Дама с собачкой• 14 октября 2025

Критические дни в СССР. Постиранные тряпочки вместо прокладок

Помните?Соседки их стирали и развешивали во дворе.
Сметчица• 14 октября 2025
Ответ дляКоли мовчу- приємна жінка
Конечно помню. Я 1976 года рождения. И немного застала этот период. Месячные у меня начались в 11 лет. Тряпочки замачивали в холодной воде несколько раз, чтобы вымыть кровь. А потом в выварке кипятили с порошком. Потом все остывало, полоскали, сушили. Такую великую страну просрали, капец.
Справедливости ради, тогда не было у нас олвейсов еще)
Хропочка з гривкою• 14 октября 2025
Ответ дляДама с собачкой
БОЖЕ УПАСИ И СОХРАНИ.БУДЬ ОН ПРОКЛЯТ!
Для спаси и сохрани у вас дофига тем про союз
Olga_72• 14 октября 2025
Ответ дляМудрецыха мира
І що дивно-замочувати треба не в холодній воді, а в гарячій, бо від холодної води кров звертається і залишається на тканині, а від гарячої легко відстірується.
Навпаки.
nabludatel• 14 октября 2025
Ответ дляСметчица
Але вони уже активно використовувалися в розвинених державах.
Olga_72• 14 октября 2025
Ответ дляХропочка з гривкою
С хера ли он был в дефиците?
Період ’застою’ та ’бавовняна справа’ (1970-ті – 1980-ті роки):

Хоча Узбекистан був головним постачальником бавовни в СРСР і мав величезні обсяги виробництва, в кінці 1970-х - 1980-х роках вибухнув масштабний корупційний скандал, відомий як ’бавовняна справа’ (або ’узбецька справа’).

Керівництво Узбецької РСР протягом багатьох років фальсифікувало звітність про збір бавовни, щоб виконати завищені плани, отримуючи при цьому мільярди рублів за неіснуючу продукцію.

Це означало, що на папері бавовна була, але фактично її бракувало для забезпечення потреб легкої промисловості СРСР, що поглиблювало дефіцит готових бавовняних виробів (пелюшок, рушників, шкарпеток, тканин) у магазинах в той період.
Хропочка з гривкою• 14 октября 2025
Ответ дляOlga_72

Я 73 року народження 4 клас це був 84 рік. На праці шили фартухи. Замок пішли в ’дитячий світ’ і вибирали на фартух тканину. Потім нічні сорочки. А потім кожного літа купляли тканину, там же розкривали (були столи розкопок в магазинах з тканиною) і вдома я шила сама собі. В чергах точно не стояли. А пелюшки ще до школи я купляла за копійки, щоб лялькам щось пошити, бо мама клаптиків не давала
Леді Душка• 14 октября 2025
Ответ дляМаргариткаW
не брешите, не было дефицита марли и ваты. и стоили они копейки...
Таки узнала у своей мамы - работницы аптеки.
Даже в нашем убогом пгт, с ужасным снабжением, вата и марля были в изобилии. Никакого дефицита не было, стоили они копейки и тряпки стирал очень специфический контингент.
НуКаНаКа• 14 октября 2025
Ответ дляЛеді Душка
мда, специфічним контингентом називати тих, хто прав ганчірки для місячних... то в и у нас не інакше як з еліти...
Швендяю містами• 14 октября 2025
Тряпочки не помню. Пользовались ватой. После использования выбрасывали
Olga_72• 14 октября 2025
Ответ дляХропочка з гривкою
Я майже ваша ровесниця. Але на труди коли треба було шити труси мені не змогли купити відріз тонкої тканини. Вже був дефіцит. Продавались тільки пелюшки з капюшоном. Вся школа знала що у мене на трудах труси з капюшоном.
Швендяю містами• 14 октября 2025
Ответ дляМудрецыха мира
В холодной
Швендяю містами• 14 октября 2025
Ответ дляЛЮБА
Так ту марлю и вату найти надо было … в аптеке да же по знакомству фиг купишь …
Полно было ваты, просто завались
Мудрецыха мира• 14 октября 2025
Ответ дляНуКаНаКа
Моя ви хороша)), я 80 року народження з богом забутого на той час містечка, напралася я тих тряпочок добряче. Прокладки вперше побачила в 98 році, тому добре знаю як відпирати кров
Так і 78 року народження напралась тих тряпок холодною водою, вони все одно не відперались, як треба, а тепер спробувала гарячою. Та то таке, -моя справа запропонувати
Хропочка з гривкою• 14 октября 2025
Ответ дляOlga_72
може в різних містах було по різному. Труси з капюшоном це круть))
Olga_72• 14 октября 2025
Ответ дляМудрецыха мира
Не вийде у вас приховати труп. Спочатку треба замочити в холодній воді, запрати, потім виварити. А ще краще замочити в пергідролі. І звідки б у мене були такі знання, якщо б були прокладки, вата, і все викидалось?
Леді Душка• 14 октября 2025
Ответ дляНуКаНаКа
Нет. Из простой семьи. И никому в голову не приходило таким заниматься. Купил, использовал, выкинул.
Olga_72• 14 октября 2025
Ответ дляХропочка з гривкою
Так, круть. 30 років закінчення школи і ще ніхто не забув труси з капюшоном. Уявіть що я тоді пережила.
Скоро_вчера• 14 октября 2025
Ответ дляЭтаваНиМожетБыть
А кто тряпочки делал из ситца или сатина? Вы про тряпочки только в теории знаете?
Нет. Що було з того і робили.
Хропочка з гривкою• 14 октября 2025
Ответ дляOlga_72
А в мамы на роботі жіночка була майстриня, то вона із боксерських рукавичок пошила собі шкіряну куртку. Ну це вже в 90 , коли стали модні куртки з кусочків. А ще вона зшила шикарнючу червону сукню, з бархату. І тільки в двотисячних призналась, що вона була з чотирьох прапорів. Були такі великі, з одного боку напис, або вишивка, а інший був чистий.
Меня много• 14 октября 2025
А вы знаете про термин ’менструальная бедность’? И это не о прошлом веке. Это наше время. И это Европа ( !?)
В Соединенном Королевстве, по статистике 2017 года, 10% девочек не могли позволить себе тампоны и прокладки. В Кении их доля оценивается в 50%. В Индии около 12% девочек и женщин не имеют возможности купить средства гигиены, необходимые во время месячных.

