ТрамвайGirl• 14 октября 2025

Ціни взагалі призупиняться хочаб трохи... на квартири?

Ато тільки в гору
Та прям багіня• 14 октября 2025
Ответ дляФруктЕщеТот
не старайтесь,не дойдёт им
Шкода
мимАпроходила• 14 октября 2025
Ответ дляNathalie27
У нас далеко не по всій території країни ведуться бойові дії. Та і попит на житло не падає. А пільгові програми цей попит підвищують.
По законам рынка в воюющей стране цены на недвижимость падают потому, что денег у населения нет. А у нашего населения в войну- деньги есть. Вот и все законы экономики
viter33• 14 октября 2025
Ответ дляNathalie27
Чому Ви впевнені, що фінансування закінчиться? Коли це може статися?
За пару міс після закінчення/призупинення війни
Ніхто роками по десятки мільярдів Є в нас не закачуватиме
БоВжеВільна• 14 октября 2025
Ответ длямимАпроходила
Вы прикалываетесь? Война уже случилась. Цены на недвижимость только растут. Что должно случиться, чтобы они упали? Ваши варианты?
Інопланетяни захватять Землю?
Масяня Я• 14 октября 2025
Ответ дляМеряю линейкой
Они растут благодаря вливаниям - различным выплатам. Это не будет продолжаться бесконечно
Вы цены на стройматериалы видели? Отсюда и рост первички. А вторична за ней тянется. И дешевле увы не будет.
Файна дівка• 14 октября 2025
Купила квартиру в новобудові рік тому (Київ), зараз ціна на подібну в тому ж будинку +10 тис у.о.
Та прям багіня• 14 октября 2025
Автор, вас цікавлять ціни, так на кого ви нас тут покинули і пішли.
Чи вже з рієлтером на огляді квартири?
Масяня Я• 14 октября 2025
Ответ дляФайна дівка
Аналогично. И не могу сказать, что прямо резко подорожало. Дорожает понемногу, но постоянно. А эти байки про снижение цен на недвигу еще до войны здесь были. Только по факту они снизились в первый год полномасштабки, а потом опять вверх пошли.
Маска-0b9f• 14 октября 2025
Ответ длямимАпроходила
Вариант первый - Запад отказывается финансировать Украину.
мимАпроходила• 14 октября 2025
Ответ дляБоВжеВільна
Інопланетяни захватять Землю?
Разве что так. И то - если они высадятся где-то в северной америке - цены в Киеве будут стабильно расти)
Файна дівка• 14 октября 2025
Ответ дляМасяня Я
Саме так, ціни поступово лізуть вверх.
Дорогі будівельні матеріали, робоча сила і попит населення стимулюють до зростання. І ще, це столиця, вона завжди була актуальною
Гарантую неперелевки• 14 октября 2025
Скільки цьому форуму років, стільки існує секта ждунів обвалу цін на нерухомість.
мимАпроходила• 14 октября 2025
Ответ дляМаска-0b9f
Запад будет финансировать Украину и дальше по одной простой причине - не просто так он в нее столько денег закопал.
Только это финансирование будет иметь несколько иную форму - ’запад’ придет на теперь уже свои земли и будет тут жить и работать. Что так же не приведёт к падению цен на недвигу
ЛижТолько• 14 октября 2025
Ответ дляМаска-0b9f
проблема в том, что жилье разрушается, а новое не строится.
То есть условно в продаже есть 1000 квартир, а разрушено сто тысяч. И в этом смысле продавцу квартиры не надо делать цену, подъемную для всех 100 тыс, он продаст ее одному, у которого есть деньги.

