aliceinwonder• Изменено 08 октября 2025
У кого діти (або Ви самі) носили брекети? Чи не пошкодились зуби після носіння?
Ортодонт радить ставити брекети сину-підлітку (13 років). Начиталась інформації, що потім можуть всі зуби бути пошкоджені карієсом, особливо після довгого носіння. Чи так це? Поділіться своїм досвідом, хто вже відносив брекети. Який стан зубі був у Вас чи у дитини після брекетів?
Смайликівна• 08 октября 2025
Ответ дляaliceinwonder
я б з радістю ходила лише до адекватних, але якщо ти не спец в темі, то як зрозуміти - адекватний лікар чи просто хоче заробити на тобі?
Порівнювати з висновками інших лікарів
І візуально ж видно проблему з прикусом та рівністю зубів
Апофиозная• 08 октября 2025
Ответ дляaliceinwonder
а який вік? нам сказали, що капу вже запізно в 13 років. Ми носили капу в 8 років, коли на нижній було скупчення зубів - тоді добре допомогло, і з нижньою щелепою проблему вирішили. А зараз клики зверху 2 рядом зверху вилізли, знову треба лікувату
Ну не те, що пізно, але малоефективно, а череп росте. Тому реально краще брекети, якщо проблема серйозна, а не один зуб.
Редисочка• 08 октября 2025
Я носила, кариеса за время ношения и после не появилось. Но я к гигиене серьезно относилась. Вообще прямой связи не вижу, кариес в основном на жевательных поверхностях и между зубами. А брекеты клеют на лицевую. Почему от них должен появляться?
Личко Невеличке• 08 октября 2025
Ответ дляВ шоколаде
Тоже очень интересна эта тема.
И еще интересно- брекеты же клеят на зубы. Как потом снимают этот клей? Это не повреждает эмаль?
Конечно, повреждает(
мне испортили зубы, когда снимали
ЭкстрасенсиХаЯ• 08 октября 2025
Ранее брекеты вообще не ставили до 18 лет, считалось, что должно сформироваться лицо. Только пластинки. Но деньги сделали свое дело и врачи теперь хоть младенцу поставят, главное платите..
Своему пластинкой сделали нормальную челюсть. Для идеала можно и брекеты, но я так задолбалась с пластиной, что лучше подожду пока ответственность появится. Уход нужен просто фанатичный, а не просто щеткой с пастой поерзать. Ирригатор и т.д. Он точно это делать не будет. А без ухода свои ровные зубы вы потом будете еще на ту же сумму лечить. Пусть лучше здоровые, но чуть кривые.
Божа кульбабка• 08 октября 2025
я носила 4 роки
основне - якісний домашній догляд та регулярна проф.гігієна
Ответ дляРедисочка
багато пишуть, що емаль псується біля місць кріплення + декальцинізація через постійне носіння нез´ємного апарату, і як наслідок - карієс біля місць кріплення з´являться. Ясно, що у всіх різні зуби, всі по-різному доглядають за ними,а у декого і без брекетів всі зуби в пломбах. Хочу реальні відгуки почути, як вплинули брекети на стан зубів
АсобеннАя• 08 октября 2025
Ответ дляФрекенБок
У подруги дочь носила испортились , должна быть очень тщательная гигиена , прям фанатичная , хотя и генетика основной фактор . У меня капу носит уже второй год ночную все зубы на место встали
А який вік у вас?
Капи підліткам мабуть вже пізно, зуби то постійні🤔
АсобеннАя• 08 октября 2025
Ответ дляЧудо в декрете
Тому я також не можу наважитись поставити дитині. Я не зможу контролювати постійно. Зуби погані.
У нас теж погані зуби. Ремонтуємо, чистимо, вже задовбалась я слідкувати ...
Тягну з брекетами, бо самостійно дитина погано слідкував за гігієною зубів(
АсобеннАя• 08 октября 2025
Ответ дляДжавеліна
Сыну только сняли недавно. Носил полтора года (с 14,5 лет). Тьфу-тьфу, все хорошо. Хотя я очень переживала, гигиена была отвратительная. Нужно было уговаривать постоянно. А у младшей дочки и без брекетов уже в 12 4 постоянных зуба с пломбами.
Правильно зрозуміла, це капає вирівняла? І вік з 14.5 років,
Може і у нас є шанс з капою. Бо ортодонт брекети радить, але ми і прийшли запитали за брекети🤔
Передні один на одній вилізли. І ще мають білі плями, лікар каже це чогось не хватало , коли зуби постійні вилазили(фтору) і тепер такі.
АсобеннАя• 08 октября 2025
Ответ дляДжавеліна
Чудо в декрете• 08 октября 2025
Ответ дляАсобеннАя
Моя носила пластину до 7 років, дуже зіпсувалися передні зуби, де ота залізяка з ними стикалася. Тому боюся, мабуть чутлива емаль. Є над чим подумати.
КоролеВешна• 08 октября 2025
Ответ дляФрекенБок
ношу год. нужна просто нормальная гигиена. никакой фанатичности. просто брать и чистить.
сын носит, чистит абы как. ортодонт говорит, что у многих подростков так
Знову Я• 08 октября 2025
Ответ дляСиджу тихенько
Це правда так. Мене в першу чергу цікавив прикус, вона сказала , що все добре. Зуби трохи криві, але є шанс, що вирівняються ще. Тому сказала, поки не спішить
У Оксани були?
Ответ дляБожа кульбабка
я носила 4 роки
ви просто чистили за допомогою різних щіточок, ірригатор? чи ще щось?
Стріляний птах• 09 октября 2025
Ответ дляСиджу тихенько
Черкаси
А кто именно? Мне тоже нужен нормальній ортодонт.
Сиджу тихенько• 09 октября 2025
Ответ дляСтріляний птах
Я чесно не знаю імʼя . Ми були в стоматолога на Зеленій і там же приймає ортодонт. Ми до неї попали на консультацію. Вона ще працює в приватній клініці. Не знаю в якій. Якщо маєте бажання, запишіться в поліклініку. Вона там одна
Джавеліна• 09 октября 2025
Ответ дляАсобеннАя
Ні, капою таке б неможливо було зробити. Це 100%. Брекети були. До того ж довелося в процесі носіння брекетів видаляти всі 4 зуби мудрості, хоча вони були ще в яснах. Це було нелегке випробовування для дитини.
У кожного своя ситуація. У моєї дитини крупні зуби,а місця на них не вистачало в щелепах. Декілька ориодонтів казали, що не тільки 8ки, а ще й 7мі зуби треба буде видаляти, але обійшлося: знайшли свого лікаря-ортодонта - молоду талановиту дівчину, яка віддається своїй справі і живе нею (ми - харків´яни, брекети встановлювали в Полтаві).
Божа кульбабка• 09 октября 2025
Ответ дляaliceinwonder
ірригатор, airfloss, йоршики, електрична щітка, ополіскувач і йоршики після кожного прийому їжі, якісні пасти - apacare, curaprox 950, marvis
Стріляний птах• 09 октября 2025
Ответ дляСиджу тихенько
Це дитяча стоматологія що на Чорновола?
Сиджу тихенько• 10 октября 2025
Ответ дляСтріляний птах
Це дитяча стоматологія що на Чорновола?
Так