Два года назад (2018) Шотландия стала первой в мире страной, начавшей предоставлять бесплатные тампоны и прокладки в учебных заведениях. Власти пошли на эти меры после опроса более двух тысяч учащихся, показавшего, что 25% из них имеют сложности с доступом к гигиеническим принадлежностям, необходимым в период менструации.

https://www.google.com/amp/s/meduza.io/amp/feature...
Скоро_вчера• 14 октября 2025
Ответ дляНичеНипанимаю
Не врите .никто публично не сушили.
Тряпочки бьіли,да.
Ви краще напишіть ,чим користувались до совка.
Сушили вдома. Взимку на батареях, в спальні, щоб ніхто не бачив.
Не розказуйте мені 50-річній. Моя мати так робила і я.
Моя мати про прокладки взагалі не чула.
Я про них дізналася років так в 17. І то випадково і не від неї. Але ті прокладки були,- таке собі. Незручні і не дуже практичні.
Скоро_вчера• 14 октября 2025
Ответ дляЛапка
Как всегда обгаживают СССР по методичкам своим. Сейчас намного хуже и страшнее люди живут, прав нет у населения.
І тогда не бsло никах прав. Как партия скажет,- так и будет. Не романтизируйте совок. Там всё было обманом и иллюзией.
Хропочка з гривкою• 14 октября 2025
Ответ дляOlga_72
Недобрі в вас були однокласники. Зовсім недобрі. Та і вчителькаитакож. Вона ж напевне чула це і ніяк не припинила. Наша навпаки любила щось переробляти і завжди найкрупніші речі виходили в тих, хто приносив не новий клапоть тканини, а щось стареньке, ношене. Чи спідницю, чи плаття. Вона їм завжди допомагала
Меня много• 14 октября 2025
А как вы думаете, фермерши в Канзасе, в Айове массово пользовались прокладками в 50-х? Суть наше село. И стиральных машин с памперсами у них тоже не было в свободном доступе.
Olga_72• 14 октября 2025
Ответ дляХропочка з гривкою
Ага, ’Таня - пододеяльник’ в нас також була. Бо плаття шила з відрізу тканини, з якого у когось була підковдра. То так до кінця школи за нею так це і тягнулось.
Вилосипедниця• 14 октября 2025
Ответ дляКарамбулкул
Мне 51. Помню. Не стирали, выбрасывали.
Развешенных на балконе не помню.
Ну вы ж понимаете, что автору понагнетать и обосрать ссср нужно)
Хропочка з гривкою• 14 октября 2025
Ответ дляOlga_72
Капець. Ото в вас дітки були.
Дайте згадаю• 14 октября 2025
Ответ дляМудрецыха мира
хоспади....где вы такие *умные* беретесь
Olga_72• 14 октября 2025
Ответ дляМеня много
Ви не помилились темою? Тут мамочки. Мені складно уявити порадницю що пам`ятає, як сусідка в 1950 році вивішувала тряпки. Їй зараз від 80 до 90 років.
Додаю напруги• 14 октября 2025
тоже застала немного этот период. У мамы был такой ’спецпакет’, в нем хранилась стопка этих марлечек-тряпочек всяких на критические дни. Делали их из старого трикотажа: маек, ночнушек, трикотаж отлично впитывал. Потом и я пользовалась ими же. После использования они откисали в холодной воде, воду меняли, пока они максимально не откиснут, как всё закончилось - ставили это ведро и вываривали с порошками-отбеливателями, получалось все белоснежное.
У нас не было балконов, жили в небольшом поселке, вывешивали на улицу, но не как постыни-парашюты, а за уголок по 2-3 штучки в уголочке двора на краю веревки. Все высыхало, потом складывали их и снова в тот же пакет до след.раза. Никаких бурых пятен на всеобщее обозрение не было.