Ms. Сама прямота• 16 ноября 2025

Освітяни б’ють на сполох: збільшення навантаження до 22 годин

Професійна спілка працівників освіти і науки висловила обурення щодо змін до умов праці та оплати вчителів, запропонованих Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у висновку до проєкту держбюджету на 2026 рік. Освітяни вважають, що ці ініціативи обмежать їхні права та спричинять масові звільнення.

У заяві профспілки йдеться, що пропозиція збільшити педагогічне навантаження з 18 до 22 навчальних годин на тиждень може скоротити 22,2% учительських ставок, що призведе до звільнення понад 70 тисяч педагогів. Крім того, народні депутати пропонують нововведення, які зменшать надбавки за вислугу років і престижність праці, а також скасують підвищення зарплат за педагогічні звання.

Профспілка наголошує, що такі зміни порушують статтю 22 Конституції України та рішення Конституційного Суду, які забороняють звужувати права через бюджетні закони чи скасовувати дію інших законів. Освітяни закликали відкликати ці пропозиції.

«Ми категорично протестуємо проти запропонованих змін і закликаємо народних депутатів, Голову Верховної Ради, членів комітетів із питань бюджету, фінансів, податкової та митної політики не допустити ухвалення цих протизаконних норм у другому читанні, які порушують трудові права педагогів», — заявили у профспілці.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив, що збільшення тижневого навантаження вчителів і переукладання трудових договорів не спричинить звільнень.
Файна пані• 16 ноября 2025
Ответ дляПлюшкамиБалуюсь
Та смешно…куча детей выехало заграницу, а они прям такие загруженные-загруженные) да на них пахать надо
Одні виїхалали,інші-приїхали зі Сходу.Не пишіть дурниць!Наповнюваність класів дуже мало в містах змінилась,за села не знаю.
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
У вас явно нет детей школьного возраста
У меня есть.
Проверить жестко всех и половину учителей уволить!
Чемодан-Вокзал-Майами• 16 ноября 2025
Ответ дляЗадолбулька
Ні-ні, не перекручуйте з ніг на голову. Все було навпаки. І повторюсь, витоки з початку 2000х, тому відслідковуйте причині звідти, бо зараз вже наслідки і коло замкнулось
Ааа, ви не любите таке слухати. Так, звісно, витоки з 2000х, коли батьки почали наймати репетиторів, коли вчителі булили тих дітей, чиї батьки не здають на ремонти, золоті ланцюжки, все пішло звідти, коли вчителі аерестали працювати нормально. Саме з тих часів їх перестали поважати. От коли будуть платити зп за успішність, от тоді, можливо вчитель і почне працювати, його будуть поважати.
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
У меня 6 классов по 27 человек, я все свободное время или готовлюсь к урокам, или проверяют работы. Ждала повышения зарплаты в этом году, а тут такое.....
Ой да ладно....репетиорством все занимаються и нуоевым уроком и до 21-00
Кудесница_с_пургеном• 16 ноября 2025
Немного не по теме, но вспомнилось из своего опыта. Когда-то после школы я верила (и сейчас верю), что человек должен заниматься тем, к чему у него есть призвание. И мне хотелось быть инженером, всегда чувствовала, что это мое. Институт закончила в 90е и пошла работать инженером. Когда моя соседка узнала об этом, она скривилась и сказала, мол бедная ты. Ну типа посочувствовала, что жить мне в нищете. Ну, конечно, так и было долгое время. Потом я ушла с этой работы в IT и мое финансовое положение улучшилось.
Но когда теперь такие же люди, как та соседка, кричат - а где наши ракеты, а где наши разработки? Так и хочется сказать: А и правда ребята, а где они? Может вы уважали инженеров, людей умственного труда, заводских работяг все это время? Так откуда это все теперь возьмется?
Теперь смотрю, что похожая ситуация с учителями и судя по всему, наше общество еще не дозрело, чтобы уважать людей со знаниями. Ну значит докатимся до церковно-приходских школ с 3мя классами образования.
ПлюшкамиБалуюсь• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Там не все так просто.
Я вчора читала статистику : в Україні купа вакансій у школах. Ці ’вільні’ місця і зараз ділять між собою інші вчителі, щоб більше заробити. Автори цього нововведення пропонують скоротити вільні вакансії, таким чином залишиться близько 13 тис ставок, які треба звільнити. Що в межах країни крапля в морі.
Так, хтось може бути незгодний і звільнитися. На їх місце прийдуть інші. Зарплата у вчителя невисока, але ж і працює він не як інші. У нашій Київській школі вчитель початкових класів йшов додому зразу після уроків : о 12:00-13:00 годині. Предметний приходив лише на свої уроки. О 16:00 в школі вже нікого не було, лише продльонка і сторож. Тому якщо перерахувати на годину, то оплата зовсім непогана виходить.
+1, люди как в школе не учились и не знают графика работы учителя, он не с 09:00 до 18:00, а с 08:30 да 12:00-13:30) и свободен…
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляЛастоноша
Важны и не нужны. Зарплаты отличное тому подтверждение.
Пенсионеры вообще - злыдни, их больше всего уважают в Украине.
10000%
Эти старые сучки еще и гнобят мрлодых прям с универа пришедших.
Ибо легче подружку пристроить, чем молодого парня только что с бакалавоата
Воленс-неволенс• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Така зпл не дозволяє не те що придбати іномарку, а навіть її обслуговувати. Що ще раз є підтвердженням того, що вчителі не живуть на зарплату.
Це означає, що машину вчителю хтось купив !