В Киеве строится сейчас только дорогая недвижимость, которую и до войны мало кто мог себе позволить.
ЗабежАЛОЧКА• 14 октября 2025
Ответ длямимАпроходила
Нет. Еще обещают 2 млн переселенцам из числа убд с ноября. Это цены еще больше размотает
Можно поподробнее
Почемучечка• 14 октября 2025
Автор, сколько дадите за мою трешку в Харькове ?
мимАпроходила• 14 октября 2025
Ответ дляЗабежАЛОЧКА
Можно поподробнее
С 22 ноября, если не ошибаюсь, новая программа - регистрация будет через дию. 2 млн на первый взнос на жилье, покупку или погашение уже существующей ипотеки.
Мир Мир Мир!• 14 октября 2025
Ответ дляNathalie27
Так я у Вас питаю. Яким чином криза знизить ціни на житло у Києві, якщо наслідком цієї кризи є ріст цін на все?
Під час глобальних криз у країні діють інші економічні механізми, ніж у випадку товарів масового споживання.
Люди втрачають доходи, стабільність і впевненість у майбутньому.
Кредити стають або недоступні, або занадто дорогі.
Міграція зменшує кількість потенційних покупців у Києві (частина людей виїхала або не планує купувати житло в зоні ризику).
Отже, попит падає, навіть якщо будівництво подорожчало.
А ринок реагує саме на попит, а не лише на собівартість.
Будівельні компанії, що мають незавершені об’єкти, кредити або зобов’язання перед інвесторами - змушені (щоб не заморозити капітал) знижувати ціни, пропонувати розстрочки, бонуси, ремонти тощо.
Тобто ринок стимулює продаж, а не прибуток.
Інфляція не однакова для всіх секторів, бо коли ми кажемо “все подорожчало” - це стосується насамперед їжі, палива, комуналки, будматеріалів і тд.
Це споживча інфляція, але не інвестиційна.
Житло - не продукт першої необхідності. Люди можуть відкласти купівлю, що знижує попит, і тому ціни можуть падати навіть під час загальної інфляції.
Якщо говорити локально про Київ, то він безпосередньо не на лінії фронту, але є ризик ракетних атак, інвестори все ж бояться вкладати гроші в об’єкти з невизначеним майбутнім, страхові та банківські механізми не гарантують безпеки угод. Тож цілком логічно, що ризик знижує вартість активів, навіть якщо все інше дорожчає.
Немаловажно, що зараз багато людей чекають кращих часів, що означає менше реальних покупців, більше тих, хто просто «моніторить» ринок.
Як наслідок — ціни на нерухомість можуть стагнувати або знижуватись, попри інфляційний фон.
Також окрема історія зі збільшенням видачі грошей державою військовим, впо, убд, тощо - в перспективі цей фактор може створити ефект ’мильної бульбашки’ на ринку нерухомості.
мимАпроходила• 14 октября 2025
Ответ дляМир Мир Мир!
Вы все так хорошо расписали.
А не замечаете, что реальность отличается кардинально?
Мир Мир Мир!• 14 октября 2025
Ответ дляNathalie27
Не зовсім так, ці програми штучно підвищують попит в окремих сегментах нерухомості, тобто вгакше кажучи - штучно розігрівають ринок.
Історія знає безліч прецедентів, коли ’лекгі, дешеві гроші’ призводили до подальшого обвалу ринку.
Мир Мир Мир!• 14 октября 2025
Ответ длямимАпроходила
Вы все так хорошо расписали.
Закони ринку - вони глобальні, навіть якщо зараз вам здається, що це не так.
Мій комент 50 відповідає на ваше питання.
Якщо зовсім коротко - кредити впо і виплати сім´ям військових на дуже короткий термін роблять видимість зміни правил гри. Але макроекономіку не обманеш.
Їжак в панчохах• 14 октября 2025
Ответ дляМир Мир Мир!
В теорії можливо і так, але хто знає, коли і як закінчиться війна?
Люди, які мають гроші і не мають житла, не планують виїздити, звичайно купуватимуть.
Мир Мир Мир!• 14 октября 2025
Ответ дляЇжак в панчохах
Питання в іншому - точкові покупки квартир (поняття загального ринку нерухомості набагато ширше і включає не лише квартири, щоб вже вірно говорити про процеси) тотально не впливає на увесь ринок нерухомості, і тим більше ніяк не регулює ймовірної мильної бульбашки, - тобто квартири дешевого й середнього сегменту і надалі потроху купуватимуть/продаватимуть, але це не зможе тотально вплинути на лопання цієї бульбашки.
Їжак в панчохах• 14 октября 2025
Ответ дляМир Мир Мир!
Зупиніться!
Війна триває і ніхто не зможе зпрогнозувати її наслідки і вплив на наш ринок нерухомості.
Я про те, що ніякі попередні прогнози не працюють, якби нам не хотілось.
І, як наслідок, колись пл результатам нашого ринку, прогнози і чинники впливу зміняться.
Але ви вперлись, бо вам так хочеться?!
Нехай буде так, я щиро бажаю, щоб цвни впали до доступних і всі змогли придбати собі житло!
Мир Мир Мир!• 14 октября 2025
Ответ дляЇжак в панчохах
Зупиніться!
Але ви вперлись, бо вам так хочеться?!
Я не роблю прогнозів. Я спираються лише на поточні факти.
мимАпроходила• 14 октября 2025
Ответ дляМир Мир Мир!
Вы шутите сейчас, да?
Если вы обращаетесь уже к макроэкономике - то становится понятно, что цены на рынке Украины толкает вверх мировая экономика. И будет толкать.
Файна дівка• 14 октября 2025
Ответ дляМир Мир Мир!
Що спостерігаю я - оренда у величезному попиті!
Як у Київі, так і на заході України

Я і мої знайомі купили квартири в цей період саме як інвестицію під оренду.
Ніхто не пошкодував, інвестиції працюють, ціна на них росте.

Не бачу факторів, окрім воєнних дій тут, для зниження вартості житла

Розглядала до 22 року одну квартиру (Київ), ціна була 70 тис, купила подібну в тому ж ЖК у 24 році за 56 тис, на сьогодні її вартість 66-70 тис
Мир Мир Мир!• 14 октября 2025
Ответ длямимАпроходила
Вы шутите сейчас, да?
Про які саме макроекономічні процеси мова? ))
мимАпроходила• 14 октября 2025
Ответ дляМир Мир Мир!
Наверное про растущее население и соответственно спрос на жилье? Не?
Їжак в панчохах• 14 октября 2025
Ответ дляМир Мир Мир!
Ще раз!
Ви володієте інформацією, як, коли і чим закінчиться війна?!