Котомафия• 29 ноября в 11:37

Нідерланди готують спеціальний статус для українських біженців із фокусом на пов

Уряд Нідерландів розробляє новий план щодо українських біженців, який передбачає запровадження спеціального статусу з 2027 року, орієнтованого на їхнє повернення в Україну після встановлення миру. Про це повідомляє NOS з посиланням на джерела в уряді.

Згідно з пропозицією Міністерства у справах біженців та міграції, українці, які працюють, будуть зобов’язані самостійно сплачувати оренду житла та внески на медичне страхування. Ті, хто не має роботи, повинні будуть подавати заявки на отримання соціальної допомоги.

В виданні зазначають, що мета плану — зменшити державні витрати на прийом біженців і запобігти масовому зверненню українців за статусом постійного резидента до Служби імміграції та натуралізації (IND). Наразі європейська тимчасова схема захисту для українців діє до березня 2027 року і, за заявою Єврокомісії, продовжуватися не буде.

Довідково, у Нідерландах проживає близько 120 тисяч українців, понад 60% з них працевлаштовані. З цього року муніципальні притулки вже не є безкоштовними для тих, хто має дохід — внесок може сягати кількох сотень євро на місяць.

Уряд пояснює заходи переповненістю центрів прийому, накопиченням нерозглянутих заяв у IND та відсутністю фінансування на прийом українців після 2027 року. Тривають консультації з муніципалітетами, які відповідають за житло та виплати допомоги.
Залізний занавіс• 29 ноября в 12:11
Ответ длялюбименькая
Есть , люди которые живут там по три года . И работают и живут бесплатно . В отличии от Германии .
Нет, не сочиняйте. Я живу в Нидерландах.
Ms. Доброта• 29 ноября в 12:11
Ответ дляЗалізний занавіс
Работающие в Нидерландах давным давно сами оплачивают и жилье и мед страховку. Ничего нового или сенсанционного Трындычиха не преподносит
Я работаю, страховку не плачу. Не думаю, что кто-либо работающий здесь, но под ТЗ платит страховку...
любименькая• 29 ноября в 12:11
Ответ дляЗалізний занавіс
У меня друзья там живут . Мы часто ездим к друг другому в гости с Германии . Возможно вы просто не в курсе
Залізний занавіс• 29 ноября в 12:13
Ответ дляMs. Доброта
Опять не сочиняйте, все работающие в Нидерландах платят страховку, работодатели страховку в Нидерландах не оплачивают
Ms. Доброта• 29 ноября в 12:13
Ответ дляЗалізний занавіс
Почему она сочиняет? Я работаю здесь все три года и до сих пор могла бы жить на локации, но у меня сложились другие обстоятельства. Дочь осталась на локации. И там очень много работают и жувут там все три года
Залізний занавіс• 29 ноября в 12:14
Ответ длялюбименькая
Конечно, я как гражданка этой страны не в курсе, зато вы очень в курсе, и все с чужих слов
любименькая• 29 ноября в 12:15
Ответ дляЗалізний занавіс
Вы как гражданка можете не знать всех правил для беженцев украинских.
Ms. Доброта• 29 ноября в 12:15
Ответ дляЗалізний занавіс
Еще раз, страховка RMO для всех работающих под ТЗ бесплатна, мне моя компания добавляет к зароботной плате ту сумму, которую они бы тратилиина страховку
Ms. Доброта• 29 ноября в 12:16
Ответ дляЗалізний занавіс
Всю сумму они не платят страховки работающим, мне около 45 евро к зарплате за то, что страховка от государства бесплатна
Розумна Губка• 29 ноября в 12:17
Це правда. Мій родич в Нідерландах, планує повертатися, так як оренду можуть не потягнути - працює тільки він, а дружина з дітьми сидить.
Ms. Доброта• 29 ноября в 12:18
Ответ дляЗалізний занавіс
А то что я вижу, так да, большинство тех, кто вышел замуж там, не знают как работает законодателсьво для беженцев под тз
Послушная• 29 ноября в 12:20
Ответ дляРозумна Губка
Один працюючий і в Україні з орендою табун не зможе утримати
Млинці зі смайликом• 29 ноября в 15:21
Туда их домой
ЛеньГуглить_правда• 29 ноября в 16:19
Ответ дляЗалізний занавіс
У меня брат там с сентября 2022, работать начал сразу как приехал. Но жилье и питание были бесплатно до 2025 года. Что-то типа гостиницы. С весны только начали по 300 евро с человека брать. Это за жилье и питание за месяц. Но новых людей давно не принимают.