В школі моєї дочки (школа з доплатою) є вчитель математики і фізики, він кандидат наук !, пише зараз дисертацію, має навантаження в цій школі, і в якомусь вищі - але немає в нього машини.
Є голова дуже розумна, є купа роботи, є любов до дітей і до своєї роботи, є вік до 40 років, а от машини немає !
Тобто людина завантажена на повну, але реалії такі, що якби ти не крутився - вчителю не заробити на машину !
Воленс-неволенс• 16 ноября 2025
Ответ дляMs. Сама прямота
А на что он будет жить? На какие деньги?
Так, на мільйони ж, як тут вважають порадниці …
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
Не будет качественней за 12к гривен ну никак. Работают энтузиасты, которые скоро закончатся
Новые придут.
На перкферии школы забиты некачественными пенсионерками.
Мой ребенок толтко пед закончил - смешно слышать.
Нужев только редкие - языки типа исп, нем....
ПлюшкамиБалуюсь• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
Что вы там готовитесь из урока в урок) не смешите
from Ukraine• 16 ноября 2025
Ответ дляКотогосподиня
Проблема, насправді, серйозна. Передпенсіонери через пару років закінчаться, з вчителями може бути катастрофа. На 8 тисяч молоді спеціалісти і так не поспішають.
Ви що? Які 8 тис?
Молоді вчителі отримують суттєво більше!
8300 :(
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляЛуноходик_Ик
Не берут, ибо надо реально работать по 18 уроков в неделю, а мужики свою работу имеют, заменять их полностью некому!
Это мало 18 часов.
Говорю как мама свежевыпущеного педагога
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляСМСница
То нема чого нити, прям перетружені. Все звалили на батьків і репетиторів, канікули всі їх, літо все гуляють. Найшли кого пожаліти
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляЧемодан-Вокзал-Майами
У нас клас рук подрабатывает репетиорсивом и тем кого она учит - она автоматом ставит 11-12
Редисочка• 16 ноября 2025
Люди з 40 годинним робочим тижнем вже поспівчували?
22 години на тиждень і 56 днів відпустки влітку. Як жить? Як жить?
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляКудесница_с_пургеном
Я училась на инженера и вся наша группа - все поступили потому что на инженера было легче поступить...
Все переучились давно на другие специальности.
ЯсноВидящая• 16 ноября 2025
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Все идет к тому, что хорошие знания можна будет получить только в частных школах. Как с больницами, еще каких то 10 лет назад в моем городе частных клиник было всего несколько, сейчас же на каждом шагу, и все чаще люди делают выбор в пользу частной клиники
Не факт. У нас на районе есть достаточно известная частная школа. То знания там так себе.... И учителям похрен от слова совсем. Прямо как в советской школе - отчитали материал и ушли. Что там ученик усвоил не их дело.
Прибираю щодня• 16 ноября 2025
Ответ дляPORKA
У меня когда-то было вынуждено 30 часов, я уволилась через пол года. 30 часов пед нагрузки это ещё плюс 10 часов подготовки, плюс никто не отменяет работу с журналами, тетрадями, педсоветы итд.
У мене було 30 годин, це не так важко, як ви пишете 6 уроків кожен день, підготуввтися фактично в моєму випадку треба було до двох уроків, бо було просто дві паралелі в мене. Нічого супер-складного, крім самих дітей)))
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляВоленс-неволенс

А он ее хочет, вообще?
может и не надо ему.
У меня шеф нанимает водителя или знакого таксиста - не хочет связываться, не любит авто
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляПлюшкамиБалуюсь
Они НЕ к уроку с ДЕТЬМИ готовяться - их отчеты заставляют писать план урока и тд...
from Ukraine• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Там не все так просто.
Купа вакансій у школах, бо молодь не йде на таку зарплату. Ті, хто ще залишився працювати, у більшості зі скрипом беруть додаткові години.
У нас директор просила батьків влаштуватися у школу, через класних керівників у тому числі.
Але черга не стоїть.
Вчитель йде додому, перевіряє зошити, готується до уроків. І ще ж треба батькам відписати, чому їхньому сонечку 3 по 12-балльній шкалі.
Ну і відповідальність. Даша на перерві Маші ставить підніжку, Маша розбиває носа, а винний вчитель.
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляfrom Ukraine
Ви що? Які 8 тис?
8300 :(
Не в этом полблема
Старые иетки сильно гнобят молодых.
Бояться конкуренции и качества и сравнения.
Ребенок с педпрактики рассказал такое
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляЯсноВидящая
Там работают теже учителя что и в школе.
Это от руковрдителя зависит - кого он берет на работу.
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Бухгалтери ще й додому роботу беруть, і всі новорічні свята у звітах проводять.
А мы - в репетиторстве
Бабця в мештах• 16 ноября 2025
Ответ дляНеКонец-Света
Автори дослідження стверджують, що близько 18% українських дітей віком молодше 9 років зараз перебувають за кордоном. Крім того, є великі втрати у віковій групі 10-19 років. Адже за кордоном натепер мешкають 17,3% українських дівчат та 22,8% хлопців цього віку. Те, що приблизно кожен п’ятий український хлопець від 10 до 19 років опиняється за кордоном, вочевидь, пояснюється прагненням багатьох родин вивезти з України своїх синів, допоки вони не стали військовозобов’язаними.

То якщо кожна п´ята дитина була за кордоном на початок 2025 (зараз ще більше, оскільки виїжджають постійно), то як навантаження могло ’збільшитися’!
І так, нових вчителів можна легко найняти , в ось дітей не наштампуєш ніяк. Хіба з Бангладеш завезти.
У нас примерно 7 учителей выехало ,которых я знаю
Анонимус Я• 16 ноября 2025
Ответ дляfrom Ukraine
Але черга не стоїть.
Это Киев?
В обл центрах нет мест вообще.
Наоборот - за работой вчерашние студенты в Киев едут
Ласкове телятко• 16 ноября 2025
Ответ дляMs. Сама прямота
Слава богу я туда не пошла в то болото в свое время.
Удалено администрацией...
Луноходик_Ик• 16 ноября 2025
Ответ дляПомаранчова душа
Отак! А нещодавно знайома зі сфери освіти хвалилась, що з НР збільшать їм з/п на 50%.
А, так это наши методисты в зво - у них ставка 5к, им доплачивали до минималки, это отменили, просто добавили 50%
Не люблю натовп• 16 ноября 2025
Ответ дляПрибираю щодня
Ну це Вам було неважко, а я прийшла до школи працювати і мала всі класи крім 10, (5, 6, 7, 8, 9, 11), думала здурію. В дітях якраз нічого складного і немає, а от підготуватися і поробити усю ту бюрократію для начальства - оце важко. Давно пішла і слава Богу.