Мамин тріль• 06 марта в 16:45

Что за налог за недвижимость такой?Полквартиры - роскошь?

Я слышала раньше что такое есть но думала что это для тех у кого 2-3 квартиры
У меня к 50 годам есть полквартиры в собственности.
И вот приходит письмо с налоговой что с меня налог на недвижимость 1000 грн
То есть половина двушки - это уже излишки богатства?
Ниф_ниф• 06 марта в 17:22
Ответ дляМамин тріль
да, вы знаете прочитала там(там ужаснейшая печать в этом извещении), что розмір частки у праві спільної власності на об’єкт - 69м!
Это как понимать? Что купили в равных долях, но право на всю квартиру?
Натравіть на них чоловіка
Ниф_ниф• 06 марта в 17:23
Ответ дляволосатое стекло
Ви ж не виділяли конкретну частку. Я маю 1)4 в квартирі, але податок буде на всю квартиру,сплатити має хтось з власників
Що ви несете?
Вот Она Я• 06 марта в 17:27
Ответ дляЩепотка_совести
А якщо в документі чітко написано частка власності у квартирі 1/2, це чітко чи ні?
так, це часткова власність, повині перерахувати податок
автор Мамин тріль • 06 марта в 17:28
Ответ дляЩепотка_совести
Как давно вы купили эту квартиру с мужем?
в 2020
Кудрі кручу сама• 06 марта в 17:28
Если у вас и у мужа во владении по 35м2, то это ошибка, вы ничего не должны платить, съездите к ним
автор Мамин тріль • 06 марта в 17:29
Ответ дляволосатое стекло
Нащо вам щось дізнаватися? Якщо ваші частки чітко не визначені, то це сумісна власність і ви маєте між собою домовитися, хто цей податок сплатить
а то шо нам кожному по 35 метрів і це не підлягає опадаткуванню -нам забити?)
Вилосипедниця• 06 марта в 17:29
Ответ дляМамин тріль
дивна тема
квартиру купили 2 людини - кожному по 35 м - не повинно бути податків
Але податок приходіть кожному власнику як на 70 м і може заплатить 1, а може оба
фігня
У родственника такое же. Разбирается с ними
Русланка з гілки• 06 марта в 17:29
Ответ дляМамин тріль
дивна тема
фігня
А як ваша квартира зареєстрована в реєстрі: спільна власність на всю квартиру чи два окремих права власності на 1/2 частини на кожного?
Щепотка_совести• 06 марта в 17:30
Ответ дляВот Она Я
У мене у спільній частковій власності на двох, 35 квадратних метрів.
Тут же по податку не повинно бути?
Вот Она Я• 06 марта в 17:31
Ответ дляЩепотка_совести
Тут же по податку не повинно бути?
посмотрите Вытяге что написано, должна быть четко указано какая доля 1/2, 1/3 и тд..
Русланка з гілки• 06 марта в 17:37
Ось по темі:
https://yankiv.com/dvoe-vlasnikiv-odna-kvartira-kh...

Зателефонувати в податкову можна. Вони неприязні, але під натиском спілкуються)
Щепотка_совести• 06 марта в 17:37
Ответ дляВот Она Я
Написано :

Форма власності : приватна

Вид спільної власності : спільна часткова

Розмір частки : 1/2

Загальна площа квартири 65,9
Житлова площа 47,6
Опис: квартира складається з трьох житлових кімнат
Заліковий троль• 06 марта в 17:54
Автор! Зайдите в свой кабинет и посмотрите сколько на вас числится квадратных метров. Если есть квартира в долевой собственности, то нужно предоставить в налоговую через ЭК заявление с просьбой сделать перерасчет.
У них данные из реестра, который какой-то не очень точный (именно по долям собственности и проданные квартиры).
У меня лично висела в кабинее проданная квартира. Пришлось брать вытяг из реестра и отправлять в налоговую, после этого ее убрали.
Смотрите все в ЭК, там могут быть и другие сюрпризы.
Украиночка• 06 марта в 17:56
В мене квартира без скількох сантиметрів 80 кв метрів. І податок був до 100 грн. Передмістя Києва. Це де такі податки великі як в автора?
ЖонДуан• 06 марта в 18:00
Ответ дляУкраиночка
Автору насчитали за год наверное
ЖонДуан• 06 марта в 18:05
Ответ дляУкраиночка
Налог для всех одинаковый,не важно,в каком городе вы живёте
Украиночка• 06 марта в 18:04
Ответ дляЖонДуан
Автору насчитали за год наверное
Так і в мене нараховано за 2025 рік. 72.94 грн. Щойно глянула. Це сума за весь рік.
Украиночка• 06 марта в 18:05
Ответ дляЖонДуан
Ні. Ставку може міняти місцеве самоврядування. Навіть відмінити цей податок
ЖонДуан• 06 марта в 18:06
Ответ дляУкраиночка
Вся квартира на Вас?
Украиночка• 06 марта в 18:06
Ответ дляЖонДуан
Вся квартира на Вас?
Так. Вона повністю в моїй власності.
ЖонДуан• 06 марта в 18:07
Ответ дляУкраиночка
Так. Вона повністю в моїй власності.
Хм, интересно...
Украиночка• 06 марта в 18:17
Ответ дляЖонДуан
Хм, интересно...
В особистому кабінеті вказана квартира площею 79.7 з 2013 року. Тобто всі дані в податковій є. У сестри площа 61, то вона в цьому році за 2025 заплатила 54 грн.

Ото буде мені прикол, якщо щось не так нараховують. А потім як перерахують. Сподіваюся, що все правильно. Бо плачу цей податок постійно кожного року.
автор Мамин тріль • 06 марта в 18:32
Ответ дляЗаліковий троль
а где там в кабинете оно?
впервые захожу в ту налоговую
автор Мамин тріль • 06 марта в 18:36
Ответ дляУкраиночка
Київ
написано шо от мінімальна зп 7100 грн, ставка податку 1,5% і от з мене 1001 грн
Заела_пластинка• 06 марта в 18:44
Ответ дляЖонДуан
Ні, це місцевий податок. І в різних населенних пунктах він може бути відмінний. В законі є тільки верхній поріг. Все інше на розсуд місцевої влади
автор Мамин тріль • 06 марта в 18:49
ага
нашла тот кабинет
Загальна площа нерухомого майна (кв.м./Га) - 69.4
Частка в загальній площі нерухомого майна (десятковий дріб) - 1

Если частка не 1/2, а 1, то надо им как-то показать право власності?
автор Мамин тріль • 06 марта в 18:51
омг...в кабинете в первый раз
оказывается я еще должна за прошлый год 960 грн...
капец
Заела_пластинка• 06 марта в 18:55
Ответ дляМамин тріль
Київ
Мінімальна в 2025році була 8000. Тобто ставка податку 120грн, ось і помножте на все що більше 60кв.м, які не оподатковуються. Але ж можливо що ставка інша, 120 грн це максимальна. В повідомленні має бути розрахунок.
Заела_пластинка• 06 марта в 18:59
Ответ дляМамин тріль
омг...в кабинете в первый раз
капец
То добре що не за всі роки володіння квартирою, а тільки за 2 останні.
ДинамоКит• 06 марта в 19:04
Ответ дляМамин тріль
А що у Вас в техпаспорті пише?