Секретница• 19 февраля в 20:29

Змінив пол. ТЦК в шоці. Шо робить?

Змінив стать на жіночу — зняли з військового обліку? Суд ухвалив безпрецедентне рішення!

Тільки не смійтеся, бо юридично це просто геніальний прецедент, який зламав систему ТЦК.

Свіже рішення Харківського окружного адмінсуду (справа № 520/32460/25 від 21.01.2026) розглядає ситуацію, до якої наше законодавство виявилося просто неготовим.

⚖️Фабула справи і як це працює:

Громадянин перебував на військовому обліку як військовозобов´язаний чоловік (ВУС — технік комп´ютерів). А потім вирішив офіційно змінити стать.

Важливо розуміти: юридично зміна статі в Україні — це не просто «захотів і поміняв паспорт».

Це сувора медико-бюрократична процедура:

🩺 Крок 1 (Медичний): Тривале обстеження комісією лікарів, гормональна терапія. Фінал цього етапу — видача суворого державного документа: Медичного свідоцтва про зміну (корекцію) статевої належності (форма № 066-3/о).

📝 Крок 2 (РАЦС): З цією формою людина йде в РАЦС, який змінює первинний актовий запис і видає нове Свідоцтво про народження.

🪪 Крок 3 (Паспорт): Міграційна служба видає новий паспорт, де в графі стать офіційно вказано «Жіноча» (Ж/F), та новий ідентифікаційний код.

Пройшовши весь цей шлях, новоспечена громадянка йде в ТЦК і каже: "Викреслюйте мене, я тепер жінка, а жінки з моєю професією обліку не підлягають".

😱 РЕАКЦІЯ ТЦК (Система зависла):
ТЦК відмовляє! Їхня логіка залізна:

Закон не передбачає такої підстави для виключення, як "зміна статі".

Тільки ВЛК може визнати людину непридатною. Немає довідки ВЛК — ти все ще військовозобов´язаний чоловік у реєстрі «Оберіг»!

⚖️ ЩО СКАЗАВ СУД:

Суддя розніс відмазки ТЦК і став на бік позивачки:

1. Паспорт сильніший за ВЛК. Держава Україна офіційно визнала людину жінкою і видала жіночий паспорт. ТЦК не має права ігнорувати цей факт і вимагати висновків ВЛК про "непридатність чоловіка".

2. Жінки служать тільки добровільно. Оскільки вона тепер юридично жінка і не має медичної чи фармацевтичної освіти, вона може стати на облік ТІЛЬКИ добровільно.

3. Немає норми в законі? Це проблема держави! ТЦК посилався на прогалину в законі. Суд блискуче парирував: відсутність прямої інструкції не звільняє державний орган від обов´язку захищати права людини (принцип верховенства права та аналогії).

🏆 ВЕРДИКТ:
❌ Відмову ТЦК визнано ПРОТИПРАВНОЮ.
✅ ТЦК ЗОБОВ´ЯЗАНО ВИКЛЮЧИТИ особу з військового обліку та внести ці дані до реєстру «Оберіг».

😀 ВИСНОВОК АДВОКАТА:

Цей кейс показує найголовніше: якщо ТЦК каже вам "У нас немає такої процедури" або "Закон це не передбачає" — це не означає, що ви неправі. Це означає, що вони не вміють (або не хочуть) діяти поза шаблоном. Суди готові ламати бюрократію, навіть якщо ситуація максимально нестандартна!
Я такая наивная• 19 февраля в 21:17
Ответ дляСекретница
18 грудня 2025 року справа № 520/32460/25

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Григоров Д.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї документи ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_2 про відмову у виключенні ОСОБА_2 з військового обліку військовозобов`язаних, же оформлене листом № 10/780 від 04.10.2025 року;
- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виключити ОСОБА_2 з військового обліку військовозобов`язаних та внести відповідні відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних і резервістів «Оберіг».
Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України передбачено, щодо позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України ’Про судовий збір’ встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України ’Про судовий збір’, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
И где здесь про то, что судья стал на ее сторону и ухвалив решение про снятие с облика, как особу женского пола??
автор Секретница • 19 февраля в 21:18
Ответ дляЯ такая наивная
Изучайте все решение, а не только фрагменты
Я такая наивная• 19 февраля в 21:19
Ответ дляСекретница
Вы высосали эту типа новость и тему из пальца, добавив свои выдумки, и я написала выше для чего.
Не гавкаю- но охраняю• 19 февраля в 21:22
Ответ дляСекретница
Сделайте скриншот, где та часть, что судья вынес решение о снятии с военного учета. Именно скриншот.
Звоночек• 19 февраля в 21:32
Ответ дляВсе до блиску
Ура! Выход найден!
Теперь мужики выдохнут.
Им больше не надо бояться тцк. Ведь у них теперь ПИСЕЧКА!
За писичку в опусе Автора ни слова. Там несколько операций подряд и в Украине нет таких спецов.
автор Секретница • 19 февраля в 21:35
Ответ дляЗвоночек
Мужик просто сменил паспорт с мужского на женский