Весёлая морковка• 28 сентября в 17:42

Які історії розповідали Вам Ваші предки?

Підписана на одну сторінку в соц мережі, там люди діляться історіями своїх предків, які жили 100 та більше років тому. Також викладають фото. Вразили історії про те, що багато хто (в тому числі й діти) ходили босоніж і це було варіантом «норми», бо не мали коштів на взуття. Добре, якщо була хоча б пара на осінь та зиму.
Також пишуть, що під час польових робіт і випасання худоби слідкувати за коровами. Якщо корова випорожнилась - одразу бігли, ставали у ту купу і гріли ноги…
На тріщини у пʼятах розміром з кратер не звертали уваги.
А зараз: 100500 пар взуття, а взути нічого. Кожні два тижні педикюр, тому що шкіра швидко грубіє…
Якими історіями ділились Ваші бабусі/дідусі/прабабусі?
размахер• 28 сентября в 17:47
помню только одну. как бабушка была подростком и их собирались везти в концлагерь. и ей и еще одной девочке сотрудница помогла сбежать.
Сонячний зайчик• 28 сентября в 17:48
мне бабушка сказала, что их с 11 детей выжило двое в голодомор. родители посадили на телегу и увезли в ростовскую область. бабушка родила дочь и она вышла замуж за соседка, который пошел работать военным. ПО распределению попал на украину и я тут и выросла, связи были теснее некуда. Были... Хорошо, что мама и бабушка этого не видят( А. Корова стоила в начале 1900года и чуть дальше 3 рубля)
МатьЧасть• 28 сентября в 17:48
Так, бабуся 1927р.н. розповідала, що ходила босоніж з ранньої весни до пізньої осені у школу. А по дорозі мила ноги в струмочку, бо в школі на лінійці сварили тих хто був з дуже брудними ногами. І трусів тоді не було просто сорочки, спідниці й фартухи.
Суцільна зрада• 28 сентября в 17:54
Як була відіслана в Сибір бабуся під час війни
Суцільна зрада• 28 сентября в 17:55
Мене заворожують такі фото
Викачую яйцями• 28 сентября в 17:56
1 сапоги были на 4 детей. В школу зимой ходили по очереди. Это из воспоминаний моей бабушки.
Мизимец• 28 сентября в 17:56
Мой дедушка с 14 ти лет работал на заводе, помню фото старое-сидит с краешку босиком, 1907 гр. А бабушка рассказывала, как она под Владивостоком в тайгу на охоту ходила, и рысь прыгнула на нее с дерева-промазала, пролетела над плечом.
Мизимец• 28 сентября в 17:57
Ответ дляСуцільна зрада
Мене заворожують такі фото
И стоят дорого!
Жена брата Админа• 28 сентября в 17:59
Семью моего прадеда раскулачили . Отца и старшего брата расстреляли. Его самого сослали в Сибирь. Там родился мой дед. Дед в 4 года отморозил ногу, остался без ноги. Но благодаря этому не воевал, и во время войны получил в/о.
Барабасиха• 28 сентября в 18:00
Багато розповідали різного. Без взуття теж були: зимою по снігу бігали хто далі від хати зможе.
Ядвига Юсьлегко• 28 сентября в 18:00
Прадід з току приносив зерно в чоботах і бабуня по ночам розносила зерно і молоко односельцям.
І ми про це дізнались випадково, коли їх вже не було, поділились врятовані в Голодомор ними люди...
Місячне Сяйво• 28 сентября в 18:01
Про коровьи кизяки не рассказывали. Рассказывали, что жили прекрасной жизнью, пока не пришла советская власть. Они были простыми людьми, но у каждой из семей моих предков было все, чтобы нормальное по тем временам жить. А потом началось.
Ядвига Юсьлегко• 28 сентября в 18:02
Дякую вам за тему
Блиск думки• 28 сентября в 18:05
Дідусь був із дуже бідної сім´ї. У голодомор голодував. Казав, що лежав на печі вже без сил, та знайшов там же шматок білого буряку, завдяки якому вижив. На наступний день поворушився, а його батько каже матері - диви, а Іван живий.
А бабуся була із ’заможної родини’. Її батько, мій прадід був директором школи. При школі і жили. Тримали худобу. Їх потім розкулачили. Її батько був на війні. А як повернувся, вкоротив собі віку.
Дід мій теж був на війні. Льотчик. Його літак підбили над Доном. Він евакуювався, але невдачно, пошкодив ногу, яка турбувала його все життя. Протягом життя отримував лікування у Криму. А коли приземлився з літака, його до себе забрав донський козак. З дружиною вони виходили мого діда. І він, коли йшов від них пообіцяв після війни приїхати до них у гості.
Ще мій дід, молодий парубок 20 років, був під Лененградом. Там почав пити, бо казав, що не пити не можна було. Кожна мить могла бути останньою.
Швидка Настя• 28 сентября в 18:08
из самого страшного бабушку мужа в 14 лет немцы расстреливали и недорасстреляли.
она ночью выбралась из под трупов и ушла в лес к партизанам
младокошкина• 28 сентября в 18:10
Про бали у Варшаві, гімназію, як віддали усі нерухомість, щоб залишитись живими, як дорослі вдома розмовляли французькою, як молодший дядько поїхав у Францію на останньому теплоході з Криму, як дідуся мама в 10р посадила на потяг та відправила на Кавказ, щоб врятувати від голодомору, як гнали на роботи в Німеччину. Як евакуювались до Криму майже без нічого. Та багато чого ще.
Кили и Манджаро• 28 сентября в 18:12
Прадіда розкулачили - мав свою пекарню, все забрали, його в Сибір, жінка сама з трьома дочками на вулиці лишилась. Якісь родичі прихистили а потім вона збожеволіла і втопилась, одна дочка померла малою, бабуся і її сестра вижили... Таке воно життя було під СРСР

