Сирожено_пирожено• вчера в 21:00
Що таке плясок?
Чого це слово стало таким популярним? воно ж не українське
Моторошні троянди• вчера в 21:29
Ответ дляНа привозе
І не тільки польське
Ще чеське і німецьке
Слово «пляцок» походить із західноукраїнських (галицьких) діалектів, запозичене з польської (
) або чеської (
) мов, де воно означає «коржик», «млинець» або «плаский виріб». Етимологічно пов´язане з німецьким
(площа, плоска поверхня) та
(оладка), що вказує на пласку форму випічки.
Основні факти про походження:
Регіональне коріння: Термін закріпився в Галичині через тривалий польський та австро-угорський вплив.
Значення: У Галичині це багатошаровий кондитерський виріб (схожий на торт, але зазвичай прямокутний), солодкий пиріг
Ще чеське і німецьке
) або чеської (
(площа, плоска поверхня) та
Основні факти про походження:
Как я и говорила: это куча изделий из теста. Практически любая выпечка
СережкинаЯ• вчера в 21:29
Ответ дляМоторошні троянди
Это польское слово
Це слово зі спільної лексики.
На привозе• вчера в 21:29
Ответ дляМоторошні троянди
Прямокутної форми з різними шарами кремів
Моторошні троянди• вчера в 21:30
Ответ дляСережкинаЯ
Це слово зі спільної лексики.
Обычно такие слова назвают заимствованными
ВундерКИНГ• вчера в 21:31
Ответ дляСирожено_пирожено
Тому шо в чому логіка слово торт змінювати на пляцок?
То можна всі українські слова на польські замінити) просто так)
Міняти, якщо Вам так зручно
ЯблокоРаздора• вчера в 21:31
Ответ дляСирожено_пирожено
Точно, пляцок
Чим відрізняється від тортів?
Понятия не имею. Я не умею готовить) и я с востока) это слово слышала на форуме в контексте еды))
На привозе• вчера в 21:31
’ Їхала нині на ровері через штреку до коліжанки на філіжанку кави з пляцком і дала нурка в фосу’
Сирожено_пирожено
• вчера в 21:35
Ответ дляКондуктор трамвая
Я готовила пляцок пани валевская, классный!
Я загуглила (як тут порадили), що це польський торт)
На привозе• вчера в 21:37
Автор, дякую за тему
Тепер, коли я буду писати перед Великоднем чи Різдвом, що печу пляцки і мене будуть запитувати ’ что єто такоє’ і
’ первий раз слишу єто слово’
Буду їм показувати вашу тему
’ первий раз слишу єто слово’
Буду їм показувати вашу тему
На привозе• вчера в 21:38
Ответ дляМоторошні троянди
Полонізми — це слова, мовні звороти або вирази, запозичені з польської мови або створені за її зразком. Вони є значною частиною української лексики через тривалі історичні, культурні та сусідні зв´язки. До них належать слова з різних сфер, включно з культурою, адміністрацією та побутом
Сирожено_пирожено
• вчера в 21:39
Ответ дляНа привозе
Автор, дякую за тему
’ первий раз слишу єто слово’
Буду їм показувати вашу тему
’ первий раз слишу єто слово’
Буду їм показувати вашу тему
Найголовніше, що печіть правильні пляцки, а то випадково торт або штрудель вийде) буде незручно вам)
На привозе• вчера в 21:46
Ответ дляСирожено_пирожено
Я печу ідеальні пляцки і роляди.
Бабуся полька навчила.
Вже навіть тут показувала, що це і як виглядає.
Навіть інколи на замовлення, якщо маю бажання і час
Бабуся полька навчила.
Викачую яйцями• вчера в 21:49
Ответ дляСирожено_пирожено
мені оці Пляцки в ютубі в рекомендаціях попадаються, а там звичайні торти. Тому я не розумію чого це слово стає популярним.
це як філіжанка замість чашки)
А походження слова «торт» знаєте ?