Солоденька цукОрка• 07 марта в 16:43
Кто работал в совке в общепите? расскажите,что домой воровали из харчей?
Один знакомый рассказывал,что мама его работала в садике поваром ,поэтому у них дома всегда была дефицитная сгущенка!
А какие вы истории знаете ?
Копуша• 07 марта в 22:28
Ответ дляЗалізна тьотя
Значит на заводах, фабриках не работали. У всех, у кого был профсоюз, все везде ездили и дети тоже от тех же профсоюзов.
Та фиг там. Один-единственный раз за всю жизнь еле выпросили родители путёвку с профсоюзной доплатой, в Крым, это было уже в 90-е. Наш отьезд домой день в день совпал с путчем. Жили недалеко от дачи Горбачова, в Гурзуфе.
Ездил от профсоюза тогда только сам профсоюз да руководство заводов и учреждений
Вумна, аж страшно• 07 марта в 22:33
Ответ дляБабка-байкерша
Забирала излишки. Не пойман - не вор.
В столі розводять сок водою ,про які ізлішкі тоді мова?)
Вумна, аж страшно• 07 марта в 22:40
Ответ дляКомиссия50%
Бідося несла
Це правда насправді,звичка закорінилась на покоління
Вумна, аж страшно• 07 марта в 22:40
Ответ дляТишком_нишком
Хрещена була директором школи, то м´ясо, масло і ще купу продуктів не купувала. Раз на тиждень до неї заходила кухар з шкільної їдальні і приносила торбу продуктів.
Самі кухарі, звісно, теж тягали продукти.
В таборах так само було памʼятаю 2008-2009 рік
Вумна, аж страшно• 07 марта в 22:42
Ответ дляИнста_Богиня
Сейчас и повара так живут, в рестиках.
Неправда,я пробувала в цій сфері працювати ,все під камерами і суворо заборонено щось додому із кухні нести і пробувати на смак продукти чи страву під час готування
Копуша• 07 марта в 22:44
Ответ дляИнста_Богиня
был маргарин типа масло рама, и все жрали будто это деликатес
Это 90-е уже
Новорічна пальма• 07 марта в 22:46
Тсю. Как носили, так и носят.
В ссср у меня дядька работал в цехе продукции для Кабмина. И у нас, и у всех родственников было всё - колбасы, рыбы, икра, вино, масло, да легче вспомнить чего не было)
И сейчас свёкор где-то полгода ночным сторожем в шашлычной поработал, теперь у меня летняя кухня затарена тарелками)
Я офисный жук, поэтому вся канцтоварщина для школы и универа ребенка была с офиса, спасибо ему) да и сейчас в доме складик бумаги, блокнотов, ножниц, степлеров, файлов, карандашей и папок.
И хорошо, что они есть, потому как от цен на них я в ужасе
Копуша• 07 марта в 22:48
Ответ дляВсюди влазю
Я вас умоляю... Хек стоил 90 коп/кг, минтай - 49 коп/кг...
Хека не было нигде ((
Вельми шановна• 07 марта в 23:05
Про совок не знаю, но удивила одна знакомая , работала в одном из лучших ресторанов Киева( была на мастер шеф)и честно на застолье, гле она просто знакомая знакомой, рассказывала как варуует еду😔честно ужасно это
Так точно!• 07 марта в 23:11
Ответ дляLove_Love_Love_
Ну можливо у ваш час, я не памʼятаю ніякого дефіциту, ми мали все абсолютно
Та не смішіть. А звідки пішов вираз ’достать’?
У страшному дефіциті були майонез, зелений горошок консервований, згушенка, вівсяне печиво.
Перед святами їх інколи ’викидали’ (ні, це не те, що подумали люди років 30. Викидали - це давали у продаж, в обмеженій кількості, звичайно). І продавали 1 банку горошків чи 1 банку згущенки в одні руки. То я скільки пам´ятаю, як йшли з садка і в гастрономі ’викинули’ дефіцит, то так і стояли з мамою і татом, бо давали ’в руки’, включаючи дітей.
В ще було поняття ’нагрузка’, коли тобі не продавали дефіцитний товар без якогось непотребу. Так, ми купували страшний дефіцит - клей Момент для взуття. В нагрузку дали гуталін в баночці, який батьки викинули.
Так точно!• 07 марта в 23:14
Ответ дляЗалізна тьотя
Їздили керівництво і керівник профкому. Всі решта максимум відпочивали на заводській базі в радіусі 30 км від міста, діти так само в піонертаборі під містом. В ’Молоду гвардію’ чи Артек путівку були для партійної верхівки, навіть супер талановитих дітей звичайних батьків туди не посилали.
Бачу_майбутнє• 07 марта в 23:35
Через тридцять років. Хто жив о 2022-2026. Розкажіть як крали мільярдами, це правда там то всьо лош? І де люди брали заставу у півмільйона долари? Ніфіга собі ви всі круті були та багаті🤔
Сижуревувшоке• 07 марта в 23:45
Моя тебя работала в столовой ВУЗа. Приносила всякий дефицит, из того что мне запомнилось - это ананасы, и свежие, и замороженные в собственном соку, конфеты Метеорит фундук в шоколаде в коробках (божественные на вкус они были), еще вроде сырокопченую колбасу, кофе в банках.