Чоловіка бабуся про голодомор багато розповідала, її батько працював на хлібозаводі тому вони вижили, кожен день приносив чверть хлібини і на всю сім´ю з 4 дітьми це було. І також їм вдалось закопати трохи буряків коли були обшуки, їх теж їли.
БезникаЯ• 28 сентября в 18:16
Розповідь покійної бабусі про її маму .
Їй було 9 коли мама померла від тифу.
Як же важко їй з маленьким сестрами жилося.
Бідували страшенно . І про взуття так само говорила .
Лама_мама• 28 сентября в 21:40
дуже багато що розповідали, і про голодомор і про війну і переселення коли Дніпру розширили русло.
Мою прапрабабцю з кріпосних викупив польський збіднілий шляхтич, побачив - покохав. Я постійно казала що почекав би ще кілька років і непотрібно було б витрачатись - відмінили панщину )) Прадід був ціарським офіцером, але на фронті зацікався комуністичними ідеями - повернувся до себе на батьківщину і зробив в власному селі революцію, зберіг панський будинок - і до самого останнього року життя піклувався і ремонтував. Будинок до цього часу стоїть, раніше в ньому була школа, зараз дитячий садок. Під час війни був госпіталь для пораненого німецького офіцерського складу. Були заможні, мали землю, худобу, наймитів - але коли постало питаненя Сибір чи колгосп, обрали друге.
В голод вижили за рахунок того, що в сусідньому селі був великий, ще Терещенків свого часу, цукровий завод, дід приносив з нього в кишені трохи цукру - то солодкою водою поїли дітей.
Бабуня по маминій лінії з бідної родини, труси перший раз пошили їй в 11-ть років, але на тканину гроші заробляла сама - плела кошелки, котрі потім продавали на базарі в Черкасах. Коли розливалось Дніпро в школу їх возили на лодках, одна дівчина приплила в ночвах )) В першу голодовку пройшла за чужим возом з котрого кидаа шкаралупші кавунів біля 10-ти кілометрів, спочатку за возом а потім загубилась, люди знайшли в сусідньому селі і привезли. Бабуні було 4-ри роки, патрали чайкині гнізда, горобині, ластів´ячі - збирали яйця, щоб щось з´їсти.
Прабабця, мама бабуні вийшла заміж в 16-ть років зимою, бо посвариась з батьком і він вигнав її здому, а слідом і її корову. То пішла за першого хто посватав, після Водохрещі. Казала що мороз був такий, що вінок до голови примерз поки ходила людей кликать на весілля. З її 6-ти дітей вижило тільки троє, потім старший син загинув на війні, а дівчат забрали до Німетчини на роботи.
Взагалі дуже багато що розповідали, а я любила слухать поки було кому розповідать.
автор Весёлая морковка • 29 сентября в 00:06
Ответ дляЯдвига Юсьлегко
Дякую вам за тему
Перечитую усі відповіді. Дуже важко жив наш народ 😞
автор Весёлая морковка • 29 сентября в 00:08
Ответ дляБлиск думки
Стільки болю 😕 про Голодомор то взагалі немає слів.
автор Весёлая морковка • 29 сентября в 00:09
Ответ дляШвидка Настя
Без слів …що їй прийшлось пережити, відчувати, що то остання мить в її житті 😞 і потім все життя згадувати той жах.
автор Весёлая морковка • 29 сентября в 00:15
Ответ дляЛама_мама
Як багато спогадів Ви зберігаєте в собі. Моі бабусі/дідусі, на жаль, рано пішли з життя, а батьки якось не цікавились життям предків, тому немає й у кого розпитати(
Ваші родичі жили у Черкасах? Я також маю там рідню. Памʼятаю, у центрі збереглась стіна з надписом «Рибний ряд». То якраз колишній базар.
Лама_мама• 30 сентября в 15:24
Ответ дляВесёлая морковка
так, в Черкасах та в Вінницькій області (татова рідня). Рибний ряд то за корпусом фізкультурників. То дореволюційний базар, а до війни базар був ще на місці Пагорба слави