Скіфська пектораль• Изменено 28 декабря 2025

Выскажусь жёстко касаемо Булгакова! Пост для здравомыслящих людей!

Самое настоящее скотство от властей бороться с памятником Булгакова! Киевлянина между прочим! ’Мастер и Маргарита’ - один из самых великих романов мира! Гордится нужно таким человеком, а не унижать себя такими дикими действиями, как это! Отмена культуры ни к чему хорошему не приведёт! У меня в личной моей библиотеке произведения Диккенса, Толстого, Дюма, Стейнбека, Достоевского, Булгакова, Гоголя и пр. На русском, английском и украинском языках! И так должно быть! Нельзя отменять культуру! Нельзя как у Оруэлла в ’1984’ заниматься подобным варварством! Прошу считать написанное моим личным манифестом. Манифестом к здравому смыслу!
Ангел-предохранитель• 28 декабря 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Удалено администрацией...
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляАнгел-предохранитель
Удалено администрацией...
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Булгаков у Києві – це нитка до того, що наша культура – це російська культура. Це безперечно гуманітарна зброя.
Голена блондинка• 28 декабря 2025
Какой же вы однако хлопотун)
Проработник• 28 декабря 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Здравий смисл і болотна росія.Немита гнила потороча.Яка тягне гнилі вмираючі руки до всього живого світу.
В росийских пропагандистских фильмах снимались практически все наши актеры, тот же Бенюк в ликвилации, предлагаю их сразу расстрелять
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Є списки на кшталт ’100 найкращих романів усіх часів і народів’.Три списки у Times, Modern Library і The Guardian. У жодному з цих списків Булгакова нема. Так на заміточку.
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляПроработник
Себе розстріляй провокаторко,нагадати хто з російських акторів пішов в ЗСУ?Анатолій Пашинін, зірка серіалів «Грозові ворота» та «Адмірал» і не тільки він.
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
бУЛГАКОВА НА СМІТНИК11
Ангел-предохранитель• 28 декабря 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Удалено администрацией...
О, класс. Это то, что надо) нам и так уже почти не помогают, хотя раньше помогали очень сильно))) а сейчас все видят какие украинцы добрые и как относятся к своим согражданам
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляАнгел-предохранитель
Ви оккупант.Не сограждан.
Мама Никитки-2• 28 декабря 2025
Ответ дляПривіт з ботойбіччя
Цікаво, з чийого поста цей копіпаст
Стверджувати, що «Гаррі Поттер» схожий за стилем з «Майстром…» може тільки розумово відсталий, для якого існує два стилі в літературі - «про село» і «про відьом на мітлах»
Відчуття, що людина копіює методички.
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Складається парадоксальна ситуація – хороші письменники писали про Київ. Ми їх не вшановуємо, а Булгакова вшановуємо. Нема музеїв письменників, які писали про Київ. У нас немає пам’ятників Нечуя-Левицького з його романом ’Хмари’ про Київ, Валер´яна Підмогильного з ’Містом’, Домонтовича з його ’Дівчиною з ведмедиком’, Зерова, який писав сонети про Київ.
Ангел-предохранитель• 28 декабря 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Ви оккупант.Не сограждан.
Мне пофиг как вы меня называете. Я за границей в благотворительном фонде состою)) и я вижу сколько было пожертвований, и сколько их стало. И когда я всем знакомым даю ссылки на подобные темы, они тоже перестают нести нам помощь
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляАнгел-предохранитель
Я би вам теж не допомагала,хоч вам і потрібна помощь.Підняли сраку й на роботу.
Ангел-предохранитель• 28 декабря 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Облом))) я работаю в фонде после основной работы))
Не пириживай• 28 декабря 2025
Ответ дляАвтопортрет нурофена
Девочки, я читаю тему и офигеваю - до чего же мы докатились с этой войной и так называемым ’патриотизмом’... Вроде все ходили в школу, кто в украиномовную, кто в русскоязычную, учились в ВУЗах, дружили, и никому не мешал, ни язык общения, ни разные литературные предпочтения... А сейчас, под влиянием Запада, идёт полная деградация нашей нации...(( Ибо думающие украинцы нашей власти не нужны, нужны воюющие и работающие на предприятиях ВПК... Можете конечно забросать меня тапками, но я вас прошу - подумайте над моими словами...
Філатов писав
’Постой! Ты что-то путаешь в запале!
Известно ведь любому пацану:
На вас не нападали. Вы — напали.
Вы первыми затеяли войну!
Вы гражданам защиту обещали,
А получился форменный скандал!…
Кого и от кого вы защищали,
Когда на вас никто не нападал?
Ах, сколько на земле людишек подлых!
Такие уж настали времена!…
Вы подлость преподносите, как подвиг,
И просите за это ордена!
Предводитель (надменно)
Позвольте вам заметить с укоризной
И поскорей возьмите это в толк!
Мы выполняем долг перед Отчизной,
Священный перед Родиною долг!
Лизистрата (раздумчиво)
Пред Родиной, конечно, неудобно…
Долги, конечно, надо отдавать…
Но почему она — в уплату долга —
С вас требует кого-то убивать?
И коль у вас пред ней долги такие,
Что даже жизнь — в уплату их — пустяк,
То хочется спросить вас, дорогие,
Зачем же вы одалживались так?
Коль Родина удар наносит сзади,
Да так, что аж в глазах потом круги,
То лучше, дорогие, не влезайте
Вы к этой страшной Родине в долги!’
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляПутающаяся
Звісно. Коротенько, спеціально для поціновувача його творчості)

Про ставлення Булгакова до України: міфи й факти

Міф: Булгаков був киянином і добре ставився до України.
Факт: Михайло Булгаков сприймав Київ як російське місто і послідовно заперечував українську державність.
У романі «Біла гвардія» (1925) український державний проєкт подано як історичну аномалію; в тексті прямо заперечується саме існування України («Ніякої України не було, нема і бути не може»). Українська політика і влада зображені як фарс, приречений на поразку.

Міф: Це лише позиція персонажів, а не автора.
Факт: У приватних листах 1919–1920 років Булгаков без жодних художніх масок називає українізацію «насильством над російською культурою», а український національний рух — «вигадкою». Це не літературний прийом, а пряма авторська позиція.
Джерело: М. Булгаков. Листи. Щоденники. 1914–1940.

Міф: Він критикував лише конкретну владу, а не українців чи культуру.
Факт: У всіх «київських» текстах Булгакова немає жодного позитивного українського героя чи інтелігента. Українська мова системно подається як штучна й неприродна для міста, а україномовні персонажі — як карикатурні або маргінальні.

Міф: Булгаков був «поза політикою».
Факт: Його тексти відтворюють послідовний російський імперський світогляд початку ХХ століття — із запереченням української суб’єктності, мови й державності.
Про це докладно пише, зокрема, Юрій Шевельов («Москва, Маросєйка»), аналізуючи імперський дискурс у булгаковських текстах про Київ.

Підсумок
Булгаков не ненавидів українців як людей, але послідовно заперечував українську ідентичність як політичну й культурну реальність. Це зафіксовано і в його художніх творах, і в особистих листах, тому теза про його «любов до України» не має текстових підтверджень.
Ваш коментар дуже гарний і змістовний.
Мама Никитки-2• 28 декабря 2025
Ответ дляПросериарила молодость
’Здравомыслящая’ авториця була в темі пів-години і написала 6 постів всього. От і задайте собі запитання, ким і для чого була створена тема. Ще хочу нагадати, що кацапи на окупованих територіях одразу знищують українські книжки і підручники, освіта - по кацапських програмах, і попробуй хто небудь потестувати. А в нас тут гіркі сльози ллють за Булгаковим, який, хоч і мав літературні здібності, був вкрай непорядною людиною (я не маю на увазі його шовінізм).
Ну чого ж відразу русня. Оно в слуг черговий скандал, корупційний. Треба хочаб чимось відволікти пересічних
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляЗайканалужайке
В том то и дело, что так и создают «хероев»… а люди ведутся
Ви про залупу Булгакова зараз?Якого намагаєтесь нам пропхати?Почитайте роман ’Біла гвардія’ це маніпулятивний, антиукраїнський текст.Гниди прославляють гниду.
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляВишневий цвіт
Ну так проукраїнські активісти это же комсомольцы СССР.
Як же вас плющить що не всі лягли під москву.Як чортів від ладану.
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляЗайканалужайке
Так же как теперешние певунчтки. Все неудачники и те, кого никто не хотел слушать: начали петь вот войну, ездить на фронт, донатить и сразу стали популярными.
Галимые проститутки, которым плевать на искусство. Получили бронь, срубили баблишко, выехали в Европы. А глупыше рабы гопак танцуют
Раби там яблочко в вас пляшуть і пісні українські на кацапський переводять.Бо не музики ні слів своїх не годні написати.Убогі москалі.
Не пириживай• 28 декабря 2025
Ответ дляАнгел-предохранитель
Цікава у вас ’благодійна’ діяльність. Ви так не покладаючи рук працюєте, щоб Україні не допомагали.
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляЩедрик
А почему ещё лет 10 назад все восторгались Булгаковым и ’Мастером и Маргаритой’? Почему тогда никто ничего не говорил о ’шовинистической культуре’?
Зовсім дурна?Всі знали і говорили.
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляМстящий за Зайца
Немає культури - немає народу(
У нас в бібліотеці знищили все, що було російською мовою, не замінили українською, а просто знищили.
Правильно зробили.Ми на поміч ЗСУ здали ту московську літературу.Краса
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляМстящий за Зайца
Немає культури - немає народу(
Щоб здати російськомовну літературу на допомогу ЗСУ, віднесіть її у спеціальні пункти прийому, як-от книгарня «Сенс» (Хрещатик, 34) та «Україна без сміття» (вул. Саперно-Слобідська, 25/4) у Києві. Книжки йдуть на макулатуру, а виручені кошти спрямовують на потреби армії, зокрема на збори фонду «Гуркіт».
Глаголиця• 28 декабря 2025
Ответ дляАнгел-предохранитель
Удалено администрацией...
Злые украинцы, потому что злятся на русских, которые их убивают? Вы серьезно? Люди которых убивают должны быть добрыми к убийцам?
Мама Никитки-2• 28 декабря 2025
Ответ дляПутающаяся
А з чим саме ви не згодні?)
По пунктах, зараз у 2025
Я вже неодноразово писала. Кацапня вважає Вялікім і рузьким всіх, хто на території кацапії срати під кущем сів, чи колись колесо тЄлЄгі по кацапщині проіхало. А українці, дурні, самі ж нищимо те, що маємо. Булгакова читають і знають в світі, як би тут не полишали і на 0 не множились деякі.
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Лишити Булгакова це все одно що повісити вдома портрети людей, які увірвалися у ваш дім, обплювали його і рознесли. Це питання про національну ідентичність.
Чумацький Шлях• 28 декабря 2025
Ответ дляПроработник
Удалено администрацией...
KriskaA• 28 декабря 2025
Та скільки ж можна....Що останнього з української літератури ви читали, клікуша, та й того ж Булгакова коли востаннє ??
Чим ’гардіцца’ ?? Українофобом і шовіністом ?? Яке він відношення має до України ??? Тримаєте у себе в бібліотеці - та тримайте хоч Майн Кампф - кому до того є справа ??
пушкєнди-толстоєвскіє - це мітки імперії на тілі України і повинні бути видалені. Крапка. До культури це не має ЖОДНОГО відношеня, зате має до пропаганди і політики імперіалізму, що її провадять кацапи.