Байрактарна• 14 октября 2025
Всіх з Покровою!
14 жовтня дівчина, яка щиро бажає вийти заміж, може прийти в церкву саме до початку святкового богослужіння, поставити свічку біля ікони Покрови Пресвятої Богородиці, і попросити її про заміжжя, а також про щасливе сімейне життя.
Вдень у будинках печуть млинці і обносять ними кути житла, щоб задобрити домовика, а вечорами влаштовують гучні застілля.
У цей день потрібно робити дари бідним і сиротам, а також обкурювати будинку димком від підпалених гілочок яблуні або вишні – для благополуччя та удачі.
З давніх часів в народі збереглося багато прикмет на Покров. Зокрема, якщо господиня напече багато млинців, то в зимову холоднечу в будинку буде тепло. Незаміжні дівчата вважали, що якщо на Покров добре повеселитися, то можна знайти хорошого нареченого. З цією прикметою пов’язана і традиція звертатися до Богородиці у святковий день з благаннями про заміжжя.
У народній свідомості Покров Пресвятої Богородиці з’єднався і з першим сніговим покривом землі: вважається, що сніг, який випав на Покрову, володіє особливою силою. Якщо вмитися ним – то примножиш красу, збережеш молодість.
Якою буде Покрова – такою буде і вся зима.
Якщо сніг випав в цей день, то і Дмитрієв день 8 листопада буде сніжним.
Східний і західний вітер обіцяють сувору зиму, південний – м´яку, а північний – сніжну.
Якщо журавлі вже полетіли на південь, то зима буде холодною.
жар-птица Нюра• 14 октября 2025
Ответ дляМлинець Мій
Але є суспільство. І воно не розуміє тих, хто ходить до під москальських церков. Ви, доречі, зараз на службі маєте бути, а не тут сваритися. Християнки православні
Вы зайдите в тему вечернюю про Покров. Они и ночью 14-го в ней бесновались. Им всё равно. Не сегодня-завтра очередной массированный, в Киеве шахеды-разведчики и вчера и ночью залетали, а эти троллихи, что за рашу топят, как перед погибелью разыгрались.
Христя в тiстi• 14 октября 2025
Ответ дляБайрактарна
Якщо на Покрову відлітають журавлі, то зима буде ранньою і холодною.
Якщо дуб і береза на Покрову скинуть усе листя, то рік буде легкий, а якщо не все – до суворої зими.
До Покрови – осінь, після Покрови – зима.
Звідки на Покрову вітер дме, з того боку і чекай на перші морози.
Якщо на Покрову вітер південний – зима буде теплою, північний і східний – холодною, західний – сніжною.
Автор якби ви таку тему створили 2 неділі тому, було б цікаво, ділилися б історіями і прикметами, зараз ви розумієте наскільки то тригерно?
Христя в тiстi• 14 октября 2025
Автор ось календар. Від козаків і Гетьманщини 17-18 сторіччя до України в складі імперій
1 число - Покрови
Україна повернулася до нащадків.до історії. Ті десятки років по календарю в срср ніщо, історично було раніш ця дата
Це видання Києвопечерсткої лаври 1893 року на фото
1 число - Покрови
А що таке?• 14 октября 2025
Ответ дляМию чакри щоденно
Хто знає в який день покрив Бог матір Христову? Хтось коло неї тримав свічку?
Божа Мати покрила омофором, не її покривали
Мию чакри щоденно• 14 октября 2025
Ответ дляХристя в тiстi
То нарошне створено.
Христя в тiстi• 14 октября 2025
Ответ дляМию чакри щоденно
То нарошне створено.
Напевно
Людина, яка релігійна з цим вранці не побіжить на порадницю, розуміючи наслідки
Мию чакри щоденно• 14 октября 2025
Ответ дляА що таке?
Історія походження свята досить розмита: Свідчень про існування якогось особливого дня для вшанування саме покрови Богородиці у Константинополі в тогочасних грецьких джерелах не зберіглося. Перша згадка про його існування у Візантії і пізніше запозичення руською церквою належить Пахомію Логофету (XV сторіччя). Так само нема згадок про вшанування цього дня на Русі за часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого, хоча культ Богородиці набув широкого поширення на Русі вже за їхніх часів.
Онук Ярослава Володимир Мономах був автором молитви, в якій кілька разів згадана саме Покрова Богородиці. Це дає підстави стверджувати, що вшанування Покрова набуло поширення саме за його правління і цілком можливо було запроваджене окреме свято Покрови[7].
Поширеною також — насамперед в російській літературі — є версія запровадження церковного свята на честь Покрови Богородиці Андрієм Боголюбським що таким чином прагнув утвердити самостійний культ для Залісся — без згоди Київського митрополита та на знак об´єднання північних князівств навколо Владимира на Клязьмі. Ікона, написана з цього приводу, зображала Богородицю з обрусом на тлі церкви та над мирянами у молитві[10].
