Всміхайлик• сегодня в 16:19
А надо разрешение отца на выезд?
Как бы на время войны не надо и если с родной бабушкой едет, но по факту проверяли все и доверенность пригодилась. Планирую впервые сама с ребёнком с начала войны поехать отдохнуть туром. Турагент говорит надо разрешение отца... Выезжать через Румынию планируем. Как по факту, проверяют? Именно не своим ходом, а туристическая группа.
Сметчица• сегодня в 17:03
Ответ дляМалая Налегке
Ви мій перший коментар читали, з чого я починала?
Стосовно ’але’, на яке мені вказують - додаю скрін ситуації, яка сталась з нашою колегою ще в 2024 році.
Причем здесь это?
Я вас спрашивала о разъяснении Минюста Украины по поводу доверенностей летом 22 года
Малая Налегке• сегодня в 17:03
Ответ дляБезникаяЯ
И все на русский переходят в Молдове сразу,ахаха
И не говорят им про щелепы
Це до чого?
MacOS-ница• сегодня в 17:04
Ответ дляМалая Налегке
Автор, я теж турагент і можу пояснити, чому Вам говорять, що дозвіл потрібен, але по факту ситуація виглядає так:
офіційно на час військового стану, якщо неповнолітня дитина подорожує з одним з батьків (матір´ю), то нотаріально завірений дозвіл від іншого з батьків (батька в цьому випадку) не є обов´язковим.
АЛЕ
в багатьох туристів не стільки в пункті перетину кордону, скільки вже в аеропорту при вильоті в третю країну в тій же Молдові, Румунії та Польщі, запитували дозвіл від батька (!). Десь з минулого року є така практика. Особисто в моїх туристів, на щастя, такого не траплялось, а от туристці колеги нерви попаскудили нормально так перед рейсом. Випустили, все ок, але сам факт.
Саме тому, турагент з метою перестрахуватися від всіх можливих нюансів говорить Вам про дозвіл від батька. Я особисто завжди туристам говорю - згідно законодавства України дозвіл не потрібний, але з урахуванням війни в Україні і рівня прикукуреності деяких закордонних прикордонників, яким по факту взагалі має бути байдуже і завжди було на ті дозволи аж до ’зараз’, то якщо є можливість зробити - можна зробити. Якщо ні - їдемо так і спираємось на офіційні джерела з роз´ясненнями.
АЛЕ
Вы реальный бред пишете. Разрешение отца пограничникам третьих стран и авиакомпаниям вообще не нужно, как такое вообще придумать можно ??
Малая Налегке• сегодня в 17:04
Ответ дляСметчица
Причем здесь это?
До того, що я в першому своєму коментарі написала, що на період жії військового часу дозвіл не потрібний. Саме з цього я почала відповідь автору теми.
Малая Налегке• сегодня в 17:05
Ответ дляMacOS-ница
Ок, хай буде маячня. Додаю скрін моєї колеги, теж мами, у якої така ситуація трапилась ще в 2024 році, коли в неї запитали в Молдові цей дозвіл.
Сметчица• сегодня в 17:05
Ответ дляМалая Налегке
Как называется документ, с которым ребенок пересекает гос границу Украины в сопровождении третьих лиц, подписанный родителями
БезникаяЯ• сегодня в 17:05
Ответ дляМалая Налегке
Спросили и пропустили, это беседа, а не требование показать разрешение
Малая Налегке• сегодня в 17:06
Ответ дляСметчица
Перепрошую, Ви мої знання перевіряєте? У Вас на те є якісь повноваження?
MacOS-ница• сегодня в 17:06
Ответ дляМалая Налегке
З усією повагою, перечитайте мій перший коментар, де я пишу про те, що довіреність не потрібна, поки діє військовий стан.
І далі я написала АЛЕ для роз´яснення для автора, чому турагент може говорити, що потрібна.
Агент може говорити , що необхідна , тільки через свою некомпетентність
Малая Налегке• сегодня в 17:06
Ответ дляБезникаяЯ
Боже, Боже... А всього-то хотіла пояснити автору, чому їй можуть говорити різну інформацію...
Сметчица• сегодня в 17:07
Ответ дляМалая Налегке
Вы утверждаете, что это доверенность. Так? И вы видели именно это слово много - много раз.
Турагент она, ага...
Малая Налегке• сегодня в 17:07
Ответ дляMacOS-ница
Ок, хай буде.
MacOS-ница• сегодня в 17:07
Ответ дляВсміхайлик
Спасибо, успокоили) аргументировали тем, что просто надо. Но я уточняла, что у нас с ребёнком разные фамилии. Но в свидетельстве о рождении так и написано, все совпадает. Но зацепили, что из-за разных фамилий может быть проблема. Я и развесела уши.. Так как реально часто это выходит боком в наших учреждениях.
Вам в наших учреждениях не хватало свидетельства о рождении , чтобы подтвердить родство ?
Малая Налегке• сегодня в 17:09
Ответ дляСметчица
Турагент она, ага...
Боже, Боже... Ось тут почитайте всі назви, якщо Вам так цікаво
MacOS-ница• сегодня в 17:10
Ответ дляМалая Налегке
Ответ должен был быть у меня нет доверенности и на каком основании вы её требуете ? Спойлер : таких оснований нет. Дальше пересекаете границу и едете дальше
Малая Налегке• сегодня в 17:11
Ответ дляMacOS-ница
Все вірно, так і відповідайте у випадку настання ситуації, подібної до ситуації моєї колеги.
Сметчица• сегодня в 17:11
Ответ дляМалая Налегке
Зачем мне читать то, что я знаю.
А вы поищите по вашей ссылке слово ’доверенность’. Желаю удачи.
Малая Налегке• сегодня в 17:13
Ответ дляСметчица
Зачем мне читать то, что я знаю.
Вам також успіхів. І бути добріше - в наш час таке необхідно. Маю надію, що Ви донатите на ЗСУ і Ваш чоловік на фронті з такою ж завзятістю, як Ви зараз розводите дурні дискусії.
Полтавська галушка• сегодня в 17:14
Ответ дляMacOS-ница
Я, к примеру, уже устала этой даме что-то доказывать.
Она упорно стоит на своем ссылаясь на какой-то мифический случай.
Согласна с комментариями выше, что скорее всего там мать что-то либо недопоняла, либо просили совсем другой документ.
И действительно, турагент там ни при чем, зачем ему звонить.
Короче…
Малая Налегке• сегодня в 17:19
Ответ дляПолтавська галушка
Короче…
Так не доказуйте. Один з міфічних випадків додала на скріні нижче.
Ще раз - я почала перший коментар в цій темі з того, що на період військового часу нотаріально посвідчена згода від другого з батьків не потрібна, у випадку перетину кордону з одним з батьків.
Далі прописала пояснення для автора посту, чому їй можуть говорити про те, що документ потрібен. Ні більше, ні менше.
На цьому, маю надію, дискусію завершено і Ви прочитаєте те, що НАПИСАНО, а не те, що Ви хочете прочитати.
Гарного дня!
Малая Налегке• сегодня в 17:20
Ситуація в Молдові з прикордонниками. Так, суто діалог, але він мав місце бути ще в 2024 році і зараз, на жаль, періодично таке буває.
Сметчица• сегодня в 17:54
Ответ дляМалая Налегке
Я не буду добрее к людям, которые своим невежеством вводят в заблуждение других.
Мой муж и мой сын воюют в 7 корпусе ДШВ, если для вас это такая больная тема. Купянское направление.
Малая Налегке• сегодня в 18:18
Ответ дляСметчица
Шана Вашим сину і чоловіку. А Вам щиро бажаю все ж бути добрішою і читати коментарі, як і іншу інформацію, повністю ’від і до’, а не тільки те, що Вам бачиться. Гарного дня
Вкуси мене• сегодня в 18:38
Ответ дляМалая Налегке
АЛЕ
Як вони могли запитувати в інших країнах такий дозвіл? Якою мовою він мав бути?? Укр нотаріус дає такий документ українською. Румуни читають українською?? Ніколи цей дозвіл не був потрібен в інших країнах. Його перевіряли ЛИШЕ українські прикордонники. Зараз він не потрібен, і це саме рішення укр прикордонників.
Престидижитатор• сегодня в 18:53
Ответ дляВсміхайлик
А мне доказывают турагенты обратное... Что надо бумажку от папы, официальное разрешение.
У вас разные фамилии?
Шалена невинність• сегодня в 19:04
Ответ дляНенька наша
Бабушке нужно разрешение от обоих родителей
А если ребенок едет с одним из родителей-разрешение от второго родителя не нужно
Совершенно верно. Я уже ездила без доверенности с ребенком в Молдову, в дополнение к загранпаспорту спрашивали только свидетельство о рождении для подтверждения родства.
Шалена невинність• сегодня в 19:06
Разрешение не нужно, если ребенок едет с одним из родителей, в дополнение к загранпаспорту нужно только свидетельство о рождении ребенка для подтверждения вашего родства.
{Абзац дванадцятий пункту 2-3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 383 від 29.03.2022}
Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону. При цьому в разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України особі чоловічої статі, яка супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням приналежності супроводжуючої особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтвердних документів.
Шалена невинність• сегодня в 19:08
Ответ дляВсміхайлик
я ездила с ребенком при разных фамилиях без всякого разрешения: свидетельство о рождении ребенка было подтверждением родства
Малая Налегке• сегодня в 19:28
Ответ дляВкуси мене
Я вже трохи втомилася писати одне й те саме. Скрін надано вище, ситуація була в Молдові у моєї колеги, яка на скріні, аналогічно - в Молдові у туристки моєї колеги. Написала те, свідком чого була. Все, більше мені немає чого додати, окрім того, що я вже писала, що ОФІЦІЙНО українські прикордонники документу не вимагають на час дії військового стану, якщо дитина подорожує з одним з батьків.