Байрактарна• 14 октября 2025
Всіх з Покровою!
14 жовтня дівчина, яка щиро бажає вийти заміж, може прийти в церкву саме до початку святкового богослужіння, поставити свічку біля ікони Покрови Пресвятої Богородиці, і попросити її про заміжжя, а також про щасливе сімейне життя.
Вдень у будинках печуть млинці і обносять ними кути житла, щоб задобрити домовика, а вечорами влаштовують гучні застілля.
У цей день потрібно робити дари бідним і сиротам, а також обкурювати будинку димком від підпалених гілочок яблуні або вишні – для благополуччя та удачі.
З давніх часів в народі збереглося багато прикмет на Покров. Зокрема, якщо господиня напече багато млинців, то в зимову холоднечу в будинку буде тепло. Незаміжні дівчата вважали, що якщо на Покров добре повеселитися, то можна знайти хорошого нареченого. З цією прикметою пов’язана і традиція звертатися до Богородиці у святковий день з благаннями про заміжжя.
У народній свідомості Покров Пресвятої Богородиці з’єднався і з першим сніговим покривом землі: вважається, що сніг, який випав на Покрову, володіє особливою силою. Якщо вмитися ним – то примножиш красу, збережеш молодість.
Якою буде Покрова – такою буде і вся зима.
Якщо сніг випав в цей день, то і Дмитрієв день 8 листопада буде сніжним.
Східний і західний вітер обіцяють сувору зиму, південний – м´яку, а північний – сніжну.
Якщо журавлі вже полетіли на південь, то зима буде холодною.
Мотористка• 14 октября 2025
Ответ дляМию чакри щоденно
Це все язицькі традиції.
Ну про то и говорю. А тут календари, патриархаты... История народа глубже и мудрее любых церквей.
Курочка• 14 октября 2025
Ответ дляПьяная вишня
То ви і в церкву вже сходили?
Московського патріархату?
Вы удивитесь сколько на Захидной церквей конкретно московского патриархата.
И эти люди отправляют мужиков на войну против рашистов -ходят целуют ручки попу который имеет ’общее с Кириллом,’и который благословляет на убийства украинцев.
Ліплю вареники• 14 октября 2025
Ответ дляSvitlo_
Владі коритись потрібно, але не в духовних питаннях.
Кесарево - кесарю, боже - Богу.
Тут так , а тут інакше .
Блондинка в Законе• 14 октября 2025
Ответ дляМию чакри щоденно
А до чого д.народження людини до свята, яке святкує церква країни, що вбиває народ сусідньої держави.
Церква не країни- Церква дім Божий. Новий Рік раша теж 1 січня святкує, живіть з цим, або перенесіть, наприклад на 1 вересня.
жар-птица Нюра• 14 октября 2025
Ответ дляМатьЧасть
Зачем вы ним пользуетесь?а другим за праздники тыкаете?
Тут или крестик снимите или трусы натяните
А то пук в лужу получается)
Пока вы и без трусов и без крестика.
Как и в такой день для вас терпимости в вас нет, тянет вас мракобесием заниматься.
МатьЧасть• 14 октября 2025
Ответ дляжар-птица Нюра
Пока вы и без трусов и без крестика.
Диагноз пошёл.
А так хорошо начали
Пс. А какой день-то?)
А так хорошо начали
Пс. А какой день-то?)
75В• 14 октября 2025
Ответ дляБлондинка в Законе
Та як так? Тож 14 січня має бути, якщо сьогодні Покрови
Ответ дляКурочка
В моєму містечку на Рівненщині - 3 московські, одна українська. І дві московських відкрилось вже після 14 року. А московська в центрі міста транслює все служіння через гучномовці на все місто. І владу це задовільняє.
Ліплю вареники• 14 октября 2025
Ответ дляМатьЧасть
А то пук в лужу получается)
🤮🤮ви ходите до церкви ?
Блондинка в Законе• 14 октября 2025
Ответ для75В
Я про ваше святкування Нового року, яке ви святкуєте разом з рашею, і нічого, не переймаєтеся з цього приводу.
Ліплю вареники• 14 октября 2025
Ответ дляSvitlo_
Що тут так, а тут інше?
Ну чому ви вважаєте що ваше трактування правильне ?
ШанельКуКу• 14 октября 2025
Ответ дляХачапууури
Ну так и едьте туда где 14 окт отмечается. Нет - живите и следуйте правилам страны, в которой живёте, а не со своим уставом скачете
Та поверьте, все бы поехали очень быстро, если бы границы открыли! А патриоты с ЗУ и на русском научились бы говорить, чтобы выехать!!!
В дань кому я в 50 лет начну менять правила своей жизни???
жар-птица Нюра• 14 октября 2025
Ответ дляМию чакри щоденно
В мене свекруха з роду священнослужителів( від Святогорської лаври , Ізюм, до Луцька і Чернівці її дядьки і діди-прадіди служили в церквах. До неї в школі був боулінг страшний, бо дочка попа, хоча вона закінчила школу з золотою медаллю (талановитий рід і далі: професори медицини, проекти університетів, почесні громадяни міста і зараз родичі), то забули ту медаль виписати.
Верю. Общалась и читала много.
Самое забавное, что уже в 90-е особо ярая завучка, что стыдила нас в школе, ударилась в религию, давай в школу священников приглашать, чтобы святили классы, даже прессу звала, чтобы показали.
