Первоклашка Я• 07 ноября 2025
Українських жінок безкоштовно навчатимуть ягідному та горіховому агробізнесу
В Україні відкрито набір на безкоштовну навчальну програму Scaling Up Academy для жінок, які працюють або планують розвиватися в ягідному, горіховому та інших напрямах агробізнесу, пише SEEDS.
Учасниці програми отримають сучасні знання про розвиток бізнесу, переробку й експорт агропродукції, зможуть брати участь у практичних лабораторіях з експертами, отримати індивідуальні консультації для розвитку власного проєкту та долучитися до мережі жінок-однодумниць із різних регіонів України, повідомляє Асоціація «Ягідництво України».
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Ви можете просто так запустити виробництво з переробки?
То чому ж в моєму регіоні де ягоди скрізь - жодного немає?
Ніхто просто так не запустить виробництво з переробки, не маючи мільйонів. Це пересічним українцям взагалі нафіг не треба.
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
То для чого взагалі вузи? Закривайте і нехай всі вчаться в ютубі
А ви пропонуєте відкрити вузи по переробці ягід і горіхів? Виділити під це пару лямів з держбюджету?
Коржик• 07 ноября 2025
Ответ дляЛатвийские_Номера
Я би повчилася бо маємо землю але гуляє. То що пишуть ’у вільному доступі все є’ то фігня все. Я так теж думала про теплиці, здавалося все передивилася, все вивчила, така розумна. А по факту виявилося що оці всі блогери то фігня, і на шматочках порад нормально цілісну картину не уявиш і не вибудуєш. І щоб ці шматочки систематизувати і ’довести до ладу’ треба витратити купу часу і зусиль і то,все передбачити не вдасться. В мене перша спроба була взагалі провальна, навіть думала на наступний сезон вже не зв´язуватись з теплицею. Хоча рік я все вивчала, написала навіть чималу ’методичку’ для себе. Але за зиму трохи заспокоїлася і вирішила спробувати ще раз. Вже чотири сезони з теплицею, нарешті щось почала розуміти, логіку, принципи, що коли робити, на що звертати увагу, коли які добрива і т.д. Але до ідеалу ще далеко.
Учиться у блогеров, это сюр для меня. Муж теплицу и сауну, построил самостоятельно лет 20 назад, просто собирая информацию на строительных форумах, читая справочники. В ролик длительностью 1 минута, никакой блогер не впихнёт полезную информацию.
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Ответ дляЛатвийские_Номера
Інші люди дадуть структуровану і підготовану базу, пояснять на що звертати увагу, нюанси, технологію. І це зекономить мінімум декілька років невдалих експериментів. Якби так було все просто з самоосвітою то і в вишах не потрібно навчатися, література вся в доступі, сили вивчай, аналізуй. Але в тому і цінність освіти що цей процес спрощують, відсікають зайве, структурують і подають.
Вам потрібна освіта для того щоб вирощувати овочі в теплицях? Ви готові за це платити, серйозно?
Борисфенка• 07 ноября 2025
Ответ дляЯнка-угомонись
А ви готові вкласти гроші в теплицю і насіння і думаєте, воно там все саме виросте?
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Виявляється в нас ще є на кому заробляти. Коучі з успішного успіху, тепер в минулому, продаємо тепер знання як виростити огірки.
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
Я все життя вкладаю в насіння і вирощую овочі, для себе. Мені для цього освіта непотрібна. Я не думаю, я не теоретик, практик. Я розумію, які потрібні масштаби, для виробництва. Тому все що там зверху на пишаються впарити, немає іншого сенсу як заробити на данному проекті
Ответ дляЛатвийские_Номера
А ще додайте, що я дивлюсь в нас. Цим бізнесом люди займаються без освіти. Щось корисне для себе візьмуть.
Борисфенка• 07 ноября 2025
Ответ дляЯнка-угомонись
Як казала моя мама ’Якщо рука не набита, то хоч морду набий’.
Ви вирощуєте все життя, у вас неміряно досвіду і теоретичних знань також, а курси пропонують для тих, хто теплицю в очі не бачив.
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Чому ви вирішили що гроші з бюджету. Там навчатимуть аж 30 жінок. Звичайна грантова програма від міжнародного фонду.
Звідки гроші? Гранти хто платить, який фонд?
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Там і не йдеться мова про пересічних українців.
А про яких йдеться?
