Весёлая морковка• 13 октября 2025
Простуда дитини 11 років
У понеділок ввечері дитина захворіла (сіплий хрипящій голос, горло дуже червоне, ніс, температура була 37 тільки у вівторок). Всі дні лікувалась дитина (полоскання сода+сіль, хлорофіліпт спрей, септефріл та самбукол від горла на/під язик, каплі в ніс). Схоже на звичайне грві, в п´ятницю ввечері почався сухий кашель, іноді відхаркуваний, додала полоскання фурациліном та хлоргексидіном. Вчора (це шостий день - ввечері температура 39, збилась - хоча повільно.
Сьогодні зранку сходили до чергового лікаря, прослухала сказала нічого не чує, горло сказала шикарне, хороше. Але: здали кров, результат буде сьогодні о 17.00, але все одно все призначив черговий лікар, і горло далі лікувати, від кашлю амброксол, і противірусні. Давати від кашлю і противірусні вже зараз чи чекати до вечора 17, щоб подивитись результати аналізів? Може потрібне буде щось інше...Температури поки що немає.
Стебель березы• 13 октября 2025
Ответ дляНаездница
Вообще то дитю 11 лет. Если там нет бос и не астматик, он уже и не нужен.
Вы не знаете контекста и индивидуальных особенностей ребенка. Автор может не осознанно упускать какие-то нюансы либо не знать о них.
✅ Коли небулайзер з фізрозчином має сенс у дитини 11 років
🌬 Сухий подразливий кашель — особливо нічний, коли повітря в кімнаті сухе.
→ Зволоження слизових зменшує подразнення, дитині легше заснути.
💧 Густе або важко відкашлюване мокротиння
→ Інгаляції фізрозчином роблять секрет менш в’язким, полегшуючи відкашлювання.
🌡 Після тривалої закладеності носа / стікання слизу по задній стінці
→ Інгаляції допомагають очистити верхні дихальні шляхи, полегшують дихання через ніс.
😷 Дитина не любить/не вміє користуватися інгалятором з мундштуком або спейсером, але потрібно доставити ліки в дихальні шляхи (наприклад, при епізодичній обструкції, але без діагнозу астми).
🌬 Під час одужання, якщо залишковий кашель заважає сну або навчанню, а легені чисті — фізрозчин може бути м’яким способом зменшити подразнення без ліків.
⚠️ Коли небулайзер не потрібен
Звичайний короткочасний кашель при ГРВІ без обструкції → достатньо вологості повітря та пиття.
Якщо дитина комфортно дихає, немає хрипів чи сильного подразнення.
«Для профілактики» — не має сенсу.
⚠️ Коли небулайзер не потрібен
«Для профілактики» — не має сенсу.
Колдунья-вещунья• 13 октября 2025
Ответ дляНаездница
Ну да, пусть сиропчик напродуцирует столько что ребенок будет кашлять не останавливаясь. Сейчас сиропы назначают крайне редко. Прям в минимальном количестве случаев
Ну якщо лікар призначив, то мабуть має сенс...Я не слухала дитину, щоб відміняти чи призначати. Є кашель коли слиз густий, що прям не можна ’вирвати’ з дихальних шляхів, от тоді Амброксол підійде і після інтенсивного відкашлювання, кашель йде на спад.