Любимка-анонимка• 07 марта в 23:59
Ответ дляЛісАпетная
Я знаю и как тогда было, и как сейчас. Разницы почти нет.
Так люди те же, с чего бы поменялось?
Копуша• вчера в 00:56
Ответ дляЕдинорог помог
Все было. На рынке все было. И сырки и сгущенка и московская и сервелаты.
У нас было пусто на рынке
маринабаранова• вчера в 04:37
Сколько лет прошло, а некоторых так сильно гложет зависть: тогда можно было брать, всё - что под руку попадёт)
А вот сейчас - фиг что стащишь: кругом видеокамеры, проверяют, обыскивают, и в трусы заглянут... И, главное - паши по 12 - 16 ч., да ещё и без оформления)
Кукусикиииииии• вчера в 07:01
Ответ дляЕдинорог помог
це який ринок з альтернативної реальності, я 1978 р.н. і добре пам´таю: на ринку продавали олію з бідонів на розлив, оселедці з металевих діжок, селяни трохи своєї садовини-городини за наявності довідок, м´ясо (небагато) і то тільки з довідками і проштамповане ринковою лабораторією, гранати-хурму з Азербайджану - трохи і з довідками, полив´яні горщики, вишивані рушники і підзори на постіль, простенькі весільні віночки і серпанки, трохи місцевих кустарних поробок - матрьошки, сюрчки, сопілки, квашені капусту, яблука, огірки в величезних діжах, посадне насіння врозсип на дрібну мірку, акваріумних рибок, живих кролів і курей, пиріжки, пряжені в олії, льодяникові півники і зовсім-зовсім трохи господарчого реманенту було в дрібних базарних магагазинчиках типу лабазів - баняки, ночви, виварки, граблі, віники і просте мило, ніякими ковбасами, сирами ніхто на ринках не торгував - це була б спекуляція дефіцитними продуктами, їх можна було тільки в гастрономі придбати, як пощастить, в магазинах коопспілки або з рук втридорога.
Всюди влазю• вчера в 07:41
Ответ дляКопуша
Хека не было нигде ((
В Киеве, в Гастрономах был...
Копуша• вчера в 07:49
Ответ дляВсюди влазю
В Киеве, в Гастрономах был...
Рада за Киев. Но мы из облцентра возили, замороженный, летом🤦♀️
Копуша• вчера в 07:58
Ответ дляКукусикиииииии
Мед ще продавали дідусі сільські, величезними брикетами, і ще був у нас молочний павільон - творог, сметана, ряженка, молоко сире й пряжене - у банках трилітрових і глечиках глиняних - хто корів тримав вдома (з села чи міста). Ну, і м´ясний павільон теж був, селяни і місцяни тримали вдома бичків, свиней, кролів, качок, індиків, гусей, то у неділю привозили на базар м´ясо - гарне і багато, але дуже дорого. У магазині м´ясному від кооперації, до речі, м´ясо теж було, але виключно із самих кісток...
Копуша• вчера в 08:11
А я ще згадала (теплі спогади з дитинства
), мама тоді працювала в профтехучилищі, то там в буфеті був тааакий асортимент... Найбільше я любила і просила мені принести пряники глазуровані, якась, не знаю як і назвати, з сиром випічка, дуже смачна, шніцелі з телятини. А коли тато навчався і їздив на сесію, то ми з мамою харчувалися шоколадними цукерками з того ж буфету, чеськими, з лікером і вишнею всередині🙈 Враховуючи, що хліб коштував 16 коп, то коробка цукерок за 5 руб - то було дуже дорого, але ж ми дівчатка ))
Кукусикиииииии• вчера в 08:45
в нас мед спочатку продавали тільки в спеціалізованих магазинах спілки бджолярів, це вже в 90-х частину павільйону, де колись були олія і весільне начиння (пам´ятаю, якийсь час квітки на весільних вінках прикрашали лущеним пінопластом і новорічним срібним дощиком), відвоювали торгівці медами, пилком, вощиною, а молочне в нас на базарі за СРСР продавали мінімально і тільки сир, простий сир, непастеризованим молоком не дозволяли торгувати, а вершків і масла я тоді й не бачила, от в Херсоні на базарі продавали дуже смачну бринзу - овечу і з коров´ячого молока, в нас такого не було, і ще на херсонському базарі були здавна і до останнього часу смачні круглі пісочні коржики в рожевій глазурі
Единорог помог• вчера в 09:27
Ответ дляКукусикиииииии
Харків це, я 81
Кукусикиииииии• вчера в 09:58
у вашему місті, мабуть, було інакше, ніж в нас, все-таки Харків величезний, а я з Чернігова, та й різниця в віці хоч і не велика, але мої спогади трішки раніше в 80-ті сягають, на рубежі 80-90-х вже все динамічно змінювалося, а далі - зовсім інше життя