Сирожено_пирожено• вчера в 21:00

Що таке плясок?

Чого це слово стало таким популярним? воно ж не українське
автор Сирожено_пирожено • вчера в 21:18
Ответ дляКондуктор трамвая
фото
Ну і шо - на фото Пляцок Празький - празький торт)
На привозе• вчера в 21:18
Ответ дляМоторошні троянди
Ищите на польском. На польскиз сайтах ) это первое. Второе - пляцком может быть любое изделие из теста. От пирога до драника, оладьев
Терті пляцки- деруни
ВундерКИНГ• вчера в 21:19
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Колись мама виміняла на макулатуру книжку з випічкою, там були якраз капами, баби і ще багато всього. Як це смачно, якби ж ще не товстіти з того)
Підтримаю. От! Баба, капама, соложеники, обаринки, малаї
В мене була мрія взяти одну книжку з випічкою і приготувати з неї кожен рецепт...але війна змінила плани, на жаль.
Кондуктор трамвая• вчера в 21:19
Ответ дляМоторошні троянди
Зачем нам польский? У нас свои пляцки.
СережкинаЯ• вчера в 21:19
Анекдот. Приходить до мене 10-тирічний син і каже, що його бабуся вчить поганим словам.
Кажу, що такого не може бути. Він каже: так, вона мене вчила слову блядський.
Виявилося, що то були пляцки.
ВундерКИНГ• вчера в 21:19
Ответ дляСирожено_пирожено
І що з того?
Моторошні троянди• вчера в 21:19
Ответ дляСирожено_пирожено
мені оці Пляцки в ютубі в рекомендаціях попадаються, а там звичайні торти. Тому я не розумію чого це слово стає популярним.
це як філіжанка замість чашки)
Серьезно, погуглите ) Пляцок у поляков это что угодно
Мандолина Бу• вчера в 21:19
Ответ дляНа привозе
Пляцок — це традиційний галицький багатошаровий десерт, який поєднує різні коржі (пісочні, бісквітні, горіхові, макові), креми та начинки, зазвичай випікається у прямокутній формі. Це популярна святкова випічка в Західній Україні, що нагадує торт, але відрізняється простотою виконання та подається нарізаною на порційні прямокутники.
Wikipedia
Основні характеристики пляцків:
Форма та подача: Прямокутні, нарізаються квадратиками або прямокутниками, на відміну від круглих тортів.
Склад: Багатошарова структура: коржі, прошарки крему, желе, горіхи, мак, яблука, вишні.
Походження: Назва походить з польської/чеської мов (placek) від німецького Platz (пласка поверхня).
Традиції: Обов´язкова страва на свята (Різдво, Великдень, весілля) у Галичині.
Різновиди: Найвідоміші — маковий, творожний (сирник), горіховий, яблучний.
Ну вот я примерно так и думала. А мне одна львовянка сказала что медовик это тоже пляцок
автор Сирожено_пирожено • вчера в 21:19
Ответ дляНа привозе
Де воно стає популярним? Слово в західних областях відоме за бабки Польщі і Австрії ))
в ютубі багато рецептів української - усюди пляцьки
На привозе• вчера в 21:20
Ответ дляМоторошні троянди
В західній частині України всім відоме це слово і його значення.
А польки були знатні пекарки від них багато рецептів пляцків.
І амоняк і порошок до печива і галяретку від них колись привозили
ВундерКИНГ• вчера в 21:20
Ответ дляСирожено_пирожено
Ну то богери з західної частини країни.
СережкинаЯ• вчера в 21:21
Ответ дляМандолина Бу
Ну так і є. Адже медовик це багатошаровий десерт, який поєднує коржі і крем, тобто медовик теж пляцок
ВундерКИНГ• вчера в 21:21
Ответ дляНа привозе
Це факт.
На привозе• вчера в 21:21
Ответ дляСирожено_пирожено
Давно давним так є.
Вам що ? Печіть
Моторошні троянди• вчера в 21:21
Ответ дляКондуктор трамвая
Зачем нам польский? У нас свои пляцки.
Это польское слово
автор Сирожено_пирожено • вчера в 21:21
Ответ дляВундерКИНГ
І що з того?
Тому шо в чому логіка слово торт змінювати на пляцок?
То можна всі українські слова на польські замінити) просто так)
Кондуктор трамвая• вчера в 21:23
Ответ дляМоторошні троянди
Это польское слово
Отлично пусть поляки его и употребляют.
У нас так.

Пляцок — це традиційний галицький багатошаровий десерт, який поєднує різні коржі (пісочні, бісквітні, горіхові, макові), креми та начинки, зазвичай випікається у прямокутній формі
На привозе• вчера в 21:23
Ответ дляМоторошні троянди
Это польское слово
І не тільки польське
Ще чеське і німецьке
Слово «пляцок» походить із західноукраїнських (галицьких) діалектів, запозичене з польської (
) або чеської (
) мов, де воно означає «коржик», «млинець» або «плаский виріб». Етимологічно пов´язане з німецьким
(площа, плоска поверхня) та
(оладка), що вказує на пласку форму випічки.
Основні факти про походження:
Регіональне коріння: Термін закріпився в Галичині через тривалий польський та австро-угорський вплив.
Значення: У Галичині це багатошаровий кондитерський виріб (схожий на торт, але зазвичай прямокутний), солодкий пиріг
На привозе• вчера в 21:23
Ответ дляКондуктор трамвая
Отлично пусть поляки его и употребляют.
У нас так.

Вони це і роблять
Кондуктор трамвая• вчера в 21:25
Ответ дляНа привозе
Вони це і роблять
А нам это для чего?
Цікавий писочок• вчера в 21:25
Ответ дляСирожено_пирожено
Точно, пляцок
Чим відрізняється від тортів?
Шо таке Гугл?
На привозе• вчера в 21:25
Ответ дляСирожено_пирожено
Замінюйте, хто вам заборонить )
Люблю_смаколики• вчера в 21:25
Торт 🍰
На привозе• вчера в 21:25
Ответ дляМандолина Бу
Медівник теж пляцок
Пляцок це швидше про форму, а не про зміст.
На привозе• вчера в 21:26
Ответ дляКондуктор трамвая
А нам это для чего?
Вам нідочого
Ви ж всеодно ці вироби не готуєте
Їжте торти
Кондуктор трамвая• вчера в 21:26
Ответ дляНа привозе
Вам нідочого
Ви ж всеодно ці вироби не готуєте
Їжте торти
У нас есть свой пляцок, а у поляков свой.
На привозе• вчера в 21:27
Ответ дляКондуктор трамвая
Дуже за вас рада
Дякую, що повідомили
Кондуктор трамвая• вчера в 21:27
Ответ дляНа привозе
Дуже за вас рада
Дякую, що повідомили
Пожалуйста.
На привозе• вчера в 21:28
Ответ дляКондуктор трамвая
Пожалуйста.
І вам всього доброго
На привозе• вчера в 21:28
Ответ дляКондуктор трамвая
Я готовила пляцок пани валевская, классный!
Так він дуже смачний