Водночас на Русі — в сучасних українських землях — вшанування Покрови поширювалося з XII століття без жодного зв´язку із Заліссям та його володарями.
Байрактарна
• 14 октября 2025
Ответ дляПускаю бісики
Це Гугл перекладач, 💯
Ви навіть не розумієте яку маячню вам переклало.
Нормально там все, розумію
Знаю французьку, вчила
жар-птица Нюра• 14 октября 2025
Ответ дляХристя в тiстi
Напевно
Да, истинно верующая спокойно сходит в Храм и выставлять не будет, как и в Православии это не принято, даже по крестику видно как носим.
А эти создают провокационные темы и удовольствие от боли получают.
Вчера люди продолжали умирать, кто пострадал от предыдущих обстрелов, а за жизнь других врачи борются. Моя хорошая приятельница всю жизнь прожила в доме на Печерске, куда шахед прилетел несколько дней назад, и знает соседей, что страшно пострадали, а один сосед по её дому вчера умер от ран, не смогли спасти.
Так что провокаторши-троллихи реально шабашат.
Брехушечка• 14 октября 2025
Ответ дляХачапууури
Ну так и едьте туда где 14 окт отмечается. Нет - живите и следуйте правилам страны, в которой живёте, а не со своим уставом скачете
А чому ж не державною?
ЯспАкойнаЯ• 14 октября 2025
Другий день Ви автор срач темою зміни дат розводити. Так нема чим зайнятись чи платять?
Блондинка в Законе• 14 октября 2025
Ответ дляПугачиха
На два тижні запізнились, Покрова була 01-го числа.
Ви свій день народження тепер теж на два тижні раніше святкуєте?
Христя в тiстi• 14 октября 2025
Ответ дляжар-птица Нюра
Реально воно тут було б ні до чого, і релігійній людині отримати оце вранці за панапку, а ще підтримати срачі всередині суспільства було б гидко
Христя в тiстi• 14 октября 2025
Ответ дляБлондинка в Законе
При чому тут світський календар до календарю релігійного, вище виклала скан зі календарю Києво Печерської лаври 1893 року , до приходу більшовиків, так сторіччя, навіть три сторіччя, наші пращури відмічали саме це релігійне свято, якому придавали велике значення козаки.
Блондинка в Законе• 14 октября 2025
Ответ дляХристя в тiстi
Відмічали цього дня, тільки в календарі він називався 1 жовтня. Ви якраз і перемістили релігійне свято в часі у відповідність до світського календаря.
Байрактарна
• 14 октября 2025
Ответ дляПугачиха
Завжди була 14 - то середина осені
Але в календарі то було 1 число
Ось і все
Але в календарі то було 1 число
Ось і все
жар-птица Нюра• 14 октября 2025
Ответ дляБайрактарна
Завжди була 14 - то середина осені
Але в календарі то було 1 число
Ось і все
Але в календарі то було 1 число
Ось і все
вам русскую вики принесла, которую правят в раше.
Стервочка• 14 октября 2025
Ответ дляПугачиха
Бред, сегодня праздник,14 октября
Ліплю вареники• 14 октября 2025
Ответ дляКудесница_с_пургеном
Удалено администрацией...
О як то по- християнському.
Стервочка• 14 октября 2025
Ответ дляБайрактарна
Спасибо) с праздником Вас
Ліплю вареники• 14 октября 2025
Ответ дляБайрактарна
Как она может быть 01 числа ? Если всегда праздновали 14
И даже все приметы про именно середину осени ( птицы, снег и т.д)
А як можна вірити в прикмети і святкувати релігійні свята ?
Ліплю вареники• 14 октября 2025
Ответ дляБайрактарна
Я можу хоч французькою
На французькому сайті
жар-птица Нюра• 14 октября 2025
Ответ дляЛіплю вареники
а им не дойдёт, они же тут и темы гадальные создают регулярно ))
Стервочка• 14 октября 2025
Ответ дляЛюблю кетчуп
З мозькалями святкуєте?
С украинцами, ВСЕ мое окружение отмечает сегодня, незамужние подружки в церковь идут) не знаю никого кто б отмечал 1 октября Покрову
Ліплю вареники• 14 октября 2025
Ответ дляБрюльтик
Вам какое дело, если вы вообще в церковь не ходите и для вас даты церковных праздников указывает президент?
Ооо як ви гарно методичку кацапську цитуєте .
75В• 14 октября 2025
Ответ дляБрюльтик
От хто сказав таку дурницю? Мені не президент так сказав, а священник в церкві, в яку ходжу багато років. Керівництво ЦЕРКВИ вирішило перейти на інший календар. Все! І свято в мене тоді, коли в моїй церкві святкова Літургія. Так, Покрова була 1 жовтня
Стервочка• 14 октября 2025
Ответ дляБлондинка в Законе
Так если Зе скажет, что ж поделать, будет праздновать
логики и здравого смысла у этих людей искать не нужно