Рання пташка• Изменено 24 сентября в 15:02

Що посадити восени на дачі?

Добридень!
Дача має дуже маленьку ділянку, всього 4 сотки. Зараз там росте великий горіх, дві сливи, одна груша, 1 абрикоса та 1 яблоня. Врожай дають сливи та груша, ну ще горіх. Абрикос - 3 штучки тільки було, яблоня (молода) -3 яблука. 4 куста смородини та 2 малини. Що порадите посадити? Бажано неприхотливе, низкоросле та плодоносне. Поки розглядаю кусти жимолості та ще хочу вишню (тільки невисоку). Поряд є дача, там сусіди давно не живуть. Малини дуже багато, слив також, калина, груша - все росте без догляду))), навіть нам ’дари’ на ділянку падають) Щось також ще з квітів порадьте, краще многолєток. Також неприхотливих. Можливо кущі невелички, чи плітучі яркі рослини??
Весела пiсенька• 24 сентября в 15:03
Для чого на 4 сотках горіх ? Черешня,вишня ,персик
автор Рання пташка • 24 сентября в 15:06
Ответ дляВесела пiсенька
він там давно і дуже красивий, як у ботанічному саду) Ми дачу купили, він вже був. Дуже красиве дерево. Коли невеличкий дощ - захищає, в жару теж від сонця прохладу створює. Але я чула, що він подавляє інші рослини... але в 5 метрах від нього росте груша та слива - чудово родять.
Кастрюлька• 24 сентября в 15:07
з дерев - вишня\черешня.
з кущів - якийся не дуже складний у догляді виноград.
Квіти багаторічні - то дуже багато можна рекомендувати. Зараз, саме восени - піони садять, тюльпани, нариси, лілії., троянди.
Весела пiсенька• 24 сентября в 15:09
З квітів флокси, хости, клемітіс, троянди. З весняних - тюльпани,нарциси, геацинти,крокуси.
автор Рання пташка • 24 сентября в 15:10
Ответ дляКастрюлька
з дерев - вишня\черешня.
піони, лілії є. Також форзиція куст є, коли цвіте весь жовтий. Може кущ яркий якись? На ділянці багато тіні, бажано рослини, що тінь люблять
Слоник-тоник• 24 сентября в 15:12
Посадіть нектарини, гранати, інжир, зізіфус, фізаліс, хурму та актінідію. На моїй дачі все це росте.
Або хоча б уточніть, де та загадкова дача знаходиться територіально, бо Одеська область та Рівненська то трохи різне, і росте там різне.
автор Рання пташка • 24 сентября в 15:12
Ще на ділянці дві юккі растуть
автор Рання пташка • 24 сентября в 15:16
Ответ дляСлоник-тоник
Київська область, Броварській район
Слоник-тоник• 24 сентября в 15:21
Ответ дляРання пташка
Київська область, Броварській район
З квітів - флокси, хости, лілейники. Кампсіс по паркану. Жасмин, бузок.
З дерев - вишню, черешню. Вони добре переносять сусідство з горіхом і його тінь.
Виноград. Знаю, що Шасла у вас без проблем визріває, Кеша, Осіріс, Ізабелла та Лідія. Але для винограда повна тінь не підійде, хоча б 4-5 годин сонця потрібно.
Цибулька зла• 24 сентября в 15:24
Ответ дляСлоник-тоник
Кампсіс
Як можна таке радити?
Він за кілька років проросте у автора в і будинку, і в сусідів.
Слоник-тоник• 24 сентября в 15:26
Ответ дляЦибулька зла
Кампсіс
Як можна таке радити?
Якщо вчасно позбавлятися паростків, нікуди не проросте. А на сітці або паркані гарно виглядає і тінь добре переносить.
автор Рання пташка • 24 сентября в 15:28
Ответ дляСлоник-тоник
У нас там де горіха немає, на сонячній стороні, від сусідів виноград перекидається, мабуть лідія це, то нам поїсти хватає))). Хочимо щось на забор ще. Бо сторона забору де калитка частково сіткою покрита, щоб закривало. Можливо якась плетюча рослина, але не просто одні листя. Є рози плетючі, але не знаю проблемні вони чи ні
автор Рання пташка • 24 сентября в 15:29
Ответ дляЦибулька зла
Кампсіс
Як можна таке радити?
він ще і алерген
бибизяна• 24 сентября в 15:32
Ответ дляРання пташка
Київська область, Броварській район
Через весняні заморозки багато чого останні 3 роки погано родить. Сливи і яблука, груші більш- менш. В цьому році навіть горіхів немає. Тому я виступаю по квітам.
автор Рання пташка • 24 сентября в 15:34
Ответ длябибизяна
Ну у нас горіхів повно, але вони не дуже великі, як для такого великого дерева
бибизяна• 24 сентября в 15:37
Ответ дляРання пташка
В мене 2 горіхи. Немає нічого. Годувала синичок їми. Тепер будуть насіння соняшника з салом їсти. Посадили шовковицю і бузок. Наче прийнялися.
автор Рання пташка • 24 сентября в 15:38
Ответ длябибизяна
В нас велика шовковиця напроти у сусіда, теж їмо, хватає)))
автор Рання пташка • 24 сентября в 15:40
Ответ длябибизяна
А вот з абрикосами то да... Сусіди кажуть що вже 3-4 роки до 10 штук на дереві і все(((
СамавиховуюКота• 24 сентября в 15:40
Ответ дляРання пташка
Гортензії волотисті добре ростуть в тіні, є невисокі сорти з гарними квітами. Їх оце в жовтні можна починати саджати. Беріть дворічні кущі, краще приживуться. Є ще великолисті хости з нарядним строкатим листям, теж невибаглива рослина.
Садова гойдалка• 24 сентября в 16:05
Ответ дляРання пташка
под орехом отлично растут Хосты, манжетки, герани,и луковичные весенние там где ближе к солнцу лилии. У меня отлично росла аквилегия и лилейники..
Галя із Дарниці• 24 сентября в 17:09
Ответ дляЦибулька зла
Кампсіс
Як можна таке радити?
Кампсіс красива рослина і його можна радити за умови посадити десь за забором і взагалі подалі від будинку, зважаючі що це агресивна ліана. А так ви праві, може і в будинку прорости, в мене так і було, подолало коріння бетонний фундамент.
Галя із Дарниці• 24 сентября в 17:18
Ответ дляРання пташка
За розами потрібен догляд. Регулярна підрізка, обробка від тлі, і воно ж таке колюче. А ще треба обрізати сухі суцвіття, бо коли відцвітає, то втрачає свою декоративність. Якщо готові гратись, то плетючі троянди на паркані то красиво. А от кампсіс в цьому плані безпроблемний, окрім того, що проростає скрізь. І в порівнянні з розами, коли ті квітнуть вже в травні, то кампсіс тільки починає випускати листочки. Але квітне до холодів і квіти самі опадають, а не висять сухариками як на трояндах.
Галя із Дарниці• 24 сентября в 17:24
А мене є вишня, сорт Київлянка, родить завжди, кожного року яка б погода не була. Дерево невеличке і ягідки не великі, ідеальні для вареників. У нас було декілька дач за багато років і завжди цю вишню садимо.
Благоуханочка• 24 сентября в 17:39
Ответ дляРання пташка
Ну, якщо сидіти і чекати, або списувати неврожай на мороз )))), то да...
Абрикос хворіє моноліозом і, за відсутності профілактики та лікування, за 3-4 роки вони мають просто запас абрикосових дров)))
Помидорина• 24 сентября в 17:56
Посадіть кущі лохини,та червоний персик.А з квітів можна трояндове дерево
Галя із Дарниці• 24 сентября в 18:20
Зараз можна кущики полуниці посадити. На наступний рік вже будуть ягідки
Кринжова баба• 24 сентября в 18:48
Копайте город, і садіть то, що під зиму)
Жинси на дитину• 24 сентября в 22:49
Я кампсис вывести не могу теперь с участка, такая гадость. Стреляет , плетётся, ужас просто. Как вывести, кто знает, подскажите, пожалуйста!! Гербицидами пробовала в этом году, проверю, отойдёт ли. Надеюсь, что нет.