Невидимка Майя• 20 ноября 2025
Зміни з 2026 звітність нотаріусів при посвідченні договорів купівлі нерухомості
В інтернеті купа гучних заголовків, що з 2026 купити нерухомість без підтвердження доходів буде неможливо, нотаріуси зливають інфу в податкову.Але прочитавши текст змін до ПКУ знаходжу тільки те, що зміна в тому що приватні нотаріуси будуть звітувати не помісячно а щоквартально. Тобто кардинально нічого не змінюється, нотаріус подає форму 4 дф, де вказує дохід продавця та сплачені податки. Так в чому шуміла? Може тут є нотаріуси або ті,що збираються придбати нерухомість і розібрались в суті нововведень
празники не помню• 20 ноября 2025
Шуміла як завжди для тих, хто вміє читати лише клікбейтні заголовки, а на більше вже інтелектуального ресурсу не вистачає
Невидимка Майя
• 20 ноября 2025
Ответ дляпразники не помню
Так от мені цікаво стало, бо цю інфу розносять навіть нормальні податкові консультанти. При чому саме таке враження що заради хайпу. Перечитала вчора ПКУ і не знайшла таких прям кардинальних змін,що типу одразу буде відомо про покупця, дані співставлять з його доходом і якщо не сходиться то постукають .
празники не помню• 20 ноября 2025
Ответ дляНевидимка Майя
Зміни стосуються лише механізму подання звітності нотаріусами, а не змісту цієї звітності.
Невидимка Майя
• 20 ноября 2025
Ответ дляпразники не помню
Згодна, а саме частоти подання, тоді не розумію інформаційного шуму навколо цього, а саме заголовки типу,, з січня 2026 нерухомість за готівку вже не придбати,, ,, податкова завітає до покупців нерухомості,,