Ответ дляЯнка-угомонись
Чого. От в нас є село. Де всі люди мають теплиці. От поїдуть жіночки навчається і відкриють завод з переробки.
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Так мова ж не про пересічних українців.
серьйозно? Ви уявляєте скільки треба грошей на завод?
Ответ дляБорисфенка
Неправда. Курси пропонують тим хто працює в цій сфері, або подібній і буде відбір, а не для всіх бажаючих.
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
В тексті зверху читали формулювання. ´для жінок, які працюють або планують розвиватися в ягідному, горіховому та інших напрямах агробізнесу, пише SEEDS´. Вони тільки планують, а їм тут гроші на відкриття заводу.
Борисфенка• 07 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
Я так зрозуміла, жінкам, які збирають чорниці або вирощують полуницю, пропонують переробні заводи відкрити.
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Ответ дляSvitlo_
А завод с фламінгами вже побудували, для всіх бажаючих працювати? Чи не на часі? треба навчати як переробити горіхи. І бажано з дипломом, про вищу освіту.
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Ответ дляБорисфенка
За текстом так. Але виявляється тепер що це не для всіх. Ще не точно.
Мию вікна у мороз• 07 ноября 2025
це для мне мабуть курси.
зібрала 6 мішків горіхів з дерева. куди дівати? буду експортувати.
Хто там за кордоном? Відправлю вооські горіхи новою поштою по 60 грн/кг.
А ще переробку відкрию. Будемо молотками всією родиною ввечері після роботи їх бити на бабочку і четвертинку. Екофлоу ввімкнемо, бо світла немає найчастіше ввечері і будемо бити, щоб за 1 годину набити 0,5кг і продати за 300 грн.
Янка-угомонись• 07 ноября 2025
Ответ дляМию вікна у мороз
це для мне мабуть курси.
Дякую за настрій.
Борисфенка• 07 ноября 2025
Ответ дляЯнка-угомонись
Та бачу, що це невеличкий грант ’А давайте будемо чомусь вчити, бо гроші треба використати і відзвітувати’.
Оно вище форумчанка гарно про ’горіхову переробку’ розповіла трьома реченнями. А ці будуть на курсах півроку мусолити, як молотком бити горіха на ’бабочку’.
Ответ дляЯнка-угомонись
Академія Scaling Up – Етап подання заявок
📍 Формат : онлайн (майстер-класи + записи).
📅 Тривалість : 4 місяці (жовтень 2025 – січень 2026).
👩 💼 Кількість місць : 30–40 учасниць (2-етапний процес відбору).
В рамках Глобальної програми якості та стандартів (GQSP) в Україні, що імплементується Організацією Об´єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) та фінансується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO), у співпраці з U&WE HUB (Центр ’Розвиток КСВ’) запускається нова навчальна програма для жінок, які бажають створити або розширити бізнес у сільськогосподарському секторі, з особливим акцентом сектор ягід та горіхів, які мають високий експортний потенціал та створюють нові можливості для жінок- підприємець.
Академія Scaling Up поєднує навчання, практичні інструменти та індивідуальну підтримку, спрямовану на розширення можливостей підприємець або підприємець-початківець, побудову бізнесу або зміцнення існуючого, зрештою для підвищення конкурентоспроможності та підтримки сталого розвитку України.
Цільові учасниці та критерії відбору
(a) Жінки: Кандидатки повинні бути жінками, без обмежень щодо віку чи походження
(б) Сектор діяльності або прагнення:
• Пріоритет надається жінкам, які бажають створити або розширити бізнес у секторах ягід та горіхів.
• Жінки в інших агропромислових ланцюгах створення доданої вартості можуть розглядатися лише як другочерговий варіант (зміст навчання залишається адаптованим до сектору ягід та горіхів)
(в) Мотивація: Кандидати повинні продемонструвати сильну мотивацію до створення або розширення компанії.
• Перевага надається жінкам, які прагнуть розширити існуючу компанію.
• Жінки, які хочуть створити компанію, будуть розглядатися як другочерговий варіант.
• Зверніть увагу, що критерій у пункті (б) має перевагу над пунктом (в).
(г) Географічне представництво та розвиток сільських районів: перевага надається жінкам з недостатньо представлених або сільських районів для посилення
Цільові учасниці та критерії відбору
(б) Сектор діяльності або прагнення:
Ответ дляБорисфенка
Цільові учасниці та критерії відбору
(б) Сектор діяльності або прагнення: