Скіфська пектораль• Изменено 28 декабря 2025
Выскажусь жёстко касаемо Булгакова! Пост для здравомыслящих людей!
Самое настоящее скотство от властей бороться с памятником Булгакова! Киевлянина между прочим! ’Мастер и Маргарита’ - один из самых великих романов мира! Гордится нужно таким человеком, а не унижать себя такими дикими действиями, как это! Отмена культуры ни к чему хорошему не приведёт! У меня в личной моей библиотеке произведения Диккенса, Толстого, Дюма, Стейнбека, Достоевского, Булгакова, Гоголя и пр. На русском, английском и украинском языках! И так должно быть! Нельзя отменять культуру! Нельзя как у Оруэлла в ’1984’ заниматься подобным варварством! Прошу считать написанное моим личным манифестом. Манифестом к здравому смыслу!
Глаголиця• 28 декабря 2025
Стаття жовтня 2025 року: Сьогодні в Україні ніякого регламентуючого документу щодо ’фільтрування’ російськомовних фондів (наприклад, постанови Кабінету міністрів) немає. Наявні лише рекомендації Міністерства культури, які є навіть не інструкціями, а радше побажаннями.
Про це в інтерв´ю РБК-Україна розповів генеральний директор Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Олег Сербін.
За словами експерта, наразі питання щодо ’фільтрування’ російськомовних фондів - ’на розсуд кожної бібліотеки. За словами Сербіна, сьогодні у фондах Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого 54% - це українська література.
Для порівняння: бібліотеки східного чи південно-східного регіону були укомплектовані на 80%, а то й 90% російськомовною літературою. І тому, звичайно, їм зараз складно’, - поділився фахівець.
На його думку, заміна фондів - питання, яке потрібно вирішувати на державному рівні. ’.
Тобто повністю російськомовну літературу ніхто не прибирає, це вброси русні. Бо тоді б у бібліотеках остались пусті полиці і їх би позачиняли за невиконання плану.
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляАнгел-предохранитель
Вы не поняли. Не хотят люди читать украинских писателей. Так бывает.
Хватить вже брехати.Найбільше ерекладів серед українських творів має вірш Тараса Шевченка «Заповіт», який перекладено понад 150 мовами світу і який увійшов до п´ятірки світових лідерів за цим показником
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляБожий одуванчик
Автор, вы не одна, мы ждем, когда закончится время невежественных хапуг и к власти придут культурные и достойные люди.
Культурні почітателі булгакова здохнуть на болотах.
Сколько_мне_лет?• 28 декабря 2025
Ответ дляНе пириживай
Ви своїх вже дочекались? Вас освободілі?
С такими соотечественниками я уже думаю может реально меня пора освобождать...
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляСкіфська пектораль
С удовольствием читали и читаем. Борьба с любой культурой и литературой - это деградация!
В Вас нема культури.Вся росія-деградація.
Баба_Воля• 28 декабря 2025
Безотносительно истории и культуры и лично моих взглядов. Сейчас очень популярные тренд на кенселлинг. Из запада пришел. Кенселят все неугодное здесь и сейчас: знаменитостей, высказывания, политические и социальные взгляды, события, решения. Теперь вот кенселлинг добрался до культуры, религии, моральной этики и бог знает чего еще. И все само собой подается в самых лучших побуждениях и с заботой о людях. По факту: абсолютно все манипуляции с памятниками, языком, культурой и их отменой - для разрозненности людской и что бы убрать в людях стремление к единству, которое может противостоять системе.
Разделяй и властвуй - принцип который работает в любых масштабах. И форум очень наглядно демонстрирует успешность этого принципа в действии, вон уже 20+ страниц срача и порванных глоток и пуканов, пока верхушка вкидывающая этот раздор делает что хочет.
Сколько_мне_лет?• 28 декабря 2025
Ответ дляЧесно брешу
Я в себе в країні і від української мене не корчить як вас
А меня не корчит, корчит вас от русского языка.
На привозе• 28 декабря 2025
Ответ дляМатьЧасть
Тепер напишіть тему про те яке скотство москалям було вбити українських письменників, поетів, композиторів, дайте оцінку цим поступкам, розстріли української інтелігенції, заслання, заборона писати, творити, навіть, розмовляти рідною мовою?
100%. Мій батько був дитиною разом з родиною засланні в Сибір. Навіть не буду тут писати, що він та сімʼя пережили. Хату відібрали звісно. Скільки з родини загинуло? Я розумію все, що зараз нарешті відбувається в Україні. Від таких сусідів треба раз і на завжди відділятися і не вестися на пропаганду «це ж культура»…. Идите на куй со своей культурой!!!! Так понятно?????
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляАнгел-предохранитель
Я и сейчас знаю почти всего маяковского наизусть. И очень много всего остального.
Співчуваю.Крута література.
Чи то макулатура швидше.
Не пириживай• 28 декабря 2025
Ответ дляПросериарила молодость
’Здравомыслящая’ авториця була в темі пів-години і написала 6 постів всього. От і задайте собі запитання, ким і для чого була створена тема. Ще хочу нагадати, що кацапи на окупованих територіях одразу знищують українські книжки і підручники, освіта - по кацапських програмах, і попробуй хто небудь потестувати. А в нас тут гіркі сльози ллють за Булгаковим, який, хоч і мав літературні здібності, був вкрай непорядною людиною (я не маю на увазі його шовінізм).
А це не факт, що ті, хто тут за Булгаковим убивається, у нас. Може вони з боліт строчать.
Мама Никитки-2• 28 декабря 2025
Ответ дляПутающаяся
Звісно. Коротенько, спеціально для поціновувача його творчості)
Про ставлення Булгакова до України: міфи й факти
Міф: Булгаков був киянином і добре ставився до України.
Факт: Михайло Булгаков сприймав Київ як російське місто і послідовно заперечував українську державність.
У романі «Біла гвардія» (1925) український державний проєкт подано як історичну аномалію; в тексті прямо заперечується саме існування України («Ніякої України не було, нема і бути не може»). Українська політика і влада зображені як фарс, приречений на поразку.
Міф: Це лише позиція персонажів, а не автора.
Факт: У приватних листах 1919–1920 років Булгаков без жодних художніх масок називає українізацію «насильством над російською культурою», а український національний рух — «вигадкою». Це не літературний прийом, а пряма авторська позиція.
Джерело: М. Булгаков. Листи. Щоденники. 1914–1940.
Міф: Він критикував лише конкретну владу, а не українців чи культуру.
Факт: У всіх «київських» текстах Булгакова немає жодного позитивного українського героя чи інтелігента. Українська мова системно подається як штучна й неприродна для міста, а україномовні персонажі — як карикатурні або маргінальні.
Міф: Булгаков був «поза політикою».
Факт: Його тексти відтворюють послідовний російський імперський світогляд початку ХХ століття — із запереченням української суб’єктності, мови й державності.
Про це докладно пише, зокрема, Юрій Шевельов («Москва, Маросєйка»), аналізуючи імперський дискурс у булгаковських текстах про Київ.
Підсумок
Булгаков не ненавидів українців як людей, але послідовно заперечував українську ідентичність як політичну й культурну реальність. Це зафіксовано і в його художніх творах, і в особистих листах, тому теза про його «любов до України» не має текстових підтверджень.
Міф: Булгаков був «поза політикою».
Підсумок
Цей текст ґрунтується на офіційному фаховому висновку Експертної комісії Українського інституту національної пам´яті (УІНП), оприлюдненому у квітні 2024 року та уточненому в серпні 2024 року.
Яке замовлення такий і висновок
Сколько_мне_лет?• 28 декабря 2025
Ответ дляМстящий за Зайца
ШІ і Гугл вам в поміч, що таке культура. Ми жили в час, коли України була поділена на частини, ніхто не питав у людей чи хочуть вони жити в царській росії і це історія, яку треба знати, а не знищувати. Чому тоді не знищують польські чи німецькі книги? Забулися
Забылись :( да я с вами согласна :(
МатьЧасть• 28 декабря 2025
Ответ дляНа привозе
Їм не понятно
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляАнгел-предохранитель
Не придут. Увы. Теперь будут в нас пхать украинских писателей.
Ви їх і зараз впевнено вбиваєте.’Недописані’: 239 українських літераторів загинуло за 11 років російсько-української війни
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляСКИБИДЫШь
Я читала много украинских, до сих пор думаю что ’мiсто’ один из худших романов. ’Кайдашева семья’ туда же
А большую часть я даже не вспомню.
Ваш рівень.Там ще й думати треба..Куди ж Вам такі складнощі?Ви тільки заголовки читали?Чи розкривали книги?
Путающаяся• 28 декабря 2025
Ответ дляМама Никитки-2
Яке замовлення такий і висновок
А з чим саме ви не згодні?)
По пунктах, зараз у 2025
На привозе• 28 декабря 2025
Ответ дляМатьЧасть
Їм не понятно
Вроде ж на їх мові сказала, але звісно, що убогім не понять… тільки коли ждуни дочекаються, тоді прозрівають… але і то не завжди…. Там напевно щось генетичне… якась поломка…. «Культурна»
Ангел-предохранитель• 28 декабря 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Ну и что? Вы хотите сказать, что от этого стиха в восхищении прям все-все?))
Автопортрет нурофена• 28 декабря 2025
Девочки, я читаю тему и офигеваю - до чего же мы докатились с этой войной и так называемым ’патриотизмом’... Вроде все ходили в школу, кто в украиномовную, кто в русскоязычную, учились в ВУЗах, дружили, и никому не мешал, ни язык общения, ни разные литературные предпочтения... А сейчас, под влиянием Запада, идёт полная деградация нашей нации...(( Ибо думающие украинцы нашей власти не нужны, нужны воюющие и работающие на предприятиях ВПК... Можете конечно забросать меня тапками, но я вас прошу - подумайте над моими словами...
Сколько_мне_лет?• 28 декабря 2025
Ответ дляДавно без алко
Вы хоть что-то читали Достоевского? Это пацифист, тонкий человек, которого волновали добро и зло этого мира. Он бы никогда не был за войну, я не понимаю откуда хейт к нему. Скорее всего от невежественности и необразованности.
Да она скорее всего просто тролль или да невежественна, необразованна..
Ангел-предохранитель• 28 декабря 2025
Ответ дляМейк-ап форева
Співчуваю.Крута література.
Чи то макулатура швидше.
Удалено администрацией...
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляdf364tye3
здравый смысл и украина ,,,
Здравий смисл і болотна росія.Немита гнила потороча.Яка тягне гнилі вмираючі руки до всього живого світу.
МатьЧасть• 28 декабря 2025
Ответ дляАвтопортрет нурофена
А ви подумали над моїми словами? За що вбили Стуса?
Ангел-предохранитель• 28 декабря 2025
Ответ дляМейк-ап форева
А я при чем?)))
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляАнгел-предохранитель
Удалено администрацией...
Мрію про космос• 28 декабря 2025
Ответ дляМама Никитки-2
Як круто ви сфальсифікували більшу частину свого допису.
Ось так і працює пропаганда. Класний приклад кацапськоі методики. Взяти 10%правди і додати 90% брехні
ок, давайте без цитат...навіщо в Україні пам´ятник РОСІЙСЬКОМУ письменнику? Письменнику країни, яка веде проти нас агресивну війну?
Нехай він буде сто разів за Україну (а він точно не був), навіщо йому пам´ятник в Києві? Чому на його місці не поставити пам´ятник якомусь герою, який загинув на війні росії проти України?
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляМатьЧасть
А автора Щедрика Леотовича за що?
Бо українці.
Вся їх вина.
Бо українці.
Вся їх вина.
Мейк-ап форева• 28 декабря 2025
Ответ дляАнгел-предохранитель
А я при чем?)))
Ви їх культурний представник у нас.Їх підтримка.
Ангел-предохранитель• 28 декабря 2025
Ответ дляЧесно брешу
Але ще є совкодрочери і поціновувачі Достоєвського
Сподіваються в підвал ходять з улюбленими класиками
Щоб перейнятися духом російської душі повноністю
Удалено администрацией...