Вообще, в 90-е в священники и жульё рвануло. Хотя очень старенький батюшка из монастыря мне в 90-м сказал, что священники сами перед Господом ответят, но не воспринимаю оборотней по жизни.
Ліплю вареники• 14 октября 2025
Ответ дляШанельКуКу
Не говорили і не будемо говорити .
Ви чому раніше не виїхали ?
Ответ дляжар-птица Нюра
Верю. Общалась и читала много.
Ще Христос сказав, що коли Він відійде від землі, то війдуть в стадо люті звірі, що не будуть щадити стада.
Христа теж розіп´яли священники. Так що нічого нового.
75В• 14 октября 2025
Ответ дляБлондинка в Законе
А я вас питаю, чому у вас новий рік 1 січня, якщо має бути 14 січня по вашому календарі?
Кудесница_с_пургеном• 14 октября 2025
Ответ дляСвій варік
Тобто Вам все одно, чи то московський патріархат?
Чи йде відсоток Ваших подач на СВО?
Какаяразніца?
Чи йде відсоток Ваших подач на СВО?
Какаяразніца?
Мне все равно я же написала православная одна церковь
жар-птица Нюра• 14 октября 2025
Ответ дляЛіплю вареники
Не говорили і не будемо говорити .
Ви чому раніше не виїхали ?
Вы лучше уточните, какого пола этот ШанельКУКУ, что ему границы в 50 лет закрыты))
75В• 14 октября 2025
Ответ дляБлондинка в Законе
То раша чомусь святкує 1 січня, а в її календарі має бути 14. То до них мають бути питання
Курочка• 14 октября 2025
Ответ дляSvitlo_
Как раз про ваши места хочу написать.
Читала что с Почаева в конце распада союза отослали украинских священников в далёкие российские места а сюда завезли россиян.
Это подтвердило и то что
лет 15 назад я туда ездила,и экскурсовод -священник с россии, говорил,что не понял зачем его оттуда назначили сюда на службу?!если там у них достаточно земли и людей .
Ну а почитать сколько на данный момент попов сдают украинские военные позиции это надо быть вообще отбитым ходить в церковь которая молится вместе с Кириллом,благословляющим на убийства украинцев.
Посмотреть хотя бы на крестные ходы этих баб в платочках и юбках до полу,они же разорвать всех готовы,но зато, бть,верующая,которая при слове ад падает в обморок
Это подтвердило и то что
Затишне кубло• 14 октября 2025
Ответ дляКурочка
Скільки? У львівській області- жодної!
Курочка• 14 октября 2025
Ответ дляЗатишне кубло
Скільки? У львівській області- жодної!
Вот как раз про Львовскую я читала совсем недавно,одна из областей которая избавилась от этих фсб-шников почти на сто процентов.
Но лишь потому что там много католиков))
Курочка• 14 октября 2025
Ответ дляЗатишне кубло
Скільки? У львівській області- жодної!
І зауважу
Процес триває,але незважаючи на війну,досить повільно.
Ось так було і змінилося на ’не дуже’ статистику все рівно!!!
Блондинка в Законе• 14 октября 2025
Ответ для75В
Звідки ви знаєте коли у мене Новий Рік? І мене на відміну від вас не тригерить що моє свято співпадає з чиїмось. Може мій ДН співпадає з Пуйлом , то що мені тепер заново народитись?
ТаЕщеОптимистка• 14 октября 2025
Ответ дляЗдохниПуйло
Скільки ракет їм не освятить кіріло, а вони бігають і донатять на мацкву
Хоч я і прихильник нового календаря, але ж, чкщо по чесному, вони від´єдналися від мацкви і самі по собі тепер.
Завжди лишаться люди, які ні за що не приймуть київський патріархат, навіть під страхом смерті. Бо так їм внушали з дня започаткування київського. Що ти це секта самопроголошена, без благословіння і дозволів священого синоду.
То їм або лишитись в своїй старій цекрві зі старими уставами, або взагалі ніде. І отриманий Томас вони не признають, навіть якби всв зп нього проголосували, а не 2 (в тому числі самий головний константинопольський), вони все одно б шукали приводу не визнать дійсними ці дозволи. Віджав київський патріархат церкви, то люди пішли зі священником (ненавиджу слово батюшка, воно чисто московське), молитимь десь по хатах і підвалах. Як ото вкінці 90х протестанти різні баптисти, п´ятидесятники молились по хатах і люди не сприймали їх за церкву, а казали, що вони сектанти. Хоча вони признані хрестияни, як і православні. Вже пізніше почали помагать їм з за кордрну і набудували церков.
Ну, короче, най ходять люди в церкви, які їм до душі. Аби ходили. Ми всі хрестияни. Мені подобається ідея зі зміною календаря. Особливо Різдво перед новим роком. Як і в православних, наприклад, в Європі. Але наші люди противляться. Всруся, а не покорюся.
І шкода, що в нас це роз´єднання.
Нагпдую, що юліанмький календар ввели совєти в 1918 році. До цього ваші всі предки жили за григоріанським.
Але ваші прабабусі легко взяли і перекреслили традиції своїх батьків і дідів. Їм сказали, вони і перейшли. То чого ж ви противитесь????
Всього 3 покоління, а ви четверті святкують Покрову 14 жовтня. За що ж ви так тримаєтесь, люди?
І прикмети підтягнуті ясна річ вже під цю дату. Певно, колись були і інші прекмети. Але їх вже нема.
Тут враження, що аби наперекор
І шкода, що в нас це роз´єднання.
Тут враження, що аби наперекор