа. Тож почекаємо.
Слоник-тоник• 15 сентября в 17:26
Ответ дляПищалка
Я ставлю на те, що не приймуть)
Ок )
Слоник-тоник• 15 сентября в 17:27
Ответ дляЗ вишневого садка
А как это возможно, если большинство платит налом и нет договора ?
Шпондєр• 15 сентября в 17:33
Я знімаю у знайомих , плачу тільки комунальні. То з чого ці знайомі мають ’підвищувати ’ мені оренду і з чого налог платити?
Невидимка Майя• 15 сентября в 17:36
Ответ дляСмурфик
Як тільки цей законопроект приймуть, усі ці платформи закриються. Ніхто не буде лівим шарашкам надавати особисті дані.
Так, нас не залякати 😁. Відкриються відповідні групи у телеграмі, фб, та в кінці-кінців можна розклеювати оголошення на стовбах, як раніше.
когдадеЦкие• 15 сентября в 17:41
Ну що тут сказати
Всюди в Європі знімала житло офіційно
Це нормально
Всюди в Європі знімала житло офіційно
Це нормально
Невидимка Майя• 15 сентября в 17:42
Ответ дляСлоник-тоник
Не все підртимують. Пам´ятаєте в минулому році вони хотіли додаткове 20% оподаткування на новенькі авто? - не прийняли. Хоча майже всі були впевненні, що введуть.
Невидимка Майя• 15 сентября в 17:44
Ответ длякогдадеЦкие
Ну що тут сказати
Всюди в Європі знімала житло офіційно
Це нормально
Всюди в Європі знімала житло офіційно
Це нормально
Нормально. Але ненормально з людей останні труси знімати. В Європі це враховано, а в нас як завжди.
когдадеЦкие• 15 сентября в 17:45
Ответ дляНевидимка Майя
За це заплатять квартиранти. В любому випадку
З вишневого садка• 15 сентября в 17:47
Ответ дляСлоник-тоник
Договір є завжди. Отой договір, що укладається без реєстрації в нотаріуса, просто дані і підписи двох сторін, це абсолютно нормальний юридично договір. Форма оплати може бути будь яка, нал не заборонений. Тільки ніхто не хоче демонструвати цей договір податковій, бо дорого. А податок помаленьку підвищить ціни і всі звикнуть до нових цін, як завжди.
Невидимка Майя• 15 сентября в 17:49
Ответ длякогдадеЦкие
А квартиранти то не люди чи що? В тих, хто орендує, то тим більш останні труси
ШанельКуКу• 15 сентября в 17:51
Ответ длякогдадеЦкие
Ну що тут сказати
Всюди в Європі знімала житло офіційно
Це нормально
Всюди в Європі знімала житло офіційно
Це нормально
В Европе полно нелегальной аренды
когдадеЦкие• 15 сентября в 17:54
Ответ дляШанельКуКу
В Европе полно нелегальной аренды
Не знаю, за 12 років все платила на рахунок юрика
когдадеЦкие• 15 сентября в 17:56
Ответ дляНевидимка Майя
То мені що зробити, хай бастують
Чи мені захищати чужі інтереси?навіщо то мені ?
Смурфик• 15 сентября в 17:56
Ответ дляПік Антна
а як справи з ріелторами, які комісію беруть за повітря.
Це питання врегулювати не хочуть?
Вам до лачена, - він там пропонував петицію з цього приводу підписувати на днях.
ШанельКуКу• 15 сентября в 17:57
Ответ длякогдадеЦкие
У меня было около 5 квартир без оф аренды.
В двух странах)
И ещё про одну страну знаю, что у них популярна сдача нелегально
В двух странах)
spart-5037• 15 сентября в 17:58
Ответ дляАноним с кешбеком
смешно, что помешает мне с левым номером моб. дать обьявление ,там номер кв не указываеться все равно , налог на лишние метры и так плачу дурной хз за что,пошли в задницу
Завтра продажу симок сделают по паспорту. Как это уже везде.
Простецкая• 15 сентября в 17:58
Ответ дляСмурфик
Особливо насмішила фраза ’Кожна угода буде зафіксована в держорганах — уникнути декларування стане неможливо.’
Объявления об аренде теперь будут размещаться на сайте налоговой, авторизация через Дию.
когдадеЦкие• 15 сентября в 17:59
Ответ дляШанельКуКу
В двух странах)
Ну то хай, я теж за те, хто як може
Але нові правила - нові ціни
Вибачайте
Але нові правила - нові ціни
Вибачайте
ШанельКуКу• 15 сентября в 18:00
Ответ длякогдадеЦкие
Ну то хай, я теж за те, хто як може
Але нові правила - нові ціни
Вибачайте
Але нові правила - нові ціни
Вибачайте
Правда в том ,что новых цен не будет)
На цену больше влияет спрос, а не издержки арендодателей
когдадеЦкие• 15 сентября в 18:00
Ответ дляШанельКуКу
Правда в том ,что новых цен не будет)
На мою нерухомість в